Keresés

Részletes keresés

Samubá Creative Commons License 1 órája 0 0 78443

Most ne adj neki semmit, mert a műtrágya sóhatása  kiégetheti a csiranövényeket. 

Most még csak az angolperje kelt ki, a többi még ezután. Az igazi sűrűsödés a bokrosodás kezdetétől indul ez a kelés után 6-8 héttel várható. Addig türelem.

A pythium ellen kezelted? 

Előzmény: Zoltanovics (78422)
Samubá Creative Commons License 1 órája 0 0 78442

Közvetlenül a vetés után és a beöntözés előtt, hogy legyen csávázó hatása. Két hetenként ismételd a permetezést az első nyírás előtt. A nyírás után  mehet az amistar . 

Előzmény: Roli_007 (78434)
Samubá Creative Commons License 1,5 órája 0 0 78441

Jó az elképzelésed, de én a glifozát/ glialka kezelést javaslom és aztán a felülvetést. Tervezz két kezelést, kb két-3 hetenként mert az első után valsz ki fog zöldülni mégegyszer. 

A kiszárítás az egynyári perje ellen működik, ha szerencsénk van.

Előzmény: Jamesryan (78371)
Samubá Creative Commons License 1,5 órája 0 0 78440

Kis területen megbízhatóan működik amíg az akku töltése tart.

Előzmény: krisztianm (78417)
Jamesryan Creative Commons License 1,5 órája 0 0 78439

Sziasztok,

78371 re tudnatok javasolni valamit?

jol csinalom, legalabb elmeleti sikon?

koszonom

Előzmény: Jamesryan (78371)
Samubá Creative Commons License 1,5 órája 0 0 78438

Az amistar a beállt gyepen jó, a magról kelésnél nem elég hatásos. 

Előzmény: Boka Dénes (78421)
sz_attila Creative Commons License 1,5 órája 0 0 78437

A fűszál magasságát nem mérjük, hanem a nyírás magasságát az általad leírt módon. 

Előzmény: feca1983 (78436)
feca1983 Creative Commons License 9 órája 0 0 78436

Fűnyírás - magasság megválasztás - gép bellítás!

1. a gép egyenes beton felületen és a has magasság akkor 5,3cm de ez nyirás közben a levágott fű ennél már több/ hosszabb lesz. 

2 az eggyel kisebb fokozat bő 4cm körül van(betonon). ( ami nem rossz marad leveles rész) de nem olyan szép 1-2 napig. (Ezen nyírtam az utóbbi 3 alkalommal elvileg maradok is ezen...

Oké - meleg van a fűnek is és ezért sem olyan szép nyiras után...(amúgy 2-3 naponta nyirom)

ti hogy szoktátok mérni a fűszál magasságát? 

Házikoszt Creative Commons License 9 órája 0 0 78435

Üdvözlet!

Fű zöldebbé tételére amalgerol, compo vastápsó (helyenként mohásodik is) és kálium-szulfát közül melyiket ajánljátok? Ha többet is, akkor milyen sorrendben és hogyan célszerű használni? Értem ezalatt, hogy pl. fűnyírás után, de locsolás előtt... vagy kiszórás után 2 napig ne locsoljak, stb. Van kézi permetezőm (kb 120m2 az egész füvesített rész), de nincs tápanyag-szóróm.

Előre is köszönöm a segítséget.

Roli_007 Creative Commons License 13 órája 0 0 78434

Új füvesítés esetén a Ridomil Gold MZ68 WG-t mikor kell kifújni? Amikor már van 1-2 cm-es a fű?

Vagy még előtte?

Boka Dénes Creative Commons License 15 órája 0 0 78433

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: wtman (78427)
degrassi Creative Commons License 17 órája 0 1 78432

Plusz még az is lényeges különbség, hogy míg az általad linkeltben csak ammónium-nitrát és ammónium-szulfát van, addig a scottsban van karbamid is. Ezt a talajlakók fogják átalakítani, és ezután tudják felvenni a növények, ez lassabb folyamat, ergo tovább ellátja a növényeket nitrogénnel....

Előzmény: degrassi (78431)
degrassi Creative Commons License 20 órája 0 1 78431

Nem a márka számít, hanem, hogy milyen a hatástartam.

Amit linkeltél, az valószínűleg sima mezei műtrágya, a scottsé pedig burkolt. A burkoltnál a hatóanyag leadása egyenletesebb, hosszabb, nehezebben tudod vele kiégetni a növényt, ha elrontod a szórást és nem is fog olyan könnyen kimosódni, ha utána egy hétig esik az eső. Illetve a scottsnak ha jól tudom olyan burkolatai is vannak, amik pl. csak bizonyos hőmérséklet alatt/felett kezdik el leadni a hatóanyagokat. Illetve még az is lehet, hogy az általad linkeltben nincs semmi egyéb mikroelem, míg a drágábbakban van. Persze a nevet is meg kell fizetni.... :)

Előzmény: mxxxx (78430)
mxxxx Creative Commons License 22 órája 0 0 78430

Műtrágyáknál miben számít a márka?

Pl. egy NPK 15ös:

https://www.gazdabolt.hu/szilard-granulalt-mutragya/552-npk-15-15-15-mutragya-10-kg.html

10kg 2338 Ft

Egy hasonló összetételű Scotts műtrágya kb 5x ennyibe kerül, mivel tud az többet?

wtman Creative Commons License 22 órája 0 0 78429

Én inkább az utóbbit választanám, a Kálium fontos a stressztűrés növeléséhez és abból az NKP 15-ösben több van. Augusztus végén már mehet a Cropcare 23-7-7 is nyugodtan. A Cropcare egyébként az egyik legjobb ár/érték arányú műtrágya, de ennek a változatnak kevés a káliumtartalma a nyári stresszes időszakra.

Előzmény: Zoltanovics (78428)
Zoltanovics Creative Commons License 23 órája 0 0 78428

Köszönöm válszod!

ha mégis kapna utánpótlást, akkor miből kapjon? Már 23-7-7 vagy 15-15-15?

Előzmény: wtman (78426)
wtman Creative Commons License 23 órája 0 0 78427

A Ridomil Gold MZ fajlagosan jóval olcsóbb. Ha már egyszer megjelent akkor máskor is meg fog jelenni és akkor jól fog jönni a már meglévő készlet. ilyen kicsi területre locsolókannából érdemes kijuttatni, alaposan beöntözve, hogy a talajba is bekerüljön a szer, mert a phytium a talajban tejed.

Előzmény: Boka Dénes (78421)
wtman Creative Commons License 23 órája 0 0 78426

Az év ezen időszakában már nem olyan intenzív a növekedés. Ne türelmetlenkedj! Ha adtál neki starter műtrágyát akkor az még biztosan tart.

Én még nem mennék rá, hogy újabb adagot szórjak ki. Elég zsengének néz még ki, nehogy letaposd!

Amikor eléri nagy átlagban a 8-10 cm magasságot vágd vissza 5 cm-re. Onnantól pedig az 1/3-os szabály szerint nyírjad, azaz, ha 5 cm-re lövöd be a tartós magasságot, akkor 7-8 cm-es magasságnál már nyírni kell. Ez azt jelenti, hogy heti két fűnyírással nagy átlagban számolni kell.

A szép, sűrű fű a rendszeres nyírástól, öntözéstől és tápanyag utánpótlástól lesz szép. Ha bármelyiket elhanyagoljuk akkor a másik kettő önmagában nem elég. 

QQ Creative Commons License 23 órája 0 0 78425

arra legolcsobb is eleg, de kabel se nagy macera akkora teruleten

Előzmény: krisztianm (78417)
Zoltanovics Creative Commons License 24 órája 0 0 78424

Köszönöm válaszod, melyik műtrágyából? Nok 15-15-15 vagy 23-7-7?

milsem szert hanáltál a gyomok ellen?

Előzmény: lgabor007 (78423)
lgabor007 Creative Commons License 24 órája 0 0 78423

Nem hiszem hogy a tápanyag miatt állt volna meg a növésben! Azért 2 hét alatt nem mosódik ki és nem is használja el mindet amit kiszórtál.

Ha úgy gondolod igen akkor mehet nyugodtan nem fogja megégetni.

Kétszikű ellen mehet a gyomírtó ha úgy gondoljátok. Nekem nem bántotta a 2 hetes füvet.

Zoltanovics Creative Commons License 24 órája 0 0 78422

Kedves Samubá És hozzáértő társai!

Vasárnap lesz 2 hetes a füvem, de szerintem most megállt a növésben, kapott 3x15 NPK-t indítónak, de szerintem nem eleget,

megszárhatom ujra most 3x15-el vagy adhatok neki már 23-7-7 cropcaret? a levevet nem égetnék meg mert még nem sűrű. Viszont nem tudom h a gyökerével mit csinálna?

Boka Dénes Creative Commons License 25 órája 0 0 78421

Köszi szépen! 

Egy ismerős még Amistart ajánlotta. Az is jó lehet?

Előzmény: Samubá (78416)
Coolby84 Creative Commons License 1 napja 0 0 78420

Mármint 20 gramm való 100nm-re és én 160nm-re permeteztem csak 20grammot.

Előzmény: Coolby84 (78419)
Coolby84 Creative Commons License 1 napja 0 0 78419

Sziasztok.

Nincs már akkora kánikula, locsolom is beton mellett, de nem igazán javul. Pénteken fűnyírok és gondoltam szombaton kap káliumos permetezést. Ebből melyiket ajánljátok (így netén damisol káliumot találtam). Ez kijuttatható Triffender Proval (1,5 hete volt Triffender permetezve, de csak 20g 100m2-re, ezért most ismételnék) vagy Triffendert be kellene öntözni, káliumot még nem. Hogy javasoljátok, káliumot hogy kell adagolni? Mit tehetek, hogy beton mellett ne halljon ki fű teljesen?

Köszi előre is.

Előzmény: Coolby84 (78351)
TTKali Creative Commons License 1 napja 0 0 78418

Köszi, sajnos nem állandó termék.

Viszont nálad működik, ez jó hír, mert olvasni mindenfélét ezekről az "ultrahangos" csodákról ...

Előzmény: ru5hm0on (78399)
krisztianm Creative Commons License 1 napja 0 0 78417

Sziasztok

Van valakinek tapasztalata akkumlátoros fűnyíróval egy ismerősömnek kellene 100m2-re

Köszönöm

Samubá Creative Commons License 1 napja 0 1 78416

Sajnos ezt elvitte a palántavész vagy más néven pithyum gomba. 

Próbáld meg lekezelni Ridomil gold MZ vel ellene. A mezőgazdaségi boltban meg tudod venni.

Az adag 100m2 re 5-vagy 10 litre vízben oldva 20g Ridomil. 

Ennek adhatod az ötöd részét. A kipusztult részeket vesd el újra és 10 naponként permetezd le ezzel a szerrel. 

Kis fű nagy gond,de hálás meló ne add fel.

Előzmény: Boka Dénes (78410)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 1 napja 0 0 78415

gazos képek 2017 május vége, nem gazon képek 2018 május eleje

Előzmény: Proxima76 (78411)
Zoltanovics Creative Commons License 1 napja 0 0 78414

Sztem 2018. (;

A talpas muhart húzd ki az első képen, gratula hozzád. Sokkal sűrübb mint az enyém, de nem tudom miért

Előzmény: Proxima76 (78413)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!