Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.08 0 0 159519

ráadásul a rolex nekem nem is tetszik, úgyhogy ez biztos nem így van. a költségvetésbe meg beleférne, az sem egy visszatartóerő. az inkább, hogy tapasztalati tény hogy szeretem cserélgetni az órákat. mármint naponta mondjuk azt amit hordok. van pár db, nem a drágaság a cél, van 6e Ft-os is.

van drágább is. na jó, rolex az nincs, ez igaz:) és nem is lesz, mert minden második cigánygyerek kezén valami rolexnek kinéző izé van. és már láttam egyébként relatíve komoly emberen is szörnyű replika órát, nem is tudtam hogy mihez kezdjek akkor a ténnyel, szóljak-e vagy ne hogy patek órával ne vicceljen azért ebben a formában, mert ez elég nagy szégyen.

meg ez az óra dolog is a sznobéria része. biztos van aki olyen helyen mozog ahol kinézik ha nincs rajta drága cucc. engem nem néznek ki. komolyabb napra felveszek én is valami svájcit (egyébként az is mindegy, a kutyát nem érdekli), a szimpla napon meg ami reggel épp először a kezembe kerül. 

Előzmény: öccse (159518)
öccse Creative Commons License 2016.02.08 0 0 159518

Szerintem, ha ott lenne a kezedben a pénz és a Rolex, nem gondolkodnal sokat !  Nem nagyon érdekelne , hogy mi minden hasonlít rá , amikor ott az igazi.

 

Előzmény: Törölt nick (159504)
windproof Creative Commons License 2016.02.08 0 0 159517

36mm. Ok, a mai 40+ mm-es világban persze kicsi, mondjuk ott lassan a 42mm is kicsi lesz...
 Nekem alapjában véve vékony, igaz inkább lapos csuklóm van, így nem érzem gáznak, de másnál még lehet az

Előzmény: MeisterSinger (159516)
MeisterSinger Creative Commons License 2016.02.08 0 0 159516

Azt én is nézegettem neten, de pici nekem sajna.

Előzmény: windproof (159515)
windproof Creative Commons License 2016.02.08 0 0 159515

Az 1 mutatós kivitel tényleg izgalmas, mindenki megkérdezi, hogy akkor hogyan is működik, megnézi, szóval beszélgetni lehet róla.

Én egy felhúzós, ciril betűs Luch-csot vettem  valami nevetséges összegért, és most azt hordom, gondoltam több mint 10 év karóra mentesség után először valami olcsóbb darabon próbálom ki, hogy kell e ez nekem, de nagyon bevált :)

zz

Előzmény: MeisterSinger (159512)
pertue Creative Commons License 2016.02.08 0 0 159514

hát ezek a képek nem adják vissza az óra valódi állapotát.

pertue Creative Commons License 2016.02.08 0 0 159513

Üdv! Nem gyűjtök órákat és valószinüleg nem is fogok soha,de a barátaimtól kaptam a születésnapomra egy ilyen szépséget! Legalábbis nekem nagyon tetszik. Remélem evvel nem vagyok egyedül.:-)))

MeisterSinger Creative Commons License 2016.02.08 0 0 159512

+1 A Meistersingernek, de elfogult vagyok :)

 

Érdekes kérdés egyébként, hogy ki mit választ, mit és miért vesz meg. Én pl. nem a külvilágnak választok órát, csakis magamnak. Meistersinger szerelem volt első látásra, az már csak egy plusz imponáló dolog volt, hogy egy limitált verziót vehettem. Általában a kutya nem ismeri, így nincs felvágás vele, az egymutatón pedig mindenki felakad, egyből társalgási témát kezdeményezve ezáltal. Aki szereti az órákat ismeri a nevet, s tudja, hogy minden bizonnyal direkt választottam, okkal. Nem pedig volt elkölteni való pénzem és puff, beestem egy óráshoz. 

De nálam összefér az, hogy a Meistersinger után egy tizenezres Amfíbiát veszek fel, egy éppen egy Eone-t (na erre aztán még inkább igaz minden hatványozottabban, mint amit a Meisterhez írtam)...

 

A sub vonallal az a bajom, hogy semmiképpen nem vennék semmit, ami olyan mint a legendás Rolex sub.  Ha nem tudok Rolexet venni, nem veszek "ugyanúgy' kinéző akármit sem... De ez szubjektív.

Előzmény: Törölt nick (159488)
SzaLev Creative Commons License 2016.02.08 0 0 159511

Jó tipp, utána nézek

Előzmény: windproof (159510)
windproof Creative Commons License 2016.02.08 0 0 159510

Komolyan a Steinhart nem lenne ennyire nyilvánvalóan Rolex koppintás kinézetű simán megvenném, még mindig az tűnik a leginkább józan választásnak, nem tettem le róla teljesen, mert az emberek 99%-a egyik márkát sem ismeri, de egy még emésztenem kell :)

 


Egyébként egy másik Certinán nem töprengtél? Ha csak a mostani kinézetével van gond, én a DS Actiont nézegettem nemrég, azt alig lehet megkülönböztetni attól a Longines-től amit linkeltél.

Előzmény: SzaLev (159506)
windproof Creative Commons License 2016.02.08 0 0 159509

Elég hasonló cipőben járunk, csak én sok óra nélkül töltött év után szeretnék venni valami szépet, és pont egy pár napja fanyalogtam ezen, hogy engem leginkább elrettent az óra vásárlástól az egész kavarás. Ugyanazt a szerkezetet megkapom minőségi acél tokban, zafír üveggel egy Steinhart Ocean One-ban (0 márkanév, 100% rolex kinézet) olyan 130 ezer környékén, majd kb 250-ért kapok egy Certinát, ami már márkás, van múltja és legalább nem 1:1-ben Rolex koppintás, de a technika, a tok, az üveg állítólag  ugyanaz a minőség, utána újabb 150-el feljebb már ugyanez Longines-ban, de ahogy olvasom még a Tag Heuer 600+ ezer forintos órájában is ez a szerkezet van kb ugyanezzel a körítéssel.

 

Sajnos ebben itt a fórumon is csak megerősítik az embert, így vagy nem szabad olvasgatni, vagy elég ambivalens érzések fognak kavarogni az emberben, hogy ha ki is tudok fizetni 600+ -t egy óráért, miért tegyem meg, ha már 150-200-ért megkapom ugyanazt.

Előzmény: SzaLev (159506)
Fiery Creative Commons License 2016.02.08 0 0 159508

Jobban jartal, hogy elkerulted az Invictat. Botranyos minosegu darabokat gyartanak, minden szempontbol. Az Invicta 8926C-hez (amire gondoltal) egy Submariner kb. akkora minosegbeli ugras, mint ide a Hold. De me'g egy 200e Ft-os svajci karora is fenyevekkel jobb minosegu. Az Invicta pont olyan minosegu, mint amit egy 30e Ft-os mechanikus karoranal elsore gondol az ember :)

Előzmény: SzaLev (159506)
Fiery Creative Commons License 2016.02.08 0 0 159507

"ha kínából 50 e Ft-ért olyan lórexet kapok hogy csak a szakműhely szétszedve látja a különbséget, akkor ez (az én számomra) el is lehetetleníti a drága órát."

 

Ez hulyeseg, bocs. Amit irsz, az a 2-3 meteres tavolsag. Ilyen tavolsagbol ossze lehet keverni egy hamisitvanyt es egy igazi Rolexet (vagy Omegat vagy barmi mast). Ha kezben fogod, maris egyertelmu, hogy melyik melyik. Oke, talan full laikuskent nem, de ebbe a topikba elsosorban nem a full laikusok irogatnak szerintem :) Kapasbol az epitesi minosege teljesen mas egy hamisitvanynak. Ha mar volt egy X orad (legyen mondjuk Submariner), es csukott szemmel egy-egy kezedbe tesznek egy eredetit es egy hamisitvanyt, nem kell kinyitni a szemed, es meg tudod mondani, melyik az igazi. De ugyanigy, ha letesznek eled az asztalra egy igazit es egy hamisitvanyt, tulajkent 1 meterrol mar meg tudod mondani, melyik melyik. A feluletes szemlelot meg a laikust persze konnyu becsapni, ezert is tud megelni sajnos ez a becstelen iparag. De kis hazankban pl. nem is feltetlenul baj, ha azt gondoljak, az oram nem igazi :) Ha erted, mire gondolok... ;)

Előzmény: Törölt nick (159504)
SzaLev Creative Commons License 2016.02.08 0 0 159506

Egyébként én is épp ezen tűnődtem, hogy ha ugyanaz az ETA szerkezet ketyeg a különböző márkák egyes típusaiba, ráadásul a külső megjelenés egész hasonló, akkor valóban megéri kiadni a többszörös árat a "logóért". (köszi a megerősítését)

 

Amikor pár éve vettem a Certinámat volt az Invictának egy olyan modellje, ami teljesen Rolex - már nem tudom melyik és most nem keresgetem - mintára készült belül Citizen automata szerkezettel. Harmad annyi volt mint a Certina és "eredeti svájci" darab volt aztán azért nem vettem meg mert a főnöknek pont ilyen Rolex-e volt, de az igazi (gondolom).

Előzmény: Törölt nick (159504)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.08 0 0 159505

én most valami open_heart modellre gyúrok. látni akarom a mozgást előlről. és valami orient vagy seiko, semmi drága. mert úgyis lesz másik hamarosan, és akkor ez is úgyis heti 1 napot lesz viselve.

de most ilyen KELL:)

Előzmény: Törölt nick (159504)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.08 0 0 159504

szerintem is ez a baja a mai közepesen drága és új óráknak. tucat. 

több ismerősöm is ilyent visel. semmi gond, megy meg minden, meg szép is tulajdonképpen, de pillanatokon belül jön szembe egy tucat belőle. ami elkerülhetetlen tulajdonképpen ha mai ipari terméket veszel. de: ha úgysem lehet egyedi(bb), akkor meg miért fizetek konkrétan pl ezért a modellért 4x annyit mint egy certináért?

van az a válasz hogy azért mert futja. meg azért más egy picit a feelingje ha egy "márkás" óra van rajtad. de tényleg csak egy picit.

ha egy régi és szép órát viselsz, az szerintem is jobb:) akkor látják hogy hobbysta vagy.

és akkor a hobbysta töbiek vesznek észre, de az is csak ennyi, nem több.

az igazán drága órák meg erősen felejtősek, mert a replika ipar rátette a kezét. és: ha kínából 50 e Ft-ért olyan lórexet kapok hogy csak a szakműhely szétszedve látja a különbséget, akkor ez (az én számomra) el is lehetetleníti a drága órát.

ismerek pár tehetős embert. olyan citizent visel egyikük hogy csak na (az a 100e Ft-os kategória). futná jobbra nyilván, de ez tetszett neki. én kicsit néztem, mert nem egy komoly óra. azt mondta hogy tökmindegy milyen van rajta. aki ismeri az tudja hogy ki ő, aki meg nem , annak meg nem mindegy?

de ő nem hobbysta. itt pedug a legtöbb írogató hobbysta valamilyen szinten:)

Előzmény: satzowlee (159503)
satzowlee Creative Commons License 2016.02.08 0 0 159503

Hát...-nem vagyunk egyformák...

A Longines-el semmi bajom, sőt!-lehet megrónak ezért, de sztem tucat-külleme van ennek az órának, én legalábbis akárhányszor ránéznék, nem a márkát, hanem az agyonismételt búvár-feelinget érezném "ottlenni" a karomon.

Longines-ből így 52-évesen CSAK egy vintage-t választanék.

Előzmény: SzaLev (159497)
Fiery Creative Commons License 2016.02.07 0 0 159502

In-house vs. nem-is-annyira-lenyeges-ez-az-egesz-hype:

 

http://www.ablogtowatch.com/point-counterpoint-how-important-in-house-movement-watches/

 

Fiery Creative Commons License 2016.02.07 0 0 159501

Orulok, hogy elokerultek a nemetek is ebben a topikban. Valaki, aki szervizelt mar mindket (nemet es svajci) szerkezetet, megkoszonnem, ha leirna, mi a velemenye roluk, leginkabb egymashoz merve. Mondjuk egy jofajta ETA vs. egy hasonszoru nemet szerkezet. Vagy egy Rolex 3135 vs. Glashutte Original 39-47? Ha valaki nem ragaszkodik a "Swiss Made" felirathoz az ora szamlapjan, erdemes a nemet gyartoknal korulnezni? A Glashutte Original valoban a nemet Omega vagy csak szeretne az lenni?

Előzmény: Törölt nick (159488)
innovations Creative Commons License 2016.02.07 0 0 159500

Rosszabb esetben még azt is hallhatod, hogy vegyél inkább Radót! Abból 20% kedvezményt is adunk! ;-)

 

Előzmény: Fiery (159498)
tamas1000 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 159499

te egy uriember vagy.

 

en egyszerubb :))

 

tomcat akkora hulyeseget irtal, usa Netes kereskedok arat hozod itt fel....

 

alap, hogy hivatalos viszonteladokrol beszeljunk, uj orakrol...

 

Amit ott latsz, az nem hivatalos, maga az ora hiaba uj, akkor sem te veszed hivatalos kereskedonel.

 

Persze nyilvan nem kapsz 15 % ot  kedvezmenyt meg ott sem pl. egy acel subra.

 

 

ha vámot nem is szamolunk, de 27 % Áfa az bizony k.-ra van, ha ideer.

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Fiery (159498)
Fiery Creative Commons License 2016.02.07 0 0 159498

Az USA kicsit mas piac, mint az EU. Probalj meg acel GMT-t, acel Subot vagy acel Daytonat venni az EU-ban, raktarrol, 15% kedvezmennyel :) Egyreszt nincs raktaron, masreszt meg 0% a kedvezmeny, esetleg 5%, ha nagyon szepen mosolyogsz ;) Persze nyilvan van egy csomo modell, amire franko kedvezmenyt lehet kapni, de azok vagy nemesfemet is tartalmaznak, vagy kevesbe nepszeru modellek (pl. Milgauss, Sky-Dweller).

 

Egyebkent sem sokra megy az ember, ha az USA-bol becsempeszi az EU-ba az orat. Ha kesobb eladasra kerul a sor, elveszited az USA-beli vasarlasnal realizalhato nyereseget.

 

Sales tax tudtommal a kiirt arakra rakodik ra, ellentetben a mi kisker afankkal, ami a kiirt arnak resze kell hogy legyen.

Előzmény: tomcat (159483)
SzaLev Creative Commons License 2016.02.07 0 0 159497
APT Creative Commons License 2016.02.07 0 0 159496

Nincs ezzel semmi gond - de ez a háttér (sőt, ennél is sokkal szürkébb...) elmondható lenne még egy egész sereg más gyártóról is.

 

A mai MontBlanc-nak szerintem egészen remek és kifejezetten érdekes, műszakilag is figyelemre méltó modelljei (is) vannak - nekem személy szerint az a bajom velük, hogy számomra annyit nem érnek, amit kérnek érte. De ez minden "problémám", és csak emiatt semmiképpen nem venném el valaki kedvét tőlük - akinek viszont tetszenek...

Előzmény: Passionata (159495)
Passionata Creative Commons License 2016.02.07 0 0 159495

Nos korubelul pont ennyire erdekelnek:-)

Előzmény: ronin s8 (159493)
SzaLev Creative Commons License 2016.02.07 0 0 159494

Köszönöm részletes és hasznos válaszod.

mielőtt döntenék biztos megfuttatom e fórumon a kiszemelt példányt.

 

Előzmény: Törölt nick (159488)
ronin s8 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 159493

A Montblac-nal nincs semmi baj szerintem. Kezdetektől volt egy saját szerkezetük (a Rieussec), és elég megbízható minőséget képviselnek. A cég egyébként hamburgi...

Előzmény: Passionata (159490)
Fiery Creative Commons License 2016.02.07 0 0 159492

Szerintem a Montblancnak egyetlen hibaja van, hogy a tollakrol ismeri oket mindenki. Talan jobban jartak volna, ha egy uj markaneven kezdenek el orat gyartani. De kozben meg brillians modelleket dobnak piacra, sz'al ha a markanevet zarojelbe tesszuk, szerintem van mit szeretni egyes oraikban. Nekem pl. nagyon tetszik a Meisterstück Heritage Pulsograph es a Heritage Spirit Orbis Terrarum is, de teny, hogy egyikert sem fizetnek egy vasat sem :) Ha ajandekba kapnam oket, mindkettot szivesen es orommel hordanam. Es nem a markaval van bajom, hasonlokepp erzek mas, nevesebb, patinasabb svajci oramarkak irant is, pl. JLC. Remek orakat keszitenek, de azt az osszeget inkabb forditanam mas gyartok oraira.

Előzmény: windproof (159489)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.07 0 0 159491

Mielőtt vàlaszolsz, nézd meg, mire vonatkozik a kérdés! ;-)

Előzmény: Passionata (159487)
Passionata Creative Commons License 2016.02.07 0 0 159490

egy toltotollgyar kitalalta , hogy orat is gyartanak mert tortenetesen svajciak es a svajci oran jo a margo , akik belevettek az MB altal gyartott tollakba majd veszik ezt is .amugy az utolso szeriaban van nehany szimpatikus darab de soha nem vennek toluk semmit-tollat sem , arra ott a CdA-.

Előzmény: windproof (159489)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!