Keresés

Részletes keresés

vizus Creative Commons License 18 órája 0 0 8959

Szerintem kezdd el gyűjteni a jelentkezőket, majd a létszámtól függően dönts arról, hogy egy klasszikus egész napos, ebédelős lesz-e ( x fő alatt), vagy egy valahová kibiciklizős jambori (x fő fölött).

Előzmény: Biciklis Józsi (8957)
forgione1 Creative Commons License 23 órája 0 0 8958

Túrabiciklis találkozó túra nélkül????

Előzmény: Biciklis Józsi (8957)
Biciklis Józsi Creative Commons License 1 napja 0 0 8957

Kedves túrakerékpáros sporttársak! (ez elég hivatalos volt?)

Néhányotokkal már levelezve, a videókat nézegetve arra a gondolatra jutottam, hogy kellene egy "Túrabiciklis találkozót" tartani. A legfontosabbnak a személyes kapcsolatok kialakítását tartom, mert ebből aztán sok minden kiindulhat.... 

Néhány további megbeszélendő témakör:

- túratervek, ötletek (tudás és tapasztalatmegosztás)

- felszerelési kinek-mi jött be...

- egyebek ...

Javasolt időpont: március 4 (még a szezon előtt)

Helyszín: Budapest (a pontos helyszín létszámtól függő, de mindent megoldunk...)
(azért választanám a fővárost, mert talán mindenkinek a legkönnyebben megközelíthető)

Feleségem felajánlott ebédre egy gigantikus kondéros gulyást, a többi már csak bónusz ...

Várom véleményeteket.

Biciklis baráti üdvözlettel: Biciklis Józsi 

barefootBushman Creative Commons License 1 napja 0 0 8956

ehhez már csak annyit tennék hozzá: maradj vadon! www.instagram.com/p/Bd04kVllj2V/?taken-by=mountainhippycom

Előzmény: pchris84 (8951)
barefootBushman Creative Commons License 3 napja 0 0 8955

Szenzációs-jó leírás és kivitelezés, nagy gratuláció és még sok ilyen túrát kívánok, egészségben! üdv

Előzmény: Löwenrad (8923)
Alexfux Creative Commons License 3 napja 0 0 8954

"kimondatlan szónak ura, kimondottnak szolgája vagy."

Ezt a szólást nem ismertem, de plagizálni fogom, ha lehet!

Köszi!

AF

Előzmény: Löwenrad (8953)
Löwenrad Creative Commons License 4 napja 0 0 8953

Igen, én voltam az. Ahogy a mondás tartja, "kimondatlan szónak ura, kimondottnak szolgája vagy."
Volt kitől tanulnom, a '12-'13-'14-es Alpok-túráitokat előtte ugyanis rongyosra néztem, térképen még most is fejből el tudom mutogatni az útvonalat :)

Előzmény: cobranco (8946)
Löwenrad Creative Commons License 4 napja 0 0 8952

A műszaki dolgokról a 65. nap elején írok. Ezeken kívül csupán egy krónikus lassúdefektem volt, ami már induláskor is fennált, és amit csak hazaérkezés után orvosoltam.
Bővebb fényképes válogatást ehhez a túrához nem terveztem, talán majd legközelebb.

Előzmény: ComicHUN (8940)
pchris84 Creative Commons License 4 napja 0 0 8951

cobranco: Köszönöm, átadom neki. Valójában két nap volt, Várhosszúréten éjszakáztunk, de így elsőre nulledzettséggel a napi kb. 1000 méter szint is bőven elég volt neki. A kamera egy Sony AS-20. Részemről nagyon meg vagyok vele elégedve. Idén nyáron beruháztam az újabb verziójára, az AS-200-ra, ennek még szebb a képe, hangminőségben pedig kb. ugyanazt tudja.

Előzmény: cobranco (8947)
ComicHUN Creative Commons License 4 napja 0 0 8950

Újranéztem a 2010-es Szlovén utadat és kicsit - vagy inkább nagyon is - átrendeződött az értékrendem a bringatúrázás tekintetében. Korábban a költségek minimalizálása volt az elsőrendű célpont, de mostanra a helyek és a teljesítmény került előtérbe.

Az előbb említettek fényében a tervezett út is túlnyomó részt átrendeződött, illetve mind a távot, mind a szinteket tekintve megnőtt. Több hágó és természetes édesvíz, kevesebb tenger.

Az időbeosztást hogyan, mi alapján tervezitek? 

Előzmény: cobranco (8919)
vizus Creative Commons License 5 napja 0 0 8949

Köszi, megtaláltam.

Előzmény: Thekristianszabo (8945)
vizus Creative Commons License 5 napja 0 0 8948

Mikor lesz a Bükkben egy Cobranco filmek nézőinek társasága tekerés?

Előzmény: cobranco (8946)
cobranco Creative Commons License 5 napja 0 0 8947

pchris84:

Ismerem jól a környéket.Háj-Hacava emelkedő,Hacava-Szádelői-völgy közötti nyereg földúton,Uhorná-hágó Krasnahorka felől,Szomolnoki-nyereg...kemény!

Ezt megcsinálni egy nap alatt már alapból egy teljesítmény,a csajosnak meg külön gratula :)

A kamerádnak igen jó képe van és ami még fontosabb, jó hangja van,tipust meg tudod adni...azt látom a látószögéből,hogy valamiféle sportkamera lesz....

Előzmény: pchris84 (8942)
cobranco Creative Commons License 5 napja 0 0 8946

Löwenrad,veled futottam össze valamikor májusban a Bükkben?

Gondosan titkoltad a mire készülsz :)

Nagy kaland lehetett,gratulálok!

Előzmény: Löwenrad (8939)
Thekristianszabo Creative Commons License 5 napja 0 0 8945

Rájöttem, hogy van útvonal tèrkèp a videó alatti linken. Távolsággal, szintekkel, ott le tudod csekkolni az útvonalat.

K.

Előzmény: vizus (8929)
vizus Creative Commons License 6 napja 0 1 8944

Már én is gondolkodtam a bivakzsákon a sátor helyett. Esőmentes hat naposon már próbáltam, lehet, hogy hosszabb távon is menne. Ahogy elnéztem, csak a kis gázfőzőm, meg a literes pótvíz petpalack hiányzott a cuccból.

Előzmény: barefootBushman (8941)
Alexfux Creative Commons License 6 napja 0 1 8943

Van! A gyémánt American Express kártya! :-)

Előzmény: barefootBushman (8941)
pchris84 Creative Commons License 6 napja 0 1 8942

Üdv mindenkinek!

Egy ideje már követem a fórumot, de csak a háttérből. Ha megengeditek, akkor most én is megosztanám az egyik túravideóm:

https://youtu.be/pzShQQ-B7Kc

barefootBushman Creative Commons License 6 napja 0 0 8941

Sziasztok, sokszor felmerülhet a kérdés, van-e más alternatíva is, mint dögnehéz pakkokkal utazni. Nos van, egy új-zélandi sráctól sokat tanulhat a magyar: www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_1107105401&feature=iv&src_vid=QZdyVKSssVM&v=nVOefruhRAc

ComicHUN Creative Commons License 2018.01.07 0 1 8940

Le a kalappal!

Csak harmadik nekifutásra sikerült végigolvasni. Ami nekem kicsit levegőben lógó kérdés maradt, hogy a gép hogy bírta? Nem egy-két beszámolóban, videóban olvasni, látni olyat, hogy ez, vagy az megadja magát. (Az én személyes kedvencem, mikor Cobranco görög útját Steve törött küllövel is végig tudta vinni). Esetleg komolyabb fotógyűjteményt lehet találni az útról, mert a rengeteg élményt a magamfajta vizuális egyének jobban át tudják érezni, ha több a szemléltetés.

Nem tudom elég nyomatékosan leírni, hogy minden tiszteletem a tiéd ezért a teljesítményért!

Előzmény: Löwenrad (8938)
Löwenrad Creative Commons License 2018.01.07 0 1 8939

Tulajdonképpen minden nap egy kaptafára ment (sátorbontás, vízkeresés, boltkeresés, kajálóhely-keresés, táborhelykeresés, sátorállítás), ezt 2-3 hét alatt már eléggé meg lehet szokni. A táj viszont mindig új volt körülöttem - mellesleg ez úgy hatott, mint valami drog -, ebbe sosem fásultam bele. Szlovénia például, ahova 55 nap után érkeztem, az egyik kedvenc szakaszom lett.

Előzmény: Biciklis Józsi (8932)
Löwenrad Creative Commons License 2018.01.07 0 1 8938

Igazából az epilógust a Magyarországra való visszalépéstől kezdődő részre értettem, nem akartam külön lezárást írni a végére, mert az utolsó egy hét már maga egy lezárás volt. Az biztos, hogy sokat voltam egyedül és sokat gondolkoztam régmúlt dolgokról, és hogy emiatt ez a túra komoly határvonalat jelent az életemben, de a leszűrt "bölcsességek" olvasva banalitásként hangoznának, ezért kihagytam őket. Inkább arra buzdítanék mindenkit, hogy (lehetőleg egyedül) vágjon bele egy hasonlóba, és a kérdésekre fedezze fel saját maga a választ, úgy sokkal többet ér az egész. De ez már részben offtopic.

Áttekintő térkép talán még lesz.

Előzmény: Mehmet Karcsika (8924)
Kettétört nyíl Creative Commons License 2018.01.07 0 0 8937

van mit mesélni a hölgyismerősöknek.

Inkább a fiúknak :-)

Thekristianszabo Creative Commons License 2018.01.07 0 0 8936

Meg is lepődtem. :)

K.

Előzmény: Biciklis Józsi (8935)
Biciklis Józsi Creative Commons License 2018.01.06 0 0 8935

Szia Krisztián!

Elnézést, de a megszokás kérdése Löwenrad-nak szólt. Ő több, mint 60 napos kört nyomott... Ott már komolyan felmerül a téma.

Üdv: Biciklis Józsi

Előzmény: Thekristianszabo (8934)
Thekristianszabo Creative Commons License 2018.01.06 -1 0 8934

Szia Józsi!

Nem voltak megszokottak a napok, mert mire belejöttem a túrába, vèget is èrt. Tulajdonkèppen mindent csodálva nèztem. Mèg a Balatont is, mert hogy ott zárult, illetve ott fog zárulni a túrám. :)

K.

Biciklis Józsi Creative Commons License 2018.01.06 0 0 8933

Szia Krisztián!

Üdv a csapatban!

Belenéztem a videókba, szerintem első próbálkozásnak jó. (Gyakorlat teszi a mestert! Minden kezdet nehéz! és hasonló bölcsességekkel is tudlak támogatni ...)

Nem semmi mennyiségű cuccot cipeltél. Én egy ilyen fejlett országban a felét sem viszem magammal. Ez nem kritika, csak mindenki másként csinálja...

Szlovénia egyébként nagyon jól dokumentált terület honi túrabiciklis köreinkben.

Előzmény: Thekristianszabo (8928)
Biciklis Józsi Creative Commons License 2018.01.06 0 0 8932

Halihó!

Gratulálok a teljesítményedhez, mert ezzel még nagypapa korodban is bőven büszkélkedhetsz... Meg addig is van mit mesélni a hölgyismerősöknek.

Mennyire váltak megszokottá a napok? Mennyire tudtál még a túra vége felé is rácsodálkozni az érdekességekre?

Előzmény: Löwenrad (8923)
-Wellon Creative Commons License 2018.01.06 0 0 8931

Én megnézem, mert szeretnék arra menni. Ljubljanáig olcsó a vonat, onnan meg dél felé, mondjuk Krk, az Isztria, a szlovén tengerpart és vissza.

Előzmény: Thekristianszabo (8928)
Thekristianszabo Creative Commons License 2018.01.06 0 0 8930

Ott még nem tartok, de jövőre szeretnék a végére térképet. A filmezés azon a túrán tanulópénz volt, mert nem tudtam rendesen letesztelni, és otthon  hallottam, hogy nagyon halk és doboz hangja van.

Köszönöm a véleményed. :)  

Előzmény: vizus (8929)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!