Keresés

Részletes keresés

Certina Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156441

 

Wreck Diver,

 

Szerinted jól értelmezem-e, hogy amennyiben magánszemélyt fizetek ki e-bay-en kívül, gyakorlatilag egy általa e-mailben megadott bankszámlára, akkor nincs védelmem?

 

Items purchased off eBay:

Items are eligible unless they are excluded below:

  • Real estate, motor vehicles, capital equipment, travel tickets, and events tickets
  • Intangible items
  • Services
  • Items purchased using PayPal Payments Pro or Virtual Terminal
  • You may not file a dispute for a Personal Payment

Köszönöm!

Előzmény: Wreck Diver (156439)
Certina Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156440

Nagyon köszönöm!

 

Szinte éreztem, hogy Te leszel az első segítő :-)

Átnézem a teljes irományt!

 

Köszi, köszi!

 

Péter

Előzmény: Wreck Diver (156439)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156439

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=xpt/Marketing/popup/UAeBay-outside

Figyelj rá, hogy termék vásárlása legyen a pénzküldés célja rovatban,
és nézd át a Paypal FAQ-ot, hogy az órák beletartoznak-e. Nekem úgy rémlik, igen.

Szlovákiából magánszemélytől vett cuccra szerintem sincs vám+áfa.
Azt hiszem vállalkozásként ha vásárolsz nagykertől, ott a helyi áfát rádobják, ha nincs közösségi (EU) adószámod...

Előzmény: Certina (156437)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156438

Nem kell elítélni azokat, akiknek megfelel egy Hamburger, Police stb.
Láttam olyan embert, aki Los Angeles legjobb környékén 5 hálószobás házban lakik,
és egy gardróbszoba van tele a legkomolyabb divatmárkák néha sosem használt ruháival, cipőivel.
Plusz 4 autó a garázsban. És közben tizen darabos Invicta gyűjteménye van, Imádja őket, és elégedett velük.

Szerintem nem kell ezt lenézni.
Ennyi erővel a Renault Thalia stb. tulajokra is lehetne kávétpoharat dobálni a dugóban
azzal, hogy mégis miféle elcseszett szépérzékű emberek valójában.

Na de milyen jogon? Kinek mi tetszik...

Nem is érted őket? Persze, hogy nem.
Egy állatvédő se érti meg azt, aki csigás-, vagy számszeríjjal vadászik szarvasra.

Nem vagyunk egyformák, és szerencsére az óraipar nagyjából mindenkit ki tud szolgálni.
Nem volt ez mindig így. Voltak idők, amikor a sokunk által csodált komplikált zsebórákhoz ugyanúgy csak a legmódosabbak juthattak hozzá,
mint ma egyes gyártók óráihoz. Csak míg ma van Wienerschnitzel&Sohne, Seiko, Casio, TikoTime,
addig akkoriban egyszerűen nem volt olcsó alternatíva. Lehetett lesni a templom tetejét helyette.

Annál azért a mai helyzet sokkal jobb. :)

Előzmény: spyder999 (156436)
Certina Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156437

Sziasztok,

 

Segítséget szeretnék kérni PayPal-os tranzakcióhoz.

 

Áldozat: Seiko prospex sumo

Eladó: Szlovália, meghirdetve a Chrono24-en.

 

Kérdésem, problémám: napi szinten levelezünk, kiderült, hogy a személyes találkozás-átvétel gyakorlatilag megoldhatatlan.

 

A tranzakció nem a chr24-en keresztül, de paypalos fizetéssel lenne az eladó szlovákiai bankszámlájára (magánszemély), majd trackinges gyorspostás feladás a címemre.

 

Biztosíték-e számomra a paypalos fizetés, vagy ez olyan, mintha a magán bankszámlájára utalnék, azután vagy kapok valamit, vagy nem?

 

Jól tudom-e, hogy ebben a viszonylatban sem vám, sem ÁFA fizetési kötelezettségem sincs?

 

Köszönöm, ha valaki érdemben tud segíteni, tanácsot adni!

 

Péter

spyder999 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156436

 

"Az elemcseréig nem jut el az Armani-Police-Fossil-Hamburger&Kebab&Sohne gyűjteményével. Sokrétű az óravásárlók tábora. :)"

 

Igen, sokrétű.

 

Nekem ezek a kedvenceim :

 

http://ekszer-ora.vatera.hu/karora/ferfi_karora/egyeb_ferfi_karora/svajci_arany_uj_luxus_ferfi_ora_karora_aranyora_2010517856.html

 

Egyedüli érték benne az 1g 24k arany lapocska.

 

Másik:

 

http://ekszer-ora.vatera.hu/karora/ferfi_karora/egyeb_ferfi_karora/svajci_23_kt_arany_luxus_ferfi_ora_karora_aranyora_2007179342.html

 

Teljesen értéktelen vackok,és van rá kereslet!

 

Gondolom egy-két megtévesztett háziasszony venne karácsonyra az urának.

 

És láttam már elkelni komoly összegekért.

 

Aki meg magának akar ilyet venni,annak nem tudom mi munkálkodik az agyában.

Gondolom egy-két hónap alatt megkopik 3 mikonnyi 23 karátos arany,és utána még förtelmesebb az egész kárc óra.

Szerintem nem is szoktak ilyen tiszta arannyal aranyozni,mert az még képlékenyebb és kopósabb.Érthetetlen az egész!

 

Előzmény: Wreck Diver (156431)
Faszi Kém Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156435
Előzmény: Faszi Kém (156434)
Faszi Kém Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156434

Ezt a leírást találtam róla, a fórumokon még nem igen hozták szóba:http://www.soprod.ch/EN/index_htm_files/Generique%20SOP%20A10-2.pdf

 

Előzmény: Wreck Diver (156433)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156433

A rengeteg ETA-s óra között igazi különlegesség lesz.
Kár, hogy elbarmolják a rotort. A gyári genfi csíkos sokkal szebb.

Szerintem minőségben biztosan tudja azt, amit egy ETA. Főleg, hogy drágább szerkezet.


Előzmény: Faszi Kém (156432)
Faszi Kém Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156432

Üdv az uraknak!

 

Óravásárlás elött állok és adott egy Steinhart Soprod A-10 szerkezettel. Mennyire megbízható? 

Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.08 0 0 156431

Szerintem sokszor szűklátókörűek vagyunk a hobbinkból, anyagi helyzetünkből stb. kifolyólag.
Olyan ez, mint amikor egy szállodás olvas az itthon idegen nyelvet beszélők százalékos arányáról.
Nyilván megdöbben, hiszen a saját munkakörnyezetében - akárcsak anno a suliban - mindenki beszél idegen nyelvet...

Egyrészt rengeteg ember van a világon, aki egy kicsit sem konyít - és nem is akar - az órákhoz. "Ez szép, ez kell" jeligére.
Fogalmuk sincs, mi az az automata, kézihúzós, kvarc, tourbillon. Mutatja az időt és kész.

Másrészt a divatóra fogalma nem egzakt. Van, akinek a JLC, Omega, Zenith, Rolex stb. divatórák, és évente vesz valamelyikből egyet-kettőt.
Vagy éppen az adott évszakhoz, kedvenc kabát színéhez választanak. Ugye, leopárdmintás Daytona például.
A dobozok-papírok mennek a szemétbe, a nem hordott-megunt darabok meg rohadnak a gardróbszoba X szekrényének Y fiókjában...

És aki nem ért hozzá, és még jól is áll anyagilag, azt nem érdekli / nem tudja, hogy egy kínai Emporio Villanto 80 ezerért nem jó üzlet.
Neki azok tetszenek, vesz évente hármat a divatjamúlt, elunt darabok helyett, így fel se tünik neki, hogy kétévente beszarnak mondjuk.
Az elemcseréig nem jut el az Armani-Police-Fossil-Hamburger&Kebab&Sohne gyűjteményével. Sokrétű az óravásárlók tábora. :)

Előzmény: wg5113 (156430)
wg5113 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156430

A Longines -nél én is erre gondoltam.

Igen ez még lehet jó nekünk olyan szempontból ,hogy egyes gyártók meglepnek minket egy pár újdonsággal.(Tissot)

Aki ért valamit hozzá az nem fog mellé ezután sem,aki nem annak meg nem fáj.Van viszont egy olyan tendencia,hogy az óra vásárlók zöme a "divat" órákat veszi inkább és a kirakatokban ezért egyre több van belőlük.Komoly órát csak üzletemberek(némelyik hamisat),vagy igazi szerelmesei az órának vásárolnak,pénztárcájuktól függően.

Előzmény: Wreck Diver (156429)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156429

Longines: Szerintem nem a helyhiány és a szerénység okán nem vésik rájuk, hogy adjusted in 5 positions. :)

Ami meg a Tissot-t és a többi etást illeti, az ő bajuk, hogy a mai napig olyan szerkezetekkel dolgoznak,
amiknek a hajdan volt szabadalmi oltalma duplán lejárt, majd elhunyt végkimerülésben.

Szedtek itt már szét kínai 2824-est, 7750-est páran. Egyelőre még bontva lebuknak.
Na de jóformán azért, mert a kínainak nem éri meg költeni a precízebb finiselésre, jobb alapanyagra, MEO-ra.
Lassan csak kedv kérdése, hogy csinálnak-e az eredetitől megkülönbözhetetlen klónokat vagy sem...

Persze joggal mondhatják a gyártók-tokozók, hogy úgy kell a parasztnak, ha használtan, ebayen, vaterkán vesz órát,
elvégre úgysem az ilyen ember a célcsoportjuk. De egyrészt mindenki hallott már hülye márkabolti eladóról,
aki azzal kereste a mellékest, hogy kínai cuccot cserélt ki az elboltolandó eredetire, másrészt a hozzá nem értő
tömegek ( Ők vannak többen. Nem az órabubusok tartják életben az ipart szerintem. ) ha elég - általuk eredetinek hitt -
hamisítványt dobnak 1-2 év után a szemétbe, akkor durván rossz hírét kelthetik egy-egy márkának azért.

De az ő bizniszük, nem az enyém. Úgysem veszek etás órát használtan. :)

Előzmény: wg5113 (156422)
y78 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156428

Én a Hydroconquest után olvasgattam, és neten találtam, szóval biztosra nem vehető...

Előzmény: wg5113 (156426)
Andy Baron Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156427

Vagyis nem milliós cucc... Köszi! Szerinted az Ebay-on, vagy a Vaterán áruljam?

Előzmény: Törölt nick (156425)
wg5113 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156426

Köszönöm szépen!Én külföldi fórumokon sem találtam róla semmi használhatót.

Előzmény: y78 (156423)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156425

Törtarany érték, plusz maximum 10 ezer pénz. 

Előzmény: Andy Baron (156424)
Andy Baron Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156424

...úgy csinált, mintha feltöltötte volna a képeket, de sehol sem látom, így még egyszer próbálom...

y78 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156423

Amennyire tudom, elabore...

Előzmény: wg5113 (156422)
wg5113 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156422

A Tissot esetében arra gondoltam ,hogy sok a hamis,ezért van bizonytalanság és ha mindenki mindent tokoz ,akkor nem a Tissot esetében kérdés ,hogy mi  van benne csak a csoporton kivülieknél lehet bizonytalanság. A Longines pedig azt nem árulja el ,hogy milyen minőségű,mondjuk Top,vagy Ellabore a benne levő 2824-2.

Tomi :

Igen tudom és azt hiszem Neked is igazad van valahol.

Előzmény: Wreck Diver (156419)
Andy Baron Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156421

Üdv!
Hagyatékból maradt rám egy fehérarany karóra, aminek az értékét csak nagyjából sejtem!
Nem lévén jobb ötletem, tőletek kérdem, hogy a képeken látható karóra mennyit érhet?
(Az óratok mérete 2,5 cm, a szíj a befogónál 1,8 cm.)
Köszönettel:
Botta András
06/70 2200444

y78 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156420

Az enyémben is az SW200 van, de én bizony nem mértem a pontosságát, csak felveszem, ha inghez kell és gyönyörködöm benne napközben :)

Előzmény: wg5113 (156412)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156419

A Longines és Tissot nem kérdés. Swatch Groupos mindkettő.
Náluk az ETA szerkezet bizonyos értelemben manufaktúrawerk,
hiszen a gyár is a cégcsoport tulajdona. 

A többi meg úgyis kiderül.

Az IWC max. 10 ezerről 12800-ra emeli a modell árát, és belevág valami pellatonosat.


Előzmény: wg5113 (156418)
wg5113 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156418

Persze van idejük a gyártóknak fel készülni.Kíváncsi vagyok,hogy mi lesz ebből és mit tudunk majd biztosan arról,hogy melyik óra mit rejt.

Például a Longines Legend Diver 2824-2 szerkezetéről még mindig nem mondott semmit a Longines.Ha már ez is titok,akkor mire lehet számítani.Mindent szét kell szedni mint a Tissot órákat,hogy biztosra menjünk? A kisebb gyártók szerintem is nagyobb szerephez jutnak majd.

Előzmény: Wreck Diver (156417)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156417

Biztosan megvannak a tervek arra az esetre, ha az ETA eljut odáig, hogy a gyártók nagy részének végre fityiszt mutathasson.
Csak a vészforgatókönyv lényege, hogy nem nyúlnak hozzá, míg van más - olcsóbb - lehetőség.

Aztán ha eljön az ideje, ki-ki lép majd, ahogyan eltervezte. Lesz, aki lemond az olcsóbb modellekről,
lesz, aki előránt a kalapból egy az olcsóbb darabokba szánt saját kalibert, lesz aki kínait tokoz a swiss made-et kijátszó trükkökkel, és lesz aki szimlán tönkremegy.

De ez még odébb van. És nem szabad elfelejteni a Soprod-ot, DD-t, és a száz másik kisebb szerkezetgyártót,
akinek a nevéről nagyon sokan még csak nem is hallottak. Ők is kérnek majd egy-egy szeletet a tortából, ha az ETA-tól odaférnek...

Előzmény: wg5113 (156416)
wg5113 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156416

Ez a kerek összefoglaló szerintem teljesen tükrözi a valós állapotokat.Ettől függetlenül engem elkeserít az IWC és több neves gyártó pont a szerkezet használatukkal.

Előzmény: APT (156415)
APT Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156415

A Sellita igazándiból az utóbbi időben futott fel, és nagyon sokat fejlődött. Míg két-három éve csak egy közepes minőségű ETA utánzat volt, addigra mára teljes értékű minőségi alternatívává nőtte ki magát.

De ez elmondható egyébként sok kínai werkről is - pontosabban, ha az nem is, hogy jó ETA/svájci alternatívákká váltak volna már, de az igen, hogy óriásit fejlődtek minőségileg, és egy hullámzóan gyenge/gagyi minőségről feljöttek egy megbízható középszintre.

 

Nem véletlenül vetemedik most már az IWC is arra, hogy simán berakjon Sellitát - nem rosszak ezek. Ettől függetlenül megvan a véleményem erről az egészről - de az amúgy is ismert...

Előzmény: wg5113 (156412)
wg5113 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156414

Már én is láttam jó selita-t ez igaz. Viszont az Eta egyenletes minőség, persze a saját gyártási kategóriájában.Nem mindenbe tesznek top szerkezetet sajnos.

Az a cél ,hogy ne adjanak és ezzel feljebb poziciónálják magukat szerintem.

Előzmény: Wreck Diver (156413)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156413

Fene tudja. Nekem beválik a Sellita SW200.
Persze én nem mértem soha napi járáseltérést még.
Néha nagyritkán feldobom a vibóra. Szép egyenes vonalat húz, béke van az olajfák alatt...

De nyilván vannak lemaradásaik az ETA-val szemben. Kérdés, miben ( hajszálrugó, billegő anyaga esetleg ).

Nem tudom, eljön-e az a nap, amikor az ETA a saját márkáin kívül senkit nem fog kiszolgálni, de ha eljön, érdekes következményei lesznek. 

Előzmény: wg5113 (156412)
wg5113 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 156412

Szerintem is így lehet.Az enyémben két nap nem tudott egyformán járni  a selita.Ezért a DS1 2824-2 -es szerkezetét rakattam bele Hantos mesterrel.Eladásnál meg vissza cseréltem .Ez a Tag-ra nézve az én szememben szégyen.Lesznek cifra dolgok a sokszor "lenézett" ETA hiányából adódóan.

Előzmény: Wreck Diver (156411)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!