Keresés

Részletes keresés

MakettBörze Creative Commons License 2005.10.09 0 0 8363
Karácsonyi nyereményjáték a MakettBörzén!!!

Két felajánlónak ( jatek-makett.hu ill. Balaton-Modell ) köszönhetően a mai napon elindíthattunk egy nyereményjátékot, melynek keretében mindenki, aki hirdet az oldalon, és a szabályokat betartja esélyes a 20 db vásárlási utalvány egyikére (36.000 Ft értékben).

A szabályokról, és bővebb infokért keressétek fel az oldalt! (http://bolthely.hu/makettborze)
ironclad Creative Commons License 2005.10.09 0 0 8362
Kedvem?Hogyne lenne,de bratyóval 20 mázsa fát berakunk a garázsba,családi ebéd,fater szülinapja....
A makettszobában átalakítást végzek,már nem is itt maketteztem.Kissé átalakítom az asztalt a lapja alá kerülnek az elválasztók,polcok,nem hurcibálom a kompit.
A pisztolyhoz veszek egy jó hosszú csövet is.
Előzmény: HA-SLN (8361)
HA-SLN Creative Commons License 2005.10.09 0 0 8361

Bakker nem volt meg a repcsiles. Tegnap a szomszédom nem ért rá, és te sem. egyedül nem volt kedvem. Áttettük mára, az idő most is szép lenne rá!

Bakker, de megint nem jön ki az odujából. Alszik még? Na de lassan 9 óra. Szarok rá!

Én elindulok!:-)

 

Nem kaptál kedvet??

 

Ha kijönnél, hívj fel!!

06-30-263-15-01

 

Laci

Előzmény: ironclad (8358)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.10.09 0 0 8360
Lattad a Sky Captain-t? :)
Előzmény: Törölt nick (8359)
ironclad Creative Commons License 2005.10.08 0 0 8358
Megvolt a repcsiles?Az idő szép volt hozzá.
Előzmény: HA-SLN (8346)
skaloz Creative Commons License 2005.10.08 0 0 8357
Pedig az ám az igazi nagy dolog! Mert a hajó repülőgépet és harckocsit is tud szállítani! Fordítva kicsit macerásabb lenne ... (ha szállítani nem is, elsüllyeszteni mindkettő tudná a "vasat")
Előzmény: Tibcsi(R) (8356)
Tibcsi(R) Creative Commons License 2005.10.08 0 0 8356
Milyen igaz! :-))

"Ezek ám a nagy dolgok, nem a hajózás! Pedig ott a vas úszik a vízen!" :-)))
Előzmény: skaloz (8355)
skaloz Creative Commons License 2005.10.08 0 0 8355

A repülő helyváltoztatásához nem kell harckocsi. A harckocsi viszont csak repülőgép fedélzetén tudja átszelni az óceánt ...

 

Na, ezért szeretem a repülőgépeket (azért egy-két harckocsim is van: T-34, KV, IS)

Előzmény: Capt. Richard Winters (8352)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.10.08 0 0 8354
Szornyu baleset -fogadd egyutterzesunk...

(Szerintem a vh-s harckocsik eleg rondak -kulonosen a nemetek. A T-34, a nehez orosz harckocsik es a hideghaborus orosz tankok viszont tetszenek :) Ami jo poen: megprobalni hasznaltra festeni oket... Kinek a pap, kinek a papne -ha nem repul, csak vargabetu.)
Előzmény: Capt. Richard Winters (8353)
Capt. Richard Winters Creative Commons License 2005.10.08 0 0 8353

Apropó. Vigyázzatok, hogy hol tároljátok/tartjátok a makettjeiteket! Nekem például nemrég leszakadt az a @&#>Łłííß$¤Łł makettes polcom és szét****** több  harckocsimakettemet, ebből egy Párduc járta meg a legjobban mert a futógörgőit is letörte lánctalppal mindennel együtt, a Tigrist is lealázta, a Pz III-asnak a csodával határos módon semmi baja nem lett. Az 1:72-es makkettjeimnek viszont több mint a fele szarrá ment. Na mindegy azért megpróbálom megjavítani őket.

Ezt csak azért írtam hogy tanuljatok más hülye emberek (ez esetben én) kárán!

Capt. Richard Winters Creative Commons License 2005.10.08 0 0 8352

Végre megjött a jobbik eszed!!!! :)))

 

Na jó az előző csak vicc volt. Üdvözlünk a szárazföldön katona! A harckocsiknál (II. világháborús) nincs szebb jármű!

Előzmény: Brutalis Harmonia (8351)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.10.08 0 0 8351
Gondolkoztam :)
Tenyleg semmi nincs abban, hogy egy rakas ember ujrajatsza a hatvan evvel ezelotti osszecsapasokat. (Most legalabb senki nem hal bele.) Es allatira megneznem mukodes kozben az agyut...
Iszonyu. Repules miatt kezdtem makettezni, es lassan atterek a pancelosokra es egyeb foldhozragadt temara. Nemsokara en is szemenkenti lanctalpakra fogom elverni az uzsonnapenzem... Mi johet meg? Figurak?
:P
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.10.08 0 0 8350
Tudom, valszeg tényleg nincs semmi ilyesmi a háttérben, de akkor is -ez azért érzékeny téma. Asszem.

A régi Tamiya ennek a makettnek nyomába sem érhet. (Egy ideig nézegettem az ebay-en, hogy veszek egyet -aztén hirtelen leesett az áruk pár hónapja. Ha véletlenül nem kerül a kezembe egy Fine Scale Modeller, boldogan megveszem.) 33 éve adták ki, és akkor az év makettje volt, de most a Dragon nagyon rányomult a minőségre. Flakból még az 1/16-os Verlinden van még, ami szót érdemel, de az is tele van problémákkal. Ennek egy baja van - elképesztő mennyiségű részlet.
(Ma láttam az 1/144-es Leopoldot -ahhoz is aluminium csövet és rengeteg fotómaratást adnak. Az 1/35-ös Trumpeter mindig is vonzott, de nincs sehol szabad másfél méterem, ahová tehetném, még ha lenne rá pénzem, akkor sem, szóval előbb vagy utóbb, de ezt is meg fogom venni.)
Előzmény: szani (8349)
szani Creative Commons License 2005.10.07 0 0 8349

nem hinném, hogy lenne bármiféle ideológiai töltete is a dolognak részükről

a weboldalukon legalábbis nem volt semmiféle jele ennek, meg gondolom akkor nem a haditengerészet egyik partvédő alakulatát játszanák el

egyébként ha jól értem amerikaiak, az ágyú az biztos, hogy egy texasi fickóé , akinek vannak Shermanjai is.

tőlünk nyugatabbra rengeteg ilyen hadtörténeti klubszerű van akik mindenféle korok egyenruháiba bújnak és eljátszák a csatákat hétvégén

 

nekem a flakból, még a régi Tamiya féle van meg , kicsit megviselten egy dobozban

Előzmény: Brutalis Harmonia (8348)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.10.07 0 0 8348
Kicsit vegyes erzessel nezi az ember a lelkes nemet hagyomanyorzoket... (Egyaltalan, nemetek?) Meg piros zaszlojuk is van... Bar szegenyeket megnezve a Wermachtnal valszeg csak '45 aprilisaban palyazhattak volna esellyel. :P
Amugy allati a link, koszonom! Orakat kerestem a neten, de erre az oldalra nem akadtam ra. A muzeumi fotok sajnos nem tulzottan reprezentativak, hogy hogyan is nezett ki egy mukodokepes verzio. Honnan a fenebol szerezhettek vajon? :)

Azert erdekel, hasznaltak-e az agyut kocsin, mert igy szeretnem megepiteni, viszont a kezelok szekeit, a loveg gyutcsanak idozitojet, stb nyitva szeretnem megepiteni. Valahol a neten egy fel mondat utalt arra, hogy hasznalhato volt igy is, ami a pontossag rovasara ment erosen, de tobbet nem sikerult kideritenem. A visszarugas biztosan nem volt akkora, hogy tonkretegye a berendezest - a cso eleg nagy reszet elnyelte hatrasiklas kozben.
Elethu rezszinre van valakinek vmilyen otlete?
Előzmény: szani (8340)
ironclad Creative Commons License 2005.10.07 0 0 8347
Már be van táblázva a víkend...Holnap du. Pesten leszek,de délelőtt még nem tudok felmenni,mert angolon vagyok,nehogymá meg tudjam csinálni a dűzni vételt-cserét.Fenébe is!
Előzmény: HA-SLN (8346)
HA-SLN Creative Commons License 2005.10.07 0 0 8346

Jaj te szegény!:-(

 

És ez még nem minden! Közeledik a reptéren lévő pályazár vége. lehet a pályazár alatt utoljára vasárnap megyek ki a pálya szélére. Persze ha jó lesz az idő is!!

 

Kijössz???

 

Laci

Előzmény: ironclad (8345)
ironclad Creative Commons License 2005.10.07 0 0 8345
Katasztrófa történt....
A pisztolyt,tartályában a bekevert festékkel ráraktam a kompin lévő tartójára.Valahogy nem jól állt a levegőcsöve,és kiugrott a helyéből,a pisztoly leesett.A tű tompa végén landolt/kőpadló/,és a nemrég javított dűzni szétnyílt,mint a tubarózsa.Próbáltam Tibcsi forrasztásos módszerét,így nagy felületet tudok fújni,de haldoklik a cucc.
A Bajcsy Zs. krt mögött van a Bajcsy köz,ott vettem hozzá annó párszor ilyen baleset után dűznit,egy dekorbolt.Nem tudom a nevét,de holnap telefonálok a Mega Modellbe,ott tudni fogják,leküldetem postán.Csak az a baj,hogy próbálni kell,de asszem holding 150-be,ha jól tudom a stukkerem nevét,egyfajta van.
Nagyon remélem,hogy van is nekik.
Engem kísért ez a dűzni-dolog.
Előzmény: HA-SLN (8344)
HA-SLN Creative Commons License 2005.10.07 0 0 8344

Wow!

 

Ezer köszi!!! Megmentetted a projectemet!:-)

 

Örök hálám üldözzön holtadig!!!

 

Laci

Előzmény: ironclad (8335)
HA-SLN Creative Commons License 2005.10.07 0 0 8343

Jah elmegyek veszek egy halat, lenyúzom, oszt felragasztom a makett oldalára!:-)

Előzmény: Bombraider (8342)
Bombraider Creative Commons License 2005.10.07 0 0 8342

Az előbb véletlenül lemaradt...

Polgári repülősöknek;)

Előzmény: Bombraider (8341)
Bombraider Creative Commons License 2005.10.07 0 0 8341

Sziasztok!

Tegnap leltem makettinfo-n.

 

üdv:bomb

szani Creative Commons License 2005.10.07 0 0 8340

hehe, most nézem mit linkeltem be

ez egy hagyományörző egyesület, van nekik egy működőképes flakjuk amivel, találkozókra , hadijátékokra járnak. azt hiszem a lenti kép is egy ilyen hadijátékon készült

http://hometown.aol.com/greatpolarbear/mainpage.html 

Előzmény: szani (8339)
szani Creative Commons License 2005.10.07 0 0 8339

most gyorsan csak képet találtam

itt az alsó képen szemmel láthatólag harc közben kerekeken áll

http://hometown.aol.com/greatpolarbear/myhomepage/

Előzmény: szani (8338)
szani Creative Commons License 2005.10.07 0 0 8338

én úgy emlékszem láttam olyan filmfelvételt ahol a kerekeken állva tüzelt

ez nyilván nem a normális üzemmmódja, de lehet, hogy nem volt idő lemálházni

Előzmény: Cyberworld (8337)
Cyberworld Creative Commons License 2005.10.07 0 0 8337

Biztos, hogy nem használták máshogy, mint letett talpakkal.

A tüzeléskor keletkező nyomaték lenyomta volna a kereket a felniről.

Előzmény: Brutalis Harmonia (8336)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.10.07 0 0 8336
Dragon 88mm Flak

http://community.webshots.com/album/470032973GOjFru

Gondoltam, valakit biztos erdekel. A csore kulonosen buszke vagyok: az aluminium csovek nem voltak huzagolva, igy felbevagtam a muanyagot, es osszeragasztottam a kettot. Nem mintha olyan oriasi tett lett volna, te most nagyon imponalok magamnak. ;)


(600+ darab - meg az otodet nem sikerult osszeragasztanom, a festesrol nem is beszelve. Ilyenkor gondolkozik el az ember azon, valoban jo-e az ilyen mennyisegu reszlet. :) Az agyu fel-le mozgathato, az ellensulyok valoban mozognak... Kicsit most felretettem, mert besokalltam.)

Tenyleg, hasznaltak ezeket az agyukat ugy, hogy rajta voltak a vontatokocsikon?
ironclad Creative Commons License 2005.10.06 0 0 8335
Holnap ott vannak a matricák.A másik fajtát is elküldtem,de két kis "NJV"-s van,és egy nagy,a másik nincs meg,de remélem ezzel is tudtam segíteni.
Előzmény: HA-SLN (8332)
ironclad Creative Commons License 2005.10.05 0 0 8334
SUK-AIR
Előzmény: ironclad (8333)
ironclad Creative Commons License 2005.10.05 0 0 8333
Sukárra?De,volt ilyen 2 db,ez még a korábbi festés.Lecsekkoltam az oldalszámot a Guglin.Ezt a makettet nagyon régen vettem,szeretem a légcsavaros gépeket.
Előzmény: HA-SLN (8332)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!