Keresés

Részletes keresés

cobranco Creative Commons License 2015.01.05 0 0 7974

Akkor én is linkelek egyet...

 

Biztos sokan unják már az órákig tartó útibeszámolóimat,akkor most itt van egy rövid,szinte nyúlfarknyi,igazándiból ez is csak egy bemutató,persze van vágatlan verzió is,illetve majd csak lesz…valamikor…

 

Bringával a Riviérán 2014.

 

 

Útvonal:

Nizza-Villafranche sur Mer-Cap Ferrat-Beauliau Sur Mer-Eze-Bord de Mer-Cap d'Ail-Monaco-Cap Martin-Menton-Grimaldi-Ventimiglia-Vallecrisia-Bordighera-Ospedaletti-San Remo-San Szefano al Mare-San Lorenzo al Mare-Imperia-Diano Marina-Marina di Andorra-Alassio-Albegna-Borghetto-Loana-Pietra Ligure-Finale Ligure

 

Térkép:

http://users.atw.hu/cobranco/terkepek/rivieratrailer.2014..html

 

Boldog Új Évet!

pobeda Creative Commons License 2015.01.05 0 0 7973

Köszönöm. Nagyon élvezetes volt. Csodás vidék.

Előzmény: gabriel8 (7972)
gabriel8 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 7972

Íme: 
Nyári túrám egy kevesek által ismert, de igazán megkapó emelkedője Franciaországban: La Bergerie du Bois Noir (2010 m).
Csodás nap volt; a kaptató kanyonnal, vadregényes kilométereken kezdődött, a vége pedig zubogó patakvölgyben haladt és volt közben egy természeti különlegesség: tán 30 m hosszan a földréteg alól zubogott a víz a patakba. Ilyen szélességben végig folyt a víz a hegyoldalon....?
NOha semmi extra emelkedő nem volt ez, mégis a nyugalmas, és átlagos szépsége ellenére igazán megszerettem. Tudom ajánlani az utat. 

A következő - csodás emelkedő videójával (Col du Granon) pedig végül meglesz a Francia Alpok aszfaltos 2000 m fölé vezető útjaiból álló videógyűjteményem utolsó, hiányzó darabja. :)
Utána valószínűleg az osztrákokkal folytatom a videókat; ott is két hiányzó van csak. :)


Jó szórakozást!

Előzmény: pobeda (7971)
pobeda Creative Commons License 2014.12.29 0 0 7971

Jó lesz. Várom. :)

Előzmény: gabriel8 (7970)
gabriel8 Creative Commons License 2014.12.28 0 0 7970

Így jobban mutat:)

gabriel8 Creative Commons License 2014.12.28 0 0 7969

Sziasztok !

Az év végére és a téli szünetre tekintettel én is eljutottam a videóvágáshoz:

Ezeddig csak nagyobb bringás kihívásokról készítettem best of videót, most az idén, az Alpokban tett túráról is (1828 km + 39441 m szint), mely során tán 23-24-szer tekertem 2000 m fölé.
A videó a legszebb, ill. legemlékezetesebb részekből mutat kedvcsinálót :) Úgy mint : az elején alvás nélkül a Valtellina Extreme Brevet (345 km + 8998 m szint túrabringával): Passo Mortirolo, Gavia, Umbrail, Stelvio, Forcola di Livigno hágókkal, stb, aztán Svájcba át a Splügen pass-on, majd ott pl. OBeralppass, Sustenpass...(esőben, 3 fokban),  Triftalp (havasokkal, gleccserrel szemben) már csodás időben. Emlékezetes volt a Moosalp útja, függőlegesen leszakadó hegyoldalban tekerve, miközben az út végén a korlát fölött 4000-es csúcsok látszottak. Olaszországban a Colle Fauniera, felhők fölött, majd zergékkel találkoztam kis hegyi úton, aztán Franciaországban is akadt még három nagy emelkedő, melyek közül a Col du Granon (2413 m) megint lenyűgözött a csodás fények közepette.


Ahogy eddig is, készülnek napi videók is, köztük olyan, amit eddig még sehol sem szerepelt :)  (nem csoda, hisz világvégi völgy Franciaországban, vagy Olaszországban).

Jó szórakozást!

https://www.youtube.com/watch?v=i4piRlCVv8w


Törölt nick Creative Commons License 2014.12.26 0 0 7968
Előzmény: Passo. (7964)
cobranco Creative Commons License 2014.12.25 0 0 7967

Sziasztok!

 

Sokan kérdezik,hogy annyifelé járunk túrázni külföldre,hogy szinte itthon sem vagyunk,nos a változatosság kedvéért itt egy kis hazai.

Egy jól bejáratott/mondhatni/rutinkör és a hozzá tartozó monumentálisra sikeredett túravideó a Bükkből, idén májusból.
Igaz,nem rövid,cserébe viszont jó hosszú,de talán/legalábbis remélem/nem unalmas.

 

 

Útvonal:
Bányahegy/Répáshuta/-Olaszkapu-Gerennavár-Milleneumi kilátó-Szalajka völgy/Vadaspark-Pisztráng tenyészet-Alsó tó-Szikla forrás-Erdei muzeum-Fátyol vízesés-Gloriette tisztás-Felső tó-Szalajka forrás-Istállós barlang-Kisvasút-Büfésor/-Horotna völgy-Katonasirok-Bélapátfalva-Balaton-Borsodnádasd-Járdánháza-Csernely-Bükkmogyorósd-Szilvásvárad-Tótfalusi völgy-Olaszkapu-Bányahegy

 

Térkép és néhány fotó:
http://users.atw.hu/cobranco/terkepek/szilvas.2014..html

 

Jó szórakozást és egyben Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kivánok mindenkinek!

Nemo Creative Commons License 2014.12.21 0 0 7966

Megvan az első szöveg, de nem az időrendi első nap, hanem a 35., mert az volt a legnagyobb hatással rám. Az előbbi linken is elérhető, a közvetlen linkje pedig http://orszagcsavargo.hu/1408BA35.HTM .

Előzmény: Nemo (7965)
Nemo Creative Commons License 2014.12.20 0 0 7965

Kedves emberek!

 

Sikerült feldolgoznom a nyári balti túra képeit, és nyersváltozatban föl is raktam őket a http://orszagcsavargo.hu/1478BALT.HTM címre.

 

Ezután már a szövegek következnek.

Passo. Creative Commons License 2014.12.17 0 0 7964

Sziasztok!

 

Következő rész:

 

 

üdv:

balázs

VodkaTam Creative Commons License 2014.12.15 0 0 7963

Sziasztok!

Szeretnék meghívni minden vállalkozó szellemű jelentkezőt egy szilveszteri Balaton kerülésre. Téli időszakban 2012 szilveszterén vágtam neki először, majd hagyományteremtő céllal tavaly ismét végigcsináltam. Természetesen a program erősen időjárásfüggő, ha netalántán nagy hó lenne, esetleg sár, vagy egyéb természeti csapás (szakadó eső, szél), akkor a túrát pár nappal későbbre teszem.

Terv szerint a kora reggeli órákban (kb. 6:00) indulnánk Veszprémből, de lehetőség van útközben is csatlakozni, majd megbeszélés tárgya, hogy Almádiból Füred felé induljunk, vagy inkább a déli partot hódítsuk meg először. A visszaérkezés valamikor az esti órákban, úgy 8-9 óra körül lenne.

 

Részletek a megkerulom kukac gmail ponty com e-mail címen, de akár itt is.

BOLOND Creative Commons License 2014.12.10 0 0 7962

Lemaradt: :))

BOLOND Creative Commons License 2014.12.09 0 0 7961

Vaazzee... megzoldultem a sarga irigysegtol...

Előzmény: cobranco (7951)
cobranco Creative Commons License 2014.12.09 0 0 7960

Lehet,de én nem pofára válogatom a szereplőket,hanem tehetség alapján.:)

Előzmény: Pali66 (7959)
Pali66 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 7959

Tényleg nem hasonlít a barátok köztre, abban sokkal csinosabbak a főszereplők... viszont a zenei aláfestésben verhetetlen vagy!

Előzmény: cobranco (7958)
cobranco Creative Commons License 2014.12.07 0 0 7958

A cél az,hogy ne hasonlitson a Barátok Köztre./ami 30 perc és soha nem ér véget:)

 

Az idötartamnak racionális okai vannak,egy-egy rész,azonos tartalmi blokkot ölel át,vagy tájegységet mutat be,időtartamtól függetlenül.

Nem értem miért lenne nézhetőbb,ha rövidebb lenne,akkor is ugyanaz,igy te osztod be,mikor mennyit nézel meg belöle.

Ha valaki sokalja a hosszát,nem kell együltő helyben megnézni.

 

Karesz:

A löttyteszteket továbbra sem untam meg,viszont új elemként bejött a főzőshow.

 

 

Előzmény: Pali66 (7955)
Mehmet Karcsika Creative Commons License 2014.12.07 0 0 7957

 

Látom meguntad már a löttyteszteket, helyette felcsaptál sztárséfnek...

Vagy csak megirigyelted Stahl konyháját? :-))

Előzmény: cobranco (7951)
forgione1 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 7956

30 perces darabra tördelnéd,

 

2 óra 30 percre gondoltál, nem? :-)

 

Ha nem akkor, tőlem perces bontásokban is nézheted, hiszen ha letöltöd nálad a kapcsoló.

Előzmény: Pali66 (7955)
Pali66 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 7955

Mindig izgatottan várom a filmjeidet, de azért remélem, hogy a több rész nem két részt jelent... ezzel most arra célzok, hogy ha több, kb. 30 perces darabra tördelnéd, akkor nézhetőbb lenne. Hajrá!

Előzmény: cobranco (7951)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.07 0 0 7954

Leirtam má` magamnak közökkel, ne folyjon ki a szemem, mikor olvasnám a "Torino - Castelette - Suza - Oulx-Bardonecchia - Col de Echelle/1766m/ - Val de Claree - Briancon - Col de Izoard/2360m/ -

 Casse Deserte - Combe de Queyras - Guillestre - Enbrun - Savines le Lac - Sauze le Lac/1049m/ - Lac de Serre Poncon - Ubaye völgy - Barcelonette - Jausiers - Restefond erődje - Col de la Bonette - Cime de la Bonette/2802m/

 - Col de Raspaillon - Camp de Forches - Mercantour Nemzeti Park - La Pra - St.Etienne de Tineé - St.Salvaire  -St.Sauveur de Tineé-Roubion - Col de Couillole/1678m/

 - Beuil - Cians szurdok

- Var völgye - Puget Théniers - Entreveaux - Col de St.Raphael/876m/ - Riolán szurdok - Sigale - Aiglun kanyon - Roquesteron - Esteron szakadék - Gilette - Carros - Nizza

 - Finale de Ligure - Cole di Melogno/1028m/ - Osiglia - Lago di Osiglia - Millesimo - Bra-Carmagnola - Vinovo - Castellette - Torino"  -tutijó utatokat, minden elismerésem. Istvánpistinek f@sza a szemcsije.

Előzmény: cobranco (7951)
pobeda Creative Commons License 2014.12.07 0 0 7953

Tizenegy óra finomság. Várom. ;)

Előzmény: cobranco (7951)
pobeda Creative Commons License 2014.12.07 0 0 7952

Nagyon jó rész volt, még  ha az időjárás nem is volt valami kegyes. ;)

Előzmény: Passo. (7950)
cobranco Creative Commons License 2014.12.07 0 0 7951

Rövid kedvcsináló egy közel 11 órás, több részből álló útifilmhez.
Helyszín: Alpok
Közlekedési eszköz: Kerékpár



Útvonal:
Torino-Castelette-Suza-Oulx-Bardonecchia-Col de Echelle/1766m/-Val de Claree-Briancon-Col de Izoard/2360m/-Casse Deserte-Combe de Queyras-Guillestre-Enbrun-Savines le Lac-Sauze le Lac/1049m/-Lac de Serre Poncon-Ubaye völgye-Barcelonette-Jausiers-Restefond erőd-Col de la Bonette-Cime de la Bonette/2802m/-Col de Raspaillon-Camp de Forches-Mercantour Nemzeti Park-La Pra-St.Etienne de Tineé-St.Salvaire-St.Sauveur de Tineé-Roubion-Col de Couillole/1678m/-Beuil-Cians szurdok-Var völgye-Puget Théniers-Entreveaux-Col de St.Raphael/876m/-Riolán szurdok-Sigale-Aiglun kanyon-Roquesteron-Esteron szakadék-Gilette-Carros-Nizza-Finale de Ligure-Cole di Melogno/1028m/-Osiglia-Lago di Osiglia-Millesimo-Bra-Carmagnola-Vinovo-Castellette-Torino

Térkép:
http://users.atw.hu/cobranco/terkepek/a ... 2014..html

Passo. Creative Commons License 2014.12.05 0 0 7950

Ha viccnek szánta, akkor - egy klasszikust idézve - nekem nem jött át. Most erre mondanám, hogy "elnézést" csak hát... :)

 

 

Teljesen igazad van, nem tettem még ide a 3. részt:

 

 

üdv: b

 

 

Előzmény: forgione1 (7949)
forgione1 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 7949

Viccnek szánta mert "sokszor" kértél elnézést abban az epizódban.

 

Ide még nem tetted ki, de a mai napfényes tekerésem után, ami már életmentő volt, igazi koronaként nézhettem meg a nap végén a sorozatod 3. részét. Köszi:-)

Előzmény: Passo. (7948)
Passo. Creative Commons License 2014.12.01 0 0 7948

Szia Karcsi!

 

Nem vagyok benne biztos, hogy ezt értem. Mivel viccnek rettentően gyenge és nem is humoros, ezért gondolom, hogy nem viccnek szántad. De akkor minek?

 

üdv:

balázs

Előzmény: Mehmet Karcsika (7938)
Passo. Creative Commons License 2014.12.01 0 0 7947

Sziasztok!

 

A 2. fejezet első két része:

 

 

 

 

üdv:

balázs

BringasLevy Creative Commons License 2014.11.24 0 0 7946

Sikerült kiderítenem. Anno Nagyrákosban volt ez a cipő, majd valamikor átkerült Rábapartyba.

Előzmény: BringasLevy (7941)
Nemo Creative Commons License 2014.11.22 0 0 7945

Sziasztok!

 

Én is bedobok egy linket, azaz a már bedobott nyári lengyel-balti túrának a frissítését. Már elérhetők a kézi és a fejkamerás videók, de csak a főlapról, vagyis még nincsenek beágyazva a napi beszámolók aloldalaiba.

 

A következő napokban megkezdem a fényképek feltöltését.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!