Keresés

Részletes keresés

Bubo.Bubo. Creative Commons License 1 napja 0 0 96912

kínai ruhaboltban szólalt már meg a csipogó ajtóőr, mert C&A-ban vásárolt pulóverből nem szedtem ki a lopásgátlót - elvileg hatástalanították :) azóta mindig figyelek, hogy ki is vágjam belőle

Előzmény: Csimpolya (96911)
Csimpolya Creative Commons License 1 napja 0 0 96911

Bizton állíthatom, hogy azt a könyvtári könyvet nem loptam, csak rosszul  hatástalanították. Igen, volt egy, aminek nem tudtam ellenállni, d ez már több min negyven éve történt, tehát elévült. Akkor még nem volt vonalkód. Viszont amikor elvittem dedikáltatni, kivívtam vele a szerző nagyrabecsülését. 

Előzmény: joy (96908)
joy Creative Commons License 1 napja 0 0 96910

1 cupica lükemeleg tej...
Ford: alla selfgugli.

Tombol a hőguta!
:o)

Előzmény: ZsuR (96898)
joy Creative Commons License 1 napja 0 0 96909

Elnézést, de én mostanság 0 tésztát kultiválom.
A sütőt pedig gyújtsa be Lutzy Franc -os nyavaja 30 °C fölötti hőgutában.

Előzmény: ZsuR (96896)
joy Creative Commons License 1 napja 0 0 96908

Anno -atya ég, vagy két emberöltőnyi ideje- az volt a szólás:
Könyvet lopni nem bűn, de szégyen ->ha lebux, könyvtárból viszont gazemberség!
1* loptam /receptkönyvet :o) egyik tecxsóból, az előkosárba tettem, és simán elfelejtettem. A pénztáros is. Vissza akartam menni, de a haver /boltos/ rámszólt: Akarsz életen át gyűlöletet? Ha visszamégy, őt alázod meg a figyelnmetlensége miatt, ha őr is észreveszi, még fegyelmit is kap! Simán lemegy kálóra.
No persze, mindennek van 6ára!
:o*

Előzmény: Csimpolya (96895)
joy Creative Commons License 1 napja 0 0 96907

Nem szokásom, 1ébként is vannak Cerberusok, és kukkoló kamerák is a boltban.
Én tudom, hogy nem miattam csíkoznak, és kukkolnak a táskámba is, mitöbb -eszi fene- gatyámra egy fiatalabb eldócsaj sem kíváncsi...

Beindult a LECSÓ szezon 1000-rel!
Nem is igaz, mert 250-300 HuF/kg-val.

Előzmény: nagypapi51 (96892)
ZsuR Creative Commons License 2 napja 0 0 96906

A legjobb az, ha olyan buzat fogyasztunk ami nem lett maceralva... olyan amiben minden alkatresz benne van aminek benne kellene lennie.  De hat... nem elunk ilyen vilagban.  szetszedunk mindent, aztan koze keverunk, adunk hozza - es csodalkozunk ha az egyensuly felborult...

Előzmény: H_G (96904)
A Nikk Creative Commons License 3 napja 0 0 96905

:D

Előzmény: H_G (96904)
H_G Creative Commons License 3 napja 0 0 96904

Étvágygerjesztően hangzik :)

Előzmény: A Nikk (96901)
ZsuR Creative Commons License 3 napja 0 0 96903

Yup!

Előzmény: A Nikk (96901)
ZsuR Creative Commons License 3 napja 0 0 96902

Azaz!!!  Most mar emlekszem... koszonom.

Előzmény: öreg_néne_b (96900)
A Nikk Creative Commons License 3 napja 0 0 96901

germ = csíra

Előzmény: öreg_néne_b (96900)
öreg_néne_b Creative Commons License 3 napja 0 0 96900

De lehet, hogy inkább búzacsíra. 

Előzmény: öreg_néne_b (96899)
öreg_néne_b Creative Commons License 3 napja 0 0 96899

Korpának nézem...

Előzmény: ZsuR (96898)
ZsuR Creative Commons License 3 napja 0 0 96898

Micsoda kellemes meglepetes... uj recept a kenyersuto gephez... meg soha nem sutottem kenyeret sutoporral, ecettel ES elesztovel!!! Fele feher liszt, fele teljes kiorlesu es adtam meg hozza Wheat Germet is - mi az magyarul?

http://www.kingarthurflour.com/recipes/PrintRecipe?RID=6383&radio=1

ZsuR Creative Commons License 5 napja 0 0 96897

Tegnap tanultam egy uj salata ontetet JP-tol.  Megtetszett az egyszerusege - es ma kiprobaltam.  Az ize is tetszik... megtartom a receptet...

3-4 evokanal tejszin

so

bors

ecet vagy citromle

A tejszint sozni, borsozni, elkeverni - bele az ecet vagy citromle, elkeverni, kesz!

Tettem meg hozza fokhagymat... nem sokat - mert uborkara tettem az ontetet.  Azt hiszem kaporral is tokeletes lett volna, de nem volt kaprom.

ZsuR Creative Commons License 6 napja 0 0 96896

:))  Ja :))

Kicsit tultoltottem - de nem banom, mert a tobb finom gyumolcs jobban erdekel mint a tiszta edeny...

Olyan egyszeru es olyan finom ... a tesztat lehet fagyasztani - es a gyumolcs is lehet fagyasztott.. vagyik minden ami kell hozza, hutos, melyhutos is lehet... egy oran belul finom desszert..

Előzmény: joy (96885)
Csimpolya Creative Commons License 6 napja 0 0 96895

Nálam egyszer egy könyvtárból kihozott regény riasztott. A pénztáros sietett megnyugtatni, hogy ez már előfordult. Ebben az a jó, hogy néhányan még könyvárba is járnak.

Előzmény: joy (96890)
nagypapi51 Creative Commons License 6 napja 0 0 96894

Budaörsi Tescoba max. a Thai kifőzde miatt jártam, de annak is van már 2 éve... :)

Előzmény: Boszorka (96893)
Boszorka Creative Commons License 6 napja 0 0 96893

Nagyon régen betévedtünk a budaörsi Tescoba, nem sokkal zárás előtt. Csak lestünk mikor egy sokgyermekes napsütötte család, vígan falatozott mindent ami ehető volt a kasszákon belül persze. Nem látták, nem mertek, miért nem szóltak, nem tudom. Azóta se voltam ott és ennek már vagy 10 éve.

Viszont az Astoriával szembeni Tescoban, ahol a multkoriban vajért voltam, nincs is már kassza csak automata. Tisztességesen kóvälyogtam és kerestem a fizetési lehetőséget, mire kiderült az automata  ügy. Szerintem ki is sétálhattam volna, mert egyetlen egy nő volt csak az üzletben.

Előzmény: nagypapi51 (96892)
nagypapi51 Creative Commons License 6 napja 0 0 96892

...kimért sajtdarabra, fölvágottra, húsra,  csomagoláskor a szemed előtt ragasztják rá a mágnes csíkot, amit a pénztáros semlegesít...

ez ellen egy ellenszer létezik, menet közben be kell falni.

- ez ügyben kérdezze Selmeczi Gabriellát :)

Előzmény: joy (96890)
joy Creative Commons License 6 napja 0 0 96891

Lehet, a boltos imádja a tonhalat, azért védi ennyire.
:o)))

Előzmény: Boszorka (96887)
joy Creative Commons License 6 napja 0 0 96890

Szomorú, mi is itt tartunk!
:o(
Egy áruházlánci üzletben pölö a kimért sajtdarabra, fölvágottra, húsra,  csomagoláskor a szemed előtt ragasztják rá a mágnes csíkot, amit a pénztáros semlegesít. Nem mindig sikerrel, a vevő gyanútlanul elpakolja a pénztáros mögötti rakodón, így gyakran előfordul, hogy másik üzletben visítani kezd a ki-bejárat!
"Csodálatos szórakozás", ha a vérnyogtató a szatyor legaljára került, és ki kell pakolni az összes cuccot, közben sokan tátott szájjal bámulnak.
Arról már ne is beszéljünk, hogy sok helyen a kínáló polcok előtt plexifal van, és mellé írva:
"A kiválasztott terméket kérje az eladótól!

Sőt!
Egyik 24-órás boltban vastag üvegfal van, csak kis ablakon lehet fizetni, az árut ott dugják ki - még 1 kiflit is!
Pont mint NY.Harlemben!!!!!

Előzmény: nagypapi51 (96886)
nagypapi51 Creative Commons License 6 napja 0 0 96889

Persze nyilván olcsóbb, mint szenzorcsíkot ragasztani mindre, csak hát így elég rossz az optikája.

nagypapi51 Creative Commons License 6 napja 0 0 96888

Én sem értem, miért pont ezt, ráadásul nem is nagy szám egyik sem.

Még ami filét igér a dobozán, abban is a java darabos cucc. Egyszeri próba volt.

Boszorka Creative Commons License 6 napja 0 0 96887

Ilyennel még nem találkoztam, csak érdekelne, hogy miért pont a tonhalat védik? Az a legdrágább cikk az áruházban?

Viszont egyszer és soha többet, betévedtem egy belvárosi Rossmanba. Megállapítottam, hogy mindenből csak üres dobozok voltak a polcokon. Megkérdeztem a biztonsági őrt, hogy ez itt hogy működik? Mondta, hogy vigyem az üres dobozt a kasszába, majd ott kapok egy rendeset helyette. Kicsit csodálkoztam és nem mentem oda többet.

Előzmény: nagypapi51 (96886)
nagypapi51 Creative Commons License 6 napja 0 0 96886

Tonhalkonzerv lopásgátlóval :)

itt tartunk?

Kiváncsi volnék, hogy ha pl. a íHegyvidékben, vagy a MOMparkban így védenék, lenne e lakossági reakció?

joy Creative Commons License 2017.06.20 0 0 96885

Szt Ég!
Így fölrobbant?

Előzmény: ZsuR (96884)
ZsuR Creative Commons License 2017.06.19 0 0 96884

...es hogy kep is legyen hozza...

Előzmény: ZsuR (96883)
ZsuR Creative Commons License 2017.06.19 0 0 96883

Most sikerult egy olyan "pie crust" ami finom lett... es nem csinaltam.... :))  Amerikai - ami maskepp keszul mint a mi pite tesztank. 

2 cseszes liszt

2 evokanal cukor

¼ kaveskanal so

25 dkg vaj

1 toajas sarga

3 evokanal jeges viz (tobb, ha a liszt nagyon szaraz)

Aprito geppel csinaltam - minel kevesebbet hasznaljuk a kezunket annal jobb, hideg teszta kell.  Ha nincs apritogep, kessel is ossze lehet dolgozni - soha nem szerettem - vagy kezzel, hiszen amugy is betesszuk a hutobe legalabb fel orara a kesz tesztat.

Liszt, so, cukor, aprora vagott vaj es a tojas sarga megy a gepbe - addig vagom amig meg lehet felismerni vajdarabokat imitt-amott.

Jeges vizet adok hozza 2 evokanallal eloszor, es ha kell meg a harmadikat is.  

A teszta morzsalodo - igy kell, es kiontve egy deszkara (vagy szilikonra) par mozdulattal ket lapos izet formalunk belole.  Az egyiket kicsit nagyobbra szoktam, mert az jon az aljara, a suto edenynek van melysege.  A masik a tetejere jon, es ha magas is a toltelek benne, akkor is eleg a valamivel kisebb. A tesztat foliaba csomagolva a hutobe teszem legalabb fel orara.  Lehet fagyasztani is 2-3 honapig elall a melyhutoben.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!