Keresés

Részletes keresés

nickback38 Creative Commons License 2018.12.14 0 0 165539

"Van olyan kvarc szerkezet ami szervizelhető?"

 

Abban az értelemben, ahogy egy becsületes mechanikust lehet, nincs. Viszon az offtopic Seiko és Citizen (Miyota) quartz caliber-ek elég sokáig kitartanak, 20-30 év egy-egy tisztítással elem-/akku cserékkor - némi túlzással elpusztíthatatlanok.

 

"Nézegettem a Steinhartokat, de azt hittem, hogy a 2824-es szerkezet szervízigényesebb, mint egy kvarc caliber."

 

Ez igaz, mivel pl. egy 2824-2 nagyszervize 5 évente benne van olyan 15e HUF-ba, viszont minden javítható/cserélhető - viszont egyre kevesebb órásmester van, ami meg viszi felfelé az árakat. Ezzel szemben kis szerencsével egy japán quartz-ot akár melléd is temethetnek.

 

Ha svájci automatát szeretnél, akkor szvsz egy 2824-2 caliber-rel szerelt Steinhart jó lehet. Lehet még más svájci  tokozó is, aki elfogadható áron ad elfogadható minőséget, nekem Steinhart-om van, én azt merem ajánlani. Mások talán adnak más tippet is 150e HUF körül.

Ha svájci quartz-ot szeretnél, akkor nem tudok mit mondani, én inkább japán quartz-ot választanék. Az ETA quartz-okról nem hallani túl sok jót mostanság, talán a Ronda tartja még magát, de az azért nem olyan "jó", mint a "régi" ETA-k. Viszont olcsóbb a komplett caliber cseréje. A svájciak szvsz sosem voltak túl jók quartz-ban.

 

Igazából nem a 150e HUF a probléma, lehet érte jó órát kapni - svájci-, vagy japán automatát, illetve japán quartz-ot.

 

Előzmény: kompen (165536)
rtivi Creative Commons License 2018.12.14 0 0 165538

(Bocs! Túl nagy lett a kép!)

Előzmény: rtivi (165537)
rtivi Creative Commons License 2018.12.14 0 0 165537

Úgy tűnik, hogy ennek a nem fiatal darabnak

(amelyik most 3 év után el semidult)

a hátlapján  lévő 2 számsorozatokból

  

a felső mond valamit. (A kaliber és az anyag szerint.)

 

Az alsónál a 4. szám nem stimmel. 

No de kinek a megtévesztésére szolgálhat ez a sor?

 

Előzmény: Franek-52 (165532)
kompen Creative Commons License 2018.12.14 0 0 165536

Köszönöm a felvilágosításodat. 

Igen, svájci órát akartam, de a válaszod elbizonytalanított.

Van olyan kvarc szerkezet ami szervizelhető? Nem kell, hogy COSC minősítésű legyen.

Nézegettem a Steinhartokat, de azt hittem, hogy a 2824-es szerkezet szervízigényesebb, mint egy kvarc caliber.

A végén nem veszek semmit, pedig nagyon szerettem volna.....

Ha felmegyek 200.000.-ft-ig akkor mit ajánlanál?

Ezekkel a kritériumokkal:

-svájci,

-acél tok, acél szíj,

-zafír üveg,

-védett korona,

-kvarc caliber,

-dátum kijelzés.

Előzmény: nickback38 (165535)
nickback38 Creative Commons License 2018.12.14 0 0 165535

"...pontos órát szeretnék"

 

Ez mindig felmerül és pár post-tal régebben ott is van a nagy igazság - akinek a pontosság fontos, az ne mechanikus órát válasszon.

 

"...a benne található (ETA F06.411-es) szerkezet mennyire mondható tartósnak és megbízhatónak."

 

Itt van némi kesergés:

 

https://forums.watchuseek.com/f9/disappointed-f06-411-eta-4353898.html

 

Volt akinél garanciális időben merült fel probléma, ott a komplett caliber-t cserélték. Ez már nem a sarki órás által karbantartható/javítható/beszabályozható caliber...

Mivel nem írtad, hogy svájcinak kell lennia az órának, ha tudsz engedni a pontosság iránti elvárásból, akkor pl. egész jó offtopic Seiko-kat lehet találni hasonló áron. De van svájci is némileg rosszabb járáseltéréssel, de "kezelhető" caliber-rel - pl. Steinhart. Egy ügyes órás akár be is tudja szabályozni COSC-ra a benne lévő 2824-et...

Előzmény: kompen (165533)
Aulus360 Creative Commons License 2018.12.12 0 0 165534

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni óraüzlet kiválasztásához. Munkáltatómtól nagyobb összegű Erzsébet ajándék utalványt kapok, amit órára szeretnék költeni. Az Erzsébetkártya oldalán nem találok olyan óraboltot, ahol elfogadnák az utalványt.

 

Tudtok ajánlani olyan - elsősorban budapesti - óraboltot, ahol lehet Erzsébet utalvánnyal is fizetni?

Elsősorban Cerina, Tisso illetve esetleg Festina márka érdekel de bármilyen boltnak örülnék. 

 

Köszönöm

kompen Creative Commons License 2018.12.11 0 0 165533

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni magamnak egy ilyen órát:

https://www.tutuora.hu/certina/c0328511104700.html

Azért választottam ezt az órát, mert nem tudok 150.000.-ft-nál többet áldozni rá, de vízálló, fémszíjas, védett koronájú, zafír üveges és pontos órát szeretnék, de fogalmam sincs, hogy a hézköznapi használat mellett a benne található (ETA F06.411-es) szerkezet mennyire mondható tartósnak és megbízhatónak. 

Segítségeteket előre is köszönöm.

Franek-52 Creative Commons License 2018.12.10 0 0 165532
Előzmény: arpadvars (165530)
nagisti Creative Commons License 2018.12.10 0 0 165531

Üdv!

 

Érdeklődnék, hogy van-e valakinek bármilyen információja, tapasztalata az MWC (Military Watch Company) karórái felől? Kinéztem egy típust (Depthmaster 1000m), s már megrendeltem volna, de a neten rákeresve csak negatív véleményeket találtam ("kókler" hamisítvány márkaként van feltüntetve az MWC).

 

Köszönettel!

arpadvars Creative Commons License 2018.12.09 0 0 165530

Üdv emberek

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy honnan lehet megtudni egy certina óra pontos gyártási évét? Nemrég szereztem be egyet (olcsóbbik automata verzió, nem használt) és nagyon nem szeretném, hogy a rendes karbantartás hiánya miatt valami baja legyen (nem tudom, meddig állt az üzletben). Nézegettem a gyártó honlapját, de sehol nem találtam olyan lehetőséget, hogy szériaszám alapján mondjon bármit is.

Robici Creative Commons License 2018.12.09 0 0 165529

Ez azért már még nekem is sok lenne. :-)

Most néztem meg egy videót egy londoni Rolex szervizessel aki azt mondta, hogy a leggyakoribb probléma az órákkal, hogy az emberek elfelejtik visszazárni a koronazárat és úgy mennek vízbe.

Előzmény: Smíró (165526)
Robici Creative Commons License 2018.12.09 0 0 165528

Már úgy értem "normál esetben", a napi 5 perc azért nekem is sok volt.

Előzmény: Robici (165527)
Robici Creative Commons License 2018.12.09 0 0 165527

Teljes mértékben egyetértek, csak gondoltam megosztom a tapasztalatomat. :-)

Engem pusztán annyiban érdekelnek a pontosságok hogy az én adott órám "mit tud", de miután kiderült, teljesen jól megvagyok azzal amire képes.

Előzmény: APT (165522)
Smíró Creative Commons License 2018.12.09 0 0 165526

"...60-70%-ban csupán azért fürcsizünk az óránkkal, hogy-talán CSAK magunknak- villantsunk egy kicsit..."

 

:) Nálam nem egészen:) Egyszerűen nem tudok karóra nélkül még alvás közben sem meglenni. 5 éves lehettem, amikor az első órámat megkaptam, jóformán azóta sem kerül le a csuklómról óra. Ha netán igen (zuhanyzóban marad), nyúlok egy másikért ha lusta vagyok lemenni érte, de órának kell lenni a csuklómon:) Pedig világít más óra is a hálószobában, így éjjel nincs is jelentősége, ha felébredek sem:) Nappal meg pláne kell, még ha vízben is töltöm a nap nagy részét:) Mobiltelefon.... ugyan már. " laptopon dolgozom az irodámban felváltva, de ha az idő érdekel, az órámra nézek. Ha meg netán látom a telefonomon az órát, akkor automatikusan ellenőrzöm, jól jár-e - a karórám az etalon:))

Előzmény: satzowlee (165525)
satzowlee Creative Commons License 2018.12.09 0 0 165525

Ez igen!--amúgy a szervíznek igazat adok, amit Te műveltél itt, azt nem lehet simán egy akármilyen pénzösszegben kifejezni!

Vízhatlanság?-azért szeretem a WR-órákat, mert kisebb az esélye annak, hogy párát kapjon a szerkezet, lehaljon a számlap.

Bevallom, kölyök-koromban jól esett látni, hogy rám-rámfigyeltek a strandon, mert óra volt a kezemen, de ma már bármelyik strandon, welness-hotelben att van a falon egy karCóra, meggyőződésem tehát, hogy 60-70%-ban csupán azért fürcsizünk az óránkkal, hoy-talán CSAK magunknak- villantsunk egy kicsit...

Tisztán emlékszem, hogy '85-ben hozzámkerült egy(OFF) Prim Sport, a Fekete-tengeren is meguszikáltattam, igazán semmi bajom  sem volt vele, aztán odaadtam Édesanyámnak, most 2-3-éve került vissza hozzám, mert már nem használta. És láss csodát, az óra keményebb külső ösztönzéssel sem akart elindulni, amikor szétkaptam, egy-és csakis egy fogaskerék volt elég komolyan lekorrodálva, sikerült úgy-ahogy a rozsdát levakarnom, az óra működik.

 

A hátlapon vmi "zkouseno za 4 AT"-ír, ezek után nem értettem meg, hogy miért nem látom-de még a helyét sem!- tömítésnek-tömítéseknek sem a kilincsen, sem a korona belsejében.

Közben átesett némi kozmetikán és továbbra is egyik kedvencem. Természetesen nem strandoltatom, nem én egyiket sem.

 

Előzmény: APT (165523)
Karesz543 Creative Commons License 2018.12.08 0 0 165524

Eladó Breitling for bentley supersport b55 limited edion (500) órám.

2018.10.05 vásárlás, full set, gari.

ref : EB552022/b47/285S

Minimális sérülés az oldalán, de alig észrevehető.

Csere érdekel : rolex,panerai,omega.

ár : 1.580.000ft

 

telefonszám : 30/943-04-hatvankettő

APT Creative Commons License 2018.12.08 0 1 165523

Más - némi idővel ezelőtt egy topictárs érdeklődött, hogy mit lehetne kezdeni a beázott és "elhalt" Isobrite karórájával. Mivel nem nagyon akart vele foglalkozni, az óra végül is - próba szerencse alapon - nálam kötött ki (konkrétan felháborítóan kis pénzért átvettem tőle, azzal a felkiáltással, hogy ha nem jön össze, talán alkatrészként tudok valamit hasznosítani belőle :-)) ).

Azért írom le az esetet, mert van szerintem némi tanulsága. Az óra hatalmas, brutális acéláru, 46-48mm, van vagy 30 deka, de mutatós. Eléggé összevert, lelakott volt, de fel tudtam csiszolni. Megjegyzem, a csavaros csatszem-kötések szokás szerint most is "leszerepeltek", a fenének erőltetik ezeket - mindig berohadnak, alig lehet őket aztán szétszedni - ha egyáltalán. Ez volt egyébként a praxisomban az első rámás-lünettás óra a sok-sokból, amiből semmilyen módon sem lehet a rámát leszedni (roncsolás nélkül), tisztításhoz, csiszoláshoz, polírozáshoz - ezt meg is említik vele kapcsolatban, szerencsére ez még nem állt be, de azért ez sem jó pont.

 

Az óra valószínűleg már kicsit "obsitos" lehetett, az amúgy nagyon látványos trícium-csövek már jórészt elvesztették a fényüket, ebből ítélve 10-15 évesnek saccolnám a korát. A werk ETA 2824-2, és tényleg állt, mint a szög - a bejutott nedvesség miatt - mivel ez az egyetlen nem kent csap - a horgony tengelyei szó szerint belerozsdáltak a csapágyakba, le is törtek, új horgonyt kellett venni az órához, és azért volt máshol is tisztítani-korrigálni való rajta, de végül is simán menthető, a tok csiszolása-polírozása után esztétikailag is vállalható állapotba hozható volt.

 

Ami szerintem az egész topicnak tanulság, és ezért is írom le - az órát az végezte ki, hogy az amúgy teljesen jó fizikális állapotú és nagyon erős tömítések (koronazár, két gumikarika a tokcsőben, plusz természetesen egy a korona sapkájában, és nem is kikeményedve, nem is sérülten) olyan elképesztő szinten elszennyeződtek (a hátlap pereme alól is filckarikaként volt a kosz kifejthető), szőrszálak a tengely, a tokcső menete mellett befűződtek, hogy az óra végül elveszítette a tömítettségét, viszont csak kicsit, és a bejutó nedvesség kijutni már nem is nagyon tudott, képes volt szépen "dolgozni". 

 

Nem véletlenül ajánlás az, hogy ténylegesen "vizes", valóban nedves környezetben vagy úszásra (is) használt órát egyfelől rendszeresen kell tisztítani, másrészt évente érdemes elvinni kitakarításra, a tömítések újra ellenőrzésére - vagy ez lehet a dolog vége. Igénybevétel-környezet kérdése, de semmilyen garancia sincs arra, hogy egy sokat nyúzott óra tömítettsége tényleg kitart gond nélkül két szerviz-intervallum között, ha meg még a szervizelés is elmarad - akkor annak a vége akármi is lehet. Akár ez is.

 

Ahogy az is tanulság, hogy a dolgok korántsem mindig reménytelenek, a szerviz, ahová először került az óra, nem akart vele foglalkozni és irreális vállalási árakat is emlegetett - holott az óra korántsem volt menthetetlen.

 

APT Creative Commons License 2018.12.08 0 0 165522

Ha selejt a kvarc, természetesen a végeredmény is selejt lesz. De ilyen alapon egy gyenge minőségű orsójáratú mechanikus óra meg, ha szintén nagyon gagyi, akkor napi több órás, ráadásul hektikus eltérést produkálhat...

 

Most itt nem ez a kérdés - hanem az, hogy az adott technológiából mi hozható ki. A mechanikus megoldásokból több nagyságrenddel kisebb stabilitású időalap az elérhető elméleti optimum, de ami még fontosabb - mindenképpen érzékenyek a külső hatásokra. Teljes nyugalomban, búra alatt, temperált hőmérsékletű és állandó nyomású (hermetikusan zárt burák voltak alkalmazva !!) egy csillagászati ingaóra-időalap évi néhány másodpercen belüli pontosságra is képes - de már a közelében járkálni sem szabad... Egy ténylegesen hordott kar- vagy zsebórától mechanikus esetben napi 1-2mp körüli pontosság az elérhető-kihozható maximum, ennél jobbat csak átmenetileg és esetlegesen lehet produkálni, tartósan és vállalhatóan, "üzemszerűen" nem.

Míg egy VHP kvarcóra évi 5-10mp-et ténylegesen és minden különösebb odafigyelés nélkül tudhat, egy DCF vagy BT/net alapon korrigáló óra pedig olcsón lehet képes praktikusan abszolút pontosságra, hosszú távon sem fog az egyáltalán elérhető precíziós időalapokhoz képest eltérést mutatni.

 

Ennek megfelelően az én személyes véleményem az, hogy a pontosságot hajszolni mechanikus óra esetében értelmetlen, akinek ez fontos, az ne vegyen ilyen órát. A mechanikus órában pont az a lényeg, hogy "lelke van", igényel némi törődést, odafigyelést, korrekciót.

Előzmény: Robici (165521)
Robici Creative Commons License 2018.12.08 0 0 165521

Mondjuk nekem volt gyerekkoromban (80-as évek vége) olyan lengyel piacos "hétzenélős" digitális kvarcórám ami 24 óra alatt 5-6 perc eltérést produkált (legalábbis a korabeli rádiós "pontos idő" bemondáshoz képest). Hogy a piacos óra volt selejt vagy a rádiós időbemondás, azt már nem tudnám megmondani.

Előzmény: x20fan (165519)
Robici Creative Commons License 2018.12.08 0 0 165520

Nekem eléggé google-fordítós íze van. :-)

Előzmény: Aszpirin (165517)
x20fan Creative Commons License 2018.12.08 0 0 165519

A kvarcórákat olcsóbban lehet gyártani, kevesebb szervizelést igényelnek és pontosabbak, az 1-2 $-os kínai gagyik is sokszor pár tizedmásodperc/nap pontosságúak.

A mechanikusok a hagyomány miatt élnek még, mert valamikor csak ilyenek voltak, és a technikát szerető emberek hajlandóak többet fizetni egy ilyen finommechanikai csodáért, mint egy óra. Meg az elektronikában nem bízó emberek is, meg akik félnek attól, hogy pont a legfontosabb pillanatban fogja cserben hagyni a kimerülő elem miatt az órája. De ha napelemest vesz, akkor ez a hibalehetőség kilőve, ha meg még rádiós szinkronos is, akkor állítani se kell sose, mégis atompontos.

Viszont ha kezünkbe veszünk egy mechanikust, fölhúzzuk, kerreg, perceg, racsnizik, és utána 30-40 órán át elketyeg, az olyan élmény, amit egy kvarc az életben meg se tud közelíteni.

Előzmény: APT (165518)
APT Creative Commons License 2018.12.08 0 0 165518

A sporttárs valami új gátszerkezetet emleget. Van pár ilyen a tarsolyban mindenfelé - és nyilván kitalálni is lehet újabbakat.

 

A gondot ott látom, hogy a mechanikus lengőrendszerre alapozott időalap inherens módon rendelkezik pár olyan elméleti-technológiai korláttal, aminek okán egy mechanikus óra semmilyen energia- és pénzügyi-ráfordítás mellett sem tud olyan pontos lenni, mint egy normálisan kivitelezett kvarc vagy más elektronikus időalapú rendszer.

 

Ergo a pontosság hajszolásának a mechanikus óra vonalon már nincs értelme, ez a vonat valamikor 4-5 évtizeddel ezelőtt ment el végképp. Természetesen lehet még tovább javítani - de most komolyan, mi jelentősége van annak, hogy egy mechanikus karóra nem napi 2-3, hanem mondjuk 1mp eltéréssel fog járni? És persze ezt is csak akkor tudja, ha éppen kiválóan le van szervizelve és be van állítva - és ha nem érik komolyabb külső behatások. Akit ez komolyan izgat, úgyis kvarcot, még inkább okos/DCF órát fog venni - aki viszont kifejezetten mechanikus órára vágyik, azt nem fogja érdekelni napi pár másodperc eltérés ide-oda.

Annál inkább fogja viszont érdekelni az óra megbízhatósága, használhatósága, tartóssága, üzemeltetésének költségei. 

Előzmény: Aszpirin (165517)
Aszpirin Creative Commons License 2018.12.08 0 0 165517

Elnézést, de az előbbi mondókát csak én nem értem (hosszú fárasztó hetem volt, lehet ez a gond), vsgy más is így van vele? 

sg70 Creative Commons License 2018.12.05 0 0 165516

Szeretnék a svájci órákra célozni azzal gondolattal, hogy miért történt meg az okos óra, telefon kényelmi használata. Sajnos való igaz, hogy távolra nyúlik a kihasználhatóságuk. Az is igaz, hogy nem csak a fiatalok kedvenc felhasználása az okos és tényleg használható működés. 

Most egy teljesen új járatot említenék, természetesen mechanikai megoldásokkal ami nem vesz igénybe ankert és horgonyt.

Furcsán hangzik de működne. Ahhoz, hogy még a súrlódás is eltűnt illetve minimálisra állt be. A lengés értéke a teljes lengést számítva 710 fok is lehet anélkül, hogy fémesen érintkezne bármivel.

Csak próbálok kutatást végezni, hogy az órák működési elmélete képes lenne vissza állítani a mechanikus órák gyönyörű világát.

Készen álok arra, hogy megdöntsem, persze ha más is hagyja ezt.

 

Visszatérek még ha lehet. 

 

Üdv: Siklódi

Otoyrop Creative Commons License 2018.11.30 0 0 165515

Most nem kuldtek a linket, hanem magam kerestem ra,

 

A legujabb hong kongi oraaukcio leutesei:

 

https://www.phillips.com/auctions/auction/HK080218

 

öccse Creative Commons License 2018.11.28 0 0 165514
Előzmény: Pogesz (165502)
öccse Creative Commons License 2018.11.28 0 0 165513

Szerintem nagy az esélye, hogy Landeron szerkezet lapul benne.

Előzmény: Pogesz (165502)
boxer-gs Creative Commons License 2018.11.28 0 0 165512

Te érted félre. A működéssel kapcsolatos dolgokat a másik sporttársnak írtuk.

Előzmény: Cornwel (165510)
bosijani Creative Commons License 2018.11.28 0 0 165511
Előzmény: Cornwel (165510)
Cornwel Creative Commons License 2018.11.27 0 0 165510

Valamit félreértettetek,tavasszal volt órásnál, működik, ha felhúzom 35 órát megy.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!