Keresés

Részletes keresés

Amanita muscaria Creative Commons License 2016.02.25 0 0 159953

Gondoltam, de azért írtam ide, mert a legtöbb Timex bejegyzést itt találtam. :)

 

Egyébként egy éve vettem és az én tapasztalatom az, hogy nem bírja az uszoda vizét. (heti 3x) A szíja berepedezett, majd el is tört. Még az 1 éves garancia előtt visszaküldtem, ott volt majdnem 2 hónapig, majd visszaküldték, hogy a szíjra nem vonatkozik a garancia és egyébként sem lehet kapni, hiánycikk a szíj. Majd érdeklődjek 2 hónap múlva.

 

Sajnos nem tudtam, hogy ilyen gyenge a szervizháttere a TIMEX-nek. Ezek után nem venném meg.

Előzmény: windproof (159945)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.25 0 0 159952

ez a 2 jelölés nem ellentmondó? ez itt off, de azért fogja valaki tudni (kép a vateráról) 

innovations Creative Commons License 2016.02.25 0 0 159951
Előzmény: xxx777 (159949)
oys... Creative Commons License 2016.02.25 0 0 159950
Előzmény: lamberjack (159938)
xxx777 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 159949

Még ezt találtam,ez sem tűnik rossznak,pozitív,hogy ugyanabból az anyagból mint a szíj,csinálnak övet és tárcát is :)

http://www.mansarea.com/shop/index.php/shop-en/s-watch-straps-en/itemlist/category/17-exotic-en

Előzmény: xxx777 (159948)
xxx777 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 159948

Köszi nézem is,bár még keresem a webshop részt,és  értelmezem az oldal használhatóságát ,nincs a toppon:)

Előzmény: Passionata (159947)
Passionata Creative Commons License 2016.02.25 0 0 159947

http://www.jns-strap.com/Home.html

 

en naluk vettem amikor meg volt Paneraiom , a krokodil hornback az nagyon meno,azt nem tudomCITES igazolast adnak e .

 

Előzmény: xxx777 (159944)
windproof Creative Commons License 2016.02.25 0 0 159946

Ui, amit mégtudnod kell, hogy nem, vagy nagyon drágán cserélhető a szijjuk az ironmaneknek, mivel egybe van ontve a tokkal, így ha tönkremegy, akkor alt. kuka.

Előzmény: Amanita muscaria (159943)
windproof Creative Commons License 2016.02.25 0 0 159945

Az offtopic ebben a fórumban, de nekem van tapasztalatom, ha nem is pont ezzel, hanem egy ironman sleek 50-el. Nem volt olcsó, cserébe több időt volt szervizben mint a karomon. Gomb hiba, szerkezet csere, "beázás", pedig nem vittem vizbe soha... Persze 1 darabból nehéz levonni következtetést, mert lehet, csak én vagyok peches, de nincs túl jó híre sportolók között

Előzmény: Amanita muscaria (159943)
xxx777 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 159944

Paneraihoz milyen aftermarketes szíjakat javasolnátok ami jó minőség,nem Hirsch szintű? :)

Amanita muscaria Creative Commons License 2016.02.25 0 0 159943

Sziasztok! Timex T5k588 Ionman óráról van valakinek tapasztalata? Köszi.

Wreck Diver Creative Commons License 2016.02.25 0 0 159942

Én nem neveztelek át. :DD

Ami a témát illeti, én már túltárgyaltam. Csináljátok! :)
APT gopros videóját egyértelműen nézni fogom, és még van pár ilyen ember.
Szívesen olvasok Becsei Áronról bármennyit és szinte bármit magyar viszonylatban.
Vagy örömmel nézegetek nagy felbontású fotókat valami komoly zsebóra gyűjteményről.
A többit meg majd átpörgetem.

Előzmény: lamberjack (159938)
Fiery Creative Commons License 2016.02.25 0 0 159941

Tudom, hogy off-topic, de nem tudom megallni, hogy egy ilyen cool cuccot belinkeljek :) Sorry mindenkitol.

 

http://thewatchlounge.com/the-pen-zone-meet-styljoux-a-start-up-that-wants-to-bring-watch-like-complications-into-the-world-of-pens/

 

lamberjack Creative Commons License 2016.02.25 0 0 159940

Ja, semmi gond!

 

Gyakran összekevernek Luberjack-kel :D

Előzmény: Fiery (159939)
Fiery Creative Commons License 2016.02.25 0 0 159939

Elnezest az elirasert. A lumberjacknek van jelentese, favago, ezert is asszocialtam arra, es akaratlanul is leirtam, ahelyett, hogy utananeztem volna, valojaban a Te nicked tenyleg az-e, vagy csak tulsagosan hasonlit hozza :)

Előzmény: lamberjack (159938)
lamberjack Creative Commons License 2016.02.25 0 0 159938

@Fiery

@Wreck Diver

 

 

Valójában lamberjack és nem pedig Lumberjack a nicnevem, de nem tudom, mit jelent, ne kérdezzétek. :)

 

Nekem mindkettőtök észrevétele érdekes, örülök, hogy leírjátok pro és kontra a meglátásaitokat. 

 

Eléggé sokfelé indult már el az eredeti téma, egy tanulságot biztosan leszűrök: van miről beszélgetni :) 

 

Mondom, ha ehhez a fórumhoz hasonló tartalom elérhető lenne hanganyagban, ujjonganék. Ez volna a podcast.

 

De hasonlóan reagálnék még

 

- portrésorozatra

- interjúsorozatra

- tényfeltárós cikkekre

- rejtett kamerás anyagokra

- APT Gopro-s videóira

- bármire ami nem a facebookon van publikálva (pl. Watchmaker workshopja)

- kis beszámolóra

- nagy beszámolóra

- mellébeszélésre

- karikatúrára

- stb.

- mindenre ami magyar nyelven születik és legfőképpen a magyar órástársadalomról szól

- ja és egy nagyjátékfilmre Jean C. Biver, vagy id. Hayek szakmai pályájáról. Ez lehet franciául. 

 

 

 

 

Előzmény: Fiery (159928)
innovations Creative Commons License 2016.02.25 0 0 159937

Azt hiszem a szervezők arra hivatkoztak, hogy nem adták hozzájárulásukat az írás megjelenéséhez, de ez nyilvánvalóan nonszensz lenne és egyébként is ez a mese része a dolognak. Az írás maga kifejezetten szórakoztató, enyhén ironikus és reális volt. Amennyiben kilátogatsz egy honi órabörzére akkor azért meg fogod érteni, hogy jó néhány jellegzetes figura miért is nem repesne az örömtől amennyiben ilyen szép szociográfiai tanulmány készülne róluk. 

;-) 

Előzmény: Fiery (159934)
innovations Creative Commons License 2016.02.25 0 0 159936

Még régebben ide is volt linkelve, idővel megpróbálom visszakeresni.

;-)

Előzmény: lamberjack (159935)
lamberjack Creative Commons License 2016.02.25 0 0 159935

Rákerestem, de nem találok semmit. 

 

Tudsz adni valami támpontot? Engem is érdekelne a beszámoló. 

Előzmény: innovations (159922)
Fiery Creative Commons License 2016.02.25 0 0 159934

Miert tiltottak ki? Hazugsagot irt? Vagy csak az igazat, de az rossz szinben tuntetett fel a borzen nehany embert?

Előzmény: innovations (159922)
innovations Creative Commons License 2016.02.25 0 0 159933

Vagy egy sokkal jobb példa: iphone!

;-)

Előzmény: innovations (159932)
innovations Creative Commons License 2016.02.25 0 0 159932

Persze csak az emberek egy jelentős része nem racionálisan működik. Amennyiben ez így lenne lehet, hogy te sem adnál ki egy fél vagyont egy relatíve szépen megmunkált tíz dekányi acél darabért, amely használatának még ráadásul sok értelme sincsen. ;-)

Mondok egy egyszerűbb példát. Miért van az ha esetleg lemégy egy edzőterembe és azt fogod látni, hogy az emberek nagy része, legalább 80%, ugyanazt a márkájú / Nike/ cuccot viseli? Holott ez nyilvánvalóan a havi fizetésének akár a fele, harmada, negyede, ötöde is lehet. 

 

Előzmény: windproof (159930)
innovations Creative Commons License 2016.02.25 0 0 159931

Teljesen O.K az amit írsz, de én közép és felső közép osztályról írtam és egy ehhez kapcsolódó jelenségről. Tehát ugyanazt tudom mondani a fogyasztás ha nem is permanensen, de azért relatíve hosszú időtávlatban növekszik. Élelmiszer, autó, ruházat, műszaki cikk ésatöbbi. Hosszú távon pedig az árak sem csökkennek hanem inkább emelkednek. Az pedig mint  ahogyan azt már írtam, hogy a közép osztályok vásárlásai is generálják a luxus ipar felfutását tény. Aztán az, hogy ezen belül a Cartier vagy más éppen jól megy vagy nem semmi jelentősége nincsen. Mert ezek természetes folyamatok. Nyilvánvalóan a mobil telefon gyártók sem panaszkodhatnak a Nokia mégis csődbe ment.       

Előzmény: Fiery (159929)
windproof Creative Commons License 2016.02.25 0 0 159930

"Persze aki nem konkretan szegenynek szamit, es nyugaton el, az jo esellyel vehet Rolexet, ha akar. A legtobben kozuluk sem akarnak"

 

Igazad van, sőt, ez a luxus termékek nagy részére igaz. Meg kell különböztetni azt, hogy valaki képes e kiadni 2 milliót egy óráért, 1 millát egy bőröndért, etc-etc, és azt, hogy mennyire gondolja azt, hogy neki szüksége van egy 1 milliós bőröndre egy sima 50-100 ezres, meglehetősen márkás Samsonite helyett, és valóban elkölti azt az 1 millát.

 

Az anyagi lehetőségeket elnézve természetesen az EU, az USA rengeteg állampolgára képes arra, hogy kiadjon ennyi pénzt (de még akár Magyarországon is szép számmal lehetne ilyen embert találni, akinek van mondjuk 2-3 millió megtakarítása), de természetesen többség a kocsira, nyugdíjra, biztonsági tartalékra, a gyerekek iskoláztatására, vagy akármire félretett megtakarítást nem 1db órára költi. 


Ezért van az, hogy persze lehet hozni statisztikákat, hogy az USA-ban hány ember van, aki 1-2 havi fizetéséből Rolexet tudna venni, vagy akinek van egy Rolexnyi megtakarítása a bankban, és levonni a következtetést, hogy az ott nem kunszt, de a valóságban az ő 99%-uk sosem lesz Rolex vásárló, mert igenis nagy kunszt azt mondani, hogy az összes biztonsági tartalékom, vagy a gyerek iskoláztatására gyűjtött pénzem elköltöttem egy órára-

Előzmény: Fiery (159929)
Fiery Creative Commons License 2016.02.25 0 0 159929

Nem ismerlek szemelyesen, fogalmam sincs, a vilagban mennyi koboroltal, hany eves vagy, milyen hattertapasztalatokkal birsz. Alapvetoen mindegy is lenne, csak azert hoztam ezt fel, mert nem szeretnem, ha kioktatasnak tunne, amit irok. 99%, hogy tisztaban vagy ezzel, amit leirok, de azert megis leirom, hatha valaki tenyleg komolyan gondolja itt azt, hogy nalunk nyugatabbra barki vehetne maganak Rolexet. Sajnos nem. Az nagyon megteveszto, hogy ha az ember meglatogat egy nyugat-europai vagy amerikai nagyvarost, annak a belvarosaban koborol egy sort, radcsodalkozik a pompara, csillogasra, majd azt derivalja le, hogy ott irtozatos gazdagsag van. Van, ott, de nem mindenhol. Hasonloan ahhoz, hogy megteveszto lehet egy turistanak a magyarorszagi eletszinvonalrol alkotott kepe, ha csak Bp belvarosaban boklaszik, es semmi mast nem lat kis hazankbol. Konkretan ismerek olyan embert, akit el kellett vinni a 8. es 17. keruletbe is, hogy elhiggye, gazdasagi helyzet tekinteteben Magyarorszag nem Ausztriaval egy szinten van. Es me'g a borsodi falvakat nem is latta...

 

Vannak nyilvan olyan orszagok, ahol tenyleg _szinte_ mindenki vehetne maganak egy Rolexet, ha akarna, de a legtobb orszag nem ilyen. Az USA kulonosen nem ilyen, ott a 2000-es evek eleje ota folyamatosan es egyesek szerint egyre gyorsulo mertekben nyilik az ollo a (szuper)gazdagok es a szegenyek kozott. A gazdagok egyre gazdagodnak, a szegenyek pedig ha nem is feltetlenul szegenyednek me'g jobban el, de nem novekszik a keresetuk. Oke, hogy a szegeny naluk mast jelent, mint nalunk, de ezek csupan szorzoszamok, amik mindket oldalon jelentkeznek. Konkretan: hiaba keres valaki 2000 dollart az USA-ban, ha 1000 dollar az alberlet, a tobbi pedig boven elmegy mindennapi megelhetesre. Vagy, hiaba keres valaki 4000 dollart, ha 2000 dollar elmegy belole mortgage-re. Nyilvan egy gazdagabb orszagban tobb ember engedheti meg maganak a Rolexet, hiszen ugy altalaban az eletszinvonal magasabb, ugy altalaban nagyobb vagyont halmoznak fel az emberek eletuk soran, de sajnos szinte minden orszagban van egy jelentos (min. 10-15%) reteg, aki szegenynek szamit, es ennelfogva nem fog Rolexet venni eleteben semmikor. Persze aki nem konkretan szegenynek szamit, es nyugaton el, az jo esellyel vehet Rolexet, ha akar. A legtobben kozuluk sem akarnak, hiszen ha maskepp lenne, akkor -- ahogy emlitettem is -- nem 800 ezer lenne a Rolex eves gyartasa :)

 

Remelem, tenyleg nem veszed rossz neven ezt a postot.

Előzmény: innovations (159924)
Fiery Creative Commons License 2016.02.25 0 0 159928

Nemtom, miert rajtam kered szamon a podcastet, amikor az Lumberjack otlete volt, a bloggal egyutt. En csak arra reagaltam az otlete kapcsan, hogy milyen technikai akadalyokat kellene lekuzdeni ahhoz, hogy az megvalosuljon. Utana jottek az ujabb otletek, amik kozott en felvetettem egy cikksorozatot, ami foglalkozhatna a magyar orakereskedoi es oraszervizelesi helyzettel, a piac allapotaval. Izlesek es pofonok kulonbozoek, nyilvan nem mindenkit erdekel egy adott tema. De ahogy Lumberjack is helyesen felismerte, akut hiany van magyar nyelvu oras online tartalombol. Ha megcsinalna valaki (vagy inkabb: egy stab) egy portalt, azon boven lenne helye az olyan cikkeknek, elemzeseknek, videoknak, podcastoknak, mint amit Lumberjack vagy epp Te olvasnal/latnal/hallanal szivesen, de lenne boven hely az olyan jellegu tartalomnak is, mint amit en vetettem fel.

 

Tovabbra sem ertem, miert feszegetjuk az izlesbeli kulonbseget :) Nem igazan ertem, miert kell nekem vagy masnak megmagyarazni, hogy miert erdekes egy tartalom, amit mi szivesen olvasnank/hallanank/latnank. Ez kb. olyan, mint ha mentegetozni meg magyarazkodni kene valakinek itt, hogy miert valasztott egy XY orat. Mert az tetszett neki es kesz. Valaki szerint rusnya meg ertektelen sz*r, o szerinte viszont tuti valasztas. De ha mindenkepp meg kell magyaraznom, hogy miert erdekel a tema -- bar mar erintettem ezt par posttal ezelott --, akkor ime: kivancsi lennek, vajon bizonyos budapesti kereskedesekben miert kedvesek, mas kereskedesben miert kevesbe kedvesek (sot, nehol bunkok) az eladok. Az az oka, hogy milyen orat viselek? Vagy az, hogy nem turista vagyok, tul sok magyar lezeng vasarlasi szandek nelkul naluk, es ebbol azt derivaljak le, hogy aki magyar, azzal nem kell foglalkozni, mert ugysem fog vasarolni naluk semmit? Pont ezert lennek kivancsi arra, bizonyos kereskedesek tenyleg "ra vannak-e allva" a turistakra, tenyleg rajuk fokuszalnak-e inkabb. Marha erdekes lenne probavasarlasra kuldeni egy kis hazankban elo pl. kinait, aki angolul koszonne kapasbol. Gondoltam mar ra, hogy en is megjatszom ezt, eleg jo az angol tudasom es nem tipikus magyar akcentussal beszelem, de a legtobb helyen mar ismerhetik az arcomat, igy konnyu lenne lebuknom :)

Előzmény: Wreck Diver (159923)
tamas1000 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 159927

Egyaltalan nem!

 

te beraksz egy Cartier bolt kepet, elotte sorban allo emberekkel.

ezek utan leirod, hogy milyen jol megy nekik, illetve azt is, hogy lassan mindenki zsakolhat egy luxusórát...

 

en erre reagaltam, hogy a richemont csoport egyes markai, koztuk eppen a Cartier eladasi szamai is csokkentek, meghozza annyira, hogy embereket kuldenek el, boltokat zarnak be.

 

ha ezen ket dolog kozott nincs kapcsolat/osszefugges, akkor valoban bennem van a hiba! :)

Előzmény: innovations (159926)
innovations Creative Commons License 2016.02.24 0 0 159926

Tisztelt kolléga úr! Teljesen másról beszélünk. Már megint. Szóval inkább nem is magyarázom. Tehát szerintem itt lenne az idő, hogy egy időre/örökre véget vessünk ennek a diskurzusnak. Kellemes pihenést!

;-)

Előzmény: tamas1000 (159925)
tamas1000 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 159925

Tehat megegyszer leirom, hatha elsore nem ment!!!

 

a richemont csoport komoly leepiteseket, bezarasokat tervez/helyezett kilatasba az elmult idoszak eladasaink a csokkenese miatt.

övék a Cartier márka is....

 

Magyarul amit leirtal az nem igaz, mert komoly visszaesest regisztraltak tobb marka eseteben is.

 

 

 

 

 

Előzmény: innovations (159918)
innovations Creative Commons License 2016.02.24 0 0 159924

A nyugat európai, észak amerikai illetve a fejlettebb ázsia régiók honpolgáraira gondoltam. Azért ez azon a tájékon nem olyan nagy kunszt.

Előzmény: Fiery (159921)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!