Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.25 0 0 155534

Köszönöm szépen!

Előzmény: APT (155532)
APT Creative Commons License 2014.09.25 0 0 155533

Lehet ezt ragozni, de az Ingersoll anno kimondottan gagyigyártó volt. Kifejezetten. Kb: mint a keleti blokkban a Ruhla, csak méginkább...

Előzmény: nickback38 (155529)
APT Creative Commons License 2014.09.25 0 0 155532

Aranyérték +5-10eFt. Praktikusan ez az óra szerintem valahol 70-100eFt közötti értéket képviselhet.

Előzmény: Törölt nick (155531)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.25 0 0 155531

Bocsánat, hogy eltérek a szóban forgó témától, csak azt szeretném megtudakolni, hogy az arany Poljot karóra milyen értéket képvisel működő képesen sérülés mentesen.

Itt látható mert már emlegettem!

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=131768654&t=9002169

 

 

Wreck Diver Creative Commons License 2014.09.24 0 0 155530

OFF:

Szemmel láthatóan nekik sem okoz gondot, hogy  az időszalagjukon
szünet van az 1970-es mikiegeres óra és az 1990-es kínai open heart között. :D

De azért van a kínai unitastól a dupla tourbillon-ig minden.

Mondjuk az áraik elég erősek ahhoz képest.

Előzmény: nickback38 (155529)
nickback38 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 155529

Ingbe, nyakkendőbe, kézimunkával...készülhetett volna bármely más óragyárban akkoriban, hasonló lenne a film. Mindennek volt stílusa. Nem vagyok ellene a technikai fejlődésnek és szentimentális sem vagyok, de azért jobb

lenne, ha az élet nem minden területén tartanánk ott, ahol most vagyunk...Az automaták/kézihúzósok egy kicsit visszahozzák azokat az időket, amikor még a technika volt az emberért és nem fordítva. Emberléptékű technika.

 

"Újkorában is tipikus "coin watch" gyártó volt."

 

Legalább mondhatnám, hogy ugyanolyan authentikus maradt azzal, hogy most a kínaiak gyártják :-)

Előzmény: Wreck Diver (155523)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.09.24 0 0 155527

Olyan értelemben érdekes ( Harry Potter mellett persze :D ),
hogy Potter nem az olcsó megoldásairól volt híres.
Elképesztő technikai megoldásokkal készített ma is kuriózumszámba menő órákat.

De ettől függetlenül a fejébe vette, hogy megoldja,

hogy a szegény embernek is pontos, megbízható órája legyen.

Ezért csinálta ezt az olcsó órát, aminél a hidak a hátlapból lettek kialakítva.
Saját maga mondta, hogy " a legjobb óra, amit csak 4 dollárért venni lehet."



Miközben ilyeneket készített amúgy:

Előzmény: Navigare necesse est (155524)
Oraimado Creative Commons License 2014.09.24 0 0 155526

Piszkálja a csörömet, hogy kik is lehettek ezek.....

Előzmény: Oraimado (155514)
Fiery Creative Commons License 2014.09.24 0 0 155525

Valahol nekem is szimpatikus, ha egy marka nem adja be a derekat egy adott oruletnek, de a buvarora kerdes nem igazan hobort, nem atmeneti divat, hanem mar 60 eve folyamatosan, toretlenul szarnyal. Sok markanal buvarorabol adjak el a legtobbet, vagy legalabbis a buvar modellekbol lenyegesen tobbet adnak el, mint mas modellekbol. Es most, hogy a svajci oraipar felett megint gyulekeznek a felhok, szerintem ideje mindenkinek tobb labra allni, es ahol vannak lyukak a portfolioban, azokat betomkodni gyorsan. Az AP es a Cartier jo erzekkel lepte meg ezt, es mindket cegnel jol is sikerult az eredmeny, az AP-nel hatalmas siker a Diver. A Cartier-vel annyira nem foglalkozok, de velhetoen nekik is bejott a sajat Diveruk. A kovetkezo, 2015-os SIHH es BaselWorld me'g talan nem fogja megmutatni az okosorara adott igazi reakciokat, de a 2016-os evben mindenkepp latni fogjuk, melyik marka milyen megelozo csapasokkal keszul az okosorak tamadasara. En a Rolex helyeben is lepnek, pl. ideje lenne feladni a gumiszij ellenesseguket, es esetleg kihozni egy me'g nagyobb buvarorat (vagy legalabbis sportorat) is. Az Omega mindenkepp keszul valamivel, ez boritekolhato, de rajtuk latszik is, hogy megfontoltan ugyan, de igyekeznek a trendeket jo utemben lekovetni. A Breitling se halad rossz uton ujabban, de naluk barmikor beborulhat minden megint, nagyon hullamzo a ceg teljesitmenye az utobbi 5 evben, ezert erdekes lesz latni az o (panik)reakciojukat :)

Előzmény: Navigare necesse est (155522)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.09.24 0 0 155524

"...H. Potter is szabadalmaztatott olyat"- a varázsóra :)

Előzmény: Wreck Diver (155523)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.09.24 0 0 155523



Még a rodico-t is maguknak gyártották házon belül...

De volt még ott Howard, Illinois, Elgin, Waltham, Rockford, South Bend,
Hampden ( ezt tokkal-vonóval megvették a ruszkik anno. Így indult az óragyártásuk.
Nem véletlen néz ki ugyanúgy a cal. 4302. Még tán csereszabatos is lehetett eleinte... ).

Szinte mindegyiknek voltak csúcsmodelljei, amik gond nélkül felvették a versenyt a svájciakkal, sőt...

Én nem vennék Ingersoll-t. Újkorában is tipikus "coin watch" gyártó volt.
( Bár pl. Albert H. Potter is szabadalmaztatott olyat. )


Előzmény: nickback38 (155489)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.09.24 0 0 155522

Nekem személy szerint tetszik, hogy egyes kékvérű márkának egyáltalán nincs, vagy csupán 1-2 sport modellje van. VC Overseas, ALS-nek én sem tudom, hogy lenne, PP Nautilus, Breguet-nek van egy pár sport és sportosan elegáns modellje, egyik kedvencem, ami a klasszikus Breguet eleganciát modernitással ötvözi:

http://www.chrono24.de/breguet/marine-automatic-big-date---100--new--id2177603.htm?dosearch=true&searchexplain=true&resultview=list&query=breguet++marine&sortorder=0&maxAgeInDays=0&watchTypes=U&usedOrNew=new&dosearch=true&urlSubpath=/search/index.htm


Okosórák témához általánosságban:

Úgy hiszem, mindig lesz egy réteg, akinek igénye lesz a klasszikus értékekre, így a mechanikus órákra is. Valahol ez társadalmi státusztól is függ, bármennyire visszatetsző is e megállapítás. Lehet, hogy  mai fiatalok körében (16-30 év) általánosságban a konzerv cipő, lógó ülepű 2-3 számmal nagyobb nadrág a divat, igénytelenség jellemzi őket, de köztük is van egy réteg, aki igényt tart a csináltatott Vass cipőre, Zegna öltönyre, ugyanígy a mechanikus, minőségi órára.

Úgy gondolom, sosem vennék okosórát, hiszen az úgynevezett okostelefonom is csupán beszélgetésre, szöveges üzenet írásra, és külföldi tartózkodás során (szinte kizárólag ekkor) internet elérésére, fotózásra, videózásra használom.
Mint más is írta, a kijelző mérete eleve problémás a használhatóságot illetően.
De feltételezvén bizonyos előre nem megjósolható, néhány éven belül bekövetkező, gyakorlatban is megjelenő technológiai áttörések (kijelző problematikája, még kisebb elektronikus szerkezetek) megvalósulását, el tudnám képzelni, hogy egy olyan JLC Reverso Duo (azt mondta valaki a JLC-nek nincs ikonikus modellje, pedig a Reverso pont a legikonikusabb) viselését, aminek egyikfele mechanikus automata óra, míg másik fele egy digitális okosóra, melynek akkumulátorát ideális esetben a mechanikus óra automatikája tudna tölteni.

Ha ilyen egyszer piacra kerülne, nem lenne ellenvetésem.

Előzmény: Fiery (155509)
dexter0719 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 155521

"de az Omega, Longines, JLC, Zenith márkanevek hallatán szerintem ahányan vagyunk, annyiféle kinézetű óra jutna eszünkbe... Nincs "tipikus" órája ezeknek sem."

Ezzel azért vitatkoznék.

Az Omegának ott van a Speedmaster, a JLC-nek pedig a Reverso. Mindkettő legendás és jellegzetes óra. Nem nagyon keverhető össze más órákkal.

Előzmény: APT (155502)
Fiery Creative Commons License 2014.09.24 0 0 155520

Ja, hogy ez. Hat, megneztem, tenyleg ennyibe kerulnek ezek. Kicsit csodalkozom, hogy igy elszalltak az AP arak, mondjuk amikor utoljara neztem, akkor a kulonfele Diver modellek arainal leragadtam, azok nem ennyire durva osszegbe kerulnek :) Csaknem 2x szorzo a 2 ora kozt, hm... Vegul is, ha csak ez a 2 ora johet szoba, akkor en is az Hublot-t vettem volna. Ha kicsit tagabbra nyitjuk a lehetosegeket, akkor meg egy Divert. Ha magamnak, akkor meg egyiket sem, mert tul nagyok ezek a csuklomra, sajnos... Engem egyebkent a full fekete dizajn nem zavarna, jo darabig divatosak lesznek ezek, eleg melyen beleegett az oraiparba ez a fekete mania, mar csaknem mindenki beallt a sorba. Me'g az Omega is, a Dark Side of the Moon-nal.

Előzmény: Babcsitapsi (155519)
Babcsitapsi Creative Commons License 2014.09.24 0 0 155519
Előzmény: Fiery (155518)
Fiery Creative Commons License 2014.09.24 0 0 155518

Kicsit furcsanak talalom az emlitett arakat. Egy keramia tokos Big Bang-et hasonlitasz egy arany AP Royal Oak Offshore-hoz? Vagy melyik volt a konkret masik modell, ami versenyben volt? Ha nem tevedek, egy acel vagy keramia tokos Offshore elvileg nem kerulhet ilyen sokba, marmint ha uj ar minusz elerheto bolti kedvezmenyt vesszuk alapul. Ha pedig arany az Offshore, azt arany Big Bang-gel kellene osszevetni.

Előzmény: Babcsitapsi (155516)
Babcsitapsi Creative Commons License 2014.09.24 0 0 155517

Babcsitapsi Creative Commons License 2014.09.24 0 0 155516

Tenyleg AP szerettem volna en is de azert kozel sem mindegy hogy 13ezer vagy 25ezer.Tudom akinek van 13 annak kell lennie 25nak is,de ennyi volt az a lelektani hatar amit meg hajlando voltam kifizetni.(Hasznalt orat nem szerettem volna).

 

 

 

Fiery Creative Commons License 2014.09.24 0 0 155515

Mar lassan 10 eve, hogy feltamasztottak az Hublot-t a Big Bang-gel. Utana lehet nezni a Chrono24-en es mas hasonlo weboldalakon, hogy eddig hogyan alakultak a hasznalt Big Bang-ek arai. Nem gondolom, hogy ez a kozeljovoben sokat valtozna, nem latom az okot a valtozasra. Persze megint mas kerdes, ha valaki mondjuk a listaar feleert vesz egy Big Bang-et, jofajta szerkezettel, akkor lehet, hogy sokaig tartja az erteket az ora. Teny, hogy a legtobben nem eladasra vesznek orat, de azert erdemes erre is gondolni, hiszen eljohet me'g az a helyzet, amikor megunod az orat vagy hirtelen keszpenzre lenne szukseged. Velem mar mindketto megtortent, bar teny, hogy nem Hublot volt az eladott ora :)

 

AP-vel (lenyegeben barmelyikkel) jobban jartal volna osszessegeben, de ez csak az en szemelyes preferenciam, nem abszolut ervenyu igazsag. Valoszinuleg sokan masok is igy ereznek itt a forumon, de ez ne szegje kedvedet az oratol :) Viszont egy wrist shot-ot nyomhatnal az orarol ;)

Előzmény: Babcsitapsi (155513)
Oraimado Creative Commons License 2014.09.24 0 0 155514

Megrendeltem 5 órát a bázeli Zeno Watch Company-tól.

 

A megrendelésre utaló választ megkaptam Huber úrtól, 1 rövid megjegyzéssel:

 

"Die Gauner haben nicht bezahlt" - magyarul "a szemetek nem fizettek". Gondolom ez valamelyik rajtunk kívüli magyarországi megrendelöre vonatkozott.

 

Vajh kik lehetnek ezek?????? ;-))

Babcsitapsi Creative Commons License 2014.09.24 0 0 155513

Miert ne lehetne itt erdeklodni?Amugy elotte is erdeklodtem es AP ajanlottak de sajnos ami tetszett az dupla ennyi volt.

Amugy viszonylag nagy kedvezmennyel sikerult hozzajutnom igy talan nem lesz akkora az ertekvesztese ha esetleg el szeretnem adni,de egyenlore nyilvan meg se fordul a fejemben. Amugy teljesen elkepzelhetetlen hogy a Hublot sok ev mulva is megmarad ezen a arszinvonalon ahol most van?

Előzmény: Fiery (155511)
ronin s8 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 155512

Kár volt...

Előzmény: Babcsitapsi (155510)
Fiery Creative Commons License 2014.09.24 0 0 155511

No offense, de aki ennyi penzt valoban elkolt egy ilyen orara, az nem fog _utolag_ szakmai velemenyt kerni egy oras forumon :) A vasarlas elott me'g talan el tudom kepzelni.

 

Egyebkent grat az orahoz, dizajn szempontbol szerintem hibatlan, a szerkezete is teljesen franko, egyedul az arcedula necces, de van aki meg tudja fizetni. Na meg kicsit mas jellegu a hosszutavu ertektartasa, mint mas markaknak, de gondolom ezt belekalkulaltad a dologba, vagy kevesbe erint Teged ;)

Előzmény: Babcsitapsi (155510)
Babcsitapsi Creative Commons License 2014.09.24 0 0 155510

Sziasztok!

 

Ezt az orat sikerult megvasarolnom a napokban. Kivancsi lennek a velemenyetekre. (Azon kivul hogy tudom fekete ora most nagy divat es a jovoben ki fog menni a divatbol)

 

http://www.hublot.com/en/watches/big-bang-unico-all-black

 

Elore is koszonom

Mate

 

Fiery Creative Commons License 2014.09.24 0 0 155509

Ez nem kifejezetten buvarora, hanem inkabb egy sportositott El Primero chrono. Abszolut van ennek is letjogosultsaga, de amire en gondoltam, az inkabb egy dedikalt, nem-chrono buvarora modell szeria lenne, az altalad is vizionalt max. 42-43 mm-es meretben, tobbfele anyagbol, tobbfele szijjal, chrono nelkul. Persze ez, plane ha nullarol kell indulni (vagy volt regen a Zenithnek buvaroraja?), nem egyszeru feladat, tul sok ugyanis a konkurens, adott esetben ikonikus vagy legalabbis nagyon jol ismert buvarora, amiktol azert illene kulonbozni. De ugy gondolom, megoldhato a kerdes, vannak ra remek peldak a kozelmultbol: AP Royal Oak Offshore Diver, Calibre de Cartier Diver, Bremont Supermarine. Meg persze ellenpeldak is, pl. az Hublot szornyetege :)

 

A 100 meteres vizallosag pedig, bar elegendonek tunik, sajnos nem eleg a mai vilagban, me'g a Patek Nautilus is tobbet tud ennel, pedig az nem is buvarora kifejezetten. Sajnos elvaras a minimum 300 meteres vizallosag, de a szamhajszolas, egymasra licitalas miatt erdemes egy 1000+ meterest _is_ krealni, ha mar egyszer nekiall az ember. Egyebkent szerintem sok mas markanak is szuksege lenne egy _igazi_ buvarora szeriara, leginkabb az ALS-nek, Breguet-nek meg a VC-nek. A Blancpainnak meg le kellene szallnia a foldre, es gondolnia a vekony csuklos pasikra (pl. Azsiaban eleg sok van beloluk) meg a holgyekre is, es az amugy abszolut remek Fifty Fathoms-bol kellene krealni egy 40 mm-es verziot is.

Előzmény: Navigare necesse est (155508)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.09.24 0 0 155508


http://www.authenticwatches.com/zenith-el-primero-stratos-flyback.html


Ennél jobb búvárja minek legyen a Zenithnek?
Persze, nem feltétlenül kell tetszenie, de lényeg, hogy van a termékpalettán.
100 m-ig vízálló "csak", de őszintén, hányszor merülnél vele?
Számomra a 45,5 mm-e miatt taszító csak. Úgy 40-42, esetleg 43 mm-es méretben ideális lenne.

Előzmény: Fiery (155469)
sztívndráj Creative Commons License 2014.09.24 0 0 155507

Nekem pl. a Zenith-ről az El Primero Espada ugrik be rögtön, amit szívesebben megvennék (ha lenne rá 5000 euróm), mint pl. a Rolex DJ-t. 

Előzmény: oys... (155501)
Fiery Creative Commons License 2014.09.24 0 0 155506

Ha jol emlekszem, az eladott Patekek fele kvarc kapasbol, ugyhogy en arra tippelnek, a Twenty~4 lehet az egyik legnepszerubb Patek :) Ami egyebkent valahol logikus, hiszen az egyik legszebb elegans noi karora, amit a piacon talalni lehet, a holgyek meg a kvarc fele huznak amugy is. Es ha azt vesszuk, hogy az is egy Patek, nem is draga tulajdonkeppen.

Előzmény: ath (155504)
ath Creative Commons License 2014.09.24 0 0 155505

az a világűrből kiugró osztrák muksó. :-)

Előzmény: oys... (155501)
ath Creative Commons License 2014.09.24 0 0 155504

nem vagyok célközönség, de nekem a patekról nem éppen ezek ugranak be és szerintem nem is ezek a "húzómodellek". 

Előzmény: oys... (155497)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!