Keresés

Részletes keresés

Áking Creative Commons License 2017.01.01 0 0 161908

Akkor ezt folytatva az én órámnak is 251264 a szerkezet típusa. Ennek ellenére mászik el a stopper mp mutató.

Előzmény: tomcat (161907)
tomcat Creative Commons License 2017.01.01 0 0 161907

Nem. A 27 köves kronók (pl. 251.264) legalábbis nem. Korábban szerintem raktam be robbantott ábrát is.

 

tomcat

Előzmény: Underhand (161905)
Áking Creative Commons License 2017.01.01 0 0 161906

Köszönöm a gyors válaszokat. Szerencsére garis.

Kicsit lehangolódtam, mert tényleg nem volt olcsó és igyekeztem sokat olvasni, mielőtt megveszem.

Van kifejezett Certina szervíz Magyarországon, esetleg Pesten? Keresgéltem, de nem igazán találtam meggyőző helyeket.

Előzmény: Underhand (161905)
Underhand Creative Commons License 2017.01.01 0 0 161905

A Precidrive szerkezetek is gagyik?

Előzmény: APT (161904)
APT Creative Commons License 2017.01.01 0 0 161904

Az a helyzet, hogy a G10 sajnos "ennyire minőségi" szerkezet. Az a jó kis lityilötyi műanyag fogaskerékrendszere ennyit tud, tényleg képes magától elmászkálni - de legalább előre gondoltak erre a tervezők, és van mód egyszerűen újra kalibrálni. Valószínűleg kifogtál egy átlagosnál "lötyögősebbet", ettől még sokáig jó lehet, csak sajnos szembe kell nézni a ténnyel, hogy a G10 nem egy minőségi szerkezet. Még nagyobb sajnálkozásra egy olyan árú órában, aminek ennyiért azért illene minőséginek lenni. De nem az.

 

Van is erről vita a fórumon rendesen.

Előzmény: Áking (161902)
Franek-52 Creative Commons License 2017.01.01 0 0 161903

Szia.

 

A G10-es szerkezet nem szerelhető.

 

Ha garis:

 

1;  Elemcsere, érintkező tisztítás, nyomáspróba.

 

2;  Szerkezet csere, nyomáspróba.

 

Feri'bá.

 

 

Előzmény: Áking (161902)
Áking Creative Commons License 2017.01.01 0 0 161902

Sziasztok,

először is Boldog Új Évet 😃

Pár hónapja vettem egy Certina DS Podium Big Size karórát és olyat csinál, hogy a stopper másodperc mutató "elmászik" anélkül, hogy használtam volna és az lesz később az új kiindulási pont. Visszaállítom alaphelyzetbe és napokkal később megint elmozdul. Rendszertelen, hogy hány nap után és rendszertelen, hogy mennyit megy arrébb.

Ez ugyebár nem normális.

Mi lehet a gond?

 

Köszönöm előre is a válaszokat

pobeda Creative Commons License 2017.01.01 0 1 161901

Előzmény: Johnny 78" (161899)
WiZARD Creative Commons License 2017.01.01 0 0 161900

500€ szíjat 2 fajtára lehet osztani. Egyrészt ott a bőrszíj, egyenes véggel, gyári logoval, amihez hasonlót (néha jobbat) kapsz töredék áron logo nélkül. Másrészt ott vannak a spéci, csak adott órához passzoló szíjak (pl gumi), amit nem tudsz más forrásból kellő minőségben/megjelenésben pótolni.

Külföldi fórumokon se nagyon látni gyári logos bőrszíj vásárlót (persze többen vannak, mint itthon), de a gumiszíjat látszólag könnyebben megveszik.

 

A gumiszíjat előbb-utóbb én is megveszem (mellesleg  ami itthon 2*88k, az hollandiából 2*230€), nem ez volt a post lényege, hanem az áremelés.

Előzmény: windproof (161892)
Johnny 78" Creative Commons License 2017.01.01 0 1 161899

 Svájci óra, Olasz szemüveg, Magyar Újév! BÚÉK!!  :)

tomcat Creative Commons License 2017.01.01 0 0 161898

Szerintem abban azért tényleg ne keressünk kivetnivalót hogy a gyártók a saját elképzeléseik szerint készítik el a tokokat és nem az aftermarket "szabvány" szélességű szíjakhoz gyártanak.

Egyébként a válság súlyosságát mi sem jelzi jobban hogy szerkezet árban lehet megvenni komplett órákat szíjjal-tokkal, nádi hegedűvel. Most ez valahol jó is, mert felélesztettem két fiókban sikkadó projekt tervemet. Az egyik egy saját GMT-s Fortis Flieger, ezt régóta szerettem volna összelegózni. A másik pedig egy 6497-es kézi húzós tokba épített Valgranges járástartalék visszajelzővel. A Fortishoz a tok és a szíj már úton van számlappal, mutatókkal, a szerkezet egy Eterna Montereyből vagy egy Accu-Swiss Telcből lesz (hogy azzal a tokkal mit kezdek az is egy jó kérdés), a 6497 pedig egy Bulova tokból jön ki, a Valgranges egy Longines A07.161.

Ezzel az első negyedéves órázási keretet asszem ki is merítettem mind időben, mind költségben.

És az a legszebb hogy ha az egészet összeadom, nem jön ki csak kb. egy fél listaár környéke egy közepes gyártó közepes órájára.

 

tomcat

Előzmény: APT (161897)
APT Creative Commons License 2017.01.01 0 0 161897

Pontosan tudjuk mind, hogy a gyártóknak nagyon sokszor kifejezetten stratégiájuk az, hogy olyan módon alakítsák ki a szíj illesztését, hogy lehetőleg csak az ő saját, gyári csatjuk passzoljon az órához.

Ez egyébként egy megfelelő ápolás-karbantartás és kis szerencse mellett az órával megegyező élettartamú fémcsat esetében önmagában még teljesen tolerálható is.

 

Egy szó szerint fogyóeszköznek tekinthető, sok izzadozósabb embernél tolerálható állapot mellett egy nyári szezont sem mindig túlélő bőrszíjnál már nem annyira helyénvaló.

 

Persze, füstölögni kár ezen, akkor nem kell ilyen órát választani - csak sokszor ez bizony utólag derül ki...

 

Én is úgy gondolom, hogy valahol meddő, és kicsit gyerekes is azon hüledezni, hogy egy egyértelműen luxusipari szegmensben miért kerül valami annyiba, amennyibe - másrészt viszont beszélgetni a témáról teljesen legitim, és azzal sem intézhető el, hogy "biztos tudják, mit csinálnak, biztos megérni nekik így is". Az igazság az, hogy egyáltalán nem tévedhetetlen látnokok és félistenek igazgatják a svájci óraipart, konkrétan már kétszer földre kerültek a sorozatos rossz döntések miatt, legutóbb annyira, hogy tényleg csak a csoda meg Hayek hozta őket vissza valamennyire - és én itt és most nem vagyok meggyőződve arról, hogy nem gyalogolnak éppen lendületesen egyenesen egy újabb ekkora zakó irányába...

Előzmény: tomcat (161896)
tomcat Creative Commons License 2017.01.01 0 0 161896

Szokták mondani hogy aki majmot tart, legyen pénze banánra is.

Viccet félre: a szíjak esetében az adott tok kialakításához legjobban illeszkedő mindig a gyári lesz azért. Az aftermarket egyenes végű szíjak a hosszú tokfülű órákon gyakran bénán mutatnak és az sem szentírás hogy elsősorban 18-20-22mm lehet a tokfülek távolsága ahogy azt a szíj gyártók kínálatából gondolná az ember. Mértem már 20,4 mm-t vagy 18,7-et is. Ilyenkor ugye az eggyel kisebb méret lötyög, az eggyel nagyobb, páratlan méret vagy van vagy nincs és ha van is, akkor meg gyűrődik, forgácsolódik, nem lesz olyan amilyen kéne. Van aki ezekkel együtt tud élni mert a pénztárcája azt diktálja, de ne legyen már ez se kötelező. A lekerekített végű szíjaknál még nem találkoztam olyannal ami pontosan illeszkedett volna, pedig még csak nem is a no-name kínálatból rendeltem.

És persze ott van az ebay, ahogy írtam ki lehet fogni kis szerencsével gyári szíjat féláron vagy alatta. Ez azért is érdekes, mert arra jutottam hogy most már csak gyári fémszíjjal rendelek órát és a bőr-, kaucsuk, szövet szíjat utólag szerzem be ha rendelhető az adott modellhez vagy van olyan testvérmodell amihez méretpontos szíj tartozik.

A Márkus László féle "mi kerül ezen a fotelen 7200 Ft-ba" pedig részemről maradjon a tévé kabaré világában.

 

tomcat

Előzmény: APT (161894)
Aszpirin Creative Commons License 2017.01.01 0 0 161895

Boldog új évet! ( a svájci óraiparnak is ☺ )

APT Creative Commons License 2017.01.01 0 0 161894

A kérdés egyedül az, hogy ez hosszú távon mennyire jól működő modell (már az, hogy a tényleges előállítási árat és a hasonló más termékek piaci árát teljesen figyelmen kívül hagyva annyira drágán próbálnak eladni valamit, amennyire csak lehetséges - inkább kevesebbet, de azt sokért)?

Ha az - akkor kifejezhetjük nemtetszésünket, de változás nem lesz, ha megéri, ezt fogják tenni.

 

Ugyanakkor az egész svájci óraipar üzleti statisztikái egy ideje eléggé egyértelműen arra utalnak, hogy gondok vannak a modellel...

Előzmény: altimus (161893)
altimus Creative Commons License 2017.01.01 0 0 161893

a klasszikus (mikro, makro) kozgazdasagtan torvenyei lokalisan serulhetnek (serulnek is), nem egzakt elmeletek ezek, sot mi tobb, az utobbi idoben sokan az alapokat is feszegetik. a kereslet kinalat torvenye se ugy ervenyes ahogy itt szoba kerult. Ha egy ceg pl tularaz egy termeket (nyilvan elofordul), akkor csokken iranta a kereslet (ezt mondja az elmelet, nem mast.)

 

multkoriban egy noi mont blanc orahoz kerestem szijat, bementem a zurichi uzletukbe, ahol szerebbenes nelkul eloszor egy _nem ravalo_ szijat probaltak ramsozni, majd amikor tisztaztuk, hogy latom, hogy a szij nem ravalo, kis durcival elkezdtek keresni a szijat a szamitogepben, es mondtak, hogy persze meg lehet rendelni, 370 chf lesz a szij, amire otthagytam oket, mert pofatlansagnak tartottam. az ora azota is itt van a fiokban, majd valahogy egyszer megoldodik a problema.

 

a kozgazdasagtani megfejtese ott van a dolognak, hogy az adott ceg inkabb a profitot maximalna mint az eladott oraszijak szamat, igy jott ki az arral. ha 5 embernek eladnanak 50 chf-ert szijat azon kevesebb az osszprofit, mintha egy baleknak 370-ert. es lesz ilyen balek, ezt ok eleg jol be tudjak saccolni.

 

sok ilyen omega szijat eladnak a vilagban ezen az aron, mert a vevok egy resze kevesbe arerzekeny, masoknak az idejuk es tobbet es vegul megveszik, aztan persze vannak olyanok akik vesznek kompatibilis termeket, hamisitott szijat, ...

Előzmény: windproof (161892)
windproof Creative Commons License 2016.12.31 0 1 161892

"El kéne jutni oda legalább gondolati szinten hogy a piacgazdaságban annyit kérnek egy adott termékért amennyit a vevők hajlandóak érte megadni. "

 

 

Tökéletesen igaz. De ahogy itt olvasgatom mostanában pont ez a gond, hogy a vevők mégsem hajlandóak megadni érte annyit, amennyit kérnek :)

 

Szóval a piacgazdaság sem mindenható, ott is előfordulnak árazási tévedések, amikor megpróbálsz valamiért annyit kérni, amit már nem adnak meg az emberek, ilyenkor elég gyorsan szokott jönni a kiábrándulás (ugye a Suzuki is megpróbálkozott a Kizashi-nál egy közel 10 milliós árcédulával, csúnya bukás is lett, mert ennyiért nem vesznek az emberek suzukit, mikor négykarikás vagy propelleres kocsit is kapni belőle, pedig ott is mondhatnánk, hogy a piacgazdaságban mindenért annyit kérnek, amennyit fizetnek érte. Jah, csak itt nem fizettek érte ennyit, még talán a felét sem adták volna)


Engem pont ezért érdekelne amit korábban kérdeztem, hogy vajon tőlünk nyugatabbra Londonban, NY-ban egy 500+ €-s szíjért kiadnak e az emberek gondolkodás nélkül ennyi pénzt (mert ugye azon van omega jel), vagy ez már ott is gondolkodóba ejti az átlagot és inkább vesz egy minőségi jelöletlen után gyártottat.

 

(persze biztos van aki kicsenget érte ennyi pénzt, és az is simán lehet, hogy én tévedek, de azt tippelném, hogy az átlag vásárló még meglepi magát mondjuk valamelyik kerek évfordulóra egy sok ezer $-os Omegával, de azért egy relatív gyakran cserélendő szíjért már nem biztos, hogy nem valamelyik neves gyártóhoz fog fordulni harmada pénzért, ami még mindig nem 2 filléres piaci cucc).

Előzmény: tomcat (161891)
tomcat Creative Commons License 2016.12.31 -1 0 161891

El kéne jutni oda legalább gondolati szinten hogy a piacgazdaságban annyit kérnek egy adott termékért amennyit a vevők hajlandóak érte megadni. És viszont: annyit adsz egy termékért amennyit jónak látsz. Mert hogy nem kötelező. A luxustermékek vásárlása végképp nem kötelező.

Ha valakinek az elfogadható hogy egy 6-8 ezer EUR árú órához egy 3-400 EUR árú szíjat vesz, az ne keltsen már megütközést, mert akkor a 20-30 ezer, neadjisten 100 ezer EUR árú órák és az ahhoz tartozó kiegészítők világa teljesen értelmezhetetlenné válik.

Szvsz ez nem is feltétlenül az a fórum ahol az ilyen oltásoknak tere van.

Nem is tudom, még én is adtam 130 dollárt egy Bulova szíjért jelzett pillangó csattal, az szállítással, vámmal ÁFÁval együtt bőven belekarcolt a 60 ezer Ft-ba. Nem gondolom hogy ez vállalhatatlan volna, mert az a kiegészítő tartozik az órához. Nem más hanem az. Nem egy "kézzel varrott" (egyébként az sem biztos hogy ez egyáltalán előny) valami aftermarket, hanem cikkszám szerint, szíjon, csaton jelezve kizárólag az.

És ez még csak nem is anyagfüggő, egy varrott Hamilton kaucsukszíj sem áll meg ez alatt, ráadásul ami az órámhoz kellene már nem is rendelhető. Ha felbukkan valahol ebayen, az sem biztos hogy olcsóbb lesz.

És ugye sem a Bulova, sem a Hamilton nem tartoznak az extrém túlárazott órák közé.

 

tomcat

Előzmény: gy53 (161890)
gy53 Creative Commons License 2016.12.31 0 0 161890

Így van, nekem jó a kézzel varrott bőr szíj is.

Előzmény: WiZARD (161887)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.31 0 1 161889

Amíg lósz@r van, .................  :-)

Előzmény: WiZARD (161887)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.31 0 0 161888

Itthon is volt, az Oktogonon. 

 

Előzmény: nickback38 (161885)
WiZARD Creative Commons License 2016.12.31 0 0 161887

Neked nem ér ennyit, sok más embernek meg igen...

Előzmény: gy53 (161880)
APT Creative Commons License 2016.12.30 0 0 161886

Natafot rövid úton ki is rúgták, az tény. Bár a design is problémás volt...

Előzmény: glashuette (161884)
nickback38 Creative Commons License 2016.12.30 0 0 161885

OFF

Valószínűleg javult - Németországban mindenesetre van szerviz az óráikhoz :

 

http://www.ingersolluhren.de/service/garantie-reparatur/

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (161882)
glashuette Creative Commons License 2016.12.30 0 0 161884

Annyira majdnem álltak fejre, hogy jelenleg is lélegeztetőgépen van az egész kompánia. Marginális, jelentéktelen eladási darabszámok...

Előzmény: APT (161867)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.30 0 0 161883

ELADVA!

Eladásra kínálom Steinhart Ocean1 Black órámat cyclops nélküli változat.Németországi vásárlás, papírjaival,  tótszemmel,dobozában,Zafír üveg, kerámia lünetta.

2014 évi vásárlás.

Az óra nagyon szép, újszerű állapotban van.

Ára:98.000Ft.

Érdeklődni: e-mail, vagy 70/701-0796 lehet.

Előzmény: Törölt nick (161877)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.30 0 0 161882

Nekem is volt, kínai vacak.

Bár ha jót fogsz ki, akár évekig is működhet.

Ha nincs szerencséd, akkor csak hónapokig.

Az enyém fél évet bírt ki, utána megadta magát a szerkezet.

Igaz, ez már régen volt.

Azóta javulhatott a minőségük. 

Előzmény: Varga Tibo77 (161879)
Underhand Creative Commons License 2016.12.30 0 0 161881

Lehet hogy már a "belépő" árak is túl magasak, csökken az órát hordó réteg, csak a legismertebb márkák tartják az értéküket, stb.

Előzmény: Törölt nick (161878)
gy53 Creative Commons License 2016.12.30 0 0 161880

Hogy valami mennyit ér, a tudása vagy a szépsége határozza meg, egy óraszíj nem lehet ilyen szép, vagy akkora tudású, hogy ennyit érjen. Ettől még te vehetsz belőle, akaszd rá az árcédulát is jól láthatóan.

Előzmény: innovations (161876)
Varga Tibo77 Creative Commons License 2016.12.30 0 0 161879

szia, kifejtenéd? Mi volt a baj az Ingersoll óráddal? Nekem teljesen rendben van eddig ( 2 hete van meg) pontos, a járástartalék is bőven 24 óra felett van. Köszönöm, ha megírod a történeted. Üdvözlettel

Előzmény: Huszas (161865)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!