Keresés

Részletes keresés

SzaLev Creative Commons License 2016.02.18 0 0 159756

:)

Én is kezdek azon lenni, hogy marad a régi certina automata és inkább veszek valami teljesen más stílusú órát pl. Tissot T-touch-ot vagy valami más olcsóbb japán "játszós" órát...

Előzmény: windproof (159752)
paljoc Creative Commons License 2016.02.18 0 0 159755

Szerintem ez nem "szinte ugyanez", hanem tök más. Ami hasonlit a Certinahoz az inkabb a Hydro. Ami amugy kb. 4 mp-et siet per nap!:-)

Előzmény: SzaLev (159754)
SzaLev Creative Commons License 2016.02.18 0 0 159754

Köszönöm a törődést, teljesen jó értelemben írva.

Néztem is az órát, ami problémám volt vele az az alábbi:

Longines

http://www.amazon.com/Longines-L3-674-4-50-0-Sports-Legends-Black/dp/B004U5S3U0

cca 500.000

 

Szinte ugyanez Certinában:

http://www.amazon.com/Certina-Wristwatch-Analog-automatico-Caucciu/dp/B00JQYDUYY/ref=sr_1_3?s=apparel&ie=UTF8&qid=1455825732&sr=1-3&nodeID=6358539011&keywords=certina+ds+action+automatic

cca 160.000

 

Annyi előny mindenképp megvan megvan, hogy nem tucat megjelenés, jól csengő név és bár egy átlagos szerkezet ketyeg benne, de az legalább megbízható.

De nem tudom megéri-e az árkülönbözet.

 

 

 

 

 

Előzmény: innovations (159748)
Saughassy Creative Commons License 2016.02.18 0 0 159753

Ugy tunik, koszonom. :)

Előzmény: Wicked Belzebub (159751)
windproof Creative Commons License 2016.02.18 0 0 159752

Nagyon nem lehetetlen amit írsz. Kb 1 hónappal korábban kezdte a dilemmázást, mint SzaLev, és végül a japánoknál kötöttem ki. Nem tettem le a svájci óra vásárlásról (sőt!), de amíg sikerül eldöntenem, hogy a Steinhart-TAG Heuer tengely melyik pontján érdemes beszállni, addig vettem egy automata Seikot :)

 

(meg egy filléres felhúzós oroszt, de legalább egyiknél sem azt nézem, hogy egy ETA szerkezetet melyik reinkarnációban éri meg a legjobban)

Előzmény: Saughassy (159746)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2016.02.18 0 0 159751

A Longines Legend Diverre gondolsz? 

Előzmény: Saughassy (159750)
Saughassy Creative Commons License 2016.02.18 0 0 159750

Mi is ennek a pontos tipusa? Nem birom elobanyaszni az elozmenyekbol.

innovations Creative Commons License 2016.02.18 0 0 159749

Talán annyi, hogy nekem a no date szebb valamivel, de ez már nem kapható.

Előzmény: innovations (159748)
innovations Creative Commons License 2016.02.18 0 0 159748

Tökéletesen egyetértek, ajánlottam én is. Ráadásul szinte  korlátlan variációs lehetőség szíj ügyileg. Biztos, hogy ebben az árban ennél nincs jobb!

Előzmény: ath (159747)
ath Creative Commons License 2016.02.18 0 0 159747

szerintem az egyik legszebb elérhető árú óra a piacon. én legalábbis nagyon szeretem. absz szuper minőségű, a körítés pedig egészen lenyűgöző, úgyhogy nem rossz érzés kicsomagolni sem. 

Előzmény: SzaLev (159666)
Saughassy Creative Commons License 2016.02.18 0 0 159746

Lassan a japanoknal fogsz kikotni, ha igy haladsz. Svajcban megkerik ennek a kombinacionak (is) az arat. :)

Előzmény: SzaLev (159726)
Fiery Creative Commons License 2016.02.18 0 0 159745

* VIDEO: How To Service The 234-Component Caliber 1861 Inside The Omega Speedmaster:

 

http://www.hodinkee.com/articles/servicing-the-speedmster-at-manfredi

 

* Tudor Baselworld 2016 – Our predictions for the new Tudor watches (including a Pelagos GMT and a North Flag Chronograph):

 

https://monochrome-watches.com/tudor-baselworld-2016-predictions-new-tudor-watches-including-pelagos-gmt-north-flag-chronograph/

 

* Girard-Perregaux Laureato 2016 Watch Hands-On

 

http://www.ablogtowatch.com/girard-perregaux-laureato-2016-watch/

 

Heti hirek rovatunkat olvastak :) Koszonjuk figyelmuket ;)

nickback38 Creative Commons License 2016.02.17 0 0 159744

Persze, csak hogy nem Cousteau érezte szükségét a szolgálati Blancpain FF cseréjének és vett pár másik órát is :-)

A gyáraktól kapta tesztelésre azokat - a rossz nyelvek szerint meg marketing megfontolásból, tesztelték ők épp eleget, mielőtt kiadták a kezükből -, ami persze hajszálnyival sem csökkenti a Rolex-ek, Doxa-k és még ki tudja milyen márkák érintett típusainak használati értékét, de azért árnyalja a képet.

Előzmény: Fiery (159721)
phranxinatra Creative Commons License 2016.02.16 0 0 159743

   "Nem hiszem, hogy felnyomjak az arat a Submarinerrel egy szintre. Az azert meredek lepes lenne, es csupan egy uj szerkezet nem is indokolna ezt"

 

A PO mostani listaára  5000 euró, a Sub Date-é meg közel 8. Én látok mozgásteret egy legalább 1000 eurós áremelésre, főleg, ha az acél változat is kap kerámia számlapot, meg állítható csatot, esetleg liquidmetal lünettát.

 

"Sz'al osszegezve: _szerintem_ erdemes varni 1 honapot a vasarlassal, ha olyan orarol van szo, aminel realis esely van ra, hogy Bazelben frissitik vagy lecserelik."

 

Teljesen egyetértek. Én csak azt mondom, hogy ha valaki szeretne most venni egy használt PO-t, kár arra bazíroznia, hogy az új modell bemutatásával csökkenni fognak az árak.

Előzmény: Fiery (159741)
xxx777 Creative Commons License 2016.02.16 0 0 159742

Találkoztatok már olyan "problémával" ,hogy mechanikus óra 9.02-kor úgy mutatja az időt,hogy az óramutató nem lépi át a kilencest ? Olyan mintha megakadt volna a mutató,most hogy körbe tekertem így "helyrejött,de nagyon nem értem mi történt...mi lehet az oka?

Fiery Creative Commons License 2016.02.16 0 0 159741

Nem hiszem, hogy felnyomjak az arat a Submarinerrel egy szintre. Az azert meredek lepes lenne, es csupan egy uj szerkezet nem is indokolna ezt. Amikor 2500-rol 8500-ra alltak at, az azert egy joval nagyobb lepes volt szerkezet szempontjabol (nem in-house --> in-house). Meg ott jott be a keramia lunetta is.

 

Az uj orak piaci startja pedig valoban lassan megy, nem csak az Omeganak, de mas gyartoknak is. Bar ezt nem fogjak beismerni sosem, de tobb gyartonal is gyanithato, hogy prototipusokat, ill. nem vegleges modelleket mutatnak be a SIHH-en ill. Bazelban. Azutan, meghallgatva a sajto es nehany hard-core gyujto reakciojat, adott esetben modositanak az oran, es ugy kezdik el gyartani az ev masodik feleben. Plusz, es talan ez me'g jobb magyarazat a kesoi piaci startra: lehet, hogy felmerik azt is Bazelban, hogy milyen erdeklodes mutatkozik az uj modellek irant, es ugy tervezik meg az eves gyartast, ugy allokaljak az egyes modellekre a gyartokapacitast. Mig pl. a Rolex eleg egyertelmuen elore eldonti ezt, es nem foglalkozik vele (sot, szerintem orul is), ha valamire tul nagy igeny tamad Bazel utan, es nem tudjak kielegiteni a keresletet.

 

Egyebkent amikor azt mondom, erdemes megvarni Bazelt, akkor nem elsosorban arra gondolok, hogy Bazel utan majd gyorsan megvehetsz egy ujonnan megjelent orat, hanem inkabb arra, hogy az uj orak megjelenesevel lehet, hogy megvaltozik a kialakult kep, mas igenyek merulnek fel. Ha pl. valaki PO-t akar venni, de egy kicsit zavarja hogy tul vastag, es megveszi Bazel elott, majd Bazelben piacra dobnak egy kisebb es vekonyabb PO-t, akkor lehet hogy Bazel lattan karomkodik egy izeset, hogy miert nem vart egy kicsit, igy most adhatja el a regit.

 

Aztan ott van a "mindig a legujabb a legjobb" pszichologiaja is: van, akinek egy uj modell akkor is jobbnak tunik, mint a regi, ha minimalis a kulonbseg. Amikor megjon az uj modell, a regire mar ugy hivatkozik mindenki, hogy a "regi PO". Ez pedig nem mindenkinek tetszik, tudatosan vagy tudat alatt.

 

Sz'al osszegezve: _szerintem_ erdemes varni 1 honapot a vasarlassal, ha olyan orarol van szo, aminel realis esely van ra, hogy Bazelben frissitik vagy lecserelik.

Előzmény: phranxinatra (159740)
phranxinatra Creative Commons License 2016.02.16 0 0 159740

A tapasztalatok alapján az új PO a legjobb esetben sem fog a nyár végénél előbb a boltokba kerülni. Rossz esetben meg jövő ilyenkor kezdik forgalmazni, mint most a Globemastert, ami azt jelenti, hogy a 2017-es Bázelkor már talán tud hozni belőle Aquatimer. :) Arra meg egyébként sem vennék mérget, hogy az új PO megjelenése lenyomja a régiek árát. Gondolom a Planet Ocean Master Chronometer listaára nem 5000 euró lesz.   

Előzmény: Fiery (159678)
Fiery Creative Commons License 2016.02.15 0 0 159739

Bocs, nem raktam ossze a postjaidat elsore :) Es igen, a regi Sub is jo Sub. A problema csupan az, hogy maga a Rolex nem igy gondolja :)

Előzmény: Fiery (159738)
Fiery Creative Commons License 2016.02.15 0 0 159738

Ez kinek szolt, es mi a lenyeg? :) (Kapasbol mindenkinek mas a lenyeg)

Előzmény: oys... (159735)
oys... Creative Commons License 2016.02.15 0 0 159737

Számomra ennek az axiómának még a Tudor-logo sem mond ellent.

:^D

Előzmény: oys... (159736)
oys... Creative Commons License 2016.02.15 0 0 159736

... merthogy a lényeg az, hogyha Jacques Cousteau-nak elegendő volt a 36-os Sub., akkor az ma is büszkén viselhető!!!

Előzmény: oys... (159735)
oys... Creative Commons License 2016.02.15 0 0 159735

Ne tépd már ezen magad!

 

A lényegre kell koncentrálni ...

Fiery Creative Commons License 2016.02.15 0 0 159734

Egyetertek, nyilvan igazad van, de ugyanez abszolut all mas piacokra is. Ha leszeded az emblemat egy uj Skoda Superb-rol -- uj, azaz az utca nepe me'g nem szokott hozza a dizajnhoz --, akkor a jarokelok tobbsege siman ramondja, hogy Audi vagy VW vagy BMW vagy akarmi mas. Volt is egy ilyen teszt, talan a Fifth Gear egyik adasaban.

 

Egymas melle raksz egy VW Polo-t meg egy Audi A1-et, emblema nelkul, mindketto jellegtelen ezustmetal szinben, es kizart, hogy a jarokelok tobbsege be tudja oket azonositani. Ugyanez kulonosen igaz az orakra, aminel me'g alaposabban meg kell nezni a dizajnt ahhoz, hogy egyertelmu legyen a kulonbseg pl. egy 16610 es egy 116610 kozott. De az a teny, hogy alaposan meg kell vizsgalni egy dizajnt, me'g nem jelenti azt, hogy 2 azonos dizajn nem egymas koppintasa igy vagy ugy.

Előzmény: APT (159733)
APT Creative Commons License 2016.02.15 0 1 159733

Kérlek, ne essünk most már túlzásokba...

Ha fogsz egy Lip vagy Blancpain Fifty Fathomsot - ezek picivel a SUB előtt jelentek meg - és feladod valakire, hát öt átlagemberből négy nem tudja őket megkülönböztetni első ránézésre egymástól. A forgatható, széles "búvár" rámát meg már 1937-es Longineseken is meg lehetett találni - legalábbis amiről konkrétan tudok is, de szerintem létezett az korábban is. Maga az elv a XIX. század második felében már alkalmazott volt - műszereken, manométereken. Első világháborús német éjszakai bombázó-repülőgépeken lehetett már látni olyan fedélzeti órákat, amelyekről első ránézésre még órakedvelő, nem laikus is meghökkenve azt mondaná - jé, mit keres ezen egy Rolex Sub?

 

Nézd, ezzel nem degradálni akarom ezeket az órákat - de nagyképűség nélkül le merem írni, hogy az átlagnál azért talán jobban ismerem az iparág történelmét, különösen a valóban régi történelmét (talán nem is véletlen, hogy ezek után a modern órák annyira már nem is érdekelnek... ;-)) ) - és nem igen ájulok el olyasmi "korszakalkotó újításoktól", amelyeket esetleg akár 200 éve kitalált már valaki... Annál jobban megfognak olyan valóban innovatív dolgok - amelyekre pedig esetleg a többség csak a vállát vonogatja...

Előzmény: Fiery (159732)
Fiery Creative Commons License 2016.02.15 0 0 159732

"A kinezetenek egesze a Rolex szellemi termeke. A dizajn elemek, onmagukban nyilvan nem."

Hadd eljek me'g egy, talan vicces analogiaval. A magyar ABC betui nem a Te szellemi termeked. De ha megfelelo sorrendbe irod le oket egy papirlapra, az mar a Te szellemi termeked lehet, pl. vers vagy konyv formajaban. Kiveve, ha plagium, lasd Sub dizajn masolas :)

Előzmény: Fiery (159730)
Fiery Creative Commons License 2016.02.15 0 0 159731

"Én például a szerkezetekre"

Igen, tudom, es ezert is tartom furcsanak a kollekciod nehany darabjat :) (pl. az elozoleg felhozott Steinhart) De gondolom ez csupan azert van igy, mert nem minden oradnal a szerkezet a fontos, hanem csupan az orak tobbsegenel. Egyebkent valahol en is igy vagyok ezzel, csak en inkabb az egyedi dizajn + in-house (vagy legalabbis nem tucat-) szerkezet kombora utazok. Ami alol nalam is vannak kivetelek, pl. furcsamod vonzodok az Ingenieur 3239-hez is...

Előzmény: APT (159729)
Fiery Creative Commons License 2016.02.15 0 0 159730

"MAGYARÁN A SUB KINÉZETE, VAGY LEGALÁBBIS A FŐBB ELEMEI NEM A ROLEX SAJÁT SZELLEMI TERMÉKE."

A kinezetenek egesze a Rolex szellemi termeke. A dizajn elemek, onmagukban nyilvan nem. Nem veletlen, hogy egy ora dizajn vedjegy bejegyzesnel is olyan abrak vannak, amin nem egyesevel veszik vegig az alkatreszeket, hanem az orat egyben mutatjak kulonbozo szogekbol, _plusz_ leirjak szovegesen is, hogy mirol szol a vedjegy.

 

Egyebkent attol, hogy valamit csupan nagybetuvel irsz, me'g nem lesz igazabb, mint ha nem ;) Ne legyunk mar gyerekesek, ennyi erovel 3 felkialtojellel is nyomatekosithatnank, hogy "nekem van igazam es punktum!!!"

 

"az óraiparban a "fantasztikus újdonságok" vagy "teljesen egyedi design-ok" többsége 50-100-150 éve létező és ismert dolgok"

Pedig lehet ilyet talalni. Tudom, hogy azt irtad, "tobbsege", de en szeretnem inkabb a kisebbsegre helyezni a hangsulyt. Pl. attol, hogy a Royal Oak-ot 40 eve koppintjak, me'g a szuletesekor, azaz 1972-ben abszolut friss, uj es egyedi dizajn volt. Ugyanigy az volt a Linde Werdelin is, amikor megjelent. Persze minel tobb ido telik el az elso karorak megjelenese ota, es minel tobb gyar probal minel tobb ora dizajnnal szerencset, annal nehezebb valoban radikalisan ujat rajzolni. De nem lehetetlen. Es en szemely szerint becsulom azokat a cegeket, akik legalabb probalkoznak -- ahelyett, hogy a konnyu utat valasztanak.

Előzmény: APT (159727)
APT Creative Commons License 2016.02.15 0 0 159729

:-)))

Szigorú racionalitással megközelítve ez az egész hobbi bolondság, így hagyjuk meg mindenkinek a maga kis bolondériáját... Semmi gondot nem látok abban, ha valaki a számlapokra vagy éppen szíjakra "gerjed". Elfér a Nap alatt minden... Én például a szerkezetekre..

Előzmény: Fiery (159728)
Fiery Creative Commons License 2016.02.15 0 0 159728

En ezert is szeretem az orak kapcsan a sokfeleseget, es ezert sem igazan ertem azt, hogy miert jo egy kollekcion belul tartani pl. 3-4 Oyster tokos orat, pl. egy GMT-Mastert + Subot + Explorert. Ha leszeded roluk a szamlapot, mutatokat, kristalyt, lunettat, akkor majdnem ugyanaz marad mindharom oranal. Mig ha elkezdesz darabokra szedni egy Royal Oak-ot, egy Subot es egy Speedmaster Dark Side of the Moon-t, egesz mas lesz a konkluzio, sokkal erdekesebb egy ilyen kollekcio _szerintem_. Persze a masik veglet meg az, amikor valaki a szij alapjan gondol erdekesnek egy orat, az sem feltetlenul a helyes irany :)

Előzmény: windproof (159724)
APT Creative Commons License 2016.02.15 0 0 159727

Nem keverek semmit - és amúgy a Rolex a SUB kinézetét (egy az egyben) le is védette, de ugyebár 25 évnél tovább nem lehet kapni erre védelmet (a SUB meg már 53 éves...). Ám a design-elemeit külön-külön nem, mert azok nem voltak újdonságok - ez volt a mondókám lényege.

 

MAGYARÁN A SUB KINÉZETE, VAGY LEGALÁBBIS A FŐBB ELEMEI NEM A ROLEX SAJÁT SZELLEMI TERMÉKE.

 

Amúgy megint túl sokat pörgünk ezen a témán - ami ennyire egyszerűen nem fontos, nem izgalmas... A többség egyáltalán nincs tisztában, hogy az óraiparban a "fantasztikus újdonságok" vagy "teljesen egyedi design-ok" többsége 50-100-150 éve létező és ismert dolgok...

Előzmény: Fiery (159723)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!