Keresés

Részletes keresés

Sarkany Creative Commons License 2002.10.15 0 0 7971
A IIII kontra IV írásmódra olvastam valahol egy filozófiát.
Ha jól emlékszem avval indokolható, ha IV-nek írnák keverhető lenne a VI-tal, emiatt alakult ki ez a római számjegyek írási szabályainak elentmondó, szabálytalan feliratozás.
Ha rálelek az anyagra bekopizom.
Előzmény: Henok (7963)
panerai Creative Commons License 2002.10.15 0 0 7970
A IIII-es egy német szaklap szerin, -ahol olvasói kérdés volt ugyanez- azért alakult ki, mert a szembenlévő oldalon lévő VIII és a közeli VI miatt nehezebb le olvasni a IV-et. Én sem egésszen értettem amíg egy papirra nem rajzoltam IV-el egy számlapot és valóban zavaró volt. Ha már római számoknál tartunk én ezt részesítem előnyben a tervünknél és akkor Oyster "indexes" ötletét ki tudnánk úgy vitelezni, mint a cariernél ahol a VII nél a V egyik szára írás. Persze nem szolgaian másolni Cartier megoldást de szerintem szép és ötletes dolog lenne.
A talira én is viszek pár könyvet újságot és néhány szerintem szép és egyszerű tokkal rendelkező órát.
A tali maradjon a 17-óra teaház, ha nagyon nem jó a többségnek akkor pedig még mna jó lenne eldönteni, hogy mit szeretnétek.
Én Óbudáról megyek, ha akarja valaki szívesen elviszem.
Előzmény: Henok (7963)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.15 0 0 7969
Látom, erőteljesedik a Poljot-vonal.

Én mégis - korábbi dícséreteim fenntartása mellett is - némi ellenérzésemnek adnék hangot.
Egyrészt az összekovácsolódó virtuális helyszínünk a "svájci órák" fórum, mint a fejlécben is láthatjuk. Tehát én svájci szerkezetet preferálnék. Ez persze nem zárja ki, hogy "végre valahára magyar! Magyar munkával, magyar ötlettel és kivitelezéssel" jelzővel illethető órákat hozzunk létre. (Egyébként az orosz szerkezet is ugyanúgy kilóg, akkormár inkább az itteni létünkre utaló eltérés lehessen benne.)
Nem tartom ugyanakkor érdemtelennek az orosz masinákat, azonban rajtam kívül sokan igen. És ez azzal is fog járni, hogy idővel egy óráshoz elvive az órát pld. nagyjavításra, elérhetjük a flegma hozzáállást, pedig ennél többre predesztinált az első magyar óránk.
Arról nem is beszélve, hogy egy gyakorlatilag aprópénzes szerkezetre a díszítéseket, aranyozást, gravírozást, csavarkékítést rátuningolni finoman fogalmazva is értékaránytalanság lenne. (Nekem spec. mindig borsódzna a hátam, ha egy Zsiguli-t kéne nézegetnem mondjuk 17 collos kerekeken feszülő 235-ös gumikkal, gyöngyház dukkózással, felspilerezve, stb. ;-)

.

Ellenben Drempee ötlete nagyon tetszik az MMII betűszó névadással !!!
Esetleg a hátlapban ennek értelmezése is olvashatóvá tehető...

És, ha már hátlap, meg ezüst tok : mit szólnátok egy zsanéros, nyitható hátlaphoz ???

Előzmény: APT (7941)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.15 0 0 7968
JEL !
Előzmény: Chronogib (7964)
APT Creative Commons License 2002.10.15 0 0 7967
Henok: Ekkora számlapot nem nagyon lehet tűzizománcoztatni. Elvileg persze megoldható, de nagyon-nagy kemence kell hozzá. Pl.: egy kádgyárban lehetne próbálkozni...
- Amúgy a jó minőségű autózománc nem rossz ötlet. Ha egy korrekt fényezőműhelyben elvállalják, akkor tartós darab lehet belőle, és a feliratokat/számokat is ott kellene maszkon átfújni, és az egészet még védőlakkal bevonni. A ragasztott/matricás dolgok két-három év alatt biztosan lejönnek. Nyilván az autózománc sem örök életű, de egy-két évtizedet kibírhat, ha jó és rozsdaáló alapra készítik. Lehet, hogy alapnak az alumíniumlemez lenne a legjobb, mert az acéllemez előbb-utóbb rozsdásodni fog, a rozsdamentes acél meg egy vagyon.
- A 4.-est tradicionálisan IIII-nek írják, de ez nem "kötelező", senki nem szól le, ha IV.-nek írod.

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Henok (7962)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.15 0 0 7966
APT! A könyveket nehogy otthon hagyd! Ha segíteni kell a cipelésben megadhatom a mobilszámomat:-))
Előzmény: APT (7960)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.15 0 0 7965
Nem akarok okoskodni, de sokszor az első ötlet az igazi! Gondolok itt a tali helyére és idejére. Tehát legyen a végleges 17-én 17 órakor a Király u. 18. alatti teázó!!!! OK. mindenkinek?
Előzmény: drempee (7961)
Chronogib Creative Commons License 2002.10.15 0 0 7964
Üdvözlök mindenkit.Régi olvasótok vagyok habár hozzászólásaim nem tarkították a topic-ot, de már nem tudok nyugodni.Most végeztem az olvasással,régi órakedvelő révén szeretnék csatlakozni a Sorszámozottak Klubjához. Időm mint a tenger bármiben szívessen közreműködök,az elgondolás fergeteges. Adjatok jelet és én is ott leszek az ötórai tea délutánon.

Gib

Henok Creative Commons License 2002.10.14 0 0 7963
És még egy kérdés. Miért IIII ez a római négyes a római számjegyes számlapú órákon? Ez annyira elterjedt, hogy már kötelező? Végignézve APT honlapját is minden rómais órán így van.
Henok Creative Commons License 2002.10.14 0 0 7962
APT bocs, hogy zargatlak, de volna egy nagy kérdésem. Kellene csinálnom egy toronyórát, pontosabban nekem csak a számlapját. 1,5m átmérőjű. A toronyóra szerelők műanyagból akarják megcsinálni, de ezt mán mégsem hagyhatom. Ezért kellene kitalálnom valamit. Ajánlották, hogy horganyzott lemezt festessek le autózománccal /fehér kellene/. Szerinted tűzzománccal nem lehetne valahol megcsináltatni ilyen nagyságú számlapot? A számok ráírása a következő gond /előbbi toronyóra gyártók fóliás betűkivágást javasolnak, de én nem nagyon vagyok az 5 évre jó megoldások híve/. Szóval, ha volna valamilyen ötleted, esetleg másnak is, akkor örülnék neki.
drempee Creative Commons License 2002.10.14 0 0 7961

Csütörtök rendben, csak döntsünk már helyről és időpontról.
Szerkezetként nekem is (természetesen) szóba jöhet valamelyik jó orosz darab, szépen, de elegánsan finiselve (aranyozás, kékített csavar, stb, igen, de a vésés nem igazán tetszik). Azt hiszem nem is a werk, hanem a tok (ezüst kontra acél) és számlap (stílus, anyag) a legnagyobb kérdés. Én is úgy gondolom, hogy kellene egy értékhatárt szabni, és ehhez igazítani az elképzeléseket, talán 50e jó lenne.
Újabb név:
M. M. I. I. – úgy, mint 2002, és lehet betűszóként is kezelni, mint pl. a Magyar Manufakturális Idő-Index (időmutató, azaz óra)rövidítését.

P.S.: Ma beszéltem P.Kiss-sel a tervünkről, meglehetősen szkeptikus a megvalósíthatóságot illetően.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

APT Creative Commons License 2002.10.14 0 0 7960
öccse: A szóbaforgó Movado pointer dátumos. Középről még hiányzik egy mutató, ez mutat a számlap szélén a dátumra. A kis nyomógomb egyet előre lépteti (léptetné..) a dátummutatót, beállításhoz. A werknek létezett (470-es típusszámmal) teljes dátumos kivitele, ami a "szokásos" módon 11 és 1 óra körül a hónapot és napot mutatta kis ablakban. Jónevű, jó minőségű werknek számít, mindenképpen érdemes rendbe hozatni! A pointer dátum amúgy is ritka!

- A találkára esetleg vinnék egy-két Heel katalógust, meg néhány "combosabb" antik órás könyvet, így lehetne nézegetni, fazonra kinek mi tetszik.

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: öccse (7957)
Henok Creative Commons License 2002.10.14 0 0 7959
Én is biztos vevő lennék egy órára. A csütörtök 5 óra nekem kicsit korai, de legfeljebb kések egy kicsit. Ha összegyűlünk biztos el fog menni az idő már óranézegetéssel is, remélem még ott lesztek mire odaérek.
M-Attila Creative Commons License 2002.10.14 0 0 7958
Néhány napig nem olvasom a fórumot, és mi minden történik... Mint régi olvasó, és néhányszor kérdező topic-tag, szeretném, ha engem is regisztrálnátok a leendő óratulajdonosok közé.
Köszönettel: M-Attila
öccse Creative Commons License 2002.10.14 0 0 7957
APT!
A 7869-es hozzászólásban írtam egy Movado-ról,van valami információd az óráról ill. ötleted a működéséről?Sajnos képet nem tudok linkelni,de az Órabörzére fel tudnám vinni.
Bánom,hogy nem lehetek veletek a találkozón,de ilyen messziről hétköznap elérhetetlen Bp.A 40 ezres összeg számomra is reális,a Poljot werk nekem is tetszik.
Előre is köszönöm segítséged!
panerai Creative Commons License 2002.10.14 0 0 7956
Ebben a városban nehéz olyan helyet találni ami központi és lehet parkolni + gondoljunk azokra is akik nem autóval jönnek (ők sincsenek kevesen). De ha új helyszínt akartok akkor gyorsan döntsünk, mert csütörtök közeleg. Én részemről maradjon a Király utca.
Előzmény: APT (7950)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.14 0 0 7955
Alakul a tali!!!! Mint APT megemlítette, olyan hely kellene, ahol parkolni lehet! Szerintem a Király utcában lehet helyet találni, de lehet találkozni pl. a Pólus Centerben, van fent egy kínai étterem, ott mindíg van tíz-húsz hely. Vélemény? Nekem jó a teázó is, ilyen helyen még úgysem voltam. A Mike Oldfield topic a CD-FŰ Teázóban szokott találkozni.
atyesz Creative Commons License 2002.10.14 0 0 7954
APT! Valaszodat koszonom. A honlapodon lattam egy Davosa orat, nos ma en is lottem egy 51 koves kronograf kivitelt. Ha majd tudok, csinalok rola egy fotot.
APT Creative Commons License 2002.10.14 0 0 7953
1 pont potyorónak a gyorsaságért! :))))
Előzmény: Törölt nick (7951)
APT Creative Commons License 2002.10.14 0 0 7952
atyesz: "Önmagában" 51 köves werk nincs. Ellenben a ma leginkább elterjedten használt Dubois-Dépraz 2xxx szériájú modulkronográf kiegészítések 23-25 köves kivitelűek. Igen gyakran építik ETA 2824 stb.. alapokra, és ez 48-51 köves órát ad ki!

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: atyesz (7947)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.14 0 0 7951
atyesz4444 Ezt kapd ki: Dubois_Dépraz DD2020; DD2025 werkek, 51 kövesek a báziswerk ETA 2824
Előzmény: atyesz (7947)
APT Creative Commons License 2002.10.14 0 0 7950
A csütörtök nekem "játszhat". De pontosítsunk egy végleges helyszínt, mégpedig olyat, ahol parkolni is lehet.
- Az óra összeállítását, szervezést és részben a finanszírozást szívesen vállalom, már ha megtiszteltek ezzel. 20-30 db esetén nyilván nem vállalnám be az összes finishelését, helyesebben szívesen megtenném, de egy évbe tellene, amennyi időt rá tudnék szánni...
- De szépen jönnek elő a kapcsolatok, szerintem mindenre találunk iparost, ha kialakult, mit akarunk, akkor kell ötvös a tok kiöntéséhez, kell nyomdász a számlaphoz. A werk finishelését esetleg el lehet szintén ötvössel-ékszerésszel készíttetni, ehhez nyilván szétszedett-lecsupaszított hidakat kell neki odaadni, de a szét-és összeszerelést már be merném vállalni.
- Fontos lenne a megfelelő számlapterv elkészítése, talán a legfontosabb! Itt jól jön Messer grafikai tapasztalata, mert elképzelése jószerént valószínűleg mindenkinek van, csak le is tudja-e a megfelelő minőségben rajzolni?

ORAGYUJTEMENY

Törölt nick Creative Commons License 2002.10.14 0 0 7949
Sajnos lila gőzöm sincs! Ide már hozzáértő kell!
Előzmény: atyesz (7947)
WatchFun Creative Commons License 2002.10.14 0 0 7948
üdv topik,
potyoro topiktárs megelőzött néhány gondolatommal, ezek szerint nem egyedül szabtam magam számára pénzügyi limitet?

OFF:

te_o: nem kaptam SMS-t, biztosan a 0620-ra küldted, azt meg már nem is fogom megkapni... :) Mailezz inkább!

OFF OFF

WF

Előzmény: WatchFun (7945)
atyesz Creative Commons License 2002.10.14 0 0 7947
Potyoro!
Milyen 51 koves szerkezet letezik? Az Eta gyart ilyet, es ha igen, akkor mi a szama?
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.14 0 0 7946
ATYESZ! 25 köves.
Előzmény: atyesz (7944)
WatchFun Creative Commons License 2002.10.14 0 0 7945
Üdv topik,

Csatlakoznék APT-hez: lehet sőt legyen orosz a werk! Ki lehet azt is csinosítani, lásd Vostok Precizovszkije, meg a Poljot 23 köves deluxe extralapos, az aranyozott.

Legyen ez az óra attól exkluzív, hogy ezt mi csináltuk. Egy óraszerető kis közösség ötölte ki, a kialakítás közös tervezés-megbeszélés eredménye, a megvalósításba mindenki lehetőségeihez mérten beszáll és nem elsősorban anyagilag. Szerintem drága órája, nagyon pontos órája, mindennapi viseletre alkalmas órája mindenkinek van vagy lehet, aki jelen van e topikban. De MAGYAR órája?

Nem ragaszkodom hozzá, hogy ez az óra drága legyen, egy bizonyos összeg felett nem is tudnám megfizetni. Persze lehet egy óra attól is különleges, hogy drága, de lehet attól is különleges, hogy kevés van belőle. A világ legdrágább bélyegének ismeri valaki a címletét? :))
Ahogy számoltam, orosz werkkel, ezüst tokkal, zafir üveggel és egy egyszerűbb számlappal az óra bekerülési ára a 20.000 Ft-ot nem éri el, ebben persze a werk aranyozása-csiszolása nincs benne és rengeteg saját munka, szervezés, pénzben ki nem számolt ügyintézés van bele (nem) számolva. Ennyit sőt legfeljebb kétszer ennyit nekem megér a dolog. Persze amíg a tok anyagát, a werk eredetét, üveget, kialakítást nem tisztázzuk, durva becslések vannak. Nem kétlem, hogy APT (don APT) el tud készíteni egy regulátor módosítást, de 20-30-50 db-ot AKAR-E? Vagy mindenért fizetnünk kell és könnyen kikerülhet a darabár abból a körből, amit néhányunk meg tud és meg akar fizetni. Ha egy orosz werket szépen betokozunk, számlappal-mutatóval látunk el, szerintem nem kisebb teljesítmény, mint ugyanezt svájci szerkezettel. Előttem az asztalon egy öreg Pobeda, kb. 50 éve méri az időt. Ha én a topik-órámat még 50 évig nézhetem, meg leszek elégedve...:))

Én egy jó orosz werk mellett vagyok, ezüst tokkal, zománc számlappal.

WF

Előzmény: APT (7941)
atyesz Creative Commons License 2002.10.14 0 0 7944
Erdeklodni szeretnek, hogy az Eta 2824-2 szerkezet hany koves? Elore is koszonom.
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.14 0 0 7943
Bocsánat, közben megjelent APT hozzászólása! Különben én is tojok mindenféle tesztre, most is olyan mechanikus óra van a kezemen, amiben csütörtökön el sem mernék menni a találkozóra, mégis nagyon szeretem! Személy szerint támogatom az orosz werket, de egy 17 köves svájci sem lehet túl drága. És ki lenne, aki finiselné az órát? Senki sem dolgozik ingyér!
Előzmény: APT (7941)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.14 0 0 7942
Nekem is jó a 17-e 17 órai tali, de leginkább azoknak kéne ott lenni, akik a legtöbbet tudnak tenni az óra megvalósulásáért! Jók APT felvetései, ezek már jó vitaalapok, de a végösszeg még mindíg függőben van. Egy ezüst tokos, svájci werkes díszített óra üveg hátlappal, strucc szíjjal szerintem jóval több lenne 50ezernél, vagy csak rosszul saccolok? Így már sokunk gondolkodóba esne! Aki szakember az ráér csütörtökön?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!