Keresés

Részletes keresés

Thekristianszabo Creative Commons License 2018.11.26 0 1 9504

Köszönöm a kritikát!

 

Egyet kell értsek veled.

 

Amin meglepődtem, hogy én baromi jól érzem magam, csak, mikor megy a kamera disztingválok, de lehet nem kellene.

Azt vettem még észre, hogy nagyon komolynak tűnik az egész, pedig nem vagyok az. 

A legjobb, hogy ezt rajtam kívül mindenki látja. Most már én is, így legalább ezek a filmek önismereti triningek is egyben.

Rossz érzés olyannak látni magam, amilyennek nem szeretném, de a felismerés már az első komoly lépés. :)

 

A zenei részével is egyetértek. Bár a szomorút én szépnek látom, de hát ez relatív. 

 

Megpróbálok más fajta zenét írni alá. Jövő héten jön a következő rész, előveszem addig az elektromos gitárt. :)

 

Sokat segít az építő kritikád, kritikátok! 

 

(Fontos, mert már két hónapja a jövő évi túratervekkel fárasztom a környezetem.)  :)

 

Üdv!

 

Krisztián

Előzmény: forgione1 (9503)
forgione1 Creative Commons License 2018.11.26 0 1 9503

Remek sorozat, sokad fejlődtél, tehát az irány jó.

 

Ami problémás és ezt vedd építő jellegű kritikának, hogy a betolt zenék, még ha sajátok is sokszor szomorúságot keltenek. Gyönyörű tájképek alá beraksz olyan zongora pötyögést, mintha Csernobilt mutatnád 86 májusában és az embernek síni lenne kedve a pusztulás miatt.  Egyébként ezt a hibát elkövették a kéktúra újratöltött 2-ben is. Ezért is vált az elsőhöz képest egy lehangoló unalommá.

 

Egy túrafilmből ami ilyen fantasztikus vidéken halad az örömnek és energiának kell sugárzódni, nem pedig a depressziónak :-)

 

Vannak hanghibák (de ezt te is tudod), de amit talán nem tudsz, hogy hangod, hangszíned egy síkon mozog. Mindezt tudnád hangulatosabb zenékkel kompenzálni, de ezekkel a szomorú zenei hatásokkal csak erősíted.

 

Ha megnézel egy Cobranco filmet, beszéde erőteljes, van benne energia, teljesen átjön, hogy remekül érzi magát. Főleg ha dalolászik és közben imbolyogtatja a kamerát, teljesen hiteles, hogy toppon van túra közben az embernek kedve támad azonnal bringára pattanni. 

 

Még a te lehangoló zenei aláfestésed miatt az egész olyan letekerem, túl leszek  rajta, ezt is láttam hangulatú jelenetek is becsusszannak.   Miközben nyilván te is élvezed, csak ez nem jön át hitelesen.

 

Tudom én nem értek a zenéhez te pedig megragadod az alkalmat, hogy sajátod megmutasd :-)

 

Előzmény: Thekristianszabo (9501)
cobranco Creative Commons License 2018.11.24 0 2 9502

Úgy látom van itt termés,már ami a túrabeszámolókat illeti,nem baj,úgyis itt a ramaty idő :)

 

Beszállok én is egy jabb epizóddal:

 

Megint,vagy még mindig az Alpok!

Dél-Franciaország zord sziklavilága normál körülmények között is tartogat kihívásokat kerékpáros szemszögből,40 fokban meg még inkább.A nehézségeket azonban kompenzálja a táj szépsége,ezért túrázóink simán veszik az akadályokat,sőt még egy jeges patakban való csobbanás, megfűszerezve egy gasztronómiai oktatással is szinesíti a programot.

 

Tengeri-Alpok ostroma 7.rész: "Európa vad sarka" 2017. /France/ FullHD 1080p

 

Útvonal:

 Lantosque-Vésubie szurdok – Saint-Jean-la-Riviére (293 m) – Belvedere Saut des Francies-Duranus (468 m) –Levens- La Roquette-Sur-Var (350 m) –Saint-Martin du Var (130 m) –Pont Durany- Defilé du Chaudan/Var-áttörés/-Gorges du Mescle-Tineé kanyon-Clans-Saint-Sauveur-Sur-Tinée (496 m) – Gorges des Valabres-Isola (881 m)

 

Képes túrabeszámoló:

http://cobranco.hu/turabeszamoloalp_17.html

 

Fotoalbum:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1639300319484686.1073741887.100002142005779&type=1&l=4f9b0a6e0b

 

Térkép/Map:

https://drive.google.com/file/d/1m2ZeiexNzDs5Mkg_18yI75CTpre8rFn0/view?usp=sharing

 

Kellemes időtöltést!

Thekristianszabo Creative Commons License 2018.11.20 0 0 9501

Sziasztok!

 

Engedelmetekkel publikálnám a 8 nap alatt a Tátra körül című bringatúra filmsorozatomat, mely az idei Magyar-Szlovák-Lengyel kalandozásaimat mutatja be a saját szemszögemből. 

 

Az első részt már kitettem, azóta elkészült a 4. részig.

 

A link egy lejátszási listát tartalmaz, amiben a 4 rész csokorba van szedve.

 

https://www.youtube.com/watch?v=jx81DafgclI&list=PLJgSUGE4vSitX4N84P3-kcTUvYqaoR0nO

 

Üdv és szép telet és tervkészítést a jövő évre mindenkinek!

 

Krisztián

Guppy85 Creative Commons License 2018.11.16 0 1 9500

Sziasztok. Elkészült a második rész is! 

A túrám 3. és 4. napján a Dráva forrásától a folyóval haladtam az R1 (Drauradweg) kerékpárúton.

 

https://www.youtube.com/watch?v=A_OawZaLrJ8&t=2s

Guppy85 Creative Commons License 2018.11.16 0 0 9499

Köszi Cobranco. Tényleg szép helyekre sikerült eljutnom,de az időjárás nekem is próbára tette az idegrendszerem egy két nap..  :) Hatalmas szerencsémre soha nem áztam el,mindig pont találtam egy helyet ahová el tudtam bújni a zivatar elöl. 

Előzmény: cobranco (9493)
cobranco Creative Commons License 2018.11.10 0 2 9498

Na akkor,aki még nem unja:

 

Újra az Alpok!

Miután főhőseink kipihenték magukat a tengerparti tömegnyomorban,újra bevetik magukat a hegyek közé.Úgy jönnek szembe a sziklák,hágók,kanyonok,hogy alig győzik kapkodni a fejüket.

Hamisítatlan hegyitúra következik,a díszletet továbbra is dél-Provence tájai biztosítják.

 

Tengeri-Alpok ostroma 6.rész: "Meredek kontrasztok világa" 2017. /France/ FullHD 1080p

 

Útvonal:

Cagnes-La Pauron-Le Bar sur Loup-Pont de Loup-Loup szurdok /St.Annoux-Cascade Courmes-Saut de Loup-Bramafan/– Coursegoules (1027 m) –Bezaundun les Alpes- Bouyon (638 m) –Le Brock-Pont Charles Albert- Saint-Martin du Var (130 m) –Pont Durany- Vésubie szurdok – Saint-Jean-la-Riviére (293 m)-Lantosque

 

Képes túrabeszámoló:

http://cobranco.hu/turabeszamoloalp_17.html

 

Fotoalbum:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1639283639486354.1073741886.100002142005779&type=1&l=920af02bd4

 

Térkép/Map:

https://drive.google.com/file/d/1m2ZeiexNzDs5Mkg_18yI75CTpre8rFn0/view?usp=sharing

 

Jó szórakozást!

cobranco Creative Commons License 2018.11.03 0 2 9497

Bár itthon még nem igazán kopogtat a tél,sőt,mitöbb,javában tart a bringás szezon,ennek ellenére pár perc erejéig idetolakodnék egy kis májusi mediterrán hangulattal.A Kvarner-öbölben tett körútról itt egy kis zenés előzetes, spontán, a teljesség igénye nélkül, randomszerüen összeollózva:

 

Kalandozás a Horvát tengerparton 2018. /Trailer/ FullHD 1080p

 

Az érintett helyszínek többsége valószínűleg sokaknak ismerősen hangzik :)
Rijeka-Bakar-Kraljevica-Krk-Crkvenica-Selce-Novi Vinodolski-Senj-Sveti Juraj-Velebit hegység-Karlobag-Starigrad Paklenica-Paklenica Nemzeti Park-Modric-Maslenica-Zadar-Ist-Olib-Silba-Premuda-Mali Losinj-Osor-Lubenice-Valun-Cres-Porozina-Brestova-Plomin-Moscenicka Draga-Medveja-Lovran-Ika-Icici-Opatia-Preluk öböl-Fiume

cobranco Creative Commons License 2018.10.23 0 0 9496

Mindig tanul az ember :)

Tényleg feltünt,hogy milyen sok van ebből a növényből arrafelé,sőt még egy várost is igy hívnak,most már tudom,hogy néz ki.

Előzmény: Mehmet Karcsika (9495)
Mehmet Karcsika Creative Commons License 2018.10.23 0 0 9495

 

Csak egy kis kiegészítés: az a falevél, amire ott az elején rácsodálkoztok mindketten az a "téli mimóza", vagy más néven hamvas akácia. Ausztráliából telepítették be díszfának, de kivadult és a Riviérán már teljesen meghonosodott. Olyannyira, hogy már egy külön túraútvonalat is kapott (Route de Mimosa), sőt Mandelieu-ben mimózafesztivált is rendeznek minden februárban.:

https://www.youtube.com/watch?v=AFwJsAxZhPQ

Előzmény: cobranco (9494)
cobranco Creative Commons License 2018.10.22 0 2 9494

Én egy kicsit le vagyok maradva a túráim publikálásával,úgy 1 évet,de azért hátha valakit érdekel egy újabb nap története:

 

Még mindig a Francia riviérán tapossuk a pedált,sőt…most vágunk csak a közepébe.Jön Cannes,aztán megy is,sorba a többi luxushelyszínnel,mondhatnám,hogy a „levesbe”,de nem,oda mi mentünk,már mint a tengerbe,mert az is ott volt…fél Európával együtt.Aki nem szereti a tömeget,az ne kapcsolja be ezt a videót,illetve igen,mert a szöveg és általában az események tálalása még a megszokottnál is „pihentebbre” sikeredett.

 

Francia Riviéra "újratöltve" 2.rész: "Látványtúra gazdagéknál" 2017. /Cannes-Antibes/ FullHD 1080p

 

Útvonal:

Recher de Saint-Barthelemy-Antheor-Pnte de L'Observatorie-Pic du Cap Roux-Messiv de L'Esterel-La Trayas-Miramar-Pnte de Escillon-Theule sur Mer-La Napoule-Cannes-Golfe Juan-Juan le Pins-Antibes-Villeneuve Loubet-Cros de Cagnes

 

Túrabeszámoló:

http://cobranco.hu/turabeszamoloriv_17.html

 

Fotóalbum:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1639263722821679.1073741885.100002142005779&type=1&l=9123b3c113

 

Térkép/Map:

https://drive.google.com/file/d/1m2ZeiexNzDs5Mkg_18yI75CTpre8rFn0/view?usp=sharing

 

Jó szórakozást és Kellemes Ünnepeket!

 

 

 

cobranco Creative Commons License 2018.10.22 0 0 9493

Az idén nekünk is tervben volt a "Vadtó"/Pragser Wildsee/,de az időjárás jelentősen átírta a forgatókönyvet :( Jó helyeken jártál Guppy,grat!

Előzmény: Guppy85 (9492)
Guppy85 Creative Commons License 2018.10.11 0 1 9492

Sziasztok.

 

Jómagam is szeretném megosztani veletek az idei túrám első két napjáról készült kisfilmet.

Túrám az Olaszországi Dobbiaco-bol kezdtem meg.Két napot töltöttem a Dolomitokban,több gyönyörű tavat(Pragser Wildsee, Lago di landro,Lago di Misurina) megnéztem és a méltán híres Tre Cime hegycsúcsot is megcsodáltam közelebbről.

 

https://www.youtube.com/watch?v=iLnhI_GmnAY&t=2277s

Thekristianszabo Creative Commons License 2018.10.10 0 0 9491

Szia Józsi!

 

Köszönöm a dícséretet, jól esik! Egy rész kb 1 hétig készül, persze nem reggeltől estig, minden snitt külön szerkesztve, vágva van, plusz a zene is a sajátom alatta, ami egy másik hobbi. Sőt annak megírása, felvétele egy másik világ és topik. :)

 

Visszatérve Szlovákia és Lengyelorazág spontán megoldás lett, de esélyes, hogy jövőre csak Lengyelország lesz, mert annyira megtetszett. Szerencsére tervekkel tele a padlás! :) Aztán, hogy mi lesz jövőre, azt meglátom.

 

Várom az új videóidat!

 

Üdv:

 

Krisztián

Előzmény: Biciklis Józsi (9490)
Biciklis Józsi Creative Commons License 2018.10.09 0 1 9490

Szia Krisztián!

Gratulálok a videóhoz. Igényes profi munka, gondolom sokat foglalkoztál vele. A zenét te csináltad?

Én is Szlovákiában voltam a nagy túrámon a nyáron. A 2018-as összegzés közepén van néhány képkocka: https://youtu.be/JG3iz2U-5uI

 

Biciklis baráti üdvözlettel: Józsi (de biciklis)

Ui. A Hortobágyi videód is nagyon színvonalas...

 

 

Előzmény: Thekristianszabo (9489)
Thekristianszabo Creative Commons License 2018.09.29 0 0 9489

Üdv!

 

Régen történt, talán igaz sem volt.

 

 

Füzesabonytól Szlovákián kersztül Lengyelországba megkerülve a Tátrát és haza. Ez volt az idei nagycsomagos túrám, melyet az indulás előtt pár nappal találtam ki az időjárási és egyéb okok miatt. 

 

Lenyűgözött az a zordság és csend, amely körülvett, Nem csak földrajzilag, hanem lelkileg is utaztam a 8 nap alatt.

 

Nem mindenhol volt látványos, nem volt túl magas sem, de kemény volt minden perce, hideg majdnem minden estéje.

 

Szerencsésnek érzem magam, mert mindenhol jól érzem magam, és nem bántam meg, hogy kimaradt az Alpok és Erdély..
Így is a teljesség érzésével jöttem haza.

 

Az első rész Észak-Magyarországon, Közép-Szlovákiában játszódik, dimbes-dombos tájakon.
Táv: 111 km, 570 méter szinttel.

 

https://www.youtube.com/watch?v=sYdqimfFljA

cobranco Creative Commons License 2018.09.29 0 4 9488

Látom igencsak felpörgött a fórum,bár nem előnyére :(

 

A sok offolás után jöjjön egy kis on:

 

A Francia Riviéra, Európa legfelkapottabb,legírigyeltebb tengerparti üdülőhelye.Négy évvel ezelőtt már jártunk itt, akkor erről készült is útifilm, „Álomvilág testközelből” címmel.Napfény,azúrkék tenger kontra sznobok,magamutogatás...természetesen adta magát,hogy ide vissza kell térni egy tekerés erejéig.Ezúttal a nyugati rész került górcső alá egy sportos "roadmovie keretében, egyedi,néhol kicsit "csípős" kommentárral fűszerezve.

 

Francia Riviéra "újratöltve" 1.rész: "Tengerparti éberálom" 2017. /St.Tropez-Cannes/ FullHD 1080p

 

Útvonal:

Grimaud-Saint-Tropez ( 3 m) Port Grimaud-– Sainte-Maxime (10 m)-Pointe des Sardinaux-L'Issambres-St.Aygulf-Villeprey tavak-Freyus- – Saint-Raphael (5 m)-Semaphore-Cap du Dramont-Agay

 

A szöveges túrabeszámló elolvasását is felettébb ajánlom:

http://cobranco.hu/turabeszamoloriv_17.html

 

Fotoalbum:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1639222986159086.1073741884.100002142005779&type=1&l=6fbba433dd

 

Térkép/Map:

https://drive.google.com/file/d/1m2ZeiexNzDs5Mkg_18yI75CTpre8rFn0/view?usp=sharing

 

Kellemes időtöltést és BÉKE,tisztelt fórumtársak!

nohát! Creative Commons License 2018.09.29 0 3 9487

...battyátok meg,,,ezt a topikot is besároztátok a göcsörtös köpködéssel.....menjetek hát tekerni a szélbe,, hogy a gőz kiszálljon a fejből a fenébe!

 

agyarka Creative Commons License 2018.09.29 0 0 9486
OFF
A polikristályos napelemek felhős időben is termelnek, igaz sokszor alig a csúcskapacitás 6-8% ával, de sok kicsi sokra megy.
A CIS technológiájú napelemek hatásfoka alacsonyabb mint a polikristályosoké, de a termelésük jóval kiegyensúlyozottabb, ködös időben sokkal jobban és szélesebb spektrumban hasznosítja a napsugárzást.

Az esti termelés csak olyan helyen lehetséges ahol elég hozzá a közvilágítás.-)
ON
Előzmény: Nemo (9484)
Nemo Creative Commons License 2018.09.29 -1 0 9485

"rühellem ha valaki máshová akar irányítani, mert ott válaszol" - E topik nem való részletes pöfögésekre, amaz igen.


"25-től fölfelé már nem csak egészségtelen a még élő szülővel lakni, de gázos is "gyerekre" nézve" - Butácska közhelyeid ismét mellém tottyantak le. 21 éves korom óta nem élek együtt a szüleimmel. Sokadszorra is koppantál.

 

"Ahogy telnek az évek, 30-40 és afölött pedig már egyenesen kóros. Ott már személyes ismeretség nélkül is tudható, hogy valami baj van." - Csakugyan nagy a baj nálad, ha a tények felőli gyermeki tudatlanságban próbálsz rajtam fogást találni. De legalább komikumot lopsz a topik életébe.

 

"aggódom, hogy újra rád jött ez a megfelelési kényszer olyan témákban amihez nem csupán nem értesz, de elképzelésed sincs róla, viszont mégis erőlködsz a szavakon rágódva" - Blabla. Kilencven fokos beesési szög? Aki mondja másra, az mondja magára.

"Nincs más dolog az életedben ami örömet és megnyugvást hoz csak az, hogy na ebben a vitában is enyém volt az utolsó szó." - Sablonos konyhapszichologizálás, ugorgyunk.

"Nem azért mert igazad lett hanem mert rád hagyták." - Te és a rám hagyás? Hehehe. Elnémultál, mert elfogyott a puskaporod.

"Hamég egyáltalán együtt vagytok..... félő, hogy nem lesz hosszú boldog házasságod" - Ez nem azon múlik, hogy téged párszor földhöz puhintalak-e, bár újabban érthető módon ritkábban, mint öt éve.

"Azt meg már jól tudod, hogy nekem mindig igazam van" - Tudod jól, hogy a legtöbbször nincs igazad. Sem a predestináció, sem a Mária-kultusz, sem az örökmozgós energiatermelés dolgában. "Free energy mobile" mint keresőkifejezés? Hehehe. Válts nicket, mert a mostanin leharcoltad nullára a renomédat.

Előzmény: forgione1 (9480)
Nemo Creative Commons License 2018.09.29 -1 0 9484

"végig beesési szögről volt szó, amire Nemo nullát mondott, mert ő így tanítja" - Te kelekótya kontár, hát hol mondtam én azt, hogy ezt a szöget én a gyakorlatban mindvégig el is érném? Egy egész hozzászólásban írtam arról, hogy ez nem is célom.

 
"Szájhősünk inkább akkukat cipel, minthogy (ha lenne) elméleti tudást hasznosítva elegendő energiát nyerjen ki meglévő paneljéből." - Csakugyan, nagyeszű örökmozgó-próféta. Felhős időben vagy este mit nyersz ki egy napelemből?

 

A többi vartyogásod szóra sem érdemes.

Előzmény: forgione1 (9479)
Agyagos Szergény Creative Commons License 2018.09.28 0 1 9483

Na persze ha tisztasóval tartósítja, akkor lehet, hogy nincs szag... :-D

 

 

Előzmény: Mehmet Karcsika (9482)
Mehmet Karcsika Creative Commons License 2018.09.28 0 3 9482

 

"...egészségtelen a még élő szülővel lakni"

 

A már nem élő szülővel együtt lakni szerintem sokkal egészségtelenebb...

Habár amíg utalják a közös bankszámlára a nyugdíjat nem gáz ha egy "kicsit" büdös van a lakásban.  :-DD

Előzmény: forgione1 (9480)
VodkaTam Creative Commons License 2018.09.27 0 0 9481
Előzmény: forgione1 (9479)
forgione1 Creative Commons License 2018.09.27 -9 0 9480

Odaát feleltem.

 

Nem néztem. Majd társaságban ha feljön a magyar oktatás minősége megmutatom ékes példaként.

 

Viszont amikor ígérted (9461-ben), hogy majd ott válaszolsz véletlen vagy kíváncsiságból rákattintottam.

Kevés topicba járok és oda is csak magam akaratából, ezért is rühellem ha valaki máshová akar irányítani, mert ott válaszol.

Kit érdekel? Senki után nem fogok menni :-)

 

Most sem ezért írok, csak az bizonyos véletlen linkre kattintáskor megakadt a szemem, hogy utolsó bejegyzés 2014 évi.

És persze a tiéd :-)

 

 

Szóval azért írok mert komolyan aggódom érted.

A 9461-ben leírtam, hogy mire megkomolyodtál, rá 2-3 évre megnősültél. Elhagytad azon rigolyás tulajdonságaidat, melyek megakadályozták, hogy párkapcsolatban élhess.

 

25-től fölfelé már nem csak egészségtelen a még élő szülővel lakni, de gázos is "gyerekre" nézve.  Ahogy telnek az évek, 30-40 és afölött pedig már egyenesen kóros. Ott már személyes ismeretség nélkül is tudható, hogy valami baj van.

 

Persze most nem a többgenerációs együttélésről beszélek hanem amikor a túlkoros gyerek még 50 évesen az anyja nyakán élősködik.

Normális életvitelnél ilyenkor már vannak unokák és evidens, hogy gondoskodnak a mamáról, de nem az egyedül élő gyereke lakik a nyakán.

 

Hosszú körítés után aggódom, hogy újra rád jött ez a megfelelési kényszer olyan témákban amihez nem csupán nem értesz, de elképzelésed sincs róla, viszont mégis erőlködsz a szavakon rágódva.

Amúgy minek? Belegondoltál már?

Nincs más dolog az életedben ami örömet és megnyugvást hoz csak az, hogy na ebben a vitában is enyém volt az utolsó szó.

 

Nem azért mert igazad lett hanem mert rád hagyták.

 

De te ennek úgy örülsz mint majom akinek sikerül utolérni saját farkát.

 

Eljegyzésedhez, házasságodhoz őszinte szívből gratuláltam és örültem.

Igen, mondtam, Nemo is megtalálta oldalbordáját.

 

Most viszont, amit 2014-ben elhagytál valszeg újrakezdted.

 

Hamég egyáltalán együtt vagytok..... félő, hogy nem lesz hosszú boldog házasságod.

 

Azt meg már jól tudod, hogy nekem mindig igazam van.....

 

Előzmény: Nemo (9467)
forgione1 Creative Commons License 2018.09.27 -7 0 9479

egyikőtök beesési szögről, a másik fél pedig besugárzási szögről beszél, pont.

 

Nincs pont, mert végig beesési szögről volt szó, amire Nemo nullát mondott, mert ő így tanítja :-)

Van ugye az elmélet és gyakorlati felhasználás. E kettő azonos, ha az illető érti is miről van szó. De ne várjuk már el a diákoktól, hogy kompetencia felmérésben jól teljesítsenek miközben a tanárjuk sem érti a különbséget :-)

Ez vissza is köszön ahogy Nemo saját napelemes töltőjét használja.

 

Szájhősünk inkább akkukat cipel, minthogy (ha lenne) elméleti tudást hasznosítva elegendő energiát nyerjen ki meglévő paneljéből.

 

A magyar oktatás kicsiny rózsája ugye :-)

 

 

Máskülönben egy fixen telepített napelem nem olyan, mint az elromlott óra, hogy napi kétszer pontos.

Hanem bizony a fullra ideális állapot csak évente egyszer és akkor is 2-3 percre áll fenn. Már csak ezért is butaság Némo szánalmas kis magyarázkodása amikor besugárzási szögről hadovál, gondolván menti ami menthető. 

A szög eleve nem nulla, amire utólag hivatkozik:-)

Előzmény: agyarka (9475)
Nemo Creative Commons License 2018.09.25 0 0 9478

Ezzel nincs semmi baj. A baj ott kezdődik, hogy Forgione1 a besugárzási szöget használja, de a beesési szöget emlegeti, és lefitymálja a függvénydeszkát, ahol a beesési szög helyesen van jelen. Persze őkelménél a baj itt nem ér véget...

Előzmény: agyarka (9475)
Agyagos Szergény Creative Commons License 2018.09.25 0 5 9477

Bocsánat, read-only vagyok többnyire, de nem tudom megállni....  És elnézést az OFF-ért.

Ő is az a fórumozó, aki mindenhez ért. Mindenhez IS. :-D

 

Itt -ott belefutottam forgione észosztásaiba, egészségügyi témákban is gátlás nélkül osztja az észt... A "tiszta" só mint mindenre hatásos szer, stb. stb.  

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9232261&la=139263343

 

A konkrétan gyakorló elmebeteg Tejfalussy nézeteit propagálva sok helyen. :-s  Aki "Tudományos rendőrség" zászló alatt terjeszti az áltudományt... és feljelent .... és....

 

http://www.tejfalussy.com/wp-content/uploads/2015/12/mozes-software-hu-130917.pdf

http://www.tejfalussy.com/wp-content/uploads/2013/11/hazankban-csak-ketfele-ivoviz-es-csak-ketfele-etkezesi-so-van-131113.pdf

http://www.tejfalussy.com/dokumentumok/emailkonyvek/83.emailkonyv:navracsics%20kozerdeku-per-indítasa.pdf

 

stb. stb.

 

Közveszélyes őrült! :)))))

 

ON (és mégegyszer bocs a belevauzásért)

Előzmény: Nemo (9474)
Mehmet Karcsika Creative Commons License 2018.09.25 0 0 9476

 

Na igen, itt kábé arról megy a vita, hogy egy félig töltött pohár az most félig üres, vagy félig tele van... Nyilván nézőpont kérdése.

Az optikában, ahol pl. tükrök és prizmák visszaverődési meg törési szögeit kell számolgatni, ott a felületre merőlegeshez képest definiálják a szögeket. A csillagászatban pedig a horizont síkja számít 0 foknak, és ahhoz képest nézik, hogy milyen magasan áll egy égitest az égbolton, pl. a zenitben delelő Nap a 90 fok, ami itt nálunk a mérsékelt égövben amúgy sem játszik soha.

 

Előzmény: agyarka (9475)
agyarka Creative Commons License 2018.09.25 0 0 9475
Mint mondtam a szolártechnikának külön fogalomtára van.
Kár ezen vitatkozni.
Ez kb. olyan, mintha egy építészmérnök lekontárazna egy gépészmérnököt, mert mindketten a másik irányt veszik + nak amikor nyomatékot számolnak. Nem teszik, hanem tiszteletben tartják a másik tudomány ágát, amit egyébként az MTA is befogadott.
Az egyikőtök beesési szögről, a másik fél pedig besugárzási szögről beszél, pont.
Előzmény: Nemo (9474)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!