Keresés

Részletes keresés

vizus Creative Commons License 30 órája 0 0 8972

Meg aztán ez csak egy terv. A felkészülés során kiderülhetnek problémák. Pl. milyen a Calaisben komphoz  biciklizés biztonsága, kondicionális felkészülés, stb.

Előzmény: vizus (8968)
vizus Creative Commons License 1 napja 0 0 8971

Én még emlékszem húszegynéhány fős egyhetesekre is, de az diákokkal volt.

Előzmény: Biciklis Józsi (8970)
Biciklis Józsi Creative Commons License 1 napja 0 0 8970

Szia Alex!

Szerintem nem leszünk sokan, mert a túrabiciklis alapvetően nem egy társas lény. De már ketten-hárman is jót tudunk értekezni...

Írj egy rövidet a biciklisjozsi@gmail.com-ra, aztán megbeszéljük a technikát.

Üdv: Józsi

Előzmény: Alexfux (8961)
Biciklis Józsi Creative Commons License 1 napja 0 1 8969

Szia Vizus!

A világmegváltás után örömmel várunk...

Írj egy rövidet a biciklisjozsi@gmail.com-ra, aztán megbeszéljük a technikát.

Üdv: Józsi

Előzmény: vizus (8959)
vizus Creative Commons License 2 napja 0 1 8968

Ez igazából nem túra, csak kibiciklizés. De ez az utolsó, ha megvolt, rendes túrázó leszek.

Előzmény: cobranco (8965)
Micsurin MGTSZ Creative Commons License 2 napja 0 1 8967

Üdvözöllek ! Tetszenek a túratudósításaid . Egy felvidéki utatokról különösen tetszett,?mikor a társad strandpapucsban tette meg s közel 200 km távot.

Előzmény: cobranco (8966)
cobranco Creative Commons License 2 napja 0 0 8966

Ha már nyakunkon a zimakó,egy kis néznivalóval én is beszállnék a köztudatba:

Albán-túra folytatás,akit érdekel:

„Mai epizódban utazóink megtapasztalják,hogy nemcsak az idő „relatív”,de a tér is.

Megkergetik-e őket vasvillával,olcsó-e az albán burek,mennyire komfortos egy balkáni határátkelő,és vajon,Európa legkanyargósabb útja,vezet-e valahova?”

ALBÁN-ANZIX 4.rész: "Végtelen hegyek országa" 2017. FullHD 1080p

Útvonal:

Hotel Alpin-Dardhé-Xath--Flet-Quafa e Malit/1284m/-Fushé Arrez-Rrap-Puké-Kciré-Qafa e Lacit/307m/-Vau i Dejes-Mjede-Kozmac-Kajate e Rozafa-Xhadmé e Plumbit-Bachallék-Buna-völgy-Muriqan-Vladimir/Montenegro/-Brajse/Montenegro/

Térkép:

http://cobranco.hu/terkepek/balkan.2017..html

cobranco Creative Commons License 2 napja 0 1 8965

Vizus:

Láttam Face-en,hogy újabb "agyament" túratervvel álltál elő :)

Nagy tolongás nincs,nem is csodálom...de,hátha beakad egy megszállott :)

Előzmény: vizus (8962)
pchris84 Creative Commons License 2 napja 0 1 8964

Köszönöm! Sajnos nem mindig fér bele minden. Korábban már jártam ott egyszer, ha jól emlékszem egy utcával lentebb van talán. A lucskai erődtemplom maradványait is szerettem volna megnézni, azonban időhiány miatt azt is ki kellett hagynunk.

Előzmény: zalcsi1974 (8960)
pchris84 Creative Commons License 2 napja 0 0 8963

Köszönöm szépen a meghívást, viszont nekem a hétvégék általában szabadidő szempontjából kicsit neccesek, szóval így előre nem tudok biztosat mondani.

Előzmény: Biciklis Józsi (8957)
vizus Creative Commons License 3 napja 0 1 8962

Ja, persze, az természetes, hogy "mindnyájunknak el kell menni!" Aznap én épp egy világmegváltó konferencián leszek, de pár órát azért kiszakítok belőle, hogy odasprinteljek a KTM-mel, megszólítsak egy-két szögletes fejű kollégát: "Te ki vagy, és miért? Nincs kedved Egy manchesteri tíznaposhoz?" (Barcelona úticél Manchesterre cserélve, de Calaison talán jobb lenne kettesben átvágni magunkat.)

Előzmény: Alexfux (8961)
Alexfux Creative Commons License 3 napja 0 1 8961

Szia Józsi!

Én szívesen mennék, ülnék a leghátsó sorban és hallgatnám a nagy "öregek" beszámolóit, tapasztalatait. 

Üdv!

AF

zalcsi1974 Creative Commons License 3 napja -1 1 8960

Jó lett a túravideó. Haceva-nál viszont nem került be a pravoszláv templom. Ha a temetőnék mentetek fel a gerincre, akkor pont elkerültétek.

Előzmény: pchris84 (8942)
vizus Creative Commons License 5 napja 0 0 8959

Szerintem kezdd el gyűjteni a jelentkezőket, majd a létszámtól függően dönts arról, hogy egy klasszikus egész napos, ebédelős lesz-e ( x fő alatt), vagy egy valahová kibiciklizős jambori (x fő fölött).

forgione1 Creative Commons License 5 napja 0 0 8958

Túrabiciklis találkozó túra nélkül????

Biciklis Józsi Creative Commons License 5 napja 0 1 8957

Kedves túrakerékpáros sporttársak! (ez elég hivatalos volt?)

Néhányotokkal már levelezve, a videókat nézegetve arra a gondolatra jutottam, hogy kellene egy "Túrabiciklis találkozót" tartani. A legfontosabbnak a személyes kapcsolatok kialakítását tartom, mert ebből aztán sok minden kiindulhat.... 

Néhány további megbeszélendő témakör:

- túratervek, ötletek (tudás és tapasztalatmegosztás)

- felszerelési kinek-mi jött be...

- egyebek ...

Javasolt időpont: március 4 (még a szezon előtt)

Helyszín: Budapest (a pontos helyszín létszámtól függő, de mindent megoldunk...)
(azért választanám a fővárost, mert talán mindenkinek a legkönnyebben megközelíthető)

Feleségem felajánlott ebédre egy gigantikus kondéros gulyást, a többi már csak bónusz ...

Várom véleményeteket.

Biciklis baráti üdvözlettel: Biciklis Józsi 

barefootBushman Creative Commons License 6 napja 0 0 8956

ehhez már csak annyit tennék hozzá: maradj vadon! www.instagram.com/p/Bd04kVllj2V/?taken-by=mountainhippycom

Előzmény: pchris84 (8951)
barefootBushman Creative Commons License 2018.01.12 0 0 8955

Szenzációs-jó leírás és kivitelezés, nagy gratuláció és még sok ilyen túrát kívánok, egészségben! üdv

Előzmény: Löwenrad (8923)
Alexfux Creative Commons License 2018.01.12 0 0 8954

"kimondatlan szónak ura, kimondottnak szolgája vagy."

Ezt a szólást nem ismertem, de plagizálni fogom, ha lehet!

Köszi!

AF

Előzmény: Löwenrad (8953)
Löwenrad Creative Commons License 2018.01.11 0 0 8953

Igen, én voltam az. Ahogy a mondás tartja, "kimondatlan szónak ura, kimondottnak szolgája vagy."
Volt kitől tanulnom, a '12-'13-'14-es Alpok-túráitokat előtte ugyanis rongyosra néztem, térképen még most is fejből el tudom mutogatni az útvonalat :)

Előzmény: cobranco (8946)
Löwenrad Creative Commons License 2018.01.11 0 0 8952

A műszaki dolgokról a 65. nap elején írok. Ezeken kívül csupán egy krónikus lassúdefektem volt, ami már induláskor is fennált, és amit csak hazaérkezés után orvosoltam.
Bővebb fényképes válogatást ehhez a túrához nem terveztem, talán majd legközelebb.

Előzmény: ComicHUN (8940)
pchris84 Creative Commons License 2018.01.11 0 0 8951

cobranco: Köszönöm, átadom neki. Valójában két nap volt, Várhosszúréten éjszakáztunk, de így elsőre nulledzettséggel a napi kb. 1000 méter szint is bőven elég volt neki. A kamera egy Sony AS-20. Részemről nagyon meg vagyok vele elégedve. Idén nyáron beruháztam az újabb verziójára, az AS-200-ra, ennek még szebb a képe, hangminőségben pedig kb. ugyanazt tudja.

Előzmény: cobranco (8947)
ComicHUN Creative Commons License 2018.01.11 0 0 8950

Újranéztem a 2010-es Szlovén utadat és kicsit - vagy inkább nagyon is - átrendeződött az értékrendem a bringatúrázás tekintetében. Korábban a költségek minimalizálása volt az elsőrendű célpont, de mostanra a helyek és a teljesítmény került előtérbe.

Az előbb említettek fényében a tervezett út is túlnyomó részt átrendeződött, illetve mind a távot, mind a szinteket tekintve megnőtt. Több hágó és természetes édesvíz, kevesebb tenger.

Az időbeosztást hogyan, mi alapján tervezitek? 

Előzmény: cobranco (8919)
vizus Creative Commons License 2018.01.10 0 0 8949

Köszi, megtaláltam.

Előzmény: Thekristianszabo (8945)
vizus Creative Commons License 2018.01.10 0 0 8948

Mikor lesz a Bükkben egy Cobranco filmek nézőinek társasága tekerés?

Előzmény: cobranco (8946)
cobranco Creative Commons License 2018.01.10 0 0 8947

pchris84:

Ismerem jól a környéket.Háj-Hacava emelkedő,Hacava-Szádelői-völgy közötti nyereg földúton,Uhorná-hágó Krasnahorka felől,Szomolnoki-nyereg...kemény!

Ezt megcsinálni egy nap alatt már alapból egy teljesítmény,a csajosnak meg külön gratula :)

A kamerádnak igen jó képe van és ami még fontosabb, jó hangja van,tipust meg tudod adni...azt látom a látószögéből,hogy valamiféle sportkamera lesz....

Előzmény: pchris84 (8942)
cobranco Creative Commons License 2018.01.10 0 0 8946

Löwenrad,veled futottam össze valamikor májusban a Bükkben?

Gondosan titkoltad a mire készülsz :)

Nagy kaland lehetett,gratulálok!

Előzmény: Löwenrad (8939)
Thekristianszabo Creative Commons License 2018.01.10 0 0 8945

Rájöttem, hogy van útvonal tèrkèp a videó alatti linken. Távolsággal, szintekkel, ott le tudod csekkolni az útvonalat.

K.

Előzmény: vizus (8929)
vizus Creative Commons License 2018.01.09 0 1 8944

Már én is gondolkodtam a bivakzsákon a sátor helyett. Esőmentes hat naposon már próbáltam, lehet, hogy hosszabb távon is menne. Ahogy elnéztem, csak a kis gázfőzőm, meg a literes pótvíz petpalack hiányzott a cuccból.

Előzmény: barefootBushman (8941)
Alexfux Creative Commons License 2018.01.09 0 1 8943

Van! A gyémánt American Express kártya! :-)

Előzmény: barefootBushman (8941)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!