Keresés

Részletes keresés

norver Creative Commons License 2002.03.13 0 0 4470
jaj,sorry a kép meg lemaradt :

norver Creative Commons License 2002.03.13 0 0 4469
APT : köszönet ismét, tényleg jó lenne tudni egy hozzávetőleges kort. Addigis próbálok róla valami képet előkeríteni...

erzeno : Valamit tényleg félrenézhettél, a Nomos legtőbb órája -ahogy APT is írta- nem automata.
Ha meg érdekelne, mi más van a piacon, ilyen szolid stílusban, mechanikus kézifelhúzós szerkezettel, acél tokban, ennyi pénzért, a válasz sajnos : semmi. Semmi más. Ha nem ragaszkodnál az újhoz, akkor viszont ennyi pénzért komoly manufakturális szerkezetekkel szerelt nagyon jó nevű, gyönyörű, hibátlan órák között válogathatnál. Első lépésben nézz körül APT gyűjteményében (ha még nem tetted volna meg);ha ott nem találsz, menj be Walterhez (Váci u.-Haris köz sarok), van neki egy ilyen Omega-ja (Messerschmitt egy korábbi linkelése), ez talán megfelel az elképzeléseidnek, de nehogy megvedd! :-)
csak szólj, és valaki tuti tud majd valakit, aki úgy 100e körül (talán kevesebbért is) adna egy ilyet.
De biztos Messerschmitt is egyetért velem, ha azt mondom : ne add alább egy Jaegernél. Walternél az is van, biztosan tetszene, azokért általában 100-150eFt közötti pénzt kér.
Sok sikert!

Törölt nick Creative Commons License 2002.03.13 0 0 4468
APT:
Kettő kell belőle, egy a jobb csuklóra, egy a balra, és már lehet is gyúrni! :) Egyébként eddig nekem ez a falióra tetszett legjobban (24 órás glashüttei):

Előzmény: APT (4466)
APT Creative Commons License 2002.03.13 0 0 4467
NORVER: No utánanéztem... Készült a HEUERnél a 70-es években - ETA-val - már női méretű automata. Feltehetően ez is egy ilyen darab lehet. Az Általad elmondottak alapján biztosan megéri az árát!
Előzmény: APT (4466)
APT Creative Commons License 2002.03.13 0 0 4466
ERZENO: A NOMOS a legklasszikusabb kézifelhúzós. Ennél kézifelhúzósabb már nem is lehetne! Úgyhogy szeresd nyugodtan! Az óráimból pedig természetesen az éppen aktuálist húzogatom. Szép is lenne vagy kétszáz órát mindennap felhúzni... Mást sem csinálnék egész nap... De arra ügyelek, hogy azért időnként mindegyiket megjárassam.

MESSERSCHMITT: Már egy álló hónapja bele vagyok keveredve egy századeleji felesütős falióra felújításába. Szép darab (ha kész van, majd kiteszem), úgy 1 méterszer 30*20cm, lehet vagy 10 kiló. Ez már elég méretes macsó órának? :))))))

NORVER: Ha a HEUER automata, akkor azért ez velőszínűleg fiatalabb óra, inkább kora 80-as évekbeli lehet. Ilyen kis, női méretben - bár még utánanézek - nagyon kevés automata werk készült, én még a 70-es évekből is csak egy Omega werkkel találkoztam!

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: erzeno (4463)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.13 0 0 4465
erzeno:
Én nem látom ilyen sötéten a helyzetet. Az összes jó óra felhúzós: JLC Reverso/Memovox, az összes Nomos, a legtöbb Lange, a Minervák, ja és a Poljot Fliegerek is :) Hogy csak automata és kvarc Rolexek meg Breitlingek vannak - kit érdekel? ;)
Előzmény: erzeno (4463)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.12 0 0 4464
A Nomosból csak felhúzós van szerintem...
Előzmény: erzeno (4463)
erzeno Creative Commons License 2002.03.12 0 0 4463
Szervusztok!

Kezdetektől olvaslak benneteket, nagyban hozzájárultatok ahhoz, hogy rászánjam magam régebbi óráim POEN-beli felujításához és szabadidőm óra katalógusok nézegetésére "pazarlásához". :-)
Most első megszólalásomra hirtelen két kérdésem is lenne hozzátok:

1.
Bár már volt 2-3 automatám, de Messerschmitt-hez hasonlóan számomra is a kézi felhúzós az "igazi". Manapság azonban úgy tűnik az új modellek leginkább csak automata kivitelben készülnek.
Valami nagyon egyszerű, 20, 30-as évek stílusát követő letisztult kézi húzósat keresek, fazonra pl. a NOMOS tökéletes lenne. Szóval szerintetek merre (márka, típus, modell) érdemes nézelődnöm? Az igényeim: acél tok, új (nem használt), 2 vagy 3 mutató, ha 3 akkor az mp. mutató külön tengelyen, semmilyen kiegészítő skála, felirat nem kell, csak az órák jelzése a számlapon, dátum nem fontos (sőt!), kerek tok, semmiképpen sem szögeletes az 1000 EUR határt ne nagyon lépje át. Tehát tulajdonképpen pont egy NOMOS-t keresek csak nem automatában. Ha NOMOS-ból lenne "felhúzós" azonnal vennék vagy hármat. :-)

2.
Óragyűjtők! Felhúzó pad hiányában, Ti minden nap felhúzzátok az összes órátokat vagy csak azt az egyet állítjátok be és húzzátok fel amit éppen viseltek a többi pedig áll?

norver Creative Commons License 2002.03.12 0 0 4462
Nézzenek oda, 55mm, ez vajon hogy néz ki egy Homo Sapiens kezén? Szerintem ezt Küklopszoknak -meg Fekete Lászlóknak- tervezték... Nos, j b? Ez a méret már megfelel? :-)

APT : A számlap a mutatókkal együtt hibátlan állapotban van, a tok is csak annyira karcos, amennyire néhány év használat során minden óra szert tesz. Nem sokat hordhatták. Bele is néztem, szép, masszív sok köves werk, minden folt vagy elszíneződés nélkül, Heuer felirattal a súlyon. Szóval nagyon bizalomgerjesztő darab, de azért megnyugtató volt olvasni soraidat. Köszönöm az infókat.

Törölt nick Creative Commons License 2002.03.12 0 0 4461
Ugyanmár, egy zsebórát rákötök a csuklómra, és még csak nem is lóg le róla ...:-)
Előzmény: Törölt nick (4460)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.12 0 0 4460
norver:
Szerintem ne alázzuk meg j b-t ilyen gagyi, 48mm-es feminin órákkal, egy igazi férfi minimum egy 55mm-es Zeno XXL-t hord:

Előzmény: norver (4455)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.12 0 0 4459
Nem mondtam, hogy legális, valszeg lopott hitelkártyával vásárolják, mert papír van hozzá, meg doboz, full originál. Próbáltam lebeszélni a srácot, de végülis az ő pénze és nyugalma...

A magyar árakra visszatérve azt javasolnám a kereskedőknek, hogy az árcédulákra írják rá a nettó árat, és részletezve, forintban azt, amit az állam elvesz. Ez így tiszta játék, mindenki láthatja, miért annyi.

Előzmény: APT (4457)
APT Creative Commons License 2002.03.12 0 0 4458
NORVER: A HEUERban valószínűleg valamelyik korabeli ETA, vagy FHF dolgozik. Az ár reális, és ha a tok kopott, az nem baj, még az aranyozást is gyönyörűen fel lehet újítani, csak a számlap ne legyen problémás. Akkor jó boltnak tűnik. De kukkants bele, mert a HEUEReket már annakidején is hamisították, nehogy valami múzeális kínai werk mosolyogjon vissza belőle!
Előzmény: norver (4455)
APT Creative Commons License 2002.03.12 0 0 4457
JanesTKirk: A bolti ár egyharmadáért még csempészúton sem lehet egy ilyen órához hozzájutni. Az aranyórák esetén talán igen, az aranyra kivetett 100%-os fogyasztási adónak nevezett állami útonállás miatt, de acéltokos óra esetén nem. Legálisan semmilyen úton, bármit is állítson az illető. EZEK LOPOTT HOLMIK!!
Előzmény: Törölt nick (4456)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.12 0 0 4456
j b

Valamiért meg voltam győződve arról, hogy vékony csuklóm van (kiskoromban az volt), de amikor felpróbáltam egy Fortis Fliegert, még az sem tűnt nagynak, sőt ....

A következő áldozatnak egy Nomos Orion-t (vagy Ludwig) gondoltam, de most elbizonytalanodtam, hogy nem néz-e ki viccesen a csuklómon... Még nem próbáltam ki.

Egyik régi haverommal találkoztam, és amikor órákról beszélgettünk, említette, hogy most egy Breitlinget akar venni, valaki(k) hoznak be papírral, dobozban, de a magyar bolti ár töredékéért. Mondtam neki, hogy ne csinálja, mert az első szerviznél megbukik, de amikor megemlítette, hogy egy Speedmaster Professional Moonwatch-ot mennyiért kínálnak, egész elbizonytalanodtam ... (bolti ár 1/3-a)

(A Reverso új árára mondtam az 1,2-t, csak a zárójelben eltűnt egy kis szöveg :-()

Előzmény: j b (4447)
norver Creative Commons License 2002.03.12 0 0 4455
Glashuette : csatlakozom j b-hez.
öccse : Ha felhoznád Bp-re,és rászánnál mégegyszer ennyit, a POEN-ben biztos gyönyörűen rendbetennék. Sajnos arrafelé én sem tudok segíteni.
JTK : Ma jártam Walterünknél, az egy éves (fehér számlapos,barna bőrszíjas) Memovox 8 kiló. Mégiscsak lehet valami abban a ronda svájci akcentusban, merthogy az 1.2m-t a kereskedelmi listaárra mondta :-)))
Egyébként meg 430 egy mégoly gyönyörű Memovoxért is qrva sok. Nem tudom, ismeri-e valaki Császár Lajost, tőle kb. a feléért biztosan beszerezhető. Decemberben 1500 DM-t kért egy automata dátumosért. A kézifelhúzos dátum nélküliekre 1200-1300-at mondott. (természetesen azok is hibátlan állapotú,gyönyörű számlapos darabok)

Tanácsot is kérnék Tőletek : adott egy '60-es évekbeli, kicsit kopott, de amúgy szép állapotú aranyozott (de ez még a tizedmilliméteres,nem a mikronos aranyozás) kicsi, női automata Heuer. Korrekt srácnak tűnik, és 35-öt kér érte. (Megmég fel is polírozza a házat.) Én sajna abszolúte semmitsenem konyítok a Heurekhez, de a barátnőm teljesen beleszerelmesedett. Tudja valaki milyen szerkezet lehet benne? (Meg az is ordítson rám, aki szerint gond van az árral, bár az szerintem rendben van)

j b : én is javasolnék Neked valamit:a Zeno Basel kronográfját, az garantáltan lehúzza a csuklódat, annak is 48 mm az átmérője.(werk:Valjoux 7750, ára 140e. (eredetileg meg 1000 EUR))
Ehol egy kép róla :

öccse Creative Commons License 2002.03.12 0 0 4454
Messerschmitt,jb!
Nekem mégis a JLC lapos,kézifelhúzós,kerek példánya tetszik a legjobban.De így legalább nem kapkodjuk el egymás orra elől a Reverso-t.
APT Creative Commons License 2002.03.12 0 0 4453
ÖCCSE: Annyit valószínűleg meg is ér. Vidéken senkit sem ismerek, így ajánlani sem tudok...
Előzmény: öccse (4452)
öccse Creative Commons License 2002.03.12 0 0 4452
APT!
10.000 HUF-t kérnek érte.Vidéken-Pécs,Kaposvár-kit tudnál ajánlani,aki rendbe tenné?
Előzmény: APT (4449)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.12 0 0 4451
Ez biztosan a Beverly Hills-i hajléktalanoknak készül, akiknek nincs 3-4000 dollárjuk egy igazi Reversora... Én maradok az eredetinél...
Előzmény: j b (4450)
j b Creative Commons License 2002.03.12 0 0 4450
Itt van egy 125 USD-ért:
Előzmény: APT (4449)
APT Creative Commons License 2002.03.12 0 0 4449
ÖCCSE: A LEMANIA jónevő, de azért nem ájulással határos izgalmakat keltő gyártó. Látni kellene az órát, egyáltalán, mennyit kérnek érte?

JamesTKirk: Azért a 430 egy ilyen régi, acéltokos Memovoxért kicsit sok. Idehaza feltétlenül. 300 körül tárgyalnék az ügyről, és 200-ért lennék nagyon lelkes (előfordul ilyen árfekvés is, csak ritka szerencse kell hozzá). A 430 egyértelműen Ny-Európai árfekvés, nyilván a Váci utcai turistáknak szól.

GLASHUETTE: Egyetértek Veled abban, hogy a POEN-hoz inkább illenének mondjuk a Chopard, a Lange, vagy a Patek szebb darabjai, de ezek az órák ma még idehaza eladhatatlanok. DE AZÉRT IS KIBEKKELJÜK!

MESSERCSHMITT: Ne hagyd magad az álneoliberáljudeoplutokratabolsevik ellenpropaganda által befolyásolni. A Reverso igenis király! Nekem is lesz belőle! Azért is!

ORAGYUJTEMENY

Törölt nick Creative Commons License 2002.03.12 0 0 4448
Elnézést, nem tudtam, hogy ezt a fórumot nagyrészt a magyar bodybuilding válogatott tagjai látogatják... Nekem csak jó ha nem vesz mindenki Reversot, nem hajtjátok fel az árakat! :) Megjegyzendő, Walther Úrnál egy Reverso Classique van, ami valóban kicsi (23x38). A többi Reverso grande taille méretű (26x42) ami NEKEM pont megfelel! Nektek meg ajánlom a Glycine Incursore KMU48-at, átmérő 48 mm, talán nem veszik el teljesen a csuklótokon két szőrszál között! :)
Előzmény: j b (4447)
j b Creative Commons License 2002.03.12 0 0 4447
Kösz JAMES! Én is épp' erre próbáltam célozni.
MESSERSCHMITT: A machok nem hordanak pici órát csak a kismacsók. Egyébként tényleg szép a Reverso de én talán pecsétgyürünek tudnám elképzelni a kezemen azt viszont nem hordok.
Előzmény: Törölt nick (4446)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.12 0 0 4446
Nem vágom a használt árakat, de tény, hogy kifogástalan az állapota (kívülről), és a krokodilos szerint belül is (jár az óra ennyi látszik).
Van mellette egy Reverso is, de az annyira pici, és nőies ....
Előzmény: Törölt nick (4445)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.12 0 0 4445
J.T.K.
1500USD egy '50 Memovoxért kicsit combosnak tűnik magyar viszonylatban, amerikai vagy német vásárlóknak még jó is lehet...
Előzmény: Törölt nick (4444)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.12 0 0 4444
M.B.

Most néztem meg a havrotoknál, 50-es évekbeli Memovox nagyon jó állapotban 430, új (egy éves, automata) 1,2m....

Egyébként jó fej az öreg, mindig el szoktam vele beszélgetni, tényleg nem egy eladó típus. Mondjuk az első alkalommal váltottam a németre, szerintem tetszett neki, hogy megértem a ronda svájci akcentusát....

Előzmény: Törölt nick (4439)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.12 0 0 4443
Hmmm, általában a kerek formákat tartják nőiesnek és a szögleteseket férfiasnak... Mindenesetre ez egy Art Deco óra, és akkor ez a forma volt divatos, a lekeményebb machok is ilyet hordtak.
Előzmény: j b (4442)
j b Creative Commons License 2002.03.12 0 0 4442
Megértelek, szerintem is szép a Reverso csak ne lenne olyan férfiatlan a maga szögletes, kissé nőies formájával:)
Előzmény: Törölt nick (4441)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.12 0 0 4441
j b:
Mit szépítsük a dolgot: igen.
Előzmény: j b (4440)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!