Keresés

Részletes keresés

Szaki1967 Creative Commons License 2017.07.04 0 2 8721

Kedves Karcsi! (Ha megengeded nem Karcsikáználak le...)

Elsőként is gratulálok az úthoz, a szép és igényes beszámolóhoz. Talán egyetlen megjegyzés: Jó lett volna egy térképen látni a teljes túrát.

Külön elismerésem a napi adagokért és az átlagsebességért. (Nekem túrán soha nem megy 15 fölé - bár sokak szerint erősen nagypapa stílusban nyomom.)

A 42 fokot árnyékban vagy az úton mérted?

 

Más: Milyen tapasztalataid vannak a balkáni közbiztonságról? Ezen belül is főként Szerbia érdekelne... mert lehet, hogy nyáron én is elruccanok oda.

 

Köszönöm: Szaki1967 (Biciklis Józsi a youtube-on)

Előzmény: Mehmet Karcsika (8720)
Mehmet Karcsika Creative Commons License 2017.07.04 0 2 8720

 

Ja, lemaradt a végéről egy "l" betű:

 

http://sempervivum.uw.hu/index.html

Előzmény: Mehmet Karcsika (8719)
Mehmet Karcsika Creative Commons License 2017.07.04 0 0 8719

 

Halihó evribádi!

 

Igaz, hogy télre ígértem és nyár lett belőle, de végül elkészült a tavalyi Balkán túrám beszámolója. Itten olvasható, ha valakit érdekel:

 

http://sempervivum.uw.hu/index.htm

vizus Creative Commons License 2017.07.04 -2 0 8718

Mivel nem szeretnék sprint tartásban nyomni nagyobb hosszakat, a magas építésű pihenőkormányok meg nagyon drágák, inkább vettem két kormányszárat, egy kis alucsövet ( Baráti boltban bármilyen rövidet levágnak), két alu bútorlábat, meg a hulladéktelepen két darab vastagabb alu valamit, amin kicsit hajlítottam. Két szivacsdarab, szigszalag, néhány kis csavar, meg egy óra munka. ( A műszaki igény: állványos fúró, nagy méretű fúrószárakkal. Kicsit siettem, ezért pár centivel közelebb van egymáshoz a két szár, egyszer majd újrafúrom. ) Olcsó, könnyű, szépnek persze nem mondanám.

Előzmény: duct (8716)
Alexfux Creative Commons License 2017.07.04 0 0 8717
Előzmény: duct (8716)
duct Creative Commons License 2017.06.27 0 0 8716

Sziasztok!

 

Tudnátok ajánlani valami egyszerű "könyöklőt" tracking kerékpárra? Néha elfárodok és a kormányon könyökölve tekerek.....nem kell profi cucc csak néha megpihenni..

 

köszi 

bchabee Creative Commons License 2017.06.26 -3 0 8715

Sziasztok! Július 2. felére tervezek egy csomagos túrát. Alpok a cél, de bármi szóba jöhet. Ha valakit érdekel és van kedve csatlakozni ne tartsa magában Részleteket emailben.

b.chabee@gmail.com

vizus Creative Commons License 2017.06.22 0 0 8714

Tekernek ők mindenfelé! http://cobranco.hu/

 

Előzmény: Alexfux (8713)
Alexfux Creative Commons License 2017.06.21 0 0 8713

Cobranco Istvánpistivel a Balkánon? Az melyik film?

 

Eddig mintha csak az Alpokban tekertek volna együtt. :-)

 

Szóval én is nézem Cobranco videóit. Ő és Passo, akiket szoktam figyelni. Ami tetszik, hogy rengeteg információt adnak az éppen bejárt környékről. Iszonyú kutatómunka kell, hogy megelőzze ezeket a túrákat.

 

Ezekből a videókból kaptam kedvet a hosszabb távú kerékpározáshoz. Eddig, ha bringáztam is, inkább tekertem egy, maximum két órát, leginkább testedzés céljából. 

A másik inspirátor a sógorom, aki meg a sportos kerékpározást csinálja. Teker két-három órát "nyélen" 30+-os átlaggal.

Előzmény: vizus (8705)
Szaki1967 Creative Commons License 2017.06.20 -1 0 8712

Sziasztok!

 

Néhány héttel ezelőtt ment a polémia az alföldi biciklitúrákról. Persze mindenki maga dönti el, hogy hol és hogyan teker. Szerintem a változatosság gyönyörködtet, azaz az Alföld i nyújthat szép élményeket:

 

Öröm biciklizés a Pesti síkon: https://youtu.be/qQBwJeFs7vM

 

Üdv: Szaki1967 (alias Biciklis Józsi)

Alexfux Creative Commons License 2017.06.19 0 0 8711

Szia cobranco!

 

És Korfu volt? :-)

Előzmény: cobranco (8710)
cobranco Creative Commons License 2017.06.17 0 0 8710

Néhány fotó izelítőnek idei első csomagos túrámról,Albánia,bonuszként néhol Montenegro is bekacsint :)

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1378548022226585.1073741866.100002142005779&type=1&l=8243fffea1

vizus Creative Commons License 2017.06.16 0 0 8709

Gyorsulnunk kellene! Most épp itthon vagyok, és van időm bicajozni is, mehetnénk edzőköröket.

 

Előzmény: forgione1 (8708)
forgione1 Creative Commons License 2017.06.14 0 0 8708

Nyugdíjasként sincs időd?

Ez már baj....

 

Különben korábban párszor már jöttél szembe a szecskán vagy a holt Tiszánál, de sosem előztél meg, ahogyan én sem téged :-)

Előzmény: vizus (8707)
vizus Creative Commons License 2017.06.14 0 0 8707

Már nem emlékszem, hogy jött össze az az egy is! Két állásban dolgoztam egyszerre, plusz volt ( van) egy meglehetősen sokfelé ágazó kutatói munkám. Cobrancotól nyilván nagy hőstett volt, hogy bevállalt valakit, aki előre közölte, hogy csak azért akar az Alpokba menni, hogy legyen egyszer ott fenn is, de nincs meg benne az övéhez hasonló mértékű kíváncsiság a tájak, a városok iránt. Aztán a helyzet fokozódott, a munka szaporodott, néhány év múlva remélem túl leszek a nehezén, és normál túrabicajossá válhatok.

 

Előzmény: forgione1 (8706)
forgione1 Creative Commons License 2017.06.12 0 0 8706

Egyetlen túra gázabb, mint az egysem :-)

Mert felmerül a kérdés, hogy miért csak egy? Mert az az egy annyira rossz volt, hogy többet nem is  választott:-) Még Istvanpistit milyen sokszor :-)

 

Ne vedd komolyan ez csak trollkodás volt, többször is megnéztem a közös túrátokat, ahol Cobrancó még az elején a parkolóban elmutogatja a túra útvonalát :-)  

Előzmény: vizus (8705)
vizus Creative Commons License 2017.06.12 0 0 8705

Fordult már elő néhányszor, hogy outissal találkozva az úton, együtt tekerve, kiderült, szokta nézni Cobranco filmjeit. Na, de a mai eset. Felütéses defekt egy kis mellékúton. Bicó felfordít, kerék kivesz, megáll egy kisteherautó. Tud segíteni valamit? Hát, ha bevinnél egy benzinkútig, nem kellene kézzel pumpálnom. Bicaj feldob, elindulunk, mondja, hogy ő is bicajozik, és persze szokta nézni Cobranco filmjeit. Legutóbb azt látta, ahol Istvánpistivel tekert a Balkánon. Mikor kiderül, hogy már tekertem vele az Alpokban, mindig van egy kis csoda effektus. Azt hiszem ráteszek a bicajos pólóimra egy Cobranco reklámot.

 

cobranco Creative Commons License 2017.06.11 0 0 8704

Hellosztok!

 

Tavalyi alpoktúránk következő epizódja megtekinthető minden formában:

 

Alpok kommandó 2.rész: "Európa közepén" 2016./Svájc/ FullHD 1080p

 

Útvonal:

Alveneu-Landwasser viadukt-Filisur-Stug/Stuls-Bergün-Preda-Palpougnasee-Albulapass/2315m/-La Punt-Engadin völgy/Brever-Samedan-St.Moritz-Champfer-Lagi di Silvaplana-Silsersee-Majolapass/1815m/-Bergell/Bregaglia/ régió/Casaccia-Stampa-Stoglio-Castasegna-Chiavenna

 

Túrabeszámoló:

http://www.cobranco.hu/turabeszamoloalp_16.html

 

Fotoalbum:

http://indafoto.hu/cobranco/alpok_20162

 

Térkép:

https://drive.google.com/file/d/0B7uHOSB0QTyLaXE4cTdtNFdmS0U/view

 

Jó szórakozást!

Löwenrad Creative Commons License 2017.06.07 0 0 8703

Nem tudom, hányan hallottak már egy Igali Svetozár nevű utazóról, én is csak most találtam rá, és mivel a fórum sem dobott ki rá semmit, ezért bátorkodom felhozni. Retró a köbön, mivel Igali S. még a 19. században, velocipéden tett két hosszabb túrát, amiről túrabeszámolót is írt, ilyesmi stílusban: "Január hó közepe táján történt, hogy Barisien hadnagy egy este hozzám jön s abbeli óhajának ad kifejezést, hogy kedve volna a holnapi napot a Velocipéd-Istennek áldozni."

 

A két beszámolót könyv formájában ki is adták, ráadásul interneten elérhetők:
http://mek.oszk.hu/11200/11229/ Montpelliertől Budapestig velocipéden
http://mek.oszk.hu/11200/11222/ Budapesttől Belgrádig veloczipéden Thomas Stevens társaságában (na ez a név se semmi, mintha Cobranco útitársaiból ötvözték volna)

 

Aki még nem hallott róla, de most kedvet kapott, annak jó olvasást kívánok hozzá! (Aki ismerte, attól meg elnézést.)

 

A képen jobbra Igali, balra pedig Stevens, ők ketten nem beszéltek közös nyelvet :)

kombi Creative Commons License 2017.06.01 0 0 8702

Köszönöm ;)

Előzmény: Levente:) (8701)
Levente:) Creative Commons License 2017.05.31 0 0 8701

Szia! A Garadna-völgy, Jávorkút, Nagymező, Olasz-kapu járható.

Előzmény: kombi (8700)
kombi Creative Commons License 2017.05.30 0 0 8700

Sziasztok! Meg tudná súgni valaki, mostanában milyen állapotban vannak a Bükk aszfaltozott erdészeti útjai? Mennyire járhatóak, megtisztították már a Nagy-fennsíkon az utakat? Elsősorban Szilvásvárad-Olaszkapu-Nagymező-Jávorkút -Garadna-völgy útvonal érdekelne.

 

forgione1 Creative Commons License 2017.05.28 0 0 8699

Akció kamerák piaca egy nagy átverés.

Használható képet 150 ezertől fölfelé várhatsz csak, de hangot akkor sem, ahogyan normál üzemidőt se :-)

 

Én JVC kézi kamerával nyomom, de a mikrofonja kifogástalan! Ugyanolyan hangerő, hogyha 5 méterre beszél valaki (akire ráirányítom) vagy ha én beszélek. Motorzaj frekvenciát szűri, tehát forgalmas út mellett sincs gond. Színátadása valósághű.

 

Több lépcsős optikai stabilizátor van benne, de ahogy Cobranco mondta csodát ne várj. Legjobb csillapító a kezed.

Ha bizonytalan vagy kösd a nyakadba és veszély esetén "eldobhatod".

 

Gyorsabb gurulást egy kézzel nyilván felelőtlenség bevállalni, de  normál közlekedést tudni kell egy kézzel is, különben kanyarodáskor hogyan jelzel? :-)))

Előzmény: peter198 (8698)
peter198 Creative Commons License 2017.05.27 0 0 8698

A beépített képstabilizátor egy kalap ... se ér.

 

Ezzel azért nem értek egyet. Nekem sokat segít, elég nagy mozgásokat tud korrigálni. Igaz, csak kézből használva van tapasztalatom, bicajon ülve nincs.

 

Az akciókamerák igazából a nagylátószögből eredő torzítás miatt nem tetszenek, persze kisebb látószöggel elég bizonytalan, hogy mindent felvesznek amit szeretne az ember. 

Előzmény: cobranco (8697)
cobranco Creative Commons License 2017.05.27 0 0 8697

A beépített képstabilizátor egy kalap ... se ér.Én nem is használom.A legjobb képstabilizátor a kezed,de ehhez gyakorlat kell és rohadt fárasztó is.

Amit belinkeltél az egy "echte" kézikamera,semmilyen rögzítéssel nem lesz jó.

Ha nem akarsz kézzel filmezni,akkor csak a sportkamerák jöhetnek számításba,azokhoz van stabil felfogatási lehetőség kormányra,sisakra,nyilván sok funkció nem érhető el velük normálisan,Pl:hang,de kompromisszumokból áll az élet :)

Előzmény: peter198 (8696)
peter198 Creative Commons License 2017.05.27 0 1 8696

A kézből videózás bicajon sajnos nem az én műfajom, előbb-utóbb abból elég nagy bukta lesz... :(

Előzmény: cobranco (8694)
peter198 Creative Commons License 2017.05.27 0 0 8695

Képstabilizátor nem bírja kiegyenlíteni? Egy ilyen kamerám van: http://www.trustedreviews.com/panasonic-hc-v500-review

(Ennek a képstabija elvileg kiegyenlíti az úthibákat, de azért ezt nem tervezem, hogy még egy bicikli árát a kamerára költsem. :))

 

Előzmény: cobranco (8694)
cobranco Creative Commons License 2017.05.27 0 0 8694

Felejsd el,mindenhogy rázkódni fog :(

Előzmény: peter198 (8693)
peter198 Creative Commons License 2017.05.27 0 0 8693

Sziasztok!

Hagyományos videókamerához (nem akciókamerához) létezik valami gyorskioldású rögzítő amivel kormányra tudom szerelni? Érdemes egyáltalán ilyesmiben gondolkozni, bírják ezek a rázkódást?

forgione1 Creative Commons License 2017.05.26 0 2 8692

nem is biztos,hogy valós személy vagy

 

Hanem élőszövet fémvázon és így tekerek :-)))

Előzmény: Törölt nick (8691)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!