Keresés

Részletes keresés

bati67 Creative Commons License 2016.10.30 0 0 161373

Sziasztok!

 

Zepter órát látott már valaki élőben? Pld. ilyet:

 

http://www.zepter.hu/MainMenu/Products/Luxury/Timepieces/Axiom-Chronograph.aspx

 

Ez egy meglévő órának az átmatricázása vagy saját termék? Vajon mibe kerülhet? Olyan 20-25 eFt-ért vennék egyet...

WRCpowaa Creative Commons License 2016.10.30 0 0 161372

Üdv.

Ha valakinek lenne ilyen eladó a képen lévő valamelyik típusból, e-mailben keressen meg!

wrc_powaa@citromail.hu

Köszönöm!

 

Smíró Creative Commons License 2016.10.30 0 0 161371

Mindenféle álszenteskedéstől mentesen - a hamisítvány vásárlással/viseléssel van gond. Maradjunk ennyiben szerintem.

 

Olcsót pedig lehet kapni, akár retrot is pár ezer forintért. Én is hordok időnként 40-60 éves órákat, jobban megnézik a kezemen (ez soha nem volt nekem szempont), mint valami divatórát.... és jön a felismerés, hogy ilyen volt a szomszédnak, vagy nagybácsinak, stb. A kérdezőnek meg lehetnek önértékelési gondjai szerintem:(

Előzmény: Törölt nick (161370)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.30 0 0 161370

Ha szereti az órákat, akkor vehet nyugodtan valami olcsóbbat. 

Japánt, vagy oroszt, vagy vintage svájcit. 

Csak ne valami hamisítványt, bár azzal sincs gond, ha csak saját magát csapja be vele.  :-)

Előzmény: Nemes T. (161369)
Nemes T. Creative Commons License 2016.10.30 0 0 161369

Üdv!

 

Szerintetek,ha valakinek nem telik minőségi,drágább órára és a mindennapi életében sem létszükséglet számára a karóra viselése,akkor az inkább ne is viseljen semmit,az a biztos?

 

Előre is köszi a válaszokat.

APT Creative Commons License 2016.10.30 0 0 161368

Tulajdonképpen "no-name", de szép 7750 tokozás a 90-es évekből. A márkanév praktikusan "nem is létezik", az sem kizárt, hogy valamelyik ékszerészcég saját fantázianeve. De szép órának tűnik, normális szerkezet, arany tok - ennyi.

Előzmény: Alvinusa (161366)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.30 0 0 161367

Lehet, hogy "csak" egy ékszerész cég saját tokozmánya.  :-O

Előzmény: Alvinusa (161366)
Alvinusa Creative Commons License 2016.10.30 0 0 161366

Tisztelt Urak!

Segítséget szeretnék kérni egy óra beazonosításában, ugyanis semmit nem találok róla a neten, ami meglepö legalábbis számomra. Azt látom hogy a 7750 valamyik 17 köves verziója van benne, de mégis mit lehet tudni erröl az óráról. 

Köszönöm elöre is!

 

 

Órabolt Creative Commons License 2016.10.27 0 0 161365

Kedves Órakedvelők!

 

Budapesti órásüzletbe keresek teljes munkaidős beosztásban bolti eladót, aki webáruházat is kezelne. Óraszeretet, órák iránti érdeklődés és - ha már precíz időmérőkről van szó, - ahhoz illő precizitás, gondosság, odaadás is szükséges. 

 

Jelentkezéseket a publikus e-mail címre várok. További részleteket is ott tudunk egyeztetni. 

 

Kérem, hogy társalgási szintű idegennyelv-tudás nélkül ne jelentkezz!

Informatikai ismeret nélkül ne jelentkezz!

 

Üdvözlettel:

 

A munkaadó :-)

nickback38 Creative Commons License 2016.10.27 0 1 161364

A B-verziótól elviekben megoldották a kezdeti problémákat, a de a C már tutira jó. A nagyszervíz szvsz C-ig 5 évente, D-nél talán vmivel több - nem tudom, hogy az általad kiválasztott órában mi a legújabb caliber vezió.

Nem lesz olcsó...

A módosított verzióknál nincsenek hírek extrém problémákról. Szakértő nem vagyok, az értéktartás nálam nem téma - az veszem meg, ami tetszik és amit műszakilag jónak tartok. Ha megvan rá a pénz, legalább B-s caliber van benne, tetszik  és ki tudod csengetni a karbantartást, szvsz ne habozz.

Előzmény: balikali (161362)
satzowlee Creative Commons License 2016.10.25 0 0 161363

Pedig láttam némi fantáziát a dologban, próbáltam elképzelni, hogy a szovjet óraipar talán hivatalosan is igényelt némi késztetést az első métereken...

Nos nem baj, szívás a vonalon, az óra az enyém, szétszedem, átkenem, a hobby marad a saját jól meghatározott helyén!

De az a csavarfej tényleg elkerülte a figyelmemet!!!!!-és csak most hüledezek, lásd, mit jelent egy terminus szószerinti interprettálása:-"kooperáció"!-ezt ugye cégek esetében vélném alkalmazni, nem pedig egy egy óráséban, aki talált a "svejci" werk-hez egy viszonylag megfelelő számlapot!

Magyarul:-hagytam magam megvezetni, de legalább jó helyre irkáltam, nem OFF-oltam, hisz van egy újabb svájci órám :)

 

Előzmény: glashuette (161361)
balikali Creative Commons License 2016.10.25 0 0 161362

Tiszteletem...

Biztos ezerszer volt már szó az Omega 2500 szerkezetéről, és próbáltam is visszaolvasni, de eléggé vegyesek a vélemények! A kerámiás SMP300-on gondolkodom, és kíváncsi lennék a Szakértő Urak jelenlegi álláspontjára megbízhatóság, szervízigény, értéktartás tekintetében! Előre is köszönöm! 

glashuette Creative Commons License 2016.10.25 0 0 161361

Tudod nem ördögtől való dolog a számlap csavaros rögzítése, de ilyen prémium megoldást az ócska CCCP-s vonalon nem látni. A Pateknál ott létezik, azzal a különbséggel, hogy a csavarfej nem szerves eleme a számlap látható részének...

 

Előzmény: satzowlee (161358)
tomcat Creative Commons License 2016.10.24 0 0 161360

Ebayen van 66 dollárért Görögországból ingyen postával.

 

tomcat

Előzmény: fefe1968 (161357)
APT Creative Commons License 2016.10.24 0 0 161359

Van egy nem elhanyagolható esély, hogy a dátumgyűrű és pozicionáló rugó megkenegetése segít rajta - a számlap levételével hozzáférhető. Sajnos többet nem lehet vele csinálni, a G15 valójában szétszedhetetlen, javíthatatlan.

És ami még szomorúbb - nem is valami jó minőségű szerkezet. Ahogy mostanság az egész ETA "high-tec mec. quartz" vonal is egyre riasztóbb. Drágán kínált megbízhatatlan, rövid életű, nem javítható werkek - még a sok köves kivitelekben, sokszázezres órákban is... Valami félrecsúszott - az egyéb üzleti adatokon is látszik, hogy riasztó vergődés van már a svájci gyártásban, a jelek szerint egy bizonyos - irreálisan, már versenyképtelenül magas - árszínvonal alatt nem képesek minőséget produkálni, és ahol a presztízs-luxus szempontok nem tesznek lehetővé "akármekkora" árakat, ott baj van...

Előzmény: fefe1968 (161357)
satzowlee Creative Commons License 2016.10.24 0 0 161358

Nem is értem, minek leordítani a fejét annak, aki kérdez!

A csavarfej elkerülte a figyelmemet, ezek után alázattal megkövetlek Glászhütte!

Ha vetted az adást, méJJeGGY kicsit magadba...

Előzmény: glashuette (161356)
fefe1968 Creative Commons License 2016.10.24 0 0 161357

Kérdezném a hozzáértőktől: Benyaltam egy vásárlást, egy ETA G15.211 óramű gyengélkedik. Pontosan jár, ám a dátumváltásnál küszködik, nehezen megy át azon a szakaszon, így naponta késik 20-30 percet. Az elem ki lett cserélve újra, nem ez a probléma. Kuka, ha jól gondolom? Esetleg valakinek ilyen műve olcsóért, vagy ilyen állapotban érdekelne-e valakit? Esztétikailag hibátlan. Tissot T020.317.11.117.00

glashuette Creative Commons License 2016.10.23 0 0 161356

Nem is értem minek kérdezősködni, mikor minden látszik a fotón, ott az a kurvanagy csavarfej a 12-esnél. Akár gyűjteménybe is, okvetlenül, betesszük a többi barkácsolt fosinka mellé.

 

Talán még magasabb fix árral is meg lehetett volna próbálni, ha az elmaradhatatlan "hibátlan" szó is szerepelt volna a leírásban.

Előzmény: satzowlee (161349)
Smíró Creative Commons License 2016.10.23 0 0 161355

Btk. 419. § /1/ - szerintem és meg is valósul a tartással, vagy forgalomba hozatallal/eladásra kínálással. És szerintem mindegy, hogy feltünteti, hamisítvány-e. Mivel hamisítványt tart, majd elad, ez szerintem büntethető.  De ez csak egy csepp a tengerben...

Előzmény: Chinaskii (161353)
satzowlee Creative Commons License 2016.10.23 0 0 161354

Köszönöm.

 

Előzmény: APT (161351)
Chinaskii Creative Commons License 2016.10.23 0 0 161353

Bár eléggé offtopik, de ha már többször szóba került: a Btk. 388/A. paragrafusa írja, hogy amennyiben más bűncselekmény nem valósul meg, akkor csak magánindítványra büntetendő.

 

Ezért a NAV (azon belül is az pénzügyőr nyomozók) úgy tudnak mégis hivatalból eljárni, hogy ha pl. egy nagy rakomány hamis márkajelzésű áru érkezik Kínából, akkor vagy a 415. § (Rossz minőségű termék forgalomba hozatala) vagy a 419. § (Versenytárs utánzása) miatt indítanak eljárást (ha akarnak...), esetleg 396. § (1) (a) miatt (ez a költségvetési csalás) és ehhez a gyanúsításhoz már hozzá tudják csapni az önmagában magánvádas 388. §-t.

 

Az 1-1 db-okat hirdető magánszemélyek elleni fellépés viszont igen bajos, mert a 415. § nem biztos, hogy megáll, ráadásul mentesül az, aki visszaveszi az ilyen áruját, a 419. §-al meg szintén nem tudnak mit kezdeni, ha valaki nem eredetiként árulja a termékét, hanem egyértelműen feltünteti, hogy utánzat (replika). Ilyenkor maradna az először említett 388. §, de az önmagában csak magánvádas lehet.

 

A törvényt nem kívánnám minősíteni, csak gyakorló jogászként egy kis magyarázattal láttam el, nekem sem tetszik a mostani helyzet a hamis órák vonatkozásában.

Előzmény: Smíró (161352)
Smíró Creative Commons License 2016.10.23 0 0 161352

Azt honnan veszed, hogy magánvádra üldözendő bűncselekmény a hamis termék forgalomba hozatal? Ez közvádas, és a NAV-nak automatikusan kellene az eljárást indítani. De inkább a piacon az "öreg néne" ellen indítanak, ha kimegy egy szatyorka biozöldséggel, amit a kertjéből szedett, hogy be tudja fizetni a dézsmát, vagy rezsit... De emiatt nyomozni kellene, kényelmesebb "tetten érni" és halálig tartó bírságot kiszabni az öregekre.

Előzmény: Chinaskii (161350)
APT Creative Commons License 2016.10.23 0 0 161351

Ugyan már, ne komolytalankodjunk... Ez egy régi svájci óra, ránézésre szerintem a tokja is a sajátja, ez szerintem nem Pobeda tok, a szerkezet amúgy is jóval kisebb, mint bármelyik Pobedáé - a számlapja meg feltehetően teljesen tönkrement, és egy Pobeda számlap véletlenül pont illett rá - nyilván ragasztva, a számlaplábak eltávolítása után, a szerkezeten látszik is, hogy a számlaplábak helye üres.

Előzmény: satzowlee (161349)
Chinaskii Creative Commons License 2016.10.23 0 0 161350

Talán még csak annyit, aztán tényleg többet nem érdemel a "replika-hamisítvány" téma, hogy a régi Btk.-ban (1978. évi IV. tv.) szerepelt a megjelölt 296-os §, Áru hamis megjelölése volt a tényállás megnevezése.

 

A jelenleg hatályos új Btk. (2012. évi C. tv.) még szélesebb körben bünteti ezt a magatartást a 388. §-ában, immár "Iparjogvédelmi jogok megsértése" tényállás alatt.

 

Csak privát véleményem: kár, hogy csupán magánindítvány esetében indulhat ilyenkor büntetőeljárás, ha hivatalból is eljárnának a hatóságok, akkor nem lennének tele "bizonyos" hirdetési portálok replikának nevezett hamisítványokkal.

Előzmény: APT (161348)
satzowlee Creative Commons License 2016.10.23 0 0 161349

Sziasztok.

Ezuttal előbb lőttem, aztán kérdeztem. :D

Ezt vásároltam meg:

 

http://ekszer-ora.vatera.hu/karora/ferfi_karora/antik_ferfi_karora/orosz_svajci_kooperacio_svajci_pobeda_2362354100.html

 

Csak azt szeretném, ha igazolná valaki, hogy TÉNYLEG gyárilag sikeredett ilyenre ez a karóra a szovjet óragyártás hőskorában.

Kössssz!

APT Creative Commons License 2016.10.22 0 0 161348

"Vannak országok az EU-ban ahol az ilyen holmi birtoklása önmagában is bűncselekmény."

 

Közéjük tartozunk mi is. BTK 296. Elvileg tartani-birtokolni sem lehet jogszerűen ilyen vackokat - és több szót erre nem is érdemes vesztegetni.

Előzmény: tomcat (161347)
tomcat Creative Commons License 2016.10.22 0 0 161347

Egy Seiko NH szerkezetes Prometheus az nem ugyanaz a műfaj mint egy Miyota vagy akármilyen kínai szerkezetes Rolex Sub vagy Breitling Colt hamisítvány. Nem akar más gyártó sokkal drágább termékének látszani hamis védjegyek használatával.

Vannak országok az EU-ban ahol az ilyen holmi birtoklása önmagában is bűncselekmény. Elzárás, többezer EUR büntetési tétel terhe mellett.

Legalább ezen a fórumon nem kellene terjeszteni a hülyeséget. A HAMISÍTVÁNY nem replika, nem homage, végképp nem eredeti. Józan ésszel, elvárható, minimális szakmai tisztességgel órás hozzá sem nyúl.

De leginkább azt minősíti, aki tudja hogy hamisítványt vásárol. 

 

tomcat

Előzmény: fefe1968 (161346)
fefe1968 Creative Commons License 2016.10.22 0 0 161346

A szervizek, vagy akár a mesterek is most óraszerkezetet, óratokot, vagy saját márkákat javítanak akkor? Nekem a Seiko szerviz simán javított egy Seiko mechanikás Prometheus-t. De lehetett volna akár egy hamisítvány is, nem óratokot kértem hozzá, hanem szerkezet javítást!

Előzmény: oys... (161337)
öccse Creative Commons License 2016.10.22 0 0 161345
Előzmény: öccse (161344)
öccse Creative Commons License 2016.10.22 0 0 161344

Végre egy szép, letisztult óra a Zenith-től. Persze ez is egy eredetileg 60-as évekbeli modellnek állít emléket :)

 

watchtime.com/wristwatch-industry-news/watches/zenith-heritage-cronometro-tipo-cp-2-an-italian-renaissance/?utm_source=WatchTime+Daily+Update&utm_campaign=ddc9feeb9b-WT+Daily&utm_medium=email&utm_term=0_8338768216-ddc9feeb9b-9721245&mc_cid=ddc9feeb9b&mc_eid=815d27fb0d

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!