Keresés

Részletes keresés

legradihp Creative Commons License 2010.01.19 0 0 118
http://edeserdely.blogspot.com/
krzola Creative Commons License 2009.07.31 0 0 117
Egy jó kis videó a csíkszeredai roma tüntetésről, ajánlom mindenkinek : http://kukker.ro/showvideo/1622
hetkilenced Creative Commons License 2007.08.31 0 0 116
Hellosztok!


Nem tudom ki menyit jatszik szamitogépen de tudok ajánlani egy jo jatékot gladiator online, megéri megnézni is kiprobalni.
A salatakat én is szeretem valaki tudna valami jo receptet is? vagy valami jo Erdélyi ennivalona a receptjet leirni ide??


http://s2.gladiatus.hu/game/c.php?uid=24583
djfricsi Creative Commons License 2007.03.01 0 0 115
ahaaam
bellini Creative Commons License 2006.01.29 0 0 114
Erdelyi weboldalakat nezve ezt is nezzetek meg. http://www.kakukk.ro
rocher Creative Commons License 1999.09.29 0 0 113
Kedves MrY, itt a süllyedés konszenzusos volt, a topic tagjai közösen döntöttek úgy, hogy testületileg átmegyünk a " Jártál már Erdélyben?" címűbe. Ha meg szeretnéd találni, akkor szólj, megírom a címet!

üdv.petra

Előzmény: MrY (112)
MrY Creative Commons License 1999.09.29 0 0 112
Ezt cáfolnám seamus, ugyanis bizonyítani tudom, hogy 90-ben is végzett magyar mat-fiz osztály, igaz, hozzákevertek egy kis mechát.

P.S. És ezzel a süllyedés is elhalasztva

Előzmény: Seamus (102)
czimbi Creative Commons License 1999.06.21 0 0 111
Helló Mindenkinek!

Van egy jó meg egy rossz hírem! a rossz, hogy megint hétfő van és kezdődik a hajtás; a jó, hogy a honlapon (http://www.extra.hu/gyergyovidek/index.html) Bence barátom (a honlap mindenese és Erdély-függő!) már be is rakott egy linket ("Fórum") és így kezdődhet egy újabb "chatelés"!
Várjuk reakcióitokat és bemutatkozásotokat! Ha netán nagyon sok és nagyon jó fényképanyagotok van Erdélyről és azt viszont szeretnétek látni a honlapunkon, hát küldjétek el a megadott emilcímek valamelyikére a beszkennelt anyagot és Bence egy előzetes átnézés, csoportosítás után fölpakolja azokat!
No, elsőre ennyit, még mindig hétfő reggel van....
Czimbi

U.i: Stempi, köszi a segítséget, de szerencsére elég gyorsan megoldódott a kérdés!

Előzmény: Törölt nick (39)
stempi Creative Commons License 1999.06.18 0 0 110
Kiskacsa!

Nehogy megedd nekunk! Szuksegunk van ra, meg ha annyira megcsappant a hozzaszolok forgalma is!

Czimbi!
Chat temaban fordulj ehhez a srachoz, szerintem biztos fog segiteni rajtad!:
pityoka@erdely.com
itt a honlapja is:
www.erdely.com/pityoka
sot van egy erdelyi chat cim is, amit mar kiprobaltam, csak kicsi meg a forgalma:
www.erdely.com/chat
Na kellemes hetveget mindenkinek!
stempi

stempi Creative Commons License 1999.06.17 0 0 108
czimbi!
Ha a html forumba beugrassz, ott biztos tudnak segiteni. Szemely szerint, nagyon gyerekcipoiben jarok ezen a teruleten..
stempi.
Seamus Creative Commons License 1999.06.17 0 0 107
A Politika fórumban mostanában olyan a hangulat h nem volt bátorságom elmerulni a Trianon topikban. Talán mégis megpróbálom.
czimbi Creative Commons License 1999.06.17 0 0 106
Stempi!

Nagyon el vagy kenődve, csak semmi depressziós hozzáállás! Végül is mihez szólj hozzá, mikor más sem jelentkezett? No, de most beindítalak, illetve máshoz is fordulok a kérésemmel: szeretnék egy chat rovatot csatolni a honlapomhoz és ehhez kérem a hozzáértők segítségét, vagy olyan helyet, ahol erről tájékozódhatom!

Ha ez összejönne, akkor mindenki, aki esetleg naponta egyszer kétszer ránéz most a topicra, az ott cseveghetne és akkor a honlap egy gyűjtőhelyként is működhetne!
Várom a véleményeiteket! Sűrgös volna!

(U.I: Emélkeztek még alias Gavrilóra? A politika fórumban Trianon ügyben belemakogott ilyen olyan butaságot, de hogy aztán mit kapott az a gyerek!?
Szóval onnan nem kitessékelték, hanem elküldték a sunyiba..he..he.)

Czimbi

Előzmény: stempi (104)
rocher Creative Commons License 1999.06.17 0 0 105
Nem bírom kilógatni a gépem a tűzfalon. Majd jelentkezem.
Előzmény: czimbi (103)
stempi Creative Commons License 1999.06.17 0 0 104
Nagy a csond..
Azt hittem, hogy sok mondanivalonk lesz egymasnak. Magamban is csalodtam.. Azt hittem epito tagja leszek ennek a topicnak es tessek: csak ulok a gep elott, egy csomot szerettem volna hozzaszolni es csak uresseg van bennem ;(((. De azert itt maradok :)!
czimbi Creative Commons License 1999.06.17 0 0 103
Közérdekű infóm van: egy kis virtuális körútra invitálok mindenkit az új (gyorsabb) címre költözött, Székelyföldet, Gyergyóvidéket bemutató, újabb fotókkal bővült honlapra, amelynek címe:
http://www.extra.hu/gyergyovidek/index.html
Jó "utazást!"
Czimbi
Seamus Creative Commons License 1999.06.16 0 0 102
'88-ban. Mi voltunk az utolsó magyar mat-fiz osztály. '90-töl persze lett újra.
Előzmény: Szakács Levente (101)
Szakács Levente Creative Commons License 1999.06.15 0 0 101
És hányban végeztél, mert nekem is tavaly volt találkozóm - 20éves - és nagyon hasonlított ahhoz amit te írtál.

Levente

Előzmény: Seamus (99)
hóember Creative Commons License 1999.06.15 0 0 100
Kösz, én nem, csak kíváncsi természetem van.
Előzmény: Seamus (99)
Seamus Creative Commons License 1999.06.15 0 0 99
1. Igen.
2. Magyar matek-fizika.

Te?

Előzmény: hóember (97)
rocher Creative Commons License 1999.06.15 0 0 98
Czimbi, SOS kellene valami kapcsolat Segesvár és környéke! Emil is megy, csak később.
Előzmény: czimbi (94)
hóember Creative Commons License 1999.06.15 0 0 97
A szereda az Csíkszereda? És milyen osztályba jártál, ha igen?
Előzmény: Seamus (95)
Seamus Creative Commons License 1999.06.14 0 0 96
Elnezest,

hargita=Hargita

Seamus Creative Commons License 1999.06.14 0 0 95
Sziasztok,

czimbi, a hargita meglesz valamikor augusztusban, remelem. Kb 10 napig a kornyeken fogom mulatni az idot.

Ami a talalkozot illeti, nekem az volt a tavalyi ev egyik legnagyobb elmenye. A tarsasag jo reszevel minimum 5-6 even nem talalkoztam. Azelott igen epuletes garda voltunk, nagyon ossze voltunk szokva. Tobben igy voltak vele (velem egyutt), hogy volt egy kis gomboc a torokban, hogy vajon most milyen lesz. Nos ez kb fel percig tartott, meg sem erkezett mindenki es mar osszeallt a regi hangulat. 3 napos hetvege volt az egesz, penteken hivatalosabb bulival, teljesen evfolyam, kb 200 ember (oltony, nyakkendo), szombaton bensosegesebb, kb 40-50 ember a varos hataraban (szeredai furdo kornyeke) masnap reggelig. Hajnalban a tarsasag kisebb csoportokban beballagott a varosba es szetspricceltunk minden iranyba. Nagy reszet az embereknek akkor lattam utoljara. Alig tudtam elhinni, hogy van 35 ember akik egy reszenek a nevere is alig emlekeztem es (leven hogy regen nem talalkoztunk) szamomra letunt idokhoz tartoznak es megis ennyire jol erzem magam veluk. Nagyon keszulok a kovetkezore, amit elvileg 4 ev mulva kellene megejteni.

czimbi Creative Commons License 1999.06.14 0 0 94
Szia Petra!

Ejnye, bejnye Petra lányom!! Hát bizony el kellett volna menned az osztálytalálkozódra; nekem a tavaly volt és nagyon jól telt, sőt Ági párom azóta is emlegeti, hogy milyen jó fejek voltak az osztálytársaim...jónéhány székely beszólással is gazdagabb lett, no meg kitáncolhatta, mulathatta magát egész másnap reggelig folyt a buli. Legközelebb ott kell lenned!
Hát egészen kivételes dolog látni tíz év elteltével azt a 20-30 embert, akivel annó lehúztál négy évet; azt hiszem, azért fog meg annyira egy ilyen esemény (legalábbis nálam ez volt!), mert az ember általában a jelen után visszaszáguld egy pár órára a legszebb éveibe és olyanokkal teszi ezt, akikkel megélte azokat a pilanatokat! És utána elteszi az ember ezeket az emlékeket, ahogy egy volt osztálytársam mondta: "...ha egyebre nem, valamire jó lesz!", alapon sokszor eszébe jut az embernek minden kis apróság. Ennyit az én tavalyi találkozómról.

Czimbi

Előzmény: rocher (93)
rocher Creative Commons License 1999.06.14 0 0 93
Semmi pánik Czimbi-gazda, akarom mondani topic-gazda, csak a hétvége nálam péntek délután 2-től hétfő reggel 9-ig tart. Kb. ilyenkor jutok oda, hogy benézzek az Erdély-topicba. Most amúgy nagyon kedvetlen vagyok, mert 5-én volt az érettségi találkozónk, nem tudtam elmenni, mert ezer oka volt, de jött a fénykép fénysebességgel és rájöttem, hogy mekkora barom voltam, hogy nem mentem el. Mindegy, ezen már nem lehet segíteni, de ezután egy kicsit másképp lesz. Akinek volt vagy lesz találkozója írjon, hadd fájjon még jobban a szivem. Pedig nem vagyok egy mazochista, csak ez most egy aktuális téma.
Szóval vagyunk, és árgus szemekkel figyelek, csak közben a másik gépen dolgozom.
OFF Re:háború?????
Előzmény: czimbi (92)
czimbi Creative Commons License 1999.06.14 0 0 92
Helló Törzstagok!

Egy, lehet, hogy naiv körkérdést intéznék hozzátok: belenéztem a régi "Internettóba" és ott is működünk, csak nem azonosak a szétválás utáni hozzászólók; idézem a szőke nő kérdését: ."..most mi van??"
Két rovat van és ezek szerint míg végigjár(játok)om a négy helyet esetleg írok is valamelyikben, már rég lemaradtam valamiről; mindenek mellett a régi internettó csigalassú, kb. olyan mint Knézy a tegnap a F1 közvetítése közben....offfolok egy kicsit..örültem, mikor rábukkantam a Tasztalban a knézyellenes topicra, szívemből szóltak, szólnak a népek! Na szóval, most hol folytassuk?? Lehet, hogy csak az a megoldás, hogy mindenhová be kell nézni egy pár percre...

U.I: Mi van veletek, Petra, Barthold, lalcus, fec és a többiek, kitört az uborkaszezon? Ha igen, akkor kellemes vakációzást, lazítsatok, nyaraljatok, menjetek a Hargitára, ott ilyenkor isteni a klíma!!!:-))))

Czimbi

rocher Creative Commons License 1999.06.09 0 0 91
Ha a kukoricadara után még egyszer belemártod tojásba, akkor isteni lesz.
Előzmény: r_bendegúz (89)
lalcus Creative Commons License 1999.06.07 0 0 90
Bocs, de a Banfihunyad az Banffyhunyad
Előzmény: lalcus (88)
r_bendegúz Creative Commons License 1999.06.07 0 0 89
OFF on
Les,
autentikus forrás szerint a halpanírozás sörrendje azonos a hagyományossal, azaz liszt, tojás, kukoricadara. A dara ne legyen nagyon durva. Semmilyen különleges fűszerezés vagy pácolás nem kell a pisztránghoz.
r_b.
OFF off
Előzmény: Törölt nick (69)
lalcus Creative Commons License 1999.06.07 0 0 88
A Királyhágómelléki Református Egyházkerület tájékoztatási szolgálata arról értesítette az MTI bukaresti irodáját, hogy a
találkozót követôen ismeretlen személyek bezúzták Nagyváradon az egyházkerület püspöki épületének néhány ablakát. Az elsô
felmérések szerint a kár nagysága mintegy 1 millió lej.

1 millio lej aktualis arfolyamon kb. 15000 forint ami tenyleg alatamasztja a azt a tenyt, hogy nehany ablak torott be (max. 3).
Nem ertem minek kellett odairni hogy a kar mintegy 1 millio lej, ez szerintem egy hasonlo hangulatkeltesi dolog a masik oldalrol.... Ha az atlagmagyar meghallja a mintegy 1 millio lej kifejezest, nem 15000 forint ertekre gondol, hanem sokkal tobbnek erzi. Figyeljetek meg, hogy az osszes media kihangsulyozza a mintegy 1 milliot!!!!!
(kerdesem: hogyan jelenne meg a hir a BBC-ben vagy a CNN-ben: a kar mintegy 65 USA dollar!!!! inkabb azt hangsulyoznak, hogy betorott nehany ablak.....)

(pontositaskeppen: nem a 15000 HUF ertekrol beszelek, mert 500 HUF ertek is kar, csak a hir megjeleneserol, illetve annak itteni hatasarol)

Egyaltalan nem vedeni szeretnem, sot elitelem azokat akik a fenti rongalast elkovettek, inkabb a hir mediakban torteno megjeleneserol szerettem volna irni. Mint multkoraban a veletlenul soxor leOKezott index-ERDELY cikket. (utolag bocs)

Egy tegnapi, a meccsel kapcsolatos szemelyes elmenyem:
Jottunk vissza Szekelyudvarhelyrol Bp-re a magyar rendszamu autommal. Banfihunyad kornyeken leelozott egy nagy auto (merci-bmw??) B-betus azaz bukaresti rendszammal, az autoban fiatalok ultek (biznicarok??), es mikozben elhaladtak mellettem, a letekert ablakon kitett kezuk ketto ujjat (mutato es kozep---V alakban--- VICTORY) felfele iranyitva mozgattak villongattak es duddantgattak majd gazra lepve elhuztak.
Nehezen, de sikerult megfejteni a mondanivalot: A ket ujj a ket golt szimbolizalta amit a magyar csapat kapott. A V betu pedig a roman csapat gyozelmet jelentette..... En elegge humorosnak talaltam a dolgot, es jot derultunk az autoban, mert hat sajnos igazuk volt.....
Es a ketto ujj V alakban megis humorosabb mint az egy kozepso ujj felallitva....
(Egyeb jelzesek: Az automban ulo ismerosom elmondta, hogy roman kollegai a magyarok altal rugott zero golt pedig ugy mutattak, hogy a mutato es huvelyk ujjukbol kort formaztak, amibe a masik kezuk mutatoujjat ki-be huzogattak. egyertelmu a hasonlat...)

Mindenesetre, ami elszomorito, hogy a politika mennyire raul ott a focira.

Megegy roman foci-elmeny:
Tavaly a roman-angol meccs idejen eppen Bukarestben voltam.
Fura volt: neztuk a TV-ben a meccset, es gol eseten minden ferfi az ablakhoz vonult es uvoltott ki az utcara (mint allat) hogy goooooool, meg Romaniaaaaaaaa!!! kb. ot percen keresztul.
A meccs utan es egy hatalmas fiestaban volt reszem (mint Pesten szilveszterkor): trombitak, ital, tomeg, enekles, mamor, dudalas, petardak, tuzijatek, roman trikolor, stb.
Egeszen hajnali 5-ig tartott az unnep.
Meg a rendorok is behuztak a farkukat.... A tomeget kontrollalni nem lehetett....Ismeroseink meg joval a meccs elott felhivtak a figyelmunket, hogy a magyar rendszamu autot tegyuk biztonsagos helyre (Hilton parkoloja) mert ha a romanok nyernek akkor konnyen bajban lehet az auto, de ha veszitenek, akkor feltetlenul.

Mindenesetre tudomasul kell venni, hogy a romanok temperamentumos latin (es balkani) nepek.

No csak ennyi...
Lalcus

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!