Keresés

Részletes keresés

bosijani Creative Commons License 2017.12.20 0 0 164086

órás. 

a a tengelyen forditsd el a rugót,hogy ne sántítson az óra.

Előzmény: kovcshu (164085)
kovcshu Creative Commons License 2017.12.20 0 0 164085

Eredeti a rugó csak a tőke törött le róla, mivel tiszta rozsda volt belül a szerkezet, a tőke méretével rövidült le a rugó, talán nem okoz neki jelentős járáseltérést, de majd kiderül, most még jár, remélem igy is marad. A vostok eddig tökéletesen működik. A Tóni fórumtárs vagy egy órás itt Kecskeméten? 

Előzmény: bosijani (164084)
bosijani Creative Commons License 2017.12.20 0 0 164084

eredeti rugó kéne,a sulyozással nem biztos,hogy jó lesz.

talán Tóninak van kecskeméten billegőtengelye.

Előzmény: kovcshu (164083)
kovcshu Creative Commons License 2017.12.20 0 0 164083

Felmerült még egy óra aminek kétes a javitása a számomra eszköz és ötlet hijján. Van egy manufakturális doxa karórám, ami bimetál billegős hajszálrugó és a billegő ép de a tengely felső csapja törött igy nem jár az óra, családi hagyatékból való igy szeretném megcsinálni de nem tudom hogyan lehetne pótolni a csapot, van e a fórumon olyan illető aki ezt reprodukálni képes, a billegőt gondosan csomagolva postán is elküldhetem, amugy Kecskemét környéki vagyok. Ha ebben tudna valaki segiteni azt hálásan megköszönném.

kovcshu Creative Commons License 2017.12.20 0 0 164082

Szia!

 

6 óra alatt eddig semmit nem mutat nem is késik nem is siet, előtte azért durvábban látszott már ennyi idő alatt a sietség, horgonyt cseréltem valószinű hogy hiába nem látni rajta semmit mégis ez okozta a jelenséget, van még mit tanulnom, de köszönöm az ötletet! mindent csereberéltem már de pont a horgonyt hagytam ki. Jelenleg egy Roxy zsebórához kerestem hajszálrugót mivel az eredetiről letörött a tőke, de szerencsére találtam olyan tőkét bontott órából ami passzolt hozzá igy azzal sikerült összeállitanom az órát, egy gondom lesz szerintem hogy mivel rövidült a rugó igy valoszinű hogy sietni fog egy kicsit, de a balansz kereke szerencsémre súlyozható kivitel igy majd adok neki súlyt ha elegendő, vagy van más megoldás ilyen jellegű problémára?

Előzmény: bosijani (164075)
kovcshu Creative Commons License 2017.12.19 0 0 164081

Jelentem cseréltem a horgonyt most várom a csodát :) 

Előzmény: satzowlee (164079)
kovcshu Creative Commons License 2017.12.19 0 0 164080

Köszönöm biztatásodat! Remélem megoldja a problémát tudnék neki örülni azt hiszem. Ajándékba lesz az óra ezért szeretném mielőbb orvosolni a dolgot, amugy többi órámmal is ha voltak gondok szép apránként rájöttem a hibáikra de ez most sürgősebb eset :) Nem is az hogy szerénykedek de mivel nincs órás végzettségem lehet hogy halandzsának tűnne egy laikusnak is főként egy szakmabelinek :)

Előzmény: satzowlee (164079)
satzowlee Creative Commons License 2017.12.19 0 0 164079

Ne szerénykedj, abból, amit leírtál, nekem az jött át, hogy OTT vagy!

Szorítok neked, hogy sikerüljön az átültetés.

Előzmény: kovcshu (164078)
kovcshu Creative Commons License 2017.12.19 0 0 164078

Szia!

 

Néztem őket, nem látok rajtuk semmi rendelleneset. Nem mozognak, nincsenek deformálódva sem. Szép tiszták, egészségesek, de eddig mivel erre nem gondoltam, lehet átcserélem először a horgonyt a másikból hátha mégis ludas valami, csak nem szembetűnő hiba, pl szöge megváltozhatott ? Nem tudom ennyire nem értek azért az órákhoz :) 

Előzmény: bosijani (164075)
innovations Creative Commons License 2017.12.19 0 0 164077

Én ezt is megértem! ;-)

Előzmény: Wicked Belzebub (164076)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2017.12.19 0 0 164076

Ez a szep ebben az egeszben, h en meg odavagyok a hokompenzalt kvarcokert :) 

Előzmény: innovations (164073)
bosijani Creative Commons License 2017.12.19 0 0 164075

a horgonyban nézd meg a köveket.

Előzmény: kovcshu (164074)
kovcshu Creative Commons License 2017.12.19 0 0 164074

Sziasztok!

 

Szeretnék csatlakozni a fórumotokhoz mert látom itt elég sok érdemleges információ áll a rendelkezésre a mechanikus karórák terén is. Jómagam 5-6 éve karórákat illetve zsebórákat vásárolok magamnak hobbi szinten de eleinte faliórákkal is foglalkoztam. Nem vagyok órás de karbantartani magam szoktam a karóráimat is. Szétszedem kitakaritom összerakom örülök. Most hogy jön a karácsony Öcsémnek szerettem volna ajándéka adni egy régi Vostok kommandirskie automata karórát de valami gondja lehet de mielőtt fiókba tettem nem volt ilyen problémája. 

A jelenség a következő, egy napig szépen jár de 1-2 óra járás után bármilyen pozicióban is van napi 1-2 órát siet az óra. Hajszálrugójára gyanakodtam hogy összetapadhatott de akár hogy is nézem semmit nem látok rajta, gátkerék fogai is mind megvannak, ha itt a fórumon sem kapok valami ötletet az jutott még eszembe hogy van egy ugyan ilyen órám csak számlapja sérült hogy abból ujraépitem, kicserélem a balansz kereket gátkereket és a horgonyt is de mielőtt nekilátok gondoltam megirom ide hátha van még valami ötletetek. Válaszaitokat előre is köszönöm mindenkitől. Üdvözlettel: Gergő

innovations Creative Commons License 2017.12.19 0 1 164073

Pedig én csak automatával foglalkoznék vagy helyesebben mechanikussal.

A kvarc óra számomra egy csalás, mint a digitális zene! ;-)

 

Előzmény: Wicked Belzebub (164070)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.19 0 0 164072

en sem vagyok annyira oda a tag-ert de ez kimondottan nagyon tetszik,250e-ert szinte ujonnan mg abszolut.

Epp tegnap “fogdostam par seiko-t a 100ezres kategoriabol,,hat ugyanaz az erzes mint az orienttel mikor masodjara tuzetesebben atneztem oket..,szoval inkabb hagyjuk kategoria.

automata nem kell.

 

maga a szerkezet megbizhatossaga erdekelne,mert ha tenyleg szalon mint az uzletbol en megveszem(ja es persze ha odaadja 250-ert).

Előzmény: innovations (164069)
hitman Creative Commons License 2017.12.19 0 0 164071

milyen nyűg van az automatával? :o

nekem csupa automatáim vannak, és imádom őket. jó, persze, amelyiket éppen nem viselem, az forgatóban lakik, így sosem állnak meg...

Előzmény: Törölt nick (164068)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2017.12.19 0 0 164070

Marmint harommutatos kvarc Aquaracer, mert nem kell neki automata... :) 

Előzmény: innovations (164069)
innovations Creative Commons License 2017.12.19 0 0 164069

Nem is tudom, nem egy szép darab, teljesen felesleges funkciókkal. Persze amennyiben neked tetszik.

Viszont amennyiben már Tag, akkor egy sima három mutatós, automata Aquaracer lényegesen jobb vétel lenne ennél. Szerintem.

Egy Seiko pedig még jobb...

Előzmény: Törölt nick (164068)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.19 0 0 164068

Errol mi a velemenyetek?!(mindenapos hasznalatra nem kell tobb automata mert csak a nyug van vele)

https://www.jofogas.hu/budapest/Tag_Heuer_Aquaracer_Calibre_S_74359265.htm

adamocska1 Creative Commons License 2017.12.18 0 0 164067

A Rolexet megutálni több mint badarság!!!!!

Előzmény: hitman (164066)
hitman Creative Commons License 2017.12.18 0 0 164066

szerintem meg a működésed nyomán az is megutálja a Rolexet, aki eddig tisztelte a márkát.

Előzmény: adamocska1 (164065)
adamocska1 Creative Commons License 2017.12.18 -3 0 164065

Sztem meg csak az írígység szól belöled!

Előzmény: H_G (164064)
H_G Creative Commons License 2017.12.17 0 3 164064

Vizsgáltasd ki magad a Tourette-szindrómára, mert egy szó kényszeres ismételgetése, akár van rá  alkalom, akár nincs, eléggé gyanús.

 

Előzmény: adamocska1 (164063)
adamocska1 Creative Commons License 2017.12.17 -1 0 164063

Na, látod! Rolex rulez!

Előzmény: APT (164062)
APT Creative Commons License 2017.12.17 0 0 164062

Ha veszel egy öreg percütős arany zsebórát - az mindig érték lesz. Vagy egy klasszikus acél Rolex Oystert - mindig eladható, az árát remekül tartja. Vagy még egy csomó minden mást akár - de nem a ma "menő" divatos, high-tech modelleket, függetlenül attól, hogy biztosra veszem, ezek között is lesz olyan, amelyik beválik, a divatból sem megy ki, és az árát is jól fogja tartani - csak ez nem számítható igazán ki most még.

Előzmény: Törölt nick (164061)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.17 0 0 164061

En nagyon gondolkozok a mostani “nulla/semmiben”,barmilyen hulyen is hangzik,hogy jo par milliot orakba fogok tenni,persze igazan hozzaertovel/belelatoval”..

szivesen fogadnek itt is velemenyeket,barmilyet.Nem meggazdagitani szeretnem unokamat,csak maradjon igazi ertek utanam..

Előzmény: windproof (164060)
windproof Creative Commons License 2017.12.17 0 0 164060

Ez elég szomorúan hangzik.

Az ember egy csomó használati tárgynál megbarátkozott vele, hogy nem fog 50 évig menni. Egy mobiltelefonnál, vagy laptopnál ez talán egy pillanatig sem volt igény, egy autónál sem zavarja a többséget, hiszen a 30 évig guruló Mercedest is lecserélte 10 éves korában, meg a 10 évig elműködőt is lecseréli, így észre sem veszi. 

 

De az óránál szerintem él az emberekben az, hogy inkább ékszerként fogjuk fel, ahogy a nagymama gyűrűje is megmaradt, úgy a dédnagyapám Omega zsebórája is megvan még (el is kellene vinnem egy szervizre, mert ezer éve áll a szekrényben).

 

 

Azt jól értem, hogy ez alól a filozófia alól igazából nincs kivétel a prémium gyáróknál?

Mármint csak a mértéke változó, hogy mennyire extrém a szerkezet, de szépen lassan mindenki berakott egy csomó hightech cuccot az órákba?

 

(Ezek szerint lassan érdemesebb lesz keresni egy ETA-s Omegát, vagy egy 5-10 éves Rolexet, azokra még igaz, hogy bekerülhet majd az örökségembe :))

Előzmény: APT (164059)
APT Creative Commons License 2017.12.17 0 1 164059

Nem, inkább úgy, mint egy CR befecskendező fúvókát, amit gyári technológiával készült pótalkatrészek nélkül még felújítani sem lehetséges - sőt, ma már sok konstrukciót egyáltalán nem lehet javítani, mert nem megbontható, mással nem helyettesíthető - és nélküle degradált módon sem működik semmi.

 

Mechanikus óra vonalon egyébként a kifogásom ezek ellen a megoldások ellen elvi síkú - ezekkel az innovációkkal sem lesz a mechanikus óra pontosságban versenyképes a kvarccal (igazándiból sokat nem is tud már a pontosságon ez sem javítani), összességében a szervizköltségek sem fognak emiatt csökkenni (sőt, jellemzően nőnek, de drasztikusan, kezdve rögtön azzal, hogy már csak a legdrágább márkaszervizek fognak tudni hozzányúlni), viszont pont a lassan legutolsó, a mechanikus órák mellett szóló érv esik ki ezzel - az, hogy ez egy nagyon tartós, elvileg generációkon keresztül is életben tartható, szervizelhető, sokszor felújítható megoldás.

Előzmény: windproof (164057)
mikimaaki Creative Commons License 2017.12.16 0 0 164058

Mondjuk ez az ora meg annyira uj, hogy alig van a piacon.

Előzmény: APT (164056)
windproof Creative Commons License 2017.12.16 0 0 164057

Egyszer már kérdeztem ezt, de aztán elkanyarodott a téma máshova. 



Ha már az autós példánál járunk, ezeket a hightech alkarészeket, amiket nem nagyon lehet a gyári hiányában pótolni hogyan kell elképzelni?

 

Mondjuk mint egy főtengelyt, amit megfelelő karbantartás és anyagminőség mellett szinte örök életű, vagy inkább mint mondjuk a vezérműszíjat, amit azért nem kell minden karbantartásnál cserélni, de előbb utóbb tervszerűen eljön az ideje. 

 

Például sok felé olvastam a szilícium hajszálrugókról, hogy csak a gyári darabbal lehet cserélni. De ha jól sejtem a hagyományos acél hajszálrugót sem nagyon lehet egy mezei órás műhelyben legyártani, tehát ott is be kell szerezni, így majdnem mindegy nem?


Mi az, ami még ilyen szuper, pótolhatatlan anyagból készül, ami a régi daraboknál még kisiparilag legyártható volt? Fogaskerekek? Tengelyek?

Előzmény: APT (164054)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!