Keresés

Részletes keresés

nickback38 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 157633

Ha kinyitod, jó eséllyel akár magad is beazonosíthatod a caliber-t :

 

http://oldswisswatches.com/Spares/Unitas_Mechanical_Movements.htm

Előzmény: Johnny 78" (157631)
APT Creative Commons License 2015.03.05 0 0 157632

Nem, ezekről nincs - talán soha nem is volt - nyilvántartás. Egy szerkezeti kép többet mondana (valószínűleg 560-as werk), de a fizimiskája alapján én erősen a 60-as éveket, 70-es évek elejét mondanám.

Előzmény: Johnny 78" (157631)
Johnny 78" Creative Commons License 2015.03.05 0 0 157631

A sorszámából nem lehet megfejteni a pontos évjáratát? (De azért köszi APT !)   :)

Előzmény: APT (157630)
APT Creative Commons License 2015.03.05 0 0 157630

Ez egy sajnos meglehetősen lepukkant Marvin, és szerintem 1960/70-es évekbeli lehet. Ezen állapotában különösebb értéket nem is képvisel, ha nem akarod hordani ténylegesen, akkor a felújítása sem lesz gazdaságos (annyiba bele fog kerülni biztosan, amennyit utána érni fog összesen az óra, vagy még többe is...) - tedd el, mint családi emléket.

Előzmény: Johnny 78" (157629)
Johnny 78" Creative Commons License 2015.03.05 0 0 157629

Jó napot Uraim! Meg tudnátok nekem fejteni, hogy mikori kiadás ez az óra?  Melyik évben gyárthatták? Ismeri valaki ezt a modellt? Érdekelne a véleményetek. Ezt az órát örököltem, és nem válnék meg tőle. Ez áll a hátlapon: Marvin. 0241137. Előre is köszönöm a választ!  

gallo Creative Commons License 2015.03.05 0 0 157628

Koszonom mindkettotoknek a valaszt. 

Előzmény: nickback38 (157627)
nickback38 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 157627

Régebben volt téma a koronazár/tömítés és forgató is. Aki szakértő, az úgy nyilatkozott, hogy nem árt a rendszeres beállítás/felhúzás - szvsz ha ez biztonságos, akkor csak növelem a biztonságot, ha minél kevesebbet mozgatom a

koronát...

Conrad kétállásos forgató 15e, egyállásos - cserélgetni is lehet az órákat - 11e. Műanyag fogaskerekek, egyszerű kialakítás, de tudja, amit kell. Az ETA caliber-ekhez némileg sokat forgat, ezt pl. egy 1e-s mechanikus időzítővel

kezelni lehet, de a töredék napra bekapcsolás is megoldás. Nem szeretnék a zsebedben turkálni, vagy közhelyeket

pufogtatni, hogy ha már luxusóra, akkor..., de ha belegondolsz ennyi pénz akár csak az egyik óra nagyszervizének

a díjához képeset sem sok.

Tomcat   fórumtárs anno készített egy összesítést a napi forgatási igény kapcsán :

 

"Annyit tennék hozzá, hogy az óraforgató 650 TDP esetében 10-15 nap alatt húzná fel az órát, tehát lejárt órát forgatni így nincs túl sok értelme. Az 1350 TDP már többet dolgozik a szerkezet ellen ha teljesen fel van húzva, mint amennyit a járástartalékért tesz. Az 1900-2160 TDP pedig kétszeresen többet terheli a szerkezetet a kelleténél.

Eddig is az volt az álláspont, hogy ki-ki döntse el maga, csak ezúttal ki is bontottuk számmisztikailag."

Előzmény: gallo (157624)
gallo Creative Commons License 2015.03.05 0 0 157626

OK, ezt most mar ertem. De mi a helyzet a nem csavaros koronakkal? Csak siman tekerem kihuzas nelkul?

Előzmény: innovations (157625)
innovations Creative Commons License 2015.03.05 0 0 157625

Egyszerűen fogod és felhúzod koronáról. Nem tudsz benne kárt tenni, hallani fogod amikor már elracsnizik a szerkezet. Tömítéseknek nem árt, de sokan nem szeretik ezt az állandó korona ki-be tekergetést. Szerintem ennek sincs jelentősége, hosszú évek óta játszom ezt pont a legrégebbi órámmal. Idáig még nem sérült és nem is fog. Mondjuk nem árt ha nem pont ferdén kapatod rá és nem is téped agyon. ;-)

Egyébként pedig az időközönkénti szervinél elvileg cserélik, szóval tekergesd nyugodtan.

Előzmény: gallo (157624)
gallo Creative Commons License 2015.03.05 0 0 157624

T. Szakertok,

 

Hogyan kell/lehet egy automata orat felhuzni? Konkretan Breitlingrol van szo, csavaros koronazarasrol es pattintosrol is. Art-e a koronatomitesnek az idonkenti felhuzas? Vannak napok, amikor keveset hordom az orat, 1-2 ilyen nap utan megall. Ezt szertnem elkerulni, hogy ne kelljen ujra beallitgatni. Eddig lengettem (neha nem eleget) vagy itthon is hordtam (amit nem szeretek). Egyszoval az a cel, hogy minel kevesebbet kelljen a koronat babralni es az orat allitani. Oraforgatom nincs es nem is szeretnek akkora osszeget befektetni. Bar ha valaki tud egy nagyon jo vetelt, akkor esetleg meggondolom.

 

Koszonom.

nickback38 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 157623

Elterjedt dolog ez a gumi/kaucsuk - áldassék Goodyear neve - nem csak karóra szíj készül belőle. Van pl. gyári gumiszőnyeg-garnitúra S Klasse-hoz(is). Meg velúrból is van, amiből pl. üléshuzatot is készítenek - persze azt

tudomásom szerint nem az S Klasse vásárlóinak szánják :-)

Aki pedig kétséggel viseltetik az említett anyagok iránt, annak szerencsére van alternatívája.

Előzmény: Felfedező2 (157622)
Felfedező2 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 157622

Még sok is lett a jóból, bocs, de nem vagyok egy fotó-beillesztő. A Rubber B viszont tényleg egy funkcionális alkatrész, műanyag, hivatalosan is a Rolexhez készül. Bár a fémcsat karakteresebb. Vissza is rakom holnap, asszem...

Előzmény: Felfedező2 (157621)
Felfedező2 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 157621

Közkívánatra: műanyag alkatrész egy Rolexhez. Rubber B szíj. És nem is rossz! 

Előzmény: nickback38 (157609)
nickback38 Creative Commons License 2015.03.03 0 0 157620

Baross utca - Longines-nél csat probléma volt a szervíztapasztalat Omega-nál van, de az alapján (is) ajánlanám.

Előzmény: TtK (157619)
TtK Creative Commons License 2015.03.03 0 0 157619

Sziasztok,

ismét eljött az óráimnál a karbantartás ideje; az egyik egy 2892 (Longines amúgy), a másik egy ilyen: http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?00&ranfft&&2uswk&TD_1393

Tudnátok szervizt javasolni? Esetleg olyan, amit nagyon ne? Néztem a Longines márkaszervizeket a honlapon, mi a tapasztalat? 

Köszi előre is.

Wreck Diver Creative Commons License 2015.03.03 0 0 157618

OFF:

 

A Citizen 0201 kaliberének indiai klónjai ketyegnek bennük
( Nem lopták az ötletet, a Citizen segítségével készültek a "Hindusztán Szerszámgépgyár fantázianevű akármiben. :D ).


Ennyi pénzért szerintem jópofa darabok, ha érdekel az indiai óragyártás. :)

Előzmény: Bali racer (157617)
Bali racer Creative Commons License 2015.03.03 0 0 157617
Wreck Diver Creative Commons License 2015.03.03 0 0 157616

Volt valami ilyesmi gyagya mechanikus régebben is Swatchokban, ha jól emlékszem.
Egyszer egy hulladék darabot elkezdtem szétszedni, és az én gyenge kis kezeim ellenére is
olyan érzés volt, mintha alufóliából hajtogattak volna benne mindent. Ijesztő volt rendesen. :D

Na lehet az ehhez képest egy tank érzetét keltené. :))

Előzmény: APT (157614)
vzstrial Creative Commons License 2015.03.03 0 0 157615

Köszi. Akkor pl a bemutatott Tourbillon szerkezetnél kompromisszummal a helyigény miatt használják ezt az egyenes horgonyt.

 

Majd jönnek a sistem51 rajongók :) de ezerszer jobban járok ha egy végletekig leeszerűsített 7S26os seiko-t veszek ennyi pénzért. mondjuk nem terveztem a swatch-ot megvenni :) ezen még a kezdetek kezdetén szemeztem, mert szkelettált és látom a szerkezetet... nem tudom mennyire szereti a szerkezet a szokásos kitépem a koronát, szereléskor. Valahogy úgy érzem hiába van ebben jó (szerelhető, nem műanyag :) ) eta szerkezet ez is egy egyszer használatosra lett tervezve.

Előzmény: APT (157614)
APT Creative Commons License 2015.03.03 0 0 157614

Igazándiból a helytakarékosságon kívül semmi - ráadásul geometriailag az ilyen rövid egyenes horgony voltaképpen nem előnyös. Gondold végig - az egyik irányban teljesen más karon emel, mint a másikon - nem véletlen a kialakult hagyományos horgonyforma - ideális esetben mindkét emelés egyforma karon és egyforma nyomatékkal, azonos impulzust átadva jön létre - ez egy egyenesnél ab ovo nem lehetséges. Viszont az ilyen horgony lehet picit könnyebb, ami mindenképpen cél, de ennek a járásra valós hatása valójában nem sok van, a horgony tömege csak a kimondottan gyors járású werkeknél lesz tényleg izgalmas kérdés.

 

Ami az első gondolatot illeti: nem, szerintem ilyen szintű műanyag gagyit mechanikus szerkezetben ma a kínai óraipar sem produkál. Korábban (a 70-es évekig) készültek full-műanyag mechanikus karórawerkjeik, de azok eleve a nagyon filléres kategóriába tartoztak - amit ma gyártanak, az viszont már mind megüti a normálisnak mondható szintet. De ez a Sistem51 - ez egyszerűen ijesztő...

Előzmény: vzstrial (157611)
APT Creative Commons License 2015.03.03 0 0 157613

Ugyan már, nyugi, amúgy is bélaszagú picit az egész történet... ;-)))

 

Majd lenyugodnak a kedélyek.

Előzmény: oys... (157612)
oys... Creative Commons License 2015.03.03 0 0 157612

És mindezeket olyanvalakitől tapasztalva végképp álságosnak tartom a dolgot, aki minden témafelvetés láttán olyan mélységekben okoskodik és a vélt vagy valós igazához mindenki ellenében olyan sokáig ragaszkodik, hogy ennek egyenes következménye lehet a kissé nyíltabb reakció, majd erre hozakodik elő mindezzel!

 

Köszönöm, én nem kérek a jövőben mindebből!

Előzmény: oys... (157610)
vzstrial Creative Commons License 2015.03.03 0 0 157611

Vicces, már a kínai se ennyire szar :D nem akarok általánosítani mert gondolom ott is akad hasonló "gyöngyszem"

 

Látom pörgős a topic :D :D :D így inkább itt kérdem meg: Becseinél is láttam a horgony nem a "megszokott" pl villás állású hanem egyenes, majdnem azt mondom mint a kronométer gátszerkezet karja. No erről beszélek itt ni:

Tehát van-e ennek valami oka a pusztán helytakarékosságon kívül? Design?

Előzmény: APT (157601)
oys... Creative Commons License 2015.03.03 0 1 157610

Nos, ezen fórum iránti ragaszkodásomba ellenszenv vegyült és tudathasadást fog okozni a jövőben, ha ez így marad.

 

Az én világomba nem fér bele, hogy ha valami rém ellenszenves, akkor arról szóvirágokban fogalmazzak, nem szeretem kerülgetni a témát, mint macska a forró kását. (Legfeljebb igyekszem kultúrember módjára megfogalmazni.)

Az meg aztán végképp nem az én világom, ha valaki az orromra köti, hogy utólagosan keresgél vissza hozzászólásokat, hátha azok támadhatóak, vagy kikezdhetőek.

És ráadásul mindezt olyan körülményesen fogalmazgatja meg, hogy elsőre ne ezt értsük alatta, de valójában ez áll benne - no, meg olyanokat olvasva is felhördülök, hogy azért mutogatnak valamit jogászoknak, hogy tanulniuk mindenből lehet, majd megjegyzés érkezik, hogy amikor a jogász lát benne fantáziát, az már reménykeltő. Mire, a társalkodó társ jogi alapon való támadására?

Meg aztán burkolt kioktatásokra sincs szükségem.

 

Hát hiányzott az ilyen módi?

Viszolyogtatóvá válik az itteni közeg!

nickback38 Creative Commons License 2015.03.03 0 0 157609

Mindenki magából indul ki...nagy igazság.

Előzmény: APT (157606)
Wreck Diver Creative Commons License 2015.03.03 0 0 157608

Persze. 20 éves, még 2-3 évtizedig védhető tervezésű darabokkal lenne esélyük,
de 50-es, 60-as évekbeli csodákkal már maximum köpködni lehet a kínaiakat, ha másolnak. :))

Előzmény: APT (157607)
APT Creative Commons License 2015.03.02 0 0 157607

Sokat rágtuk már ezt a témát, de azért jó tudni, hogy a nemzetközi fórumoknak is örök témája az, hogy amikor egy "nagy név" saját kaliberszámmal lát el egy standard ETA werket, alkalmasint még úgy is rendeli a cégtől, hogy azon az ETA jelölései ne is legyenek sehol, és a kommunikációjában, prospektusaiban is igyekszik annak valós eredetét eltitkolva egyértelműen azt sugallni, hogy egy egyedi, "másoknál jobb" szerkezetről van szó - akkor az morális értelemben egyértelműen csalás, de még jogilag is ingoványos...

 

Egyébként meg nagyon nem véletlen, hogy ma már boldog-boldogtalan saját kalibereket próbál talpra állítani - egyértelműen érzi mindenki, hogy ez egy abnormis állapot, ami legfeljebb átmenetileg volt tartható...

Előzmény: Wreck Diver (157603)
APT Creative Commons License 2015.03.02 0 0 157606

Figyuzz, ez egy órás topic, és ha nem haragszol, itt mindenki egyértelműen és elsőre fogta az üzenetet, miszerint te közvetetten kvázi jogi eljárással, felelősségre vonással fenyegeted meg azokat - akik nem a neked tetsző véleményt fogalmazzák meg (miközben véleményed mögé valós szakmai súlyt ebben a kérdéskörben nem tudsz tenni).

 

Nem kell ezt ragozni, értjük, vettük, súlyán tudjuk kezelni, és meg is van róla a véleményünk...

Előzmény: nickback38 (157605)
nickback38 Creative Commons License 2015.03.02 0 0 157605

A "becsapva érzem magam" és az "XY becsapott" az nem uaz. Ahogy a "hülyeséget mondasz" és a "hülye vagy" sem. Nem attól kerül bele vmi a vélemény kategóriába - ami mindenkit megillet -, hogy odabiggyesztik pl. a véleményem szerint bevezetőt. Az sem számít, hogy részese voltam-e, az eseménynek/birtokolom-e a tárgyat stb. - mondhatok véleményt a Mercedes-ről úgy, hogy csak az utcán láttam, de van amit akkor sem ildomos mondanom, ha hat áll belőle a garázsomban.

Ha így lenne, bárki bármiről bármit kommunikálhatna büntetlenül. Viszont nem így van.

A másik út, hogy bizonyítani tudom az állításom, de ekkor már nem véleményről, hanem tényről beszélünk - és a törvény előtt kell bizonyítani, ha a másik fél mást gondol.

 

"netán azokat sajátnak sugalmazzák a márkanév kezdőbetűjéből képzett kaliberszámmal, az szerintem nem lehet gond."

 

Persze, de nem mindegy, hogy mindez hogyan van megfogalmazva. Az ördög a részletekben lakik :-)

Előzmény: Wreck Diver (157603)
Exebeche Creative Commons License 2015.03.02 0 0 157604

Ilyen értelemben akkor az Eterna korrektül jár el, mivel nem kamuznak a szerkezetek származásáról: http://www.eterna.com/en/heritage/chronograph-limited-edition-1938

Ezen felül pedig saját fejlesztésű szerkezeteket is használnak a drágább kollekcióknál:

http://www.eterna.com/en/calibre/eterna-calibre-3510

 

 

Előzmény: Wreck Diver (157603)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!