Keresés

Részletes keresés

mx320 Creative Commons License 2015.08.17 0 0 158434

Amit szeretnék tudni hogyan működik:Kijön egy óra ajánlott fogyáron,de webes felület tele van stockprice-al,ami van hogy 30-40%a az eredeti bolti árnak.

mx320 Creative Commons License 2015.08.17 0 0 158433

Ők hová sorolhatóak?Középkategóra-alsószegmense?

Előzmény: nickback38 (158431)
nickback38 Creative Commons License 2015.08.17 0 0 158432
nickback38 Creative Commons License 2015.08.17 0 0 158431

A hír nem túl friss, de jó - újabb saját caliber-t készített az Oris :

 

http://www.oris.ch/en/news/2015/709

fastrobi Creative Commons License 2015.08.17 0 0 158430

Nekem is,pedig utánanézve az Invicta azért gyártott jó órákat,sőt most is gyárt csak az a sok szemét ami szintén Invicta néven fut ezt könnyen felejteti.

Előzmény: spyder999 (158425)
nickback38 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 158429

OFF

 

Útleírások. Azért az idézőjelek, mert :

egyrészt nem túl felkapott a téma - nem is túl gyakoriak a könyvek -, illetve mivel szinte alig van magyarul, idegen

nyelven kell abszolválnom a tartalmat, de egy bizonyos kornál - cc. az 1800-as évek közepe/utolsó harmada - régebbi könyveket sem angolul sem németül nem tudok "érdemben elolvasni" - az az utániakat is csak elég nehezen és lassan,

az I. vh körül kezd javulni a helyzet. Nem érdekel a Föld minden része, nem veszek meg olyan könyvet, amit nem a "megfelelő" nyelven íródott, vagy a kora miatt nem tudom elolvasni és bizonyos keretek között nem érdekel az állapot sem.

Ha fórumközeli hasonlattal próbálnák élni, olyan ez, mintha vki pl. stopperórákat gyűjtene, de csak olyanokat, amiket maga is meg tud javítani, karban tud tartani. Lehet benne annyi/olyan óra, ami vmilyen szempontrendszert akár még

"elégséges mértékben" le is fed, de nem lesz teljes a kép...

 

 

Előzmény: spyder999 (158428)
spyder999 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 158428

Érdekes,hogy zárójelbe teszed a "gyűjteményem"-et.

Lehet te sem érzed ezt igazán gyűjtésnek?

Nem lehet,hogy csak könyveket halmozol fel,hogy a tudásod gyarapítsd velük,és valójában az okoz neked örömet?

 

 

Előzmény: nickback38 (158424)
nickback38 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 158427

Az ő szegmensében az tud megmaradni a piacon, aki több lábon áll. Többféle igényt tud kiszolgálni, ha meg az egyik

vonal befuccsol, van még jópár másik...

Előzmény: mx320 (158419)
spyder999 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 158426

Most már kíváncsivá tettél,milyen téma alapján gyűjtesz?

Előzmény: nickback38 (158424)
spyder999 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 158425

Nekem az Invictáról,mindig a hátizsákok jutnak eszembe.

Jó 20-on évvel ezelőtt,a menőknek volt olyan a szakközépben..

 

 

Előzmény: fastrobi (158423)
nickback38 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 158424

Lazíts, nem akarlak megsérteni. Egy magyartanárnak csak hiszel. Az érték alapú gyűjtés - amit valószínűleg az ismerősöd is űz - az a műfaj, ahol nincs nagy mozgástér, le vannak osztva a lapok, hogy mi értékes és mennyire.

OFF

Én a magam örömére gyűjtök már vagy 20 éve, de egyszerűen csak téma alapján. A legdrágább könyvem 3000 HUF

volt - megszivatott az antikvárius, csak a drágább, jó állapotú példányt rakta ki, miután megvettem, másnap kikerült

az is, amilyenekből a "gyűjteményem" áll. Sok könyvemben jóformán több a cellux, mint a papír...

Előzmény: spyder999 (158417)
fastrobi Creative Commons License 2015.08.16 0 0 158423

Az invictának szüksége van annyira hogy azt a sok ramatyot eladja::))

Előzmény: mx320 (158419)
nickback38 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 158422

Én úgy gondolom, hogy a mai ember azért gyűjt vmit, mert ez örömet okoz neki. Vagy mert villantani akar a gyűjteményével (megjegyzem ez is okozhat örömet), vagy ezer más egyéb okból - embere válogatja, ahogy

azt is, hogy belekezd-e egyáltalán.

Vmi egyedinek a birtoklása bárkinek okozhat  - és a tapasztalatok szerint okoz is - örömet, ezért még csak

gyűjtőnek sem kell lenni. Az viszont már szintén emberfüggő, hogy vki utazik-e arra, hogy megtalálja ezeket

az egyedi dolgokat, vagy csak szimplán nem hagyja ki, ha éppen belefut. Kinek hogy tetszik...

Előzmény: altimus (158416)
spyder999 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 158421

Amúgy a magyartanár neked kellene elég keményen,amikor erőlteted az szvsz-eidet.

Legtöbbször nem írnád oda,akkor is értelmes maradna a mondat,vagy egy annyival is,hogy "szerintem".

De amikor olvaslak,és magamban fordítom a rövidítésedet"szerény véleményem szerint",na akkor mászok a falra .

 

De gondolom ehhez is lesz némi hozzászólásod,szerény véleményed szerint. :D

spyder999 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 158420

Apám,te nagyon nehéz eset vagy!Nincs téma amihez ne tudnál hozzászólni,vagy belekötni!

 

Előzmény: nickback38 (158418)
mx320 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 158419

Miért van szüksége egy márkának(Invicta) több,mint 2000különböző típusra???

nickback38 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 158418

Az "egyik" sem változtat a mondat értelmén, az "is" változtatna. Ha van magyartanár ismerősöd, kínáld meg a témával.

Előzmény: spyder999 (158415)
spyder999 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 158417

Van könyv  gyűjtő ismerősöm,és ő is mindig azzal jön,hogy minél régebbi(valószínűleg annál ritkább)és értékesebb a könyv.

nem tudom te mi alapján gyűjtesz,meg mennyi ideje,de nem hiszem,hogy mondjuk tizen éve egy vezérfonalat erőltetsz,és semmilyen más irányba,nem mentél el eddig.

Az meg hogy az 'egyik' motiváció a ritkaság a gyűjtőknél,abban aztán semmi fekete-fehér nincs!

altimus Creative Commons License 2015.08.16 0 0 158416

ha mar rakerdeztel en ugy gondolom a "gyujtes" evolucios/kulturalis tortenet. az emberek gyujtogettek (aztan halasztak, vadasztak, majd a tortenet vegefele mar mezogazdasaggal is foglalkoztak). raadasul a narrativaval ellentetben en ugy gondolom ez ferfi dolog volt, az asszonyok meg otthon tettek a dolgukat. (igen ritka, hogy egy no gyujt valamit, az meg meg ritkabb, hogy attol ne tudna megszabadulni, ha szukseg van ra.)

 

szoval a ferfiak minden sz@rt osszeszednek. az meg nem gyujtes ha a lomtalanitasbol valaki hazavisz valamit, de az se ha valaki egyszeruen csak elkezd felhalmozni otthon valamit, anelkul, hogy arrol tudna, es igazabol beleasna magat a reszletekbe. (en peldaul nem vagyok oragyujto, de azert ha megszamolom van vagy 10 oram.) ha valaki beleassa magat a reszletekbe akkor elobb-utobb eljut oda, hogy az unikumokat keresi. (persze egy atlagember nyilvan nem kezdhet el impresszionista festmenyeket gyujteni, de monduk a vilag jelentosebb gyujtemenyeit a jobban keresok vegig latogathatjak, mint ahogy en is pl. elmondhatom magamrol, hogy a vilag jelentosebb gyujtemenyeit lattam.) szoval en azt probaltam irni, amire gondoltam, miszerint az exkluzivitas fontos attributuma a gyujtesnek azt fenntartom, habar azzal arnyalnam, hogy pl. orak eseten nyilvan itt van egy eros anyagi korlat, amin a gyujtok tobbsege nem tud atlepni. azert a ritkabb darabok nyilvan jobban melengetik a szivet, epp ez a gyujtes lenyege. persze el lehet menni tematikus iranyba, de miutan valaki osszeszedett 3 tucat hangvillas orat, csak felmerul benne, hogy elinduljon a ritkasag iranyaba.

Előzmény: nickback38 (158414)
spyder999 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 158415

Akkor még egyszer : "az egyik" utána zárójelben a (ha nem a legefontosabb)!!!

Előzmény: nickback38 (158414)
nickback38 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 158414

Amire post-oltam :

 

"a gyujto egyik (ha nem a legfontosabb) motivacioja a ritkasag, egyediseg. es ez is exkluzivitas alapvetoen."

 

Ezt  - "ha nem a legfontosabb" - nyelvtanilag ezt jelenti, hogy a legfontosabb motiváció a ritkaság stb.

Ha beleteszünk egy "is"-t - "ha is nem a legfontosabb", meg azt jelenti, hogy a ritkaság stb. csak egy

a motivációk közül és nincs kiemelt szerepe.

Csak egy kötőszó a különbség, de homlokegyenest mást jelent vele, mint nélküle...

 

Nem tudom mi volt a post írójának valódi szándéka - csak véletlenül kimaradt ki az "is", vagy szándékosan

nem került be -, mindenesetre én a leírt megfogalmazással nem értek egyet. Egyébként igen, régi könyveket
gyűjtök.

Előzmény: spyder999 (158413)
spyder999 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 158413

Amúgy te gyűjtesz valamit,hogy így gondolod?

Mert nekem több ismerősöm van aki gyűjt,több témakörben...pl. van aki Jedi bábukat gyűjt,és mivel kigyűjtötte már a bábuk nagy részét,max. néhány igazán rare változat maradt,amit pénz vagy a gyűjtés késői kezdete miatt már úgymond esélytelen megszereznie,ezért elkezdett GI Joe-kat is gyűjteni.

És igen is,neki is egyik,ha nem is a legfontosabb motivációja,hogy legyenek igazán ritka és egyedi darabjai is .

Előzmény: nickback38 (158411)
spyder999 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 158412

Nem akarlak leszólni,de teljesen jó volt a megfogalmazás!

"egyik(ha nem a legfontosabb)"

ha ezt is olvastad a mondat közepén,ez egyáltalán nem arra utal,hogy fekete-fehér.

Igenis,minden gyűjő - és itt nem csak 'óra gyűjtőkről' van szó - szereti,ha a gyűjteményében van olyan darab is,ami másnak estleg nincs,mert ritka.

Én is gyűjtök mást,nem csak órákat,és igen,lehetnek vezér fonalak,hogy pl. csak búvár órákat gyűjt valaki,de ettől a legtöbb gyűjtő sokszor elkanyarodik,mert idő után már nem elégíti ki a gyűjtő szenvedélyét a 'csak' búvár órák,és persze hogy szeretne vmi mást is a sok búvár óra között.

Szerintem inkább az fekete-fehér,ha valaki csak egy dologra koncentrál gyűjtés közben,és sohasem csábul el más irányba.

Előzmény: nickback38 (158411)
nickback38 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 158411

"a gyujto egyik (ha nem a legfontosabb) motivacioja a ritkasag, egyediseg. es ez is exkluzivitas alapvetoen."

 

Azért nem gondolnám, hogy ezt ennyire fekete-fehér - gyűjtője/gyűjteménye válogatja. Pofás kis tematikus gyűjteményeket lehet összehozni szvsz nem ritka - mondhatni hétköznapi -  darabokból is. Lehet értéke

óratörténeti szempontból és akár érdeklődésre tarthat számot a hozzáértők táborából, meg azon kívül is.

Pl. a "búvárórák a tömegeknek" is lehet téma a "percütősök evolúciója" mellett :-)

Előzmény: altimus (158404)
nickback38 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 158410

Amit leírtál, az mind igaz, de nem gondolom hogy ellentmondásban lenne azon megállapításommal, hogy pl. hiába duplázza meg vki a marketing költségeket, nem biztos, hogy akár csak arányosan is növekedni fog a bevétele.

A szájhagyomány meg egy érdekes dolog, szvsz pont a mai "túlmarketingelt" világban kezd újra jelentősége lenni - ma pl.  minden mosópor a legjobb/legolcsóbb a híradó előtti reklámblokk szerint, kezdeni viszont azzal lehet vmit, hogy a szomszédasszonynál az Ariel áztató tényleg kiszedte a fűfoltot :-)

Előzmény: ronin s8 (158390)
altimus Creative Commons License 2015.08.16 0 0 158409

> ... hogy mivel is jobb, miért is ér többet ...

 

egyszeru pszichologia ez. megerositest varnak. megiscsak eleg hulyenek erezheti magat valaki, ha azert koltott el milliokat mert egy ceg szazmilliokat kolt hirdetesre. egyfajta kognitiv disszonancia ez, aminek a feloldasat varjak attol, hogy a szakember megerositi oket, jol valasztottak, valoban vettek valami ertekeset.

 

Előzmény: APT (158405)
Wreck Diver Creative Commons License 2015.08.15 0 1 158408

Igen. Lényegében.
Persze csináltathatsz mondjuk egy gillosált-vésett platina tokot Benzingerrel,
és akkor már többet is ér az a zsebes werk, mint újkorában. :)

Visszás téma, mert egyesek eredetinek állítják be az egész órát,
mások szerint meg ha te magad nyomod a számlapra, hogy omega,
az már hamisítás is, mert nem az omega csinálta...

Szerintem van létjogosultsága, mert egy komoly gyűjtő pl. akkor se tud
100 éves Langét tenni a csuklójára, ha fejreáll. Így meg igen.
Másrészt meg sok kallódó szép szerkezet megmenekül az utókornak.

De nyilván megvan az a szempont is, amikor valakinek nincs 2 millája használt
karóra-karóra Patekkal villantani, de egy gondolo beépítés meg belefér. Kinek a pap...

Előzmény: mx320 (158407)
mx320 Creative Commons License 2015.08.15 0 0 158407

Sok helyen látok olyat,hogy "beépítés".Ez azt jelenti,hogy van akárhonnan egy szerkezet,amit betesznek egy noname tokba?

mx320 Creative Commons License 2015.08.15 0 0 158406

Aár-értékhez:Adott egy óra.Nem kvarc,skeleton-eléggé pofás külső.Nem hozzáértőt könnyen megtréfálhat egy frissen mögérakott imázzsal.Csak le kell gyártatni tetszőleges színben/felirattal.A képen látható darab pontosan 6euro.

 

 

APT Creative Commons License 2015.08.15 0 0 158405

Nézd, én a problémát - és valahol az ellentmondást is - ott vélem érezni-látni, hogy az állítólag a belbeccsel különösebben nem törődő, igazándiból márkanevet-presztízst vásárló gyűjtők is tőlem mindig és következetesen megkérdezik (leginkább persze azért, hogy megerősítést kapjanak egy-egy beszerzésükre, vagy annak szándékára), hogy mivel is jobb, miért is ér többet x, mint y...

 

És borzasztóan sokszor vagyok kénytelen azt mondani, hogy semmivel sem jobb, semmivel sem ér (műszakilag) többet, egyszerűen csak többe, adott esetben akár tízszer többe kerül és punktum... Ha nem tetszik, ne vegye, de nem tudok ennél kimerítőbb választ adni - mert nincs...

Ahogy te is mondtad: a luxustermékek piacán mindenki annyiért próbálja a portékáját eladni, amennyiért még azt hajlandók megvenni - és és ennek nincs igazán köze az előállítási árhoz (tehát a valós belbecshez sem sok).

 

Mindenesetre az, hogy ez a kérdés mégis állandóan felmerül, azért az egyértelműen azt mutatja, hogy igenis ott motoszkál a kérdés még a laikusban is, hogy mit kapott a pénzéért, és ez valóban megérte-e neki?

 

Persze, minden iparágban, minden területen vannak ilyen speciális, rétegpiacokra vagy simán sznobériára alapozott termékek, példának okáért még az értékelméletet valójában nagyon szorosan követő IT területen is (pl: Nvidia Quadro termékcsalád, hangyányival jobb és ellenőrzöttebb minőség többszörös áron) - de annyira szembeötlően, ordítóan erre sehol máshol nem tesznek fel mindent, mint a luxusiparban. Ott nagyon sokszor csak erről szól minden - a bálnapéniszbőr autókárpit, a gyémántokkal kivert mobiltelefonok, vagy éppen a Richard Mille órák már csak erről szólnak, kizárólag erről, semmi másról...

Előzmény: ronin s8 (158403)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!