Keresés

Részletes keresés

dészáz Creative Commons License 2015.11.10 0 0 158868

nincs 50 dodó,egy eta 960.108-as werk kellene.

Előzmény: GobbiHilda99 (158865)
APT Creative Commons License 2015.11.10 0 0 158867

A Synchron feliratot a Doxa-k az óta viselik, hogy a 74-ben ez a konzorcium felvásárolta a céget. Az órák nem gagyik - de nem is különlegesek, teljesen átlagos középkategóriás korabeli órák voltak, ETA/AS és hasonló szerkezetekkel szerelve - nem rosszabbak valójában, mint a Synchron korszak előttiek (sőt, sokkal több már a tartósabb acél tok) - de nem is jobbak. A Doxa valójában soha nem volt egy világ csodája, érdekes módon kizárólag Magyarországon sikerült (még a 10/20-as évekbeli vasutas óra tendereikkel) komoly hírnévre és presztízsre szert tenniük - annak ellenére, hogy az egyébként minden szempontból korrekt és tisztességes óráik abszolút átlagosnak voltak mondhatók.

Előzmény: capuccino light (158862)
APT Creative Commons License 2015.11.10 0 0 158866

Nem lehet ennyi információból értelmes, érdemben segítő véleményt alkotni.. A régi zsebórák szerkezetének nagyobb méretű karórába átépítése általános, elterjedt dolog, önmagában nincs vele semmi baj, ezek az órák nyilván csak "félig autentikusak", hiszen egy adott esetben eredeti szerkezetet egy vagy eredeti, vagy utángyártott számlappal és egy biztosan nem eredeti tokkal párosítottak. De ettől még a szerkezet ugyanaz - és a végeredmény lehet nagyon tetszetős, jó minőségű szerkezetnél pedig kiváló járású is.

Nincs ebben önmagában semmi ördögtől való, annyira nem, hogy nem is új, a kisebb zsebórák karóraként viselését lehetővé tevő speciális karmos láncokat ("Kettle") már a XX. század végétől készítettek, és a XX. század közepe táján, a zsebóra-korszak lezárultakor, a zsebóra divatból lassan kiszorulásakor tömegesen építettek át már anno is jobb zsebórákat karóra tokokba, a Klein-féle tokokat és hozzájuk illesztett számlapokat nálunk is szakmányban tömeg-gyártották, és piacokon sok ilyen régi beépítés lelhető fel még mindig (ezek azért gyengébb minőségű, mángorolt réz-alpakka tokok voltak).

 

Általánosságban ennyi mondható - a konkrét óráról meg annyi, hogy a képen egy Omegának látszó tárgy van, és kész... A szerkezet megvizsgálása nélkül ember meg nem mondja neked, hogy eredeti-e? Amúgy pedig értékben egy általános, mezei Omega szerkezettel, egy kínai acél-tokba beillesztve 50-80 ezres árfekvésben szoktak ezek mozogni, valami ritkább, igényesebb szerkezettel és jobb, egyedi tokban meg sokkal többért (bár ezek nehezen eladhatók).

Előzmény: Torpedo (158860)
GobbiHilda99 Creative Commons License 2015.11.10 0 0 158865

Én már rendeltem egz jó párszor, de macerás a VÁM és az ÁFA miatt. Akkor már inkább Németországból rendelnék.

Előzmény: dészáz (158864)
dészáz Creative Commons License 2015.11.10 0 0 158864

Urak!

szokott valaki innen rendelni? elkéne egy kis segítség.

 

http://www.ofrei.com/

GobbiHilda99 Creative Commons License 2015.11.10 0 0 158863

Kerüld öket, mint Szent Pál az oláhokat!!!!!!

Előzmény: NormanBates (158861)
capuccino light Creative Commons License 2015.11.10 0 0 158862

Sziasztok. 

 

A képen látható doxa- hoz. 

 

Nem ertetlenkedes, csak kíváncsiság. 

A by synchron felirattal kapcsolatban. 

Szóval kivancsisagbol megkerdeztem pár orast,  amerre utam vitt az országban. 

Volt, aki a szerkezet típusát vélte látni a feliratban,  volt aki a doxat felvasarlo gyarkomplexumot,  volt aki az Eta oraszerkezetgyartoval hozta összefüggésbe.

Volt aki lekínaigagyizta,  mondván hogy azért írta rá a ferdeszemu hogy ne lehessen megfogni. 

Ez utóbbi eléggé szíven ütött,  mert egy nagyhírű fővárosi órás szájából hangzott el. 

 

Tehát kivancsisagkeppen érdekel a felirat tényleges jelentése. 

Találok erről valahol valamit, ami mérvadó? 

Köszönöm. 

 

NormanBates Creative Commons License 2015.11.10 0 0 158861

A Sas utcában lévő Svájci Órák szervízével kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Valamely márkának hivatalos szervíze? Tudnak alkatrészt beszerezni, ha szükséges? 

Torpedo Creative Commons License 2015.11.09 0 0 158860

E tények vásárlás szempontjából jók v. rosszak?

Előzmény: GobbiHilda99 (158859)
GobbiHilda99 Creative Commons License 2015.11.09 0 0 158859

Nem eredeti, mert nem igy hagyta el a gyárat. Mint a neve is mutatja, beépites, más néven marriage.

Előzmény: Torpedo (158858)
Torpedo Creative Commons License 2015.11.08 0 0 158858

Omega óra - zsebórából beépítve.
Eredeti-e?
Mennyit ér?

hugoneni Creative Commons License 2015.11.08 0 0 158857

A google mindenkinek barátja.

Ha nem találod,akkor írj privátba.

Honlap,elérhetőség,névvel,telefonszámmal van.

Üdv.:Gabi

Előzmény: nyuleskutya (158856)
nyuleskutya Creative Commons License 2015.11.08 0 0 158856

na és hogy hol, az titok?

Előzmény: hugoneni (158855)
hugoneni Creative Commons License 2015.11.08 0 0 158855

Kb 3 hónapja vettem új HOROMETR-t 25.000.-Ft-ért.

Mechanikus karórát és mutatós kvarc órát tudok vele ellenőrizni.

Üdv.:Gabi

APT Creative Commons License 2015.11.08 0 0 158854

A Horometert úgy négy éve garantáltan nem gyártják - raktárkészletből még jöhetett elő bontatlan, de újnak az sem új, az biztos. Ezzel együtt a 90 fontos ajánlat überelhetetlen - amúgy valóban nagyon olcsón árusították ki a megmaradt készleteket, ezért is írtam, hogy ha jó áron hozzájutsz egyhez, nagyon megérheti. De fejleszteni már nem fogják, ha hibák derülnek ki például a firmware-ban, az már nem lesz javítva (a honlapon is 2012-esek az utolsó frissítések).

Előzmény: nyuleskutya (158853)
nyuleskutya Creative Commons License 2015.11.08 0 0 158853

köszi a gyors választ, ezt a Compu-Tiket nem találtam volna meg magamtól.

Amit nem értek, hogy árak miért nincsenek soha feltűntetve a honlapon.

Amúgy a Horometer 90 GBP körül megy újonnan a neten (igen, van még új, nem használt a neten), nem tudom, a Compu-Tik mennyi lehet, de rákérdezek.

Kösz még 1x.

(akinek van eladó, az jelezze :))

Előzmény: APT (158852)
APT Creative Commons License 2015.11.07 0 0 158852

Horometer elvileg már nincs gyártásban, azt csak másodkézből kapsz. Ha gond lesz vele - nem tudom, hogy lesz-e szervize, lehet, hogy igen, lehet, hogy nem - utána kell járni. A Horometerrel párhuzamosan gyártott, most is létező és azóta is fejlesztett műszer a CompuTic, azt kapsz most is (biztosan drágábban, mint egy használt Horometert, az tuti). Viszont idehaza szerintem a Timegrapher szervize sem megoldható, úgyhogy végül is ezek relációjában mindegy...

 

A Timegrapherhez képet a Horometer/CompuTic többet tud, sokkal praktikusabb (kicsi, hordozható, saját akkuval bír, színes a kijelző, ami a középhelyzet beállításánál nagyon is jól jön - látod, hogy melyik vonal melyik, nem csak két egymást kerülgető szürke vonalat látsz), és kiegészítők is sokkal értelmesebbek vannak hozzá.

Előzmény: nyuleskutya (158850)
snus Creative Commons License 2015.11.07 0 0 158851

Köszönöm mindkét hozzászólást!

Előzmény: tomcat (158849)
nyuleskutya Creative Commons License 2015.11.07 0 0 158850

Sziasztok!

 

Tudna abban segíteni valaki, hogy a Timegrapher 1000 vagy a Horometer közül melyiekt érdemesebb megvenni és miért?

(esetleg más alternatíva?)

 

Köszi és üdv.

tomcat Creative Commons License 2015.11.07 0 1 158849

Korábban posztoltam egy viszonylag felületes leírást a mechanikus órák belső viszonyairól:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=123479610&t=9002169

 

Ebből ez a rész lehet számodra érdekes:

"- az órarugó nyomatéka - ezt szeretnénk konstansnak feltételezni"

 

Sajnos nem konstans, itt az anyagválasztástól (Young-modulus), a tekercsrugó tekercseinek számától kezdve a trükkökig számtalan egyéb tényező megjelenik ebben a méretben.

Egy mechanikus óra energiatároló és meghajtó szerkezete nem csak a felhúzottság, hanem a nyugvó pozíció függvényében is képes eltérő nyomatékviszonyokat produkálni.

A tapasztalatom az, hogy az óraforgatón pontosra beállított automata órák rendre rosszabb értékeket produkálnak járáseltérésben, mint a hordva utánszabályozottak. És ebben benne van a teljes lejárás is.

 

tomcat

Előzmény: snus (158847)
APT Creative Commons License 2015.11.07 0 1 158848

Röviden a válasz az, hogy igen, a lejárás függvényében változik a járáseltérés - bár ez igazán eklatáns módon inkább csak a lejárat közelében, és alapvetően sietésként szokott megmutatkozni, és ha jelentős, akkor egyértelműen utal arra, hogy a szerkezet már elszennyeződött, szervizre szorul. Egészséges állapotban a horgonyjárat csak kis mértékben érzékeny a hajtónyomatékra, így a lejárat egészen utolsó fázisáig, akár az utolsó pár percig nem szokott jelentős eltérést mutatni.

Hozzátenném, hogy a végfázisbeli sietés nem ökölszabály, leragadt, elszennyeződött, "nyúlósan járó" szerkezet ilyenkor késésbe is átfordulhat. Viszont ha az óra a teljes felhúzottságnál erősen siet - az problémára, túl erős rugóra, ezért a billegő túllendülésére-felverődésére utal, ez normálisan méretezett és nem (rosszra) kicserélt rugójú szerkezettel nem fordulhat elő.

Előzmény: snus (158847)
snus Creative Commons License 2015.11.07 0 0 158847

Tisztelt Fórumozók!

 

Mechanikus automata órák járáseltérésével kapcsolatban kérdezném:

Elképzelhető az hogy egy adott óra a teljesen felhúzott állapotban – a pozicionálás és a hőmérsékleti eltérést figyelmen kívül hagyva - nagyon más eredményt produkál mint a lejáró „végső” szakaszában? Ha ez így van akkor mi az általános megfigyelés, melyik szakaszban késik-siet inkább az óra?

Ha kérhetem a „ki kell tapasztalni” típusú válaszok mellőzését!

Tudom hogy egy-egy óránál más-más lehet minden érték, de az ÁLTALÁNOS tényekre lennék kíváncsi!

 

Nagyon köszönöm!

dészáz Creative Commons License 2015.11.07 0 0 158846

arany órának,arany a hátlapja is.

Előzmény: Snipper (158844)
nickback38 Creative Commons License 2015.11.06 0 0 158845

Ha esetleg egyszer majd megunod a "tamagocsizást" a mechanikusokkal - ismerek ilyet -, akkor azért jól jöhet, hogy vannak olyan quartz órák, amiknek a márkája pont ugyanaz és még hasonló számlap elrendezések is vannak :-)

Nem véletlenül tartották meg presztizs márkák is a quartz vonalat...

Előzmény: capuccino light (158841)
Snipper Creative Commons License 2015.11.06 0 0 158844

Köszönöm a választ..ez volt a megérzésem :(

Le a kalappal a szakértelmed előtt! És köszönöm a segítséged az amatőrök nevében.

Előzmény: APT (158843)
APT Creative Commons License 2015.11.06 0 0 158843

Régi olasz hamisítvány, és nincs értéke.

Előzmény: Snipper (158842)
Snipper Creative Commons License 2015.11.06 0 0 158842

Sziasztok,

Egy kis segitséget kérnék hozzáértőktől..az alábbi régi Omega kb mennyit érhet? Valódi lehet egyáltalán? Köszönöm.

capuccino light Creative Commons License 2015.11.06 0 0 158841

köszönöm.

magam is hasonló következtetésre jutottam.

tehát újabb 10 évig nem veszek.

tomcat Creative Commons License 2015.11.06 0 0 158840

Itt olvashatod a negyedéves kvarcóra tesztemet, japánok, svájciak vegyesen:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=134376670&t=9002169

 

A táblázatot ha megnyitod, látható, hogy a rádióvezérelt vagy internet időhöz igazodó szerkezetek után a legpontosabbnak a 27 köves svájci 251.xxx-ek bizonyultak. A hőkompenzált nyert.

De hogy ne legyenek illúzióid, a svájci 25 köves automata szerkezetek kisker árai - legyen az ETA vagy Sellita, kronó vagy hárommutatós 10-30 dollárnyira vannak a 27 köves ETA kvarcoktól. Nagykerben a különbség még kisebb lehet.

Az óra ára nem korrelál az alkalmazott szerkezet árával, ezen a területen marketing árazás érvényesül.

 

tomcat

Előzmény: capuccino light (158838)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2015.11.06 0 0 158839

Nem éri meg, senki sem mondta. 

Ha alap kvarc szerkezettel veszed, akkor inkább csak egy tokozást és nevet fizetsz meg. Pontossága nagy valószínűséggel azért jobb, mint egy pár ezer forintos Casioé. 

Namost egy Breitlingnél a kvarcóra egy COSC minősítéssel rendelkező óra. Ezt a pontosságot, sőt jobbat is kaphatsz egy rádióvezérelt Casiotól. Ezt egy hőkompenzált szerkezettel érik el. Nincs szükség külső segítségre, mint egy rádióvezérléses óránál, amelyik ha nem kap jelet, ugyanannyira pontos, mint bármely másik kommersz kvarc. 

Természetesen ez a szerkezet sem bitang drága, csak a név már megint...

Nekem volt eddig 3 drága kárcórám is. Két Breitling és egy Omega. Egyszerűen jó érzés, h tudom, h mindig pontos. Ha fölveszem 2 hét pihi után, akkor is. Ha hordom, ha nem. Ezt van aki értékeli, van aki nem. 

Én igen :)

Előzmény: capuccino light (158838)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!