Keresés

Részletes keresés

m.illion Creative Commons License 2007.11.17 0 0 333

Üdv!

 

Én a magam részéről azért hallgatok (mást), mert haragszom ezekre a metál harcosokra a legutóbbi produkciójuk miatt.

Néhány egészen kiváló dal megüti a Manowar szintet, csak azt a sok buta-szinti hangszínű fennköltnek szánt unalmat tudnám feledni...

ezek miatt az új album nálam a szinte hallgathatatlan kategóriába tartozik.

 

Persze azért nagy kedvenc a Manowar immár 2 évtizede, a koncertjeik is feledhetetlen emlékek maradnak (a dobhártyáim számára is...)

 

Szóval üdv a fedélzeten, darkova!

Előzmény: darkova (332)
darkova Creative Commons License 2007.11.17 0 0 332
azért remélem felpörög ez a kis fórum....mielőtt még elfelejtem a jelszavam.....egy másikkal is így jártam,annyira nem ment.pedig kár,nem hinném hogy csak ekkora fansereg:-)volna Manowarék házatáján....
darkova Creative Commons License 2007.11.16 0 0 331
hail!(bár nem szokásom majmolni ,de valahogy ez ideillő köszöntésnek tűnt.....)87' óta vagyok fan,némi kihagyással.Azonban hála nektek kedves fórumozók,máris rengeteg hiánypótló infót találtam köszönöm.
RedDevilAngel Creative Commons License 2007.10.27 0 0 330
az ultimate power - the day the earth shook: ez a 200 tagú (100 tagú kórus + 100 tagú orchestra) klasszikus zenekarral kísért koncert
hell on earth pt 2: ezen vannak a régi nagy epikus számok koncertfelvételei, mint a dark avenger, guyana, bridge of death, blood of the kings, stb + egy teljes brazil koncertfelvétel
hell on earth pt 3: ezen vannak a hivatalos videoklippek (az összes 1983-tól 2003-ig) + nessun dorma élőben + a ringfestes koncertanyag

szerintem ebben a sorrendben érdemes beszerezni őket (de ez csak a saját véleményem, mivel én alapból a zenekar epikus doomos nótáinak vagyok a nagy kedvelője, így a te ízlésed eltérhet az enyémtől, és akkor más szempontok alapján döntesz, de akkor meg a zenekar honlapját ajánlom, mert ott minden dvd-nek a számcímei fent vannak, és azok alapján tudod eldönteni melyiket válasszad)
Előzmény: Ripper (325)
RedDevilAngel Creative Commons License 2007.10.23 0 0 329

a saját honlapomra feltettem egy manowar oldalt teli videókkal (főleg youtube-ról, érdemes az aláhúzott szavakra, számcímekre is ráklikkelni)

valamint a végére egy érdekességet is feltettem, ahol a zenekar európával kapcsolatos dolgait gyűjtöm össze

 

http://www.feherfarkas.com/manowar

 

:)

savafan Creative Commons License 2007.08.06 0 0 328
megvan, de még nem volt időm belenézni. a hátoldalán valami live szöveg is van.
Előzmény: freestate (327)
freestate Creative Commons License 2007.08.06 0 0 327
Valami olyasmit olvastam, hogy a turné 3 résztvevőjével (~, Rhapsody Of Fire, Holyhell) közös dvd lesz, de most a ROF is kiadott vmi dvd-t, amiről nem sok mindent hallottam, a borító alapján inkább doku cucc. Ezt ismered? vagy esetleg vki?
Előzmény: savafan (326)
savafan Creative Commons License 2007.08.06 0 0 326
Az uccsó nagyzenekari felvétel kuriózum. Nem szoktak zenekarral fellépni. Aztán majd várd meg az új turné felvételét. Mert, hogy lesz az biztos. Csak kérdés mikor. A setlist nagyon erős volt. A látvány sem gyenge a hajóval meg lángokkal. Mi anélkül láttuk és állat nagyon. A koncert hanganyaga is jól sikerült. Gondolom a dvd sem lesz gyenge:))
Előzmény: Ripper (325)
Ripper Creative Commons License 2007.08.06 0 0 325
Egy nagy kérdés: a féltucatnyi Manowar DVD közül melyek azok, amik valóban megérik a befektetést ill. az érdeklődést? (Mert gondolom, nem egyforma színvonalú/tartalmasságú kiadványokról van szó.)
vlak Creative Commons License 2007.06.06 0 0 324

Mik vannak nekem...!

vlak Creative Commons License 2007.05.17 0 0 323

Mindenki okulására íme saját zenekarom Manowar- ihlette, dicső dallamokkal elzengett számának szövege:

 

DICSŐSÉG VAGY BUKÁS

 

Karddal a kézben állok

A szent hegyen

Alattunk az ellenség

Vérre Éhesen

Kürt hív a harcba

De én asszem nem megyek

Sok lent az éles cucc

Még megsérülhetek

 

Dicsőség vagy bukás - nem rajtam áll
Bocsi, de inkább ma nem megyek, ha nem muszáj

 

Otthon behűtött sörrel

Vár rám a nő

Ilyenkor megdögleni

Nem volna nyerő

Hétfőn a munkahelyen
Vár az iktatás

Nem vagyok gyáva

Ez csak előrelátás

 

Előzmény: Törölt nick (322)
vlak Creative Commons License 2007.05.10 0 0 321
De igen, kedves Maedhros! Csakhogy ezt nem a net előtt ülve, monitort bámulva tesszük, hanem ősi várak fáklyafényes lovagtermében bort iszogatva (és ez nem költői kép, hanem a valóság)! A várak-várromok fórumon van még egy pár zeneértő..(meg képek pár múltidézésünkről) Amúgy szerintem az első lemez a legjobb (Battle Hymns), de a "Triumph of Steel" -ig mind nagyon jó. A Blind Guardiantól a " Nightfall in Middle Earth" (na, vajon miről szól?) és a "Tales from..." - t szeretem. Ajánlom még: Lake Of Tears: Crimson Cosmos, Headstones, Forever Autumn 1995-1998 Savatage :In The Hall of The Mountain King 1988 Skyclad: A Semblance Of Normality 2004 Cirith Ungol: King Of The Dead 1981 Sword : Metallized stb.. ...ezek nagyrésze könnyen letölthető - harcra fel !!
Előzmény: Maedhros (320)
Maedhros Creative Commons License 2007.04.25 0 0 320
Ej, mi ez? Már senki sem szereti a véres kardokat és az eső áztatta, holtakkal teli csatamezőket maga elé képzelni? Amúgy a youtube-on van egy remek Boromiros videó a Swords in the Wind-re...
Maedhros Creative Commons License 2007.03.19 0 0 319

Nagyon helyes, hogy ennyien vannak, akik szeretik :) én tavaly nyáron ismertem meg, azóta jóformán állandóan őket hallgatom. (Na jó, néha Blind Guardiant is.) És mellesleg nő vagyok, de nagyon tetszik a témájuk (war, battle, blood, KILL, sword, steel, revenge, warrior, Odin, Thor, KILL, die, black, death, Valhalla, KILL :D).

 

No meg az elementáris erejű zene. Egyébként operarajongó vagyok, és megerősíthetem, hogy a wagneri párhuzam nagyon is stimmel.

Kedvencek:

- Dark Avenger (én úgy tudom, ebben (is) van Orson Welles, nem?)

- Spirit Horse of the Cherokee

- Call to Arms

- Achilles...

- Demon's Whip

- Nessun Dorma (Pavarotti! Elbújhatsz! :DDD)

- Swords in the Wind

 

Ha Peter Jacksonnak lett volna esze, velük íratja a LotR zenéjét.

 

 

 

Let the White Men DIE!!!

I Take Their Wives And Daughters

KILL!

ab-01 Creative Commons License 2007.03.13 0 0 317

Szerintem az új album is igazi Manowar album! 

 

Tudtak újat is mutatni, persze elég sok nagyzenekari szerep volt az albumon, azért akinek az eddigiek tetszettek, ebben sem kellene hogy csalódjon. 

Bitang jó számok vannak az új albumon, de érthető ha valakinek túl monumentális, túl filmzenei némelyik rész vagy intró az albumon.

 

Igazából annyi a negatívum, hogy kevés a beindulás az albumon ahhoz képest, hogy meddíg húzza némelyik átkötő az ember idegeit. A Warriorsnál azért az utolsó négy szám remekül ellensúlyozta az album elejét. Itt ez nincs meg, de azért a zene az király. Szerintem a legjobb szám az albumon a sleipnir, ebből a hangulatból lehetett volna több is, és még pár brutálabb, heavy-poweresebb beindulás.

Ezektől eltekintve a zene jó, tehát csalódni szerintem magában a zenében nem lehet.

Rokko_ Creative Commons License 2007.03.11 0 0 316

Árában (7000.-) eladó négy darab jegy a jövő szerdai zlini Manowar koncertre!

 

ha érdekel valakit, dobjon ide egy mail-t: gery211@freemail.hu

vagy csörrenjen a 30-340-5166-on

 

Hail And Kill

 

freestate Creative Commons License 2007.03.05 0 0 315

hm, én hamar megszerettem az új albumot (is), kb. annyi hallgatás kellett hozzá, mint az előzőhöz. De meg tudom érteni, ha másnak ez csalódás. Én talán a The Blood of Odin, és a Glory Majesty Unity c. tracket érzem feleslegesnek, az már engem is lefárasztott. Na de aztán jön a Gods Of War, ami már az EP. óta a kedvenc számom.

 

Ja, úgy néz ki, a zlini koncert már teltházas. Remélem király buli lesz:)

promises Creative Commons License 2007.03.03 0 0 313

Sziasztok.

Nálam megvan az év csalódása.

25 éve hallgatom a lemezeiket,és most pofánvágtak.

Nem kicsit,nagyon.Kár érte.

BahnScorper Creative Commons License 2006.10.16 0 0 311
Tegnap a tévének háttal ülve hallottam egy számot az új EP-ről aláfestő zeneként (már nem tudom, mit festettek alá, de a Pro7-en volt), és amíg nem néztem a képernyőre, halál komolyan azt hittem, hogy Rammstein-t hallok!...
Előzmény: garael (310)
garael Creative Commons License 2006.10.09 0 0 310
Az új manowar EP-ről olvashattok kritikát a www.hardrock.hu -n.
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.09 0 0 309

Csak most jutott el hozzám, hogy a Manowarnak megjelent egy EP-je, és a közeljövőben lesz egy új nagylemeze.

 

Az Ascension/King of Kings ismételten megerősítette bennem, mert nagy kedvencem ez a banda a klisés tartalom ellenére is. Nagyon jó szám, remélem a lemez tele lesz hasonlóan király tartalommal.

cyen Creative Commons License 2006.03.25 0 0 307

akit nem fog meg a manowar zenéje az egy lópöcs

a kingof kings meg nagyon jóóóó

 

 

fflexx Creative Commons License 2006.03.09 0 0 306

Szoval az öreg Joey nem ismeri a Metallicaékat???:)

Na ez érdekes!

Ha érdekelnek ezt a szövegvilágot inspiráló történetek, ajánlom szíves figyelmedbe Homérosztól az Iliász c. művet!

Ez inspirálta az Achilles... c. Monumentális alkotás létrehozását is!

Én most szándékozom elolvasni!

Kár h késni fog az új album, már szanaszét hallgattam az EP-jüket!:)

Hallottátok a Nanowar albumát?

És David Schankle új albumát? Nekem tetszenek különösen az utóbbi!

Mondjuk pár évvel ezelőtt ezt a Nanowart szemétbe dobtam volna...rendesen kifikazzak a ManoWart!Mondjuk nem csak őket...

Üdv

seventh son Creative Commons License 2006.03.06 0 0 305

Hát igen a Manowar nem pozerkedik sosem fognak letérni a metál ösvényről:)

egy interjúba megkérdezték Joey-t hogy mit szól a Metallica-hoz erre azt mondta hogy sosem hallott róluk!

Sajna nem hallottam a King of kings-et de remélem követik az eddigieket,nagyon jol viszik át a zenébe a mitológiát,s öszinte leszek miattuk olvastam pl:Trójáról,Thor-ról (God of Thunder,God of Rain, Earthshaker who feels no pain).

Előzmény: fflexx (304)
fflexx Creative Commons License 2006.02.23 0 0 304

Üdvözletem minden rajongonak!

Most talaltam ra erre a forumra, es mondhatom egy levegovel vegigolvastam!:)

Erdekes volt!

En igazan nem is gondoltam h ennyi ember nem csípi ezt a bandat!

+ ezeket a banto megjegyzeseket sem hallottam még eddig!

mindenesetre elgondolkodtato!

Azt kérdeznem Toletek h mi a velemenyetek az uj single-rol?(King Of Kings)

Most hallottam es szerintem nagyon jo,tovabbviszi az eddigi Manowar fonalat!

1ebkent csak még egy rovid sztori ehhez a manowar hozzaszolasokhoz: Egyik cimbimnek van 1 Metallica tetkoja amit 88ba rakatott magara!Ezt buszken is viselte,amig meg nem jelent a Load album, es vele egyutt Larsék eles stilusvaltasa(már ami a kulsosegeket illeti)

Ez a cimbim azota mindig megprobalja eltakarni ezt a jelkepet,mivel nem tudott azonosulni az uj stilussal,es ha mégis +latjak rajta, azonnal magyarazkodasba kezd h o a regi Met nagy hívője,stb.

Viszont a masik haverom Manowar tetkoja gyakorlatilag orokervenyu,hiszen ugyanazt hirdeti mint82ben!Ezzel nem a Met fanokat akartam +bantani,hiszen jomagam is hallgatom oket!Rem ertheto volt a peldam!

Üdv

MrPink Creative Commons License 2006.01.13 0 0 302
Mikor jon az új album? Tud valaki valamit?
Dr.Feelgood Creative Commons License 2005.06.18 0 0 300
"azt tudjátok, hogy a cseh fesztiválon szimfonikusokkal fognak játszani és a rhapsody-val amúgy is felépő christopher lee fogja mondani az orson welles-es nóták narrátor-részeit?"

Tudom, mar aprilis ota megvan ra a jegyem :)
Előzmény: Artension (299)
Artension Creative Commons License 2005.06.18 0 0 299

hehe, az a jó kisrégi nyelvórás játék, hogy a dal hallgatása közben írják be a hiányzó szövegrészeket? melyik nótával/nótákkal nyomod? heart of steel? defender?

 

azt tudjátok, hogy a cseh fesztiválon szimfonikusokkal fognak játszani és a rhapsody-val amúgy is felépő christopher lee fogja mondani az orson welles-es nóták narrátor-részeit?

Előzmény: Törölt nick (298)
e_dora Creative Commons License 2005.06.15 0 0 297
jé van ilyen topik!? Manowar rulz!!!
Dr.Feelgood Creative Commons License 2005.06.15 0 0 296
Meg itt is: Vizovice
Előzmény: MrPink (294)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!