Keresés

Részletes keresés

oys... Creative Commons License 2015.08.25 0 0 158549

Jó, hogy ismét itt vagy!

A múltkori megjegyzésed alapján akartam is már írni, miszerint "ha nem törekedne mindenki a maximális haszonra (ez a piac legalapvetőbb törvénye) ... a Reneszánsz is elmaradt volna" , nos ez ugye úgy lett volna értelmezhető, hogy a piaci farkastörvények nélkül a társadalmi és művészi fejlettség sem jutott volna el a reneszánszig(?).

 

Namármost!

A piacra fittyet hányó világban is kialakult a reneszánsz! Íme itt a bizonyíték:

 

;^)

Előzmény: ronin s8 (158545)
fastrobi Creative Commons License 2015.08.25 0 0 158548

Nézd te hoztál fel egy témát amire többen a te véleményedtől eltérően reagáltunk! Te ezt nem bírtad pedig nem volt igazad,sőt írtál néhány egetverő marhaságot. Mikor ezt többen szóvá tették személyeskedni kezdtél ami ezen a fórumon nem szokott előfordulni. Itt általában normális hangnemben szoktunk vitatkozni és elfogadjuk az adott témához jobban értő véleményét! PL: eszem ágában sem lenne APT-vel valami szerkezeti problémán vitatkozni mert egyszerűen nem értek hozzá annyira hogy ezt megtegyem! Harcolhatsz itt tovább fújva a hülyeségeket de szerintem jobb lenne ezt elengedni.

Előzmény: nickback38 (158541)
python 357 Creative Commons License 2015.08.25 0 0 158547

Nem veszed észre,-hogy fárasztod a plénumot?.....:D

A grafománságod az nyilvánvaló,-de hogy nem tudsz veszíteni egy vitában, -az az jelenti,-hogy mindenkinél okosabbnak hiszed magad!!!!!

Kímélj meg már magadtól minket,-légyszi,-légyszi!!!!!

Előzmény: nickback38 (158541)
eltört a kedvenc órám guy Creative Commons License 2015.08.25 0 0 158546

Szevasztok lenne egy fasza kis gigandet órám de mivel a busz sofőr igen night rider stílusban tolta ezért amikor befékezett neki estem a korlátnak és betört/berepedezett egy picit az üvege , nos szerintetek mennyibe kerülne megcsináltatni olyanra amilyen volt , nem pedig valami olcsó óraüvegre ??? Gigandet classico óráról van szó...

ronin s8 Creative Commons License 2015.08.25 0 0 158545

Urak...

dexter0719 Creative Commons License 2015.08.25 0 0 158544

szia,

 

ha jól látom ez ilyen, mint a tiéd:

http://www.ebay.de/itm/FORTIS-SWISS-MADE-mechanische-schweizer-Herrenuhr-ungetragen-Sammlerstuck-/291544592183?hash=item43e1696f37

figyeld ezt az aukciót és meglátod mennyiért megy el.

Előzmény: Törölt nick (158529)
oys... Creative Commons License 2015.08.25 0 0 158543

Hogy te mennyi sületlenséget tudsz összehordani!

És közben még önteltséggel is fűszerezed - annak magadbanéző észrevétele nélkül, hogy még azt sem látod át, hogy melyik észosztásodra, azaz mire, ki, mikor és mit reagált.

Előzmény: nickback38 (158541)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.24 0 0 158542

természetes, hogy leírom az aktuális helyzetet

Debrecenben lakom, szóval általában minden "kiesik" :)

Előzmény: nickback38 (158540)
nickback38 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 158541

OFF :

 

Értem. Tehát ha mondjuk a szomszédod - aki szóvá tette, hogy nem szerencsés hagyni, hogy a kutyád az utca más lakói kapujában végezze a dolgát, ami miatt Te neheztelsz rá - figyelmeztet, hogy nagy rohanva úgy akarsz elindulni otthonról,

hogy nyitva hagytad az  egyik ablakot, akkor Te azonnal mocskos tolvajnak nevezed?

 

A "kollégádnak" leírtam, hogy a rozsdásodásnak nincs köze a vízhez, az a trutyi tehet róla, ami hosszabb távon

ottmaradhat az óra tokjának bizonyos részein - említettem hétköznapi példát is. Ezt úgy hívják, hogy érv.

Írt rá ellenérvet? Nem - leírta, hogy ő az okos, én meg a hülye.

Neked azt írtam le, hogy a pohár vízben lévő óra nem fog beázni, ha ép a tömítése. Ami egy vizes nyomáspróbán

átment, annak a pohár víz sem fog ártani, azon az alapon, hogy a víznek van ideje akárhová is eljutni.

Te sem erőltetted meg magad túlságosan...

 

Olyan alapvető dolgokkal nem vagytok tisztában, hogy a vitában addig vagy a pályán, amíg érvelni tudsz. Ha

elfogytak az érveid, akkor vesztettél. Akkor is, ha egy "anyád" értelmű végszóval zársz. Meg azzal sem, hogy

lehet méltósággal veszíteni - nincs aki mindig mindenhol nyer, nem is kell mindig nyerni, fontosabb hogy tanulj

a dologból.

Fröcsög belőletek a rosszindulat, ingerültség, meg a frusztráció. Nincs stílusotok, ami nem megy ésszel, azt erővel próbáljátok. Persze a lila ködön át azt sem veszitek észre, hogy ez sem megy. Ez az erősebb kutya dolog velem

szemben eddig sem jött be, ezután sem fog - függetlenül attól, hogy egy kutya ugat, vagy az összes.

 

Végezetül pedig ismét leírom, hogy mindezek ellenére én rátok sem haragszom - Ti adjátok a népesség

túlnyomó részét, utálhatnám a fél világot, aminél meg van jobb dolgom is. Olyanok vagytok, mint akik

féktávon belül bevágnak a másik elé - csakhogy én ebben az esetben fejcsóválva nyomom a féket, nem

vörös fejjel a dudát...

 

 

Előzmény: oys... (158539)
nickback38 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 158540

Ebben az állapotában szerintem nem lenne ildomos eladni - max úgy, ha közlöd a potenciális vevővel, hogy azért van némi

bibi az órával. De ez meg felhívás lenne keringőre - alaposan beárazná a kockázatot...

Én a helyedben rendberakatnám és aztán ha nem esik ki nagyon, elsétálnék a Bank utcába - a street view a 3-as számnál

mutat egy órás üzletet, ami nyerő lehet. Meg tedd fel ide, hátha vkinek megtetszik :

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9207431&la=136430264

 

Az árajánlatok/érdeklődés alapján meg eldöntheted, mi legyen.

Előzmény: Törölt nick (158538)
oys... Creative Commons License 2015.08.24 0 0 158539

Ha már romlik a memóriád, akkor javaslom a 157595 környékére való visszaolvasgatást!

(Ja és volt aki a konklúziót is levonta: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=134033835&t=9002169 )

Előzmény: nickback38 (158537)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.24 0 0 158538

Köszönöm, de nem akarom feltenni ebayre, nem postázgatom én világszerte. illetve ott még csak vásároltam, nem tudom hogy kell eladni.

 

Szokásos 5 ezer Ft-ot mondta szétszedésre, takarításra az órásom

A kérdés, hogy költsek-e rá és álljon a szekrényben vagy adjam el jelen állapotban?

hordani nem fogom, sportórákkal együtt már így is van 6db, kezem meg csak kettő  :)

 

 

 

Előzmény: nickback38 (158530)
nickback38 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 158537

OFF:

 

Nem, minek.

Egyébként igazad van, kétszer használtam a "lubickolás" szót :

 

"Egy pohár vízben légköri nyomáson semmivel sincs nagyobb igénybevételnek kitéve a tömítés, mint mondjuk lubickolás közben."

 

"A lubickolás nem egyenlő a dinamikus nyomással. A jet sky és tsa meg a 20 bar-os és afeletti órák vadászterülete, míg strandolni egy 5 bar-os is jó."

 

A második esetben a strandolást a lubickolás szinonimájának szántam, de valóban nem sikerült túl jól.

Azt viszont idézhetnéd, mikor fenyegettem meg bárkit is jogásszal.

 

Előzmény: oys... (158536)
oys... Creative Commons License 2015.08.24 0 0 158536

Basszus, te tényleg bele akarsz hergelni valami vitába?!?

(Utána meg tán jogászokkal fogsz ismét megfenyegetni?)

 

Idézlek:

"strandolni egy 5 bar-os is jó"

                             - 158514 -

Akkor most ne a lubickolás szócikkével add tudtomra a definiatív mániádat!!!

                    

Amióta itt felbukkantál, azóta mindenben osztod a felülbírálhatatlan(nak vélt) tudásod. Magad még nem unod?

(Egyszer már bedobtam miattad a törölközőt és távoltartottam magam az itteni kedvelt témámtól. Meglehet, hogy akkor döntöttem jól!)

Előzmény: nickback38 (158531)
oys... Creative Commons License 2015.08.24 0 0 158535

Ja, ha érdekelhetne, akkor keresd Tomlindudek Topictársat, hogy első kézből kapj a modellről infót!

Előzmény: oys... (158533)
oys... Creative Commons License 2015.08.24 0 0 158534

A rugalmas gumiszíját és műanyagtokját, még ha szét is vered, egy mozdulattal letolható a szerkezetről és rakhatsz rá újat. Vagy akár a bringád színéhez illőre is cserélheted.

De, ha esetleg a szerkezet nem bírta volna a rázkódást, akkor azt kitolva a tok/szíj kombóból, gyorsan és költséghatékonyan tudod cserélni egy üvegezett belső tokjának köszönhetően.

Előzmény: oys... (158533)
oys... Creative Commons License 2015.08.24 0 0 158533

Szerintem a könnyen erre a célra szánható és kellően strapálhatónak ígérkező, o'có modell akár a FORTIS Colors is lehetne. Javaslom figyelmedbe!

Előzmény: fastrobi (158526)
fastrobi Creative Commons License 2015.08.24 0 0 158532

Most már tudod! Visongva paskold a vizet::))

Előzmény: oys... (158521)
nickback38 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 158531

A strandolásban nekem még ennél több is belefér, de én lubickolást írtam. Jelentése pl. itt :

 

http://wikiszotar.hu/wiki/magyar_ertelmezo_szotar/Lubickol

 

Ez alapján továbbra is tartom, hogy lubickoláshoz jó az 5 bar-os óra. Az általad említett tevékenységekhez valóban a 20 bar-os a belépő szint - magára vmit adó gyártó szerepelteti is ezt az információt vmilyen formában az órák papírjain -, de én sosem állítottam ennek az ellenkezőjét.

Magam részéről ezt még azzal a "biztonsági tartalékkal" szoktam megfejelni, amit APT fórumtárs is említett - ahol sanszos

az óra odaverése, ott pl. Casio digitális termékválasztékából érdemes szemezgetni. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy ezt mindig be is tartom, de olyankor meg próbálok jobban figyelni és kerülni a felesleges kockázatot...

Előzmény: oys... (158521)
nickback38 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 158530

Valszeg nem sokat. Ebay-en ilyesmiért Indiából 7 USD-nél tart egy licit cc. félidőben, USA-ból 100 USD-ért még licitálni sem voltak hajlandók... Ha minden eredeti rajta, korrektül működik és jó állapotban van elmehet talán 25-50 USD-ért is. De ha kifogsz vkit, akinek pont ilyesmi kell, talán 100 USD sem irreális. A 30/38-as méret nem túl kapós manapság.

Nézegess ebay-t, chrono24-et. Az óraeladós fórumon mintha a Bank utcában említettek volna órást, akinél meg

lehet próbálni eladni ilyesmit, de lehet, hogy máshonnan emlékszem rá.

Előzmény: Törölt nick (158529)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.24 0 0 158529

Üdv mindenkinek

 

Van egy Fortis órám, szervizes sráccal megnézettem, szerinte egy tisztítás ráférne.

Egyébként szépen jár és nagyjából pontos is, de nem mindig indul el felhúzás után, kissé meg kell rázni a kezem hozzá.

 

Elég kicsi óra, én hordani nem nagyon fogom, azt szeretném kérdezni, hogy mennyit érhet jelen állapotban?

 

képek:

 

ronin s8 Creative Commons License 2015.08.23 0 0 158528

Suunto ;-)

Előzmény: fastrobi (158527)
fastrobi Creative Commons License 2015.08.23 0 0 158527

Hogyne lennének külön iparág szakosodott már ezekre a Garmin viszi a prímet ebben,mondjuk az árát is megkérik rendesen. Nekem ilyenekre nincs szükségem GPS-nélkül sem tévedek el Győr környékén:)

Előzmény: tomcat (158524)
fastrobi Creative Commons License 2015.08.23 0 0 158526

Csak azért kell mert annyira megszoktam már az órát hogy meztelennek érzem magam nélküle! A bringa computeren is van óra de karóra nélkül nem lépek utcára::))

Előzmény: APT (158523)
APT Creative Commons License 2015.08.23 0 0 158525

Miért lenne OFF?? És svájci órák körében is vannak olcsó sportórák. A magam részéről eleve úgy gondolom, hogy tényleges sportcélokra sem nehéz, sem drága óra nem alkalmas, nem való. És a Forma1-es pilóták is a futam után, a mérlegelést követően veszik fel a nagy, bazi, súlyos szponzori óráikat - nem a futamra, azalatt persze nem viselnek semmit... ;-)))

Előzmény: tomcat (158524)
tomcat Creative Commons License 2015.08.23 0 0 158524

A hobbisportolók körében is kedvelik valamiért a mellkashevederes heart-rate-meter és GPS kombó sportórákat. Nem gondolnám, hogy az országúti sportkerékpározásra szakosodott iparág ne termelte volna ki a megfelelő megoldásokat. Garmin, Suunto, stb.

De ez már nagyon OFF.

 

tomcat

Előzmény: APT (158523)
APT Creative Commons License 2015.08.23 0 0 158523

Mást én sem tudok javasolni - bárminemű komolyabb igénybevétellel járó testmozgáshoz én is G-Shockot viszek. Abból sem érdemes túllihegni - a kiindulási alap legyen az, hogy sportolás, hegymászás, bringázás, akármi közben akaratlanul is előfordulhat olyan esemény, amivel az órát végül "agyonütöd". De legalábbis odavered olyan durván, hogy csúnyán megsérül. Értékes órát ilyesmire teljesen célszerűtlen alkalmazni.

Olyan órával bringázz, ami nem csak bírja jól a rázkódást (tisztán digitális G-Shock az egyedül javasolt) - de nem is kár érte, ha mégis elesel, és a betonon elköszörülöd...

Előzmény: fastrobi (158522)
fastrobi Creative Commons License 2015.08.23 0 0 158522

Köszönöm a választ akkor hanyagolom a mechanikus óráimat bringázáshoz! Itt az ideje beszerezni egy jó kis G-Shock-ot! Állítólag az még egy közvetlen nukleáris lökéshullámot is kibír::))

Előzmény: APT (158520)
oys... Creative Commons License 2015.08.23 0 0 158521

Neked a strandolás fogalmába nyilván nem fér bele a partról vízbevetődés, fejesugrás, stb.

Én azonban a 200m-re hitelesített órámat is figyelgettem egy-egy kiadósabb vízbeugrás után.

Sebaj, neked jó lesz erre a dinamikus próbatételre az 50 méteres statikus vízoszlopot tűrő is!

(Azt már ki sem mertem számolni, mekkora nyomás is érhette a becsapódáskor a koronát, vagy az üveget.)

Előzmény: nickback38 (158514)
APT Creative Commons License 2015.08.23 0 0 158520

Jót semmiféleképpen sem tesz neki. Van egy határ, ameddig a rezgést tolerálja, de természetesen hasznára ezen határon belül sem válik. Igazándiból semminek sem válik, mindennek árt. Magának a bringának is, és még egy kvarcórát is hosszú távon károsíthat (forrasztások mikrorepedései, fellazuló csavarozások, stb...).

 

Mondjuk úgy, hogy egy jó minőségű és korrekt órát nem fog tönkretenni egyhamar, de a mechanika amortizációját bizonyosan gyorsítja.

Előzmény: fastrobi (158518)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!