Keresés

Részletes keresés

Betty.Ford Creative Commons License 2020.11.26 0 0 552

Remelem, h december kozepen kinyitjak oket... 

Előzmény: fidelio-Pyrandus (551)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2020.11.26 0 0 551

Itt a tél. Uszodabezárás, helyi rendeletek? Hogy lesz?

fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2020.05.23 0 0 550

Uszodamegnyitás, rendeletek, helyik gyakorlat. Hogy lesz?

Betty.Ford Creative Commons License 2019.05.05 0 0 549

Sajnos az vegleg bezart. Nagyon sokat jartam oda uszni 90es evek vegen. Imadtam🥰

2011ben vegleg bezartak, most sportkozpont lett az epuletbol. A fantasztikus 50meteres medence helyen egy kosarlabda palya van😡

Előzmény: [fidelio] Pirandus (547)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2017.08.02 0 0 547

Érdekelne egy új helyzetjelentés a kecsk. uszodáról.

Előzmény: Kovács 2.0 (546)
Kovács 2.0 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 546

Ma megnéztem az új kecskeméti fedett uszodát.

 

A létesítmény hatalmas méretű, modern, tágas és kényelmes. Rendkívül praktikus a beosztása, mert az uszodai, az élmény- és a wellness-részleg elkülönítve működik, és a vendégnek csak azt kell kizetnie, amit igénybe vesz. A kétmedencés, nemzetközi versenyekre is alkalmas uszodai részbe csak 860 forint volt a felnőtt belépő, ráadásul időkorlát nélkül. Talán annyi problémát említenék, hogy a vízminőség nem volt éppen ideális, nagyjából a tiszaligetit idézte vissza. Pedig csak pár hete nyitottak meg. Szerintem kötelezővé kellene tenni az úszósapkát...

A személyzet viszont rendkívül udvarias és segítőkész. Belül több büfé, illetve étterem is működik, és nem is drágák.

 

kannibál Kovács Creative Commons License 2011.06.15 0 0 545
kannibál Kovács Creative Commons License 2011.06.15 0 0 544

Tragédia:

 

kannibál Kovács Creative Commons License 2011.04.27 0 0 543

A Sportmax délben?

 

Húsvét hétfő után egy nappal éppen déltájban jártam ott. A fedett 25-ösben alig voltak páran és kint is csak néhány ember volt egyszerre a medencében. Bőven volt szabad pálya.

Előzmény: Kubus Puchatek (542)
Kubus Puchatek Creative Commons License 2011.03.15 0 0 542

Munkaidő előtt, korán reggel, és - után, estefelé, minden uszoda tele van, a Sportmax még délben is.

Ahogy tapasztaltam.

Előzmény: Houwann_ (540)
kannibál Kovács Creative Commons License 2011.01.25 0 0 541

A hegyvidéki Sportmaxot ajánlom, a MOM Parkkal szemközt:

 

http://www.sportmax.hu/sportmax2/index.php?mname=cikkek&mfile=cikk&id=1041

Előzmény: Houwann_ (540)
Houwann_ Creative Commons License 2011.01.25 0 0 540

Sziasztok!



Szeretnék elkezdeni úszni, de mivel 15 éve voltam utoljára uszoda környékén, akkor is vidéken, lenne egy-két kérdésem, mert nemigen vagyok tisztában a fővárosi lehetőségekkel.


- Olyan uszoda érdekelne, ami tömegközlekedéssel, leginkább metróval viszonylag könnyen megközelíthető, nem hátrány, ha nincs nagyon messze (VIII. kerületben lakom)
- ami azonban sokkalta inkább releváns, hogy kevesen legyenek

Utóbbi tényező az igazán lényeges.

Elsősorban hétköznap, heti 5-ször járnék, jó a kora reggeli időpont, s akár a kései is (este 9-10).

 

Nem árt, ha nem lerobbant, igénytelen a hely, s az ár sem utolsó tényező (bár őszintén szólva nem tudom, mi számít ó árnak manapság e téren).

 

Ami még eszembe jutott első körben:

 

- van-e esetleg olyan uszoda, ami korábban nyit, mondjuk 4.30-5.00, illetve tovább van nyitva, mint 22.00?

- több helyen látom, hogy a bérlet ár/10 alkalomra van meghatározva. A kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy 1-1 alkalom milyen intervallumot ölelhet fel, ezt én döntöm el? Ha akarom, egy alkalom keretében úszom 2 órát akár, vagy ez limitált?

- a heti 5 úszás fényében az is felmerült bennem, hogy van-e esetleg olyan hely, ahol 10-20 alkalmas bérlet helyett havi bérletet tudnék váltani korlátlan látogatással előnyösebb árfekvésben, vagy ilyen nem létezik?

 

Nagyon hálás lennék, ha valaki útbaigazítana és tippekkel látna el,

 

köszönöm!

 

 

 

kannibál Kovács Creative Commons License 2011.01.24 0 0 539

Nem hiszem, hogy túl sok újdonságot tudnék mondani. Jócskán felújításra szorul az egész létesítmény, de hát ezt bizonyosan tudod te is. A medencékben pl. rendkívül tiszta és kellemes volt a víz (nálam ez a lényeg), és az általad említett csempék sem voltak vészesek. Persze lehet, hogy utóbbiakat tekintve csak én vagyok igénytelen.

 

Egyébként évente néhány alkalommal fordulok meg ott, és akkor is hétvégéken, tehát messze nem vagyok a létesítmény szakértője.

Előzmény: széles tamás (538)
széles tamás Creative Commons License 2011.01.24 0 0 538

Kérlek adjál pontosabb helyzetjelentést a BVSC-ről!
Régebben jártunk oda, de valahogy a tisztasága egyre gyengébb volt. A medence végénél a kék csempén lévő barnás lerakódás valahogy visszataszító volt.

Előzmény: kannibál Kovács (537)
kannibál Kovács Creative Commons License 2011.01.23 0 0 537

Most fedeztem fel, hogy a BVSC uszodában hétvégenként mindössze 1050 forint a felnőtt belépő. A honlap szerint december elseje óta van ilyen akció.

 

Így már egész jó hely, hiszenaz olcsó ár mellé kellemes, tiszta vizű medencék járnak, és nincsenek benne sokan.

Kubus Puchatek Creative Commons License 2011.01.16 0 0 536

A honlap a legkevesebb.

 

Botrányosabb, hogy miért nem volt nyitva október elejétől mostanáig a 33-as? Tehermentesítve a többi medencét, több helyet biztosítva a plebsznek? Megmondom: igazgató eltárs vitában állt a sátorápítőkkel, 9milliós nagyságrendben, ezért.

 

Amikor a kivitelezőkkel vitatkozott a férfi zuhany részben hiányzó szigeteléséről, két évig kettő darab zuhany működött. Viszont volt egy reszketeg kézírásos cetli a zuhanyajtón, hogy, bocs', de mink perben állunk, azért nem zuhanyozhattok.

 

Ilyen a jó szakember: minden fillérért harcol, közben még többet takarít meg - mert mennyi vizet és csatornadíjat nem kellett kifizetni, amíg nem mentek a zuhanyok, meg a 33-as! Aki úszni akar, utána meg normálisan zuhanyozni, az menjen a Dunába.

Előzmény: kannibál Kovács (535)
kannibál Kovács Creative Commons License 2010.12.30 0 0 535

Csak halkan jegyezném meg, hogy a Komjádi és a Hajós uszodák internetes oldala botrányos. Nulla. Szégyen.

 

Pedig nem olyan ördöngösség egy olyan honlap szerkesztése, amin naprakészen rajta vannak a létesítménnyel kapcsolatos információk (lásd például a Sportmaxot).

 

A Hajósról jut eszembe, hogy a tavasszal felújított férfi zuhanyzóban a zuhanyok kb. fele már működésképtelen :-)))

 

 

Maraton42 Creative Commons License 2010.12.30 0 0 534

Komjádi Uszoda műszaki okok miatt zárva. Részletek az Császár Komjádi Uszoda fórumában.

Kubus Puchatek Creative Commons License 2010.11.13 0 0 533

A kaposvári uszodát megnyitották már, tud valaki valamit róla? Eredetileg szeptember elsején lett volna, de akkor még javában betonoztak.

Lucilius Creative Commons License 2010.07.17 0 0 532
kannibál Kovács Creative Commons License 2010.05.30 0 0 531
Hülyeség!

Fedett versenymedencék: Eger, Miskolc, Debrecen, Hódmezővásárhely, Hajdúszoboszló, Komjádi, BVSC, Székesfehérvár + azok, amiket nem ismerek.

Nem fedett, de téliesített versenymedencék: Gyula, Békéscsaba, Szolnok, Széchy uszoda, Szeged + azok, amiket nem ismerek.

Nem fedett és nem téliesített versenymedencék: Hajós régi 50-es, Császár-Komjádi, Gyöngyös, Eger (itt a Bitskey uszoda mellett kettő ilyen is van), Debrecen nagyerdei strand (ebben nem vagyok biztos, hogy működik-e, mert állítólag felújítják) + azok, amiket nem ismerek. Az itt felsorolt vidéki létesítmények csak május és szeptember között üzemelnek.

A fent említett helyek nagy többségén már jártam, és bizonyíthatom, hogy nyugodtan használhatja ezeket a földi halandó is. Tény, hogy hétköznap ez sokszor nem igaz, de pl. Budapesten és környékén az elmúlt években számtalan 25 és 33 méteres medence is épült, vagyis aki nagyon akar, az talál magának megfelelő helyet, hétvégén pedig a létesítmények többsége szabad. Csöndben megjegyezném, hogy jártam már úgy Miskolcon vagy Hajdúszoboszlón, hogy szinte bántóan üres volt az uszoda a kevés vendég miatt (mindkét helyen szombati napon, Miskolcon 1050, Hajdúszoboszlón pedig mindössze 700 forint a felnőtt napijegy).
Az uszodák többségének van internetes honlapja, ahol lehet tájékozódni a pályák használhatóságáról.

Ezzel együtt még mindig sz*r a helyzet, de igaztalan dolgot lehetőleg ne állítsunk.
Előzmény: Kubus Puchatek (530)
Kubus Puchatek Creative Commons License 2010.05.30 0 0 530
Ma olvastam valahol, hogy az egész országban csak 8db 50-es medence van (Komjádi, Sport, Debrecen, Fűzfő, Győr, Kaposvár...és nem tudom még hol?) - röhej. Nepálban több van!

Egy részüket földi halandó nem is lehet használhatja, mert a versenyzőké.
kannibál Kovács Creative Commons License 2010.05.20 0 0 529
Hajós kipipálva.

Apropó, a Komjádival mi van? Pár hete jártam ott, és akkor még javában dolgoztak a csarnokon, csak a kinti medencéket lehetett használni (+ az Albániát idéző átmeneti zuhanyzót).
Ősszel úgy ígérték, hogy április végére minden kész lesz.
Kubus Puchatek Creative Commons License 2010.05.19 0 0 528
És elkészült.

Most kell nagyon drukkolni, hogy a következő hetekben ki ne derüljön valami gebasz, mert durva lenne, ha megint bezárnák az egész zuhanyzót.
Előzmény: Kubus Puchatek (527)
Kubus Puchatek Creative Commons License 2010.05.17 0 0 527
Már fúgáznak - szerintem egy-két hét, és kész.

A nyitott 50-es elejénél lévő, hatállásos férfi-zuhanyt lehet addig használni, ami igen szutyok állapotban van.
Előzmény: medroller (526)
medroller Creative Commons License 2010.05.05 0 0 526
Mikor lesz kész? Még tart? Addig mi van? Nem lehet ott zuhanyozni, tényleg közös van most..?
Előzmény: Kubus Puchatek (524)
szamuelytibi Creative Commons License 2010.04.11 0 0 525
Csillaghegyen mi a varázslat, járt már ott valaki közületek? Tiszta, lehet rendesen úszni, vagy az is tele van össze-vissza úszó nyuggerekkel?
Kubus Puchatek Creative Commons License 2010.04.11 0 0 524
És igen: elkezdték szétverni a zuhanyt!

Dala for President!
Előzmény: kannibál Kovács (520)
KissAnita Creative Commons License 2010.04.11 0 0 523
Nem, szerintem nem izgi:) épp azért kérdezem, hogy a nőiben szoktak-e meztelenül lenni, mert kellemetlen lenne, hogyha én meg fürdőruhában mennék be.
Előzmény: Törölt nick (522)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.08 0 0 522
Ágyékkötős uniszex? Gőzösen izgi lehet.
Előzmény: KissAnita (521)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!