Keresés

Részletes keresés

tökösmákosrétes Creative Commons License 2011.07.27 0 0 668

"- Linux korlátozta a beszerezhető és használható hardvereket,  fel és az IT-csapat sokszor driverek javításával, vagy egyedi driverek írásával töltötte az idejét ami munkaerő költséget alaposan megemelte."

 

Na, ez a valóságban arról szólhat kb. hogy  a nagyfejű döntéshozó, hozzászokott, hogy bármilyen szart megvehet ész nélkül. Szervezés semmi.

 

Aztán rájött, hogy nem így kellett volna csinálni. Erre rálőcsölte az IT-re (ahogy máskor is szokta.) Azok el is kezdtek rajta dolgozni, de nem volt egyszerű feladat. Persze nekik csak akkor szóltak, amikor már meg volt a baj.

 

Ugyanis:

 

1. "Linux korlátozta a beszerezhető és használható hardvereket"

 

Ez igaz. De normális esetben úgy kellene kezdődnie egy projektnek, hogy:

          -  Megnézzük mit kell csinálni
          -  Megnézzük, miylen szoftverrel lehet megoldani
          - Megnézzük, az milyen vason fut legjobban
          -  Beszerezzük.

Gondolom itt meg az volt, hogy - máshol is - beszereztek valamit minden szervezés nélkül.

2. "kompatibilitási problémák merültek fel"


     Akkor valószínüleg  nem törödtek az 1. ponttal.

3. "driverek írásával töltötte az idejét"

 

    Akkor itt sem figyeltek az első pontra.

 

 

Összességében megoldható lett volna ha valaki hozzáértő dönt vagy legalább látja a vasat beszerzés előtt. Persze a nagyfejű sosem fogja bevallani, hogy elb@szta. Inkább a Linux a hibás. :D

kisbetu Creative Commons License 2011.07.26 0 0 667

""egy "minisztériumi" irodagépbe milyen speckó HW kell""

 

Dolgoztál már ott?

Kellhet személyi rejtjelző, vagy smartkártyás  autentikáció. Például.

Előzmény: Valérió (664)
tökösmákosrétes Creative Commons License 2011.07.26 0 0 666

Lehet, hogy pont az otthoni játszadozás nem megy Linuxon!

(Oszt a sok irodista unatkozik.) :)

Előzmény: Gavriel (665)
Valérió Creative Commons License 2011.05.27 0 0 664

Engem a német külügyminisztérium nem győz meg;) Kaptam ajándékba egy 6 éves laptopot "matricás" XP-vel, telepítőlemez, driver, stb. nélkül. Namost kezdjem el töltögetni a vackokat? Pápá xp, felnyomtam egy Ubuntu 10.x-et, és mutogatom fűnek-fának, hogy semmi dolgom nem volt vele, megy mint az atom, pedig csak 512 MB ram van benne. Egyébként egy "minisztériumi" irodagépbe milyen speckó HW kell? Ezen a hír megjelenése óta töröm a fejem, de nem jöttem rá... Kompatibilitási gondokat se értem, no mindegy, nem az én pénzem, szórják el nyugodtan;)

Előzmény: Gavriel (663)
nezz_körül Creative Commons License 2006.11.01 0 0 662
Why Chicago Chose Linux
Facing an aging infrastructure, the city needed to make some big decisions. Its choice
reveals major trends in enterprise IT.

http://nl.internet.com/ct.html?rtr=on&s=1,2tat,1,elg6,1myo,ekam,k8u1
ERDOS Creative Commons License 2006.09.25 0 0 661
Ezt a kérdést nyilván nem lehet általában eldönteni. Aki élete első linux telepítésén van túl, az nyilván még azt is remegő kézzel gépeli be konzolba hogy "apt-get install xy". Ilyen esetben nyilván egyszerűbb lehet a bináris.
De nem biztos hogy a kérdéses progi megvan az ő disztrojához csomagban, meg ha megvan nem biztos hogy úgy ahogy ő szeretné. Akkor mégiscsak egy jó lehetőség hogy fordíthat.
Ha vindóza van akkor ugye eszi, nem eszi nem kap mást.
Előzmény: TaXiN (659)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.24 0 0 660
Taxin!

A rendszered nem 100 % kompatibilis. Egyébként lefordult volna a kód rendesen.
Ne riassz el másokat a fordítástól. Én jártam éppen fordítva. Bináris csomag hibázott és a source-ból fordított lett a jó.
Előzmény: TaXiN (659)
TaXiN Creative Commons License 2006.02.24 0 0 659
"aki még sosem fordított forrásból"

Én legutóbb egy e2fs bizgerálót fordítottam forrásból, ami coredump fagyott használat közben. Ekkor letöltöttem az rpmsearch segítségével a binárist és elgondolkodtam azon, hogy kell-e nekem olyan izgalom az életemben, hogy egy rendszer alapjait piszkáló programot xy disztribre magam fordítsam, vagy inkább egy ellenőrzött (?) binárist használjak...
Előzmény: ERDOS (656)
Konnektororrú Creative Commons License 2006.02.24 0 0 658
http://www.gmx.net/de/themen/computer/hightech/schraegebits/1971916,cc=000000149100019719161ckCGO.html
locsemege Creative Commons License 2006.02.07 0 0 657
Így van, és aki a yum-ot használja, annak a függőségekkel sem kell törődnie, mert letölti és felrakja a függő csomagokat is. (Ha jól tudom, úgy, mint Debian-on az apt-get.)
Előzmény: ERDOS (656)
ERDOS Creative Commons License 2006.02.07 0 0 656
Ez a kérdés többször fölmerült már ebben a topikban (mármint hogy kezdőknek mit?) és senki nem említette meg a Fedora-t. Pedig megérdemelné, mert nagyon könnyen telepíthető, nagyon meg van magyarítva (:-) és rengeteg program elérhető hozzá rpm csomagban, ami nem része a disztribuciónak. Az hogy rpm-ből vagy valamelyik csomagkezelővel telepíthető valami előny lehet valakinek, aki még sosem fordított forrásból.
Előzmény: .:Bubu:. (645)
Konnektororrú Creative Commons License 2006.02.06 0 0 655
Amikor a bejelentkező képernyő bejön, akkor ne lépj tovább, hanem Ctrl+Alt+F1-gyel lépjél ki szöveges módba, indíts egy MC-t, és tekintsd meg a fájlokat, mi a hibaüzenet.
Előzmény: szultusz (654)
szultusz Creative Commons License 2006.02.06 0 0 654

Köszi a választ!

A kifagyáson azt értem, h bootoláskor bejön ez a képernyő és...

Ennyi. Nem reagál se egérre sem billentyűre, nem kattog a vinyó, nem forog a homokóra.

Amit írtál azt szívesen kipróbálnám de nem értek belőle semmit, tudnád egy kicsit parasztosabban? :-)))

 

Előzmény: Konnektororrú (653)
Konnektororrú Creative Commons License 2006.02.06 0 0 653
Valahogy a /var/log/xorg.log-ot vagy a kde.log-ot kéne megnézni, abban tán le van írva, mi a gond. Nem lenne szabad kifagynia - márminthogy nem is szokása.

Egyébként pontosan mit jelent a "kifagyás"?
Előzmény: szultusz (652)
szultusz Creative Commons License 2006.02.06 0 0 652

Üdv!

Telepítettem az új Mandrívát. (Eddig suse 9.1.-et használtam)

Minden tökéletesen ment, egészen az indításig.

Betöltött mindet, de amikor az asztal jött volna kifagyott. Az utolsó kép, hogy a képernyő négy részre van osztva, a felső kettő üres, az alsó kettőben ugyanaz a kép van. A kép nagyjából az, amit a linux először betölt, én színes dos-nak /:-)))/ hívom, ezt látod ha betöltéskor f2-őt nyomsz, vagy ehhez a képhez nagyon hasonló.

Próbáltam csökkentett grafikával, más grafikus kártya "drivert" választattam vele de nem megy azistennekse.

Van ötleted, hogy mi a probléma?

Persze a labdát bárki lecsaphatja.

Köszike.

 

Előzmény: Konnektororrú (647)
cancel Creative Commons License 2006.02.01 0 0 651
Debian linuxxal.
(mondjuk testing, vagy unstable verzióban.) Sokan félnek tőle, de nem is olyan barátságtalan.
Tök szubjektív. Eleve nem sokan próbálnak ki 4-5 linuxot, hogy átfogó képet alkothassanak. Aztán függ attól is, hogy az a kezdő az okés, hogy linuxban kezdő, de mennyire érti amúgy a számítástechnikát? Mennyire tud angolul? Minek kell neki a linux? Hogy ingyenes legyen, vagy, hogy kézzel beletúrhasson mindenbe, vagy csak, kényelmesebb programozási felületre vágyik, vagy csak úgy?
Előzmény: .:Bubu:. (645)
tkacsa Creative Commons License 2006.01.31 0 0 650

megújuló energia hasznosítása azért a jövő útja, mert lehetőséget nyújt a leválásra a nagy multinacionális cégek egyre fokozódó tőkekoncentrációjáról

a 21. században valójában csak az az ország lehet szuverén, amelyik el tudja látni magát energiával

 

mint Linux vs Wind$ws

kisbetu Creative Commons License 2006.01.30 0 0 649
Nálam kisebbel is?
Előzmény: Apostrophe (646)
brother.panda Creative Commons License 2006.01.30 0 0 648
I. Ubuntu II. Slackware
Előzmény: .:Bubu:. (645)
Konnektororrú Creative Commons License 2006.01.30 0 0 647
Szerintem a Susét vagy a Mandrivát érdemes először kipróbálni, de ez szigorúan szubjektív.
Előzmény: .:Bubu:. (645)
Apostrophe Creative Commons License 2006.01.30 0 0 646
mandrake suse uhu...

de latom am kissebb betuvel is.
mostmeg:)
Előzmény: .:Bubu:. (645)
.:Bubu:. Creative Commons License 2006.01.30 0 0 645

Hello

Szerintetek egy kezdő linuxosnak melyik linuxal érdemes kezdenie??

locsemege Creative Commons License 2006.01.21 0 0 644
Lehetne, de lehet, hogy a biztonság miatt, és a nagyobb nyereség érdekében használ valaki Linuxot a kávézójában.
Előzmény: tkacsa (642)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.21 0 0 643
Nagyon egyszerű a válasz.

Mert Mo-n keverve van a játékterem/netkávézó fogalma gazdasági okok miatt.
Előzmény: tkacsa (642)
tkacsa Creative Commons License 2006.01.21 0 0 642

A LINUX-nak miertnincs olcsobb internetkavezoja?vagy valami nyilvanos elerhetosege?ha mar ugyis oan hude oltso:)

 

legalabb 1%-al:)

Előzmény: DMA (641)
DMA Creative Commons License 2006.01.21 0 0 641
>szabaforras cimszo alatt ertsd:linux,nap?szelnergia,hibrid.....:)
>nemszabadforras cimszo
>alatt:wind$ws,kozpontifutes,csapviz,(paksi)atomeromu,benzin...:)
Te érted amit írsz?
A szabadszoftver energiaipar párhuzamot hogy kéne értelmeznem? Ha pék vagyok és ingyen osztom a kiflit (mert úgy tartja kedvem) akkor azt nem süthetem meg fizetős energiaforrásokon, csak ingyenesen? A szélenergia sincs ingyen. Felépítik az erőművet és szépen fizetünk az áramért. Szóval nemértem mit akarsz ezzel. Cizelláld kicsit még...

Előzmény: tkacsa (640)
tkacsa Creative Commons License 2006.01.21 0 0 640

akkor a "MADARINFLUENZA"  cimszo,neked nemmondsemmitse?:)

de meg csak a PESTIS-se,vagy TOROKGYIK-rolse halllottal...egyebek:)

 

SEMMELWEIS haziorvos tanacsa,hogy ket pacienskozott nefelejcs el kezetmosni:)

 

szabaforras cimszo alatt ertsd:linux,nap?szelnergia,hibrid.....:)

nemszabadforras cimszo alatt:wind$ws,kozpontifutes,csapviz,(paksi)atomeromu,benzin...:)

 

Előzmény: locsemege (637)
locsemege Creative Commons License 2006.01.21 0 0 639
:) Jó'vanna! :)
Előzmény: dj (638)
dj Creative Commons License 2006.01.20 0 0 638
Mennyi pihent ember van .....
locsemege Creative Commons License 2006.01.20 0 0 637
Bár amíg az ember a Linuxot használja, addig sem egy ismeretlen egészségi állapotúval csalja a párját, tehát ezen a téren is hasznos... :)
Előzmény: Apostrophe (636)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!