Keresés

Részletes keresés

cobranco Creative Commons License 2 napja 0 0 8566

Bizony sok olyan hely van.

Sajnos a távolabbi célpontok,technikai és főleg anyagi okok miatt ki vannak húzva.Nálam még fontos szempont az időjárás,ezért a hűvösebb,csapadékosabb északi területek szintén hanyagolva vannak.

Ami prioritást élvez,a mediterrán zóna.Ha megfigyeled a pályafutásomat,lassan a balkáni régió legtöbb országa kipipálásra került szépen sorjában az előző években.Tulajdonképpen szinte már csak az a három maradt amit említettél.

Mindegyikre létezik túraterv,és most egy nagy titkot árulok el,a jövő évi "versenynaptárban" is benne van ezek közül az egyik.

Előzmény: walakik (8565)
walakik Creative Commons License 3 napja -1 1 8565

Szia cobranco!

Ez már megint rohadt szép hely! Gratulálok! Én biztos,hogy nem bírnám ezt végigcsinálni. Amúgy tetszenek a videóid, a stílusod (bár néha az éneklést kihagyhatnád...), meg az is,hogy vállalod az esetleges hülyeségeidet. Látszik,hogy felkészülsz a vidékből (vagy csak mindent tudsz), és igyekszel fejlődni.

Kérdésem: van-e olyan hely,ahova még az életben el szeretnél jutni,bicajjal persze. Olyan,aminek azért van realitása is. Mert csodálkozom rajta,hogy olyan "közeli" célpontok, mint Bulgária,Macedónia vagy Albánia szóba sem jöttek eddig. Mindegyik országban vannak magas hegyek,szép tavak, kedvező árú szállások. Képzeld,Albániában még a szamár is közlekedhet az autópályán. Akkor neked is szabad...Bocs.

Előzmény: cobranco (8562)
Törölt nick Creative Commons License 3 napja -2 1 8564

Sziasztok ! 

Én is hoztam egy előzetest, kedvcsinálót :) 
Volt "szerencsém" idén egyik bakancslistás úticélom felkeresni és meghódítani: a Hilo (0 m) - Mauna Kea (4205 m) emelkedő  a világ legnehezebb kaptatója. A fölső 2000 m szintkülönbségen 10% az átlagmeredekség, annak fölső részén már az oxigén is kevés, ráadásul 2830 m-tól 3554 m-ig homokos-salakos-murvás (?) az út. A 69 km során az indulást követően legközelebb 2800 m-en lehet vizet, kaját, bármit venni. Nem egyszerű ! 
Ide tekertem fel önerőből, külső segítség nélkül :) - és azt kell mondjam, valóban a világ legnehezebb emelkedője ez!
Bringatúrám során előtte nyolc napot Coloradoban akklimatizálódtam 3000 m feletti hágóutakon (kellett is!), illetve feljutottam a Mount Evans csúcsára (precízen, a parkolóig) is, ahová pedig Észak-Amerika legmagasabbra vezető aszfaltútja vezet (4307 m).  Az is sorra kerül majd a videók közt, ahogy a Mauna Kea kaptatóról is készül hamarosan egy jóval hosszabb, részletesebb videó is. :) 
( A videó részben hagyományos, részben GoPro kamerával készült )

Jó szórakozást kívánok hozzá ! 

Guppy85 Creative Commons License 6 napja 0 0 8563

Sziasztok. elkészült a második napról a videó, Erlaufsee-töl tekertem Palfau-ig,ahol letáboroztam.Útközben Több csúcsot is megmásztam: Zellerain 1125m , Grubberg 725m majd a Hochkar 1808m 

Teljes túra térkép:  https://ridewithgps.com/routes/11880588

Jó szórakozást!

cobranco Creative Commons License 2016.09.21 0 0 8562

Sziasztok!

Idén tavasz végén leruccantunk egy kis aktív kikapcsolódásra a mediterrán régió egyik eldugott helyére.

A „földi paradicsom” gyenge kifejezés arra,amit ott találtunk,már ami a látványvilágot illeti.

Összedobtam egy „röpke” előzetest az ott forgatott útifilmből:

Útvonal:

Nyugat-Görögország:

Avramkani-öböl-Akarnanika-hegység-Messolongi lagunák-Rio-Antirió híd-Pelloponésos-Pátra-Kilini

Jón-szigetek:

Kefalonia-Ithaka-Lefkada

Meteorák

Térkép:

http://cobranco.hu/terkepek/gorgo.2016..html

Fogadjátok szeretettel!

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2016.09.01 0 0 8561

Én is így jártam júliusban, és sokkal több pénzért jöttem haza Linzből ÖBB-vel, mint amennyibe a kiutazásom került a kicsivel távolabbi Drezdáig.

Előzmény: cobranco (8559)
Guppy85 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 8560

Az Osztrák Alpokban kerékpároztam.A videó túrám első napját mutatja be.Látnivalóban nem volt hiány.
Kiindulási pont Gloggnitz volt és a nap végén az Erlaufsee melletti kempingben pihentem meg.

Teljes túra térkép: https://ridewithgps.com/routes/11880588

cobranco Creative Commons License 2016.08.18 0 0 8559

Pont igy jártunk mi is.

A hetedik napon szó szerint hazamenekültünk a tartós eső elöl.

Ráadásul a mi esetünkben a racionális döntés nem volt túl olcsó,mivel a svájci államvasutakat is igénybe kellett venni.Gondoltam,itthon majd eszem magam,ha utána csak jó idők jönnek.Azóta lenyugodtam,az Alpokban az idén még három napnál hosszabb ideig nem volt elfogadható idő,igaz itthon sem nagyon :)

Jól tetted,hogy feladtad.A csomagos,kempinges túrák élvezhetetlenek ramaty időben.

Előzmény: tonycrow (8558)
tonycrow Creative Commons License 2016.08.17 0 0 8558

Sziasztok!

Végülis találtam egy jó helyet az autónak.

Ha valaki Szentgotthárdról szeretne elindulni nyugat felé túrázni,akkor Rábafüzes felől beérve a jobb oldalon a benzinkúttal és a Pennyvel szemben van egy motel-kemping.

Napi 300 forintért le lehet rakni az autót kerítésen belül,a portások rálátnak és 0-24-ben nyitva vannak.

Még blokkot is kaptam. :)

A túrámat sajnos elmosta az eső,és arra a környékre egész hétre ezt jósolják.

Így nehéz szívvel,de racionális döntést hozva hazajöttem.

Üdv.:Anti.

Előzmény: cobranco (8551)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2016.08.15 0 0 8557

Fizetős kempingben talán kétszer voltam Magyarországon, sok tapasztalatom nincs. Ha ilyen szándékod van, akkor úgyis tervezned kell, és akkor már meg is nézheted a honlapjukat előre, hátha fent van. Szerintem (legalábbis nálunk biztosan) irreálisan drágák a többletszolgáltatáshoz képest, amiben többet tudnak a vadkempingnél. Sok mindenben viszont kevesebbet tudnak. Ezt az évek során szépen megérti az ember. Mondjuk biztos nem fognak őzikék szaladgálni a sátrad körül fizetősben. Viszont van egy csomó zavaró világítás, meg gyakran zaj. A vadkempingezés nem egyszerűen a kemping árával való spórolás. Talán ha annyira szeretnék idegenekkel ismerkedni és beszélgetni, akkor mennék fizetősbe.

A zuhany egyszerű, röviden: kulacs. Én a szopókás kulacshoz szoktam, de Nemótól láttam, hogy egy nagy másfél.két literes palackot milyen ügyesen lehet használni, ha a csavaros kupakot félig nyitja ki az ember. És persze nem csak a zuhany a megoldás, vannak folyók, vannak alkalmas kutak (ritkán).

Előzmény: landrider (8554)
cobranco Creative Commons License 2016.08.15 0 2 8556

A honlapom új helyre költözött:

http://cobranco.hu/

akit érdekel,tartsa észben :)

cobranco Creative Commons License 2016.08.15 0 0 8555

Az változó,ha tulaj ott lakik a kempingben az a jobbik eset,de még az sem jelent semmit.

Nyugatra este 9-ig ildomos odaérni,keletre lehet,hogy napközben sincsenek ott,viszont lehet,hogy megúszod fizetés nélkül.

A tisztálkodási lehetőségekről a vadkemping esetében sokszor volt már szó itt is,egyedi technikák is vannak,lapozz vissza.

Talán egy-két trükköt én is mutatok,de,hogy melyik videóban azt ne kérdezd.

Sokan azt gondolják a túrázás legbizonytalanabb része a vadkemping,pedig nagyon nincs igy.

Előzmény: landrider (8554)
landrider Creative Commons License 2016.08.10 0 1 8554

Nagyon szeretem nézni a filmeket amiket készítesz.Tetszik az a szabadság ami a túrakerékpározás velejárója,de tudom hogy mennyire is kiszolgáltatott a kerékpáros.

Hol alszol nyugodtabban? Hogy szoktátok megoldani vadkempingezésnél az esti zuhanyozást?

Általában meddig kell odaérni a kempingekbe hogy a pénzünkért a szolgáltatásokat igénybe tudjuk venni?

Laci

Előzmény: cobranco (8553)
cobranco Creative Commons License 2016.08.10 0 0 8553

És például én sem :)

Abszolut vadkemping-párti vagyok,ha már fizetett szállás,akkor inkább egy olcsó bungalow,vagy tőlünk keletre a panziok is kijönnek kempingárban.Ezzel megspórolod a sátorállitás,szátcuccolás mizériáját,ami reggel és este is akár 1 óra időveszteség is lehet,egy bungalowba,vagy panzióba besétálsz egy szál törülközővel,oszt jó napot.

A kempingek jó részére jellemző még az is,hogy,ha nem érkezel időben az alkalmazott lelép,se zuhany,se áram,semmilyen szolgáltatás,de persze reggel beszedi a pénzt a semmiért,közben meg semmivel sem kaptál többet,mint a vadkempingnél,ileltve,de, ricsajt a bulizó szomszédoktól éjszakára.

Előzmény: landrider (8548)
VodkaTam Creative Commons License 2016.08.10 0 0 8552

Kérdezném azoktól, akik benzinfőzőt használnak a nagyobb túrákon, hogy ti minden egyes alkalommal kiveszitek-e a palackból a pumpát?

Elhasználtam két kínai benzinfőzőt, nem bírták túl sokáig (nem ilyen jellegű problémák voltak velük), azokban mindig bent hagytam, soha nem volt semmi gond belőle. Most vettem egy MSR Whisperlite International főzőt, és azt írja a használati utasítás, hogy vegyem ki minden alkalommal. Mennyire kell ezt komolyan venni? Esetleg tartós tároláshoz szedjem ki, de túrázás során 1-1 napra felesleges? Mik a tapasztalatok?

cobranco Creative Commons License 2016.08.10 0 0 8551

Szerintem simán.

Csak előtte nézd meg,nincs-e időkorlátozó tábla,vagy elszállitással való fenyegetés.

Ez a Pennynél változó,az Aldi meg Lidl már neccesebb.

Előzmény: tonycrow (8550)
tonycrow Creative Commons License 2016.08.07 0 0 8550

Sziasztok!

Én az itthoni helyzetről kérdeznék autólerakás ügyben.

Szentgotthárdon hagynám a kocsit 6 napra és onnan indulnék túrára.

A google maps-on nézegetve a Penny parkolót találtam a legmegfelelőbbnek.

Ott merjem hagyni ennyi időre szerintetek?

Üdv.:Anti.

Előzmény: cobranco (8534)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2016.08.05 0 0 8549

Például én sem. Kempingen kívül sokkal olcsóbb a sátrazás, kellemesebb és élményekben gazdagabb.

Előzmény: landrider (8548)
landrider Creative Commons License 2016.08.05 0 0 8548

Én a leginkább kempingbe mennék sátrazni, de ezzel nem mindenki van így. :(

Laci

Előzmény: pele_nka (8543)
Filber Creative Commons License 2016.08.05 0 0 8547

Utánanéztem, tényleg nem rossz. De mivel mi Debrecenből megyünk, így költséghatékonyabb autóval. De egy Koper-Ljubjana vonatozás így is lesz a végén.

Előzmény: solymi papa (8545)
landrider Creative Commons License 2016.08.04 0 0 8546

Inkább sík mint hegy, de szeretjük a kihívásokat.

Az igény magas, de most nem szeretnék sok pénzt költeni.

15-20 ezer HUF-nál többet nem nagyon szeretnék fizetni éjszakánként.

Laci

Előzmény: pele_nka (8543)
solymi papa Creative Commons License 2016.08.04 0 1 8545

Prima bicós kocsi van a bp-Koper vonaton.

Előzmény: Filber (8532)
Filber Creative Commons License 2016.08.04 -2 0 8544

Én is így gondolom! Cobranco túratársainak leírásai legalább annyira jók mint maguk a kisfilmek :)

És akkor ez itt a reklám helye (remélem senki nem haragszik meg érte), IstvánPisti néhány "dolgozata": http://zoldsav.hu/tag/istvanpisti/

Előzmény: Pali66 (8540)
pele_nka Creative Commons License 2016.08.03 0 0 8543

Mind a 4 fő bicajozna? Síkon vagy emelkedőn is? Hánycsillagos az igényszint szállás terén?

Előzmény: landrider (8542)
landrider Creative Commons License 2016.08.03 0 0 8542

Szép estét Mindenkinek!

Szlovéniai csillagtúrás kerékpározáshoz keresek olcsó szállást 2 felnőtt+ 2 gyerek részére.

Tudnátok ajánlani valami jó helyet?

Köszönöm: Laci

Pali66 Creative Commons License 2016.07.30 0 1 8541

Egy trónkövetelőt is hadd méltassak a nagy régiek mellé: https://www.youtube.com/user/Mybiketour/featured 

Pali66 Creative Commons License 2016.07.30 0 0 8540

Imádom a Cobranco filmjeit, de olvassátok el Istvánpisti dolgozatát is, mert hasonlóan szórakoztató! 

Előzmény: cobranco (8535)
forgione1 Creative Commons License 2016.07.30 0 0 8539

Az a jövő már az idei év :-)

Előzmény: vizus (8538)
vizus Creative Commons License 2016.07.29 0 1 8538

A végén ott van, hogy jövőre folytatjuk! Nagyon profi munka!

Előzmény: ToMy_ (8536)
kortalan Creative Commons License 2016.07.27 0 0 8537

Megkonnyeztem, ez annyira jo volt (meg az elozo resz is)a rendorok meg onnan akartak merni az alaguttol.

Előzmény: cobranco (8535)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!