Keresés

Részletes keresés

phantomII Creative Commons License 2005.10.02 0 0 8263
Az N-es vasúti méretarány lesz a te barátod. Az 1:160-as, 10% eltérése van az 1:144-hez.
modell.hu
modellkitonline.com
Bemész hozzájuk és ami szem-szájnak ingere.
Előzmény: HA-SLN (8258)
ironclad Creative Commons License 2005.10.02 0 0 8262
Nézz körül a Guglin,accersories,supplies,airliner model,stb káromkodásokat kombinálva.
Én multkor találtam így buszokat,embereket,vontatókat,stb/nem tudom már hol.../.
Előzmény: HA-SLN (8260)
Macroglossa Creative Commons License 2005.10.02 0 0 8261

Lehet, h hülye kérdés, de az 1:87 és a többi "egzotikus", primszámmal alkotott méretarány honnét származik?

 

Ugye a 48, 72 , 120, 144 ugye a 2 és a 3 különböző szorzatai, a 32, 35, 160 is érthető valahogy, de hogyan ütött valaki a hasára, hogy pont 1:87 legyen egy mértearány?

 

Üdv

 

MG

Előzmény: Törölt nick (8259)
HA-SLN Creative Commons License 2005.10.02 0 0 8260

Köszi az infót! Hát kétcségtelen, hogy az 1:160 van a legközelebb. Azaz ha emberfigurákat szereznék be, nem lenne olyan nagy a méretarny probléma.

 

Tehát egy 180 centis pilóta 1:160 ban akkora, mint egy 170 centis 1:144 ben!

 

Laci

 

 

Előzmény: Törölt nick (8259)
HA-SLN Creative Commons License 2005.10.02 0 0 8258

Na elég jól haladok a repcsigyártásban!:-)

 

Asszem, be kell üzemelnem az első vitrinemet, hiszen talán Október 4. kigördül a Pap Repülőgép Gyár első gyönyörű legyártott példánya.

Az avatási ünnepséghez szükségem lenne 1:144 méretarányú tereptárgyakra, vagy emberekre/autókra. Honnan lehet ilyet beszerezni? betonimitációra mi a legjobb megoldás??

 

Valami élethűnek látszó beton nézne ki jól a gépek alatt.

 

A 80*50*20 centiméteres virinben először az Australian Air Express foglalja el majd méltó helyét, majd helyet kap egy A321, és egy A 340. Bár utóbbi lehet nem fér melléjük, de ez még a jövő zenéje. De a méretarányok érzékeltetéséhez szükségem valami emberkére. A vasút modelleknél milyen méretarányú tartozékokat használnak??

 

Laci

HA-SLN Creative Commons License 2005.10.02 0 0 8257
Wow!! Kössz!!!
Előzmény: Törölt nick (8256)
HA-SLN Creative Commons License 2005.10.02 0 0 8255

Sziasztok!

 

Egy barátomnál voltam ma, és mit találtam a szekrény tetején???:-)

 

Íne:http://img.tar.hu/lacisajt/img/16551756.jpg

Bár a mekett 21 éves, még is úgy gondolom, hogy egy létező repülőgéptípust ábrázol. Na de mi lehet ez a típus???:-)

 

Laci

ironclad Creative Commons License 2005.10.01 0 0 8254
A matricalapot lefújod fehérre,rányomtattatod,lakkozod,körülvágod.Táráámmm!
Vagy kézzel festés.
Újrakarcoláshoz "vonalzónak"-régebben kérdezted-acél mérőszalag darab,felveszi a görbületet.
Előzmény: HA-SLN (8252)
HA-SLN Creative Commons License 2005.10.01 0 0 8252

Lehet nem rtam egyértelműen!!

 

Az Austrian Air Express masinához, adtak egy matricából készült ablakkeretet, aminn van egy ablaktörlő, és egyéb részletek.

 

namás most ez azért is, jó, maert a maszkolt ablak körül vannak hibák, illetve annak rajzolatát szinte lehetetlen tökéletesen maszkolni. Ezért egy kicsit takar ez a matricácska, és jobbá teszi az elülső ablakot. Ennek szoktott lenni fekete belsejű változata is, az afféle tömör ablakokhoz.

 

Na ezek hiányoznak több gépnél is, azaz ilyen matrica nincs bennük. ezt kellene csinálni, de úgy hogy fehér legyen. Na ez nem könnyű!!! Fénymásolni sem lehet fehéret!!! Matricaalap, meg átlátszó nem???

 

Laci

Előzmény: ironclad (8251)
ironclad Creative Commons License 2005.10.01 0 0 8251
Ezt egyébként nem értem,hogy milyen meggondolásból nem adnak ablaksort?
ironclad Creative Commons License 2005.10.01 0 0 8250
Plexiből nem adtak hozzá?
Előzmény: HA-SLN (8248)
ironclad Creative Commons License 2005.10.01 0 0 8249
Én csíkokkal maszkoltam,szürkével festettem,és kész volt a Kabinüveg,olyan,mint amikor matricából adják,ahol kellett 5nullás ecsettel javítottam.
Printer fehéret nem nyomtat.Üres matricalapra lehet nyomtatni,ezt már le is írtam.
Vigyél matricalapot ,vagy egy darab szükséges méretűt,és másoltasd rá egy fénymásolóban,meg tudják oldani.
Előzmény: HA-SLN (8248)
HA-SLN Creative Commons License 2005.10.01 0 0 8248

Van nékem egy Airbus keskeny törzsű gépcsaládhoz tartozó szévédőkeret matri cám. Hogy lehetne ezt sokszorosítani? fehéret hogy nyomtat egy printer??

 

Ki tud matricát nyomtatni jó minőségben??? Kellene pár dolog, de technikailag nem vagyok erre felkészülve. Ráadásul nem is érné meg a minimális nyomtatnivaló miatt.

 

Laci

HA-SLN Creative Commons License 2005.10.01 0 0 8247

Valaki nem csiszolna nekem bérbe hajtómű belső peremeket??:-( Undorító egy melóóóó!!!

 

Laci

HA-SLN Creative Commons License 2005.10.01 0 0 8246

Jah a hajszárítós dolog ismerős. Na én viszont nem szívtem meg vele!:-)

 

Nem utolsó sorban szélcsatorna tesztként is szolgált az A 310-es szárnyának. Viszont a meleg levegő megolvasztota a gép szárnyát, és megfelelő helyzetbe tudtam állítani őket.

 

Mikor összeragasztottam a szárnyat, szomorúan vettem tudomásul, hogy fikarcnyit sem hasonlít az igazira. Nagyon szárnyaszegett volt a madárka a két lefelé csüngő szárnyával. Sok képet megnéztem a gépről, és meghatároztam a szárnyak görbülését. Ekkor több kötetnyi könyv került az asztalra, amiből megíépítettem a görbítőpadot. 3 helyen alátámasztva a szárny, a törzs tetejére + 2 könyv, aki segít a gravitációnak. Na ekkor jött a meleg, majd forró levegő. A szárnyak a hő hatására gyengüli kezdtek, és felfelé hajoltak. Ennek következtében a törzs felfeküdt az asztalon, a megfelelő pozícióban felfelé görbítve a szárnyakat. 3 miliméterrel nagyobb magasságba emeltem a szárnyvégeket, mint kellett volna. Számítottam rá, hogy kicsit vissza fog állni a szárny eredeti helyzete felé. Így is lett. Kihülés után az Airbusz úgy virít felfelé álló szárnyaival, hogy öröm nézni!:-)))

 

Laci

 

Előzmény: skaloz (8245)
skaloz Creative Commons License 2005.10.01 0 0 8245

mint egy leprás széthullott a repcsim tőle.:-(

 

Köszi, hogy leírtad. Amikor én tettem fel, hogy szint. hígítóval leszedhető a festék, meg a ragasztót is szétszedi (idővel), mindenki hülyének nézett. Ezek szerint mégsem vagyok az.

 

Ami a Revell hígítóját illeti, valszeg hasonlóan fog működni. Az alap összetevők u.i. kb. ugyanazok. Próbáld meg samponnal lemosni, utána tiszta víz aztán száradás . Nem lesz rövid idő, de hajszárítóval meg ne próbáld! Nekem egy gép farkincáját kellett kicserélnem emiatt újra.

 

 

Előzmény: HA-SLN (8243)
HA-SLN Creative Commons License 2005.10.01 0 0 8244

Asszony nem volt itthon!:-)))

 

Most szedtem szét a Condor A320-as gépemet. Nincs hozzá ablakkeret matrica.:-( Hogy oldottad meg???

 

Laci

Előzmény: ironclad (8238)
HA-SLN Creative Commons License 2005.10.01 0 0 8243

Nem kaptam még választ tőletek!  A revell gyári hígítója mennyire bántja a ragasztót, és a revell glettanyagát??? Félek azzal zsirtalanítani.

nem is oly gégen, mikor még azt hittem a szintetikus hígító mindenre jó, azzal zsirtalanítottam, és mint egy leprás széthullott a repcsim tőle.:-(

 

Előre is kössz a segítséget!

 

Laci

KLocko Creative Commons License 2005.10.01 0 0 8242

Üdvözlet Mindenkinek!

 

Pic-vezérlésű FMS kábeleket (Futaba és Hitec távirányítókhoz) kínálunk 2000 Ft/db áron (+postaköltség).

 

kezi.laszlo@freemail.hu

 

Üdv: K. László

egervarc Creative Commons License 2005.10.01 0 0 8241

Sziasztok, elnézést a zavarásért, csak ha valakit érdekelne a távirányítós modellezés, akkor: www.rcshop.hu

Még egyszer bocsi, h. bepofátlankodtam.

Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.10.01 0 0 8240
Épytettem egy 1/72-es T-34-et, és szeretnék neki egy egyszerű alapot. Mivel érdemes hosszabb füvet utánozni?
ironclad Creative Commons License 2005.10.01 0 0 8238
Ja,figyu,az asszony nem lett féltékeny az Airbusra?
Romantikus behűtött boros kettesben fürdés:-DDD
Előzmény: HA-SLN (8236)
ironclad Creative Commons License 2005.10.01 0 0 8237
Érdekes,nekem nem maradt sose hártya maratás után,inkább egy síkos réteg,ami egyből lejött vízzel,igaz,én sosem hagytam rászáradni a szitit.
Különben most egy régifajta Merci kamiont építek,mert elmentem megvenni a Gulf Air Boeinget,és ez lett belőle...
Az An-12 meg itt van a vitrin tetején,dobozban,már két éve,az valami gyönyörű lesz.
Azt hiszem nagyon sok hely kellene a nagy repcsiknek.
A Mi-1-est még nem fejeztem be,egyenlőre mérgemben félretettem,ugyanis nagyon pöpecül nézett már ki,mikor is jött a maszkolás,és a fehér sávok.És aláfolyt a fehér a maszkolásnak...Ezentúl nem Tesa szalaggal maszkolok,bár eddig többnyire bevált,csak nekem nem elég a többnyire,hanem lekenem szépen a folyékony maszkolómmal a felületet,és a festeni kívánt csíkot kivágom száradása után szikével,akkor tutti-frutti,hogy nem fog alámenni.
Másik építés alatt álló gépem,a Dornier 228,kis utasszállító azzal semmi gond,lassacskán meglesz,bár a festése,ill. hogy melyik légitársaság,nem dőlt el,még folynak a tárgyalások:-))
Nálam ezek a hírek.
Üdv:Zsolesz
Előzmény: HA-SLN (8236)
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.30 0 0 8236

Hogy mi lett a gyurmával, azaz hogyan viselte, vagy nem viselte a szitit, nem fogom megtudni. Ugyanis gyurmával egyensúlyozom ki az orrészt, hogy de dőljön hanyatt a madárka! Nem látni oda!!!

 

Újabb ötlet, azaz módszer:

Szitivel történő maratás után, egy undorító piszkos hártya marad a műanyag felületen. Nagyon erősen rörömmel leszedhető, vagy újad végével odébkenhető. Afféle kulimász!!!:-(

Mi a teendő?? Na szóval beleülsz egy forróvízzel teli kádba! Magad mellé teszel egy borospoharat, és egy behűtött bort.

Ezután beugrasztod magad mellé a rusnya makettet, és elkezded áztatgatni a fürdőhabos vízben. (Megjegyzem jó merülési tesztek készítéséhez, hisz vízreszállási tapasztalatok nem ártanak, ha valaki polgári gépet épít. Másrészt a víz nagyobb ellenálása miatt kipróbálható a felhajtóerő képzés is!)

Aztán a sok lubic után, beugrasztod a fogkefét is, és elkezded mosni vele a gépet. Ha most sem jön le azonnal, tegyél a fogkefére fogkrém helyett Schauma korpásodás elleni sampont, és kenegesd be azzal. A gép rögtön visszanyeri eredeti mivoltát, és eddigre te is szétázol a vízben. Így mindketten tisztán ragyoktok a végén, mint a salamon töke!:-)))

 

VIGYÁZAT! Borozgatás után nem ülünk a pilótafülkébe!!

 

Laci

Előzmény: ironclad (8234)
ironclad Creative Commons License 2005.09.30 0 0 8235
Én egyszer régebben láttam RP An-26-ost a Fabulisban.
Nem vagyok egy ijedős,de amikor kinyitották a dobozt,halálra rémültem a látványtól:-))
Egy apró gyári(!!!!)hibája volt,hiányzott a komplett farokrésze,azaz vagy egynegyede a gépnek,bágátell...Szóval elég trágya volt,viszont baromi drága!:-DDD
De én nekifognék.Persze egy ép példánynak.
ironclad Creative Commons License 2005.09.30 0 0 8234
Miféle gyurma?

Tibcsi
Ennyiért nagyon megéri az az An,én is megvettem volna...
Előzmény: HA-SLN (8232)
skaloz Creative Commons License 2005.09.30 0 0 8233
Megette?
Előzmény: HA-SLN (8232)
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.30 0 0 8232

Jaj még egy kérdés! Mit csinált a sziti a gyurmámmal???:-))

 

Laci

HA-SLN Creative Commons License 2005.09.30 0 0 8231

Ciasztok! Na megkeféltem a reppelőgépet!:-)

 

Hát egy kicsit csunyácska még mindíg, de valóban lvedli a festéket. Kicsit bentragadt a kis résekben, és még foltos a felület. Aszem még egy adag sziti megy hozzá, akkor tuti megeszi az egészet.

 

Kérdés: Ha ezt így leszitiztem!! Áttörölhetem a revell hígítójával? az nem eszi meg a műanyagot, ragasztót, glettanyagot? Zsírtalanítani, tisztítani szeretném vele.

 

Laci

Csaba5 Creative Commons License 2005.09.30 0 0 8229

Biztos, hogy nekem?

/még reggel 9-kor én is küldtem/

Még nem ért ide (biztos air-mail).

Előzmény: Törölt nick (8228)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!