Keresés

Részletes keresés

Wreck Diver Creative Commons License 2014.09.21 0 0 155342

Még szép, hogy meg kell.
Csak egyrészt elférne a base caliber szócska,
másrészt kapna a kuncsaft egy lehetőséget, hogyha neki számít,
mi van belül, akkor X összeggel drágább modellt válasszon.

Az apple se titkolózik - legalábbis nem túl sikeresen - a gyártásról.
Olcsó kínai munkaerő szemét körülmények között stb.
De mivel jó a reklám, a termékek pozícionálása, dizájnja és így tovább, ezért a vásárlók veszik, mint a cukrot.

Előzmény: ronin s8 (155341)
ronin s8 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 155341

Azt hiszem, egyetértek Veled. Annyit még hozzáfűznék, hogy igaza volt Hofinak: "A lé határozza meg a tudatot."  Nálunk kicsit békaperspektívából fikázunk mindent - ez sajátos magyar szokás, és nem vesszük észre a lényeget: ez az üzleti modell tartja életben a modern világot. Ezért nem csődöl be a gazdaság. Ha ez a sok okostojás itt önálló államot alapítana, hamar megbukna, de előtte elvágnánk egymás torkát. ;-)

Meg kellene érteni, hogy működő modell nem épül piacon gombokért Patek után kurkászó, amúgy űberokos megmondóemberekre. Valakinek az új Hublot-t, IWC-t is meg kell vennie...

Előzmény: nickback38 (155338)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.09.21 0 0 155340

"Igen, igazad van, így működik a világ, de ezt vagy globálisan elfogadjuk, vagy visszautasítjuk, nincs 3. alternatíva."

Pont ez egyes emberek gondja. Nincs esélyük visszautasítani a dolgot,
mert nem ássák bele magukat hobbiként, és nem ismerik ezt a tradíciót
(és ezért még a mai, net körül forgó világban sem lehet elítélni valakit ).

Az IWC-s csóka valószínűleg elsőként jópár IWC reklámanyagba futott bele a neten.
Az átlagember ( értsd: nem a fórumozó netbubus ) nem jut el a watchuseekes
kalibervitákig, csak mondjuk egy SIHH beharangozóig.
Azok alapján meg szentül hihette, hogy itt egy közel 200 éves sikertörténetnek lesz része

A Tissot és az Orient árazási stratégiája meg nem csibészség.
Még ez a kaliber elhallgatás sem amúgy. Csak elegánsabb, ha oda van írva, hogy "base caliber".

ps: Komolyan visszakeresed a régi hozzászólásaimat? Ez azért beteg dolog... 

Előzmény: nickback38 (155338)
fastrobi Creative Commons License 2014.09.21 0 0 155339

Bocsásd meg nekem hogy én szeretem a 45-ös  minőségi tokokat! Tudom te azt is megmagyarázod hogy egy 50éves omegának jobb minőségű a tokja mint egy mostaninak!És szeretem ha az órám nem ázik be egy kiadós eső közben ha véletlenül elkap valahol! Mielőtt még kérdeznéd van egy 60as évekbeli és egy 4éves seamasterem. Hát tényleg látszik a minőségi különbség de az új javára. Még az a szerencse hogy nem minden ember egyforma mert lehet még mindig szekéren járnánk.

Előzmény: glashuette (155335)
nickback38 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 155338

Értem.

 

Nem fűződik érdekem sem egyik, sem másik oldal igazának bizonyításához, de ha megpróbálok objektív lenni, akkor

arra hajlok, hogy nincs egyéb "csak" morális probléma. De ha ez a helyzet, akkor miért most kezd el ez zavarni bárkit

is, miért nem tér vissza a gyökerekhez?

150e EUR-ért semmivel sem kapok jobb Tissot-ot, mint amilyen Orient-et adnak a feléért. Hasonló árfekvésben simán

megeshet, hogy SeaGull caliber ketyeg a swiss made órában - konkrétan erre itt az volt a többség véleménye, hogy

belefér a definícióba, no problem. Az 5e EUR-os luxusórában - ahol ugye illő "presztizst" is adni - meg 80e HUF-os a caliber, nem mondjuk 400e-s. Ez utóbbi meg már kiveri a biztosítékot. Miért? Kis csibészség nem csibészség? Ez inkább

olyan latinos hozzáállás...

Ezt Te írtad anno :

 

"Egyszerűen arról van szó, hogy évszázados távlatban így működnek ezek a cégek.
És úgy érzik, semmi közöd a részletekhez. Nem tartozik rád, hogy a Patek számlapjait
a ( mostmár sajáttá tett ) Stern készíti, vagy hogy a Parmigiani szerkezetei a Vauchertől érkeznek,
sem az, hogy ki a kékített csavar, vagy a plexibeszállító. Ilyen beszállítói rendszerben dolgoznak,
mióta világ arrafelé a világ és kész.
"

 

Igen, igazad van, így működik a világ, de ezt vagy globálisan elfogadjuk, vagy visszautasítjuk, nincs 3. alternatíva.

Maximálisan azonosulni tudok azzal a megközelítéssel, hogy a jelenség része a svájci óraipar morális válságának,

de semmi többel.

 

Ha innen átevezek a nagyon szubjektív vizekre, akkor ezt sima hőbörgésnek tartom :

 

"és saját bevallása szerint azért nem fizetett volna ennyit."

 

Mert mit csinált volna? Leállt volna alkudni? Kapott volna problémamantesen Rolex-et is ugyanennyiért, de neki az IWC kellett és nem véletlenül.

Tiszta, hogy marketing által behülyített és sztereotípiák alapján döntő vásárlókról beszélünk, de a luxus piacon.

Itt mindenki tudja, hogy nem tisztán minőséget, tradíciót, megbízhatóságot stb. fizet meg vastagon, hanem egy márkanevet, vagy ha úgy tetszik "presztizst". Hát, nem annyit kapott belőle, mint amennyit elvárt, ennyi.

Kicsit olyan ez, mintha a híradóban Luigi könnyáztatta arccal állna egy új Lambo előtt és a Madonnára esküdözve hangoztatná, hogy őt bizony csúnyán becsapták. Olasz sportkocsit akart venni és amit kapott, arra meg nyugodtan ki lehetne írni, hogy made in germany, mivel a VW mérnökei már az utolsó csavarig lecseréltek mindent, kivéve a nevet

és a logo-t.

Nem ipari kémkedéssel szerezted az adatokat a caliber-megfeleltető felsoroláshoz; akinek ennyire számítanak a részletek,

az tud előzetesen informálódni, hogy nem fusson árnyékra - még ha a marketing által behülyített és sztereotípiák alapján döntő vásárló is. Illetve lehetősége van a kereskedőn keresztül kártérítési igényt benyújtani, ennek elutasítása esetén

pedig perelni, ha úgy érzi becsapták.

 

Egyetlen egy esetben hiszek a "valódi" felháborodásban, ha mondjuk egy totál laikus élete vágya egy valóban minőségi

és tradicionális karóra, aminek egy életen át örülni tudna, megbecsülné, megadná neki a megfelelő karbantartást stb.

Pl. egy lotto nyeremény, örökség stb. kapcsán végre megvalósulna az álma, de a pénzéért nem "teljesen saját"

caliber lenne az órában, bár nála ez volt a ki nem mondott igény.

Előzmény: Wreck Diver (155336)
innovations Creative Commons License 2014.09.20 0 0 155337

Off:


"Olyan ez, mintha beülnél a drága magánfogászhoz, és a mutatvány után derülne ki,
hogy ő nem is a tulajdonos fogász. Őt csak áthívták a Szentkirályiból az ebédszünetében,
mert a luxusfogásznak jött egy komolyabb, jobban fizető kuncsaftja,
és nem érte volna meg miattad buknia a tehetősebb ügyfelén."

 

Megfogsz lepődni, az amit leírtál egy az egyben igaz! A méregdrága klinikák praxisainak jelentős részét ugyanazokkal a kontárokkal töltik fel akikkel az Sztk-ban is találkozhatsz. Sőt azt amikor a János kórház megfáradt, kiégett szakorvosa az ügyelet után hulla fáradtan szó szerint beesik a MOM park Medical Centerének  a rendelőjébe és 60 Eurót kér napi forint árfolyamon a vizsgálatért, pedig magam tapasztaltam.

;-)

Persze lehet, hogy ez csak egyedi eset volt, de nem hiszem.

Szóval a svájci órákon kívül is ilyen ez a popszakma.

;-)

Előzmény: Wreck Diver (155327)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.09.20 0 0 155336

Nem kevertem össze semmit.
És pláne nem beszéltem sznobériáról, újgazdagokról stb. Nem is ez a lényeg.

Egyszerűen azt írtam, hogy vannak emberek, akiknem keményen rosszul esik,
ha kiderül - pláne mondjuk nyilvánosan -, hogy a hordott órájuk korántsem olyan
egyedülálló stb., mint azt az árcédula és az adott cég marketingje sejteni engedi.

És bizony vannak emberek, akik csak azért vesznek meg valamit,
mert mások nem tehetik meg. Sőt, van olyan ismerősöm, aki azért nem váltott át
az ország legjobban felszerelt,legnívósabb konditermére, mert idézem: "oda bárki bemehet".

Nevezhetjük sznobnak, újgazdagnak ( én szemtől szemben elmebetegnak. :D ), de a lényeg,
hogy ő szereti, hogy a klubjába csak komoly szűréssel lehet bejutni. És igencsak kiakadna,
ha kiderülne, hogy a pultos pizzafutár öccse ingyen edz ugyanott.

Részemről tisztelem felebarátaim elmebaját, és a legkevésbé sem
érdekel, ki miért vesz órát, vagy miért van bejárónője.

De vannak emberek, akiknek fontos szempont, hogy a többmilliós órájukról
utólag ne derüljön ki az, amit Glas olyan szépen megfogalmazott.

Láttam már IWC fórumon köpködni embert, mert nem gondolta, hogy Sellita
kerülhet egy olyan órába, és saját bevallása szerint azért nem fizetett volna ennyit.

Ezek szerint az ismerősöd pont nem ilyen. 
Ettől még a saját kaliberre átnevezés - kiegészítő infók nélkül - megtévesztés szerintem.
Pláne, hogy szép számmal van gyártó, aki gond nélkül kiírja ezt az információt, és mégsem megy tönkre.






Előzmény: nickback38 (155334)
glashuette Creative Commons License 2014.09.20 0 0 155335

Jó órákat nem tartok itthon, de azért akadt két ócska omega.

 

Az első egy 2006-os évjárat, bolti vétel, első gazdájától: acél, 18K arany lünett és adták hozzá ezt a csatvéget:

 

 

 

A másik egy 60-as évek vége, 70-es eleje acél Omega, ehhez meg ezt adták:

 

 

Ez csak a 70-es évek legelejétől tartó visszafejlődés 2006-ig. Az 50-es években még szebbek voltak a csatvégek.

 

Hadd ne kelljen már befotóznom egy 50-es évekbeli Constellation számlapját, ahogy a szerelt indexek szórják a fényt, meg egy mai préselt vagy mittudom én hogy készítettet mellé, mert elsírom magam.

 

Csak a spórolás megy minden szinten, nemhogy saját szerkezet nincs, még egy swisst sem ütnek a 0 mm vékony csatvégbe, mert kiszámították, hogy az is 6 eurocent lenne darabonként. Szánalmas na, ti csak vegyétek az újat, mert az vízálló, meg nagy, mint a malomkerék.

Előzmény: glashuette (155332)
nickback38 Creative Commons License 2014.09.20 0 0 155334

A "felvilágosítás" vége vhogy így hangzott : "... mondjuk, hogy ugyanolyan óraszerkezet van a Te és az én órámban."- látványosan meglengettem a Steinhart-ot. Volt némi csúsztatás, mert a 2824 az ugye nem 2892, de szvsz átment az

üzenet.

 

Összekevered (nem sértésnek/kioktatásnak szánom) - és WiZARD fórumtárs is - az újgazdag sznobokat és "valódi" gazdagokat. Van egy kevéssé ismert mondás, miszerint nehéz a szegénységet méltósággal megélni, de gazdagságot

még nehezebb. Ez szól arról(is), hogy nem kell "lenézőgéppé" válni és hogy úgy kell "élni" a vagyonoddal, hogy az hasznos legyen számodra és akár mások számára is.

Nem mindenkinek azért van bejárónője, kertésze, vagy nem azért rendeli az ebédet egy sokcsillagos vendéglőből, mert

a feleségének derogál takarítani/főzni, vagy neki lenyírni a füvet, hanem mert az így megtakarított időt másra lehet fordítani - pl. a családra, hobbira stb. Mert ugye vagyon ide, vagyon oda, időből mindenki számára korlátos mennyiség áll rendelkezésre.

Emellett munkát/megélhetést ad másoknak a vagyonából és nem feltétlenül kizsákmányolva azokat. A bejárónő pl.

ajánlóleveles "bizalmi állás" és állítólag elég kevés van...nem egy ebédért dolgozik. A "minden gazdag egyforma"

is csak egy sztereotípia...

 

Közted-köztem és a PP-s között nem a vagyon a legnagyobb különbség, hanem hogy ő nem gondolkodik/nem kell

gondolkodnia az életen, hanem éli azt úgy, hogy a lehető legjobban érezze magát a bőrében.

Mennyiben változna meg az élete, ha a sofőrje  - amilye egyébként nincs - órájában uaz a caliber lenne, mint az övében?

Az üzlettársai kiraknák? Kizárnák vmilyen kubból? Elválna tőle a felesége? Azért nem érdekli, mert számára ez egy

súlytalan téma - ellentétben mondjuk egy újgazdag sznobbal. És nem azért súlytalan, mert bármikor vesz egy már

"megfelelő" órát.

 

Egyébként nyugodtan tekinthetjük a post-om ezen részét OFF-nak, ha másért nem, hát azért mert nem reprezentatív

"felmérésre" épül. A továbbiakat szántam érdemi tartalomnak, de arra eddig még senki nem reagált...

Előzmény: Wreck Diver (155327)
WiZARD Creative Commons License 2014.09.20 0 0 155333

Azért egy óra nem csak a szerkezetről szól...

 

Presztízs/luxusmárkák esetén meg az árazás nem igazán arányos a tartalommal általában, szóval ebben sincs semmi meglepő.

Előzmény: glashuette (155331)
glashuette Creative Commons License 2014.09.20 0 0 155332

Mingyá magam alá tojok, komolyan fotózzam le?

Előzmény: innovations (155319)
glashuette Creative Commons License 2014.09.20 0 0 155331

Na tényleg, miről nem tud?

 

Arról, hogy a 600 ezres Omegájában tökugyanaz van, mint a 100 ezres Bulovában, csak a számlapon más a felirat, meg a rotoron.

 

Az extra fél milkójáért nem kapott mást, mint púdert. Na most ezt ha ezt előre tudja valaki, és megér neki a púder extra félmilliót, az oké. Ha meg nem, akkor szokott jönni "az engem most átvertek" feeling, megy még az önámítás, hogy ez azért mégiscsak Omega, de már nem őszinte a mosoly.

Előzmény: ronin s8 (155315)
öccse Creative Commons License 2014.09.20 0 0 155330

Citizen és Seiko valóban manufaktúrák és azok is voltak. A Longines és társai kicsit sántít, mert valóban házon belüli szerkezeteket használnak most, de régen ugye volt külön Longines, Tissot, Certina stb. werk és ezek nem voltak egymással csereszabatosak. Kár is ezen rugózni többet és engem is irritál, ha nem nevezik nevén a használt alapszerkezetet.

Előzmény: Wreck Diver (155325)
WiZARD Creative Commons License 2014.09.20 0 0 155329

En mar talalkoztam hasonloval. Fiatal tipikus nagykepu, ujgazdag "ismeros" mondta az smp gmt Omegamra, hogy szep, de o nem szereti Omegat, mert az csak tokozo, nincs sajat szerkezet. Amikor valaszoltam, hogy "jah, ugyanolyan ETA van benne, mint a kezeden levo IWCben" na akkor magyon meglepodott... (portuguese chrono) Picit felve kerdezte mar csak, hogy a masik IWCjeben(portuguese perpetual calendar) ugye sajat van, es azert orult amikor mondtam hogy igen :)

Előzmény: Wreck Diver (155327)
H_G Creative Commons License 2014.09.20 0 0 155328

Brian May egy Seiko automatát hord (SKX007), bár megtehetné, de nem nagyon hiszem, hogy minden koncert utánj vesz egy újat :)

 

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (155317)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.09.20 0 0 155327

Arra gondolok, amikor nem te világosítod fel így szakszerűen.
Hanem mondjuk a sofőrje veregeti meg a vállát, hogy
"dejó, hogy ugyanaz a szerkezet ketyeg mindkettőnk órájában főnök!",
vagy társaságban egy hozzáértőbb lefikázza azzal, hogy "voltak ennek a cégnek
kimagasló minőségű órái, de ez nem a saját szerkezetes igaziak közül való,
hanem olyan, mintha a 7-es BMW-ben Toyota 1.2-es feltöltött motor lenne. De azért szép."

Igazi poéngyilkos egy luxuscikknél, ha kiderül, hogy a csóróbbaknak is lehet...
Ezért nem lesz soha Louis Vuitton 25%-os kupon a Joy magazinban.

- IWC cal. 30110 - ETA 2892-A2

- IWC cal. 30130 - ETA 2892-A2

- IWC cal. 30140 - ETA 2892-A2

- IWC cal. 30710 - ETA 2892-A2

- IWC cal. 30750 - ETA 2892-A2

- IWC cal. 35110 - Sellita SW-300

- IWC cal. 79230 - ETA 7750

- IWC cal. 79320 - ETA 7750
- IWC cal. 79350 - ETA 7750

A luxusórák önmagukban nem túlárazottak. Csak nem szabadna, hogy helye

legyen az ilyen jellegű spórolásnak a gyártásuk során. Elvileg.

Olyan ez, mintha beülnél a drága magánfogászhoz, és a mutatvány után derülne ki,
hogy ő nem is a tulajdonos fogász. Őt csak áthívták a Szentkirályiból az ebédszünetében,
mert a luxusfogásznak jött egy komolyabb, jobban fizető kuncsaftja,
és nem érte volna meg miattad buknia a tehetősebb ügyfelén. De azért 132 ezer lesz ugyanúgy,
és ne magyarázzál, mert ugyanabban a szép rendelőben voltál. :))


Előzmény: nickback38 (155326)
nickback38 Creative Commons License 2014.09.20 0 0 155326

Mivel már másodszorra kerül elő a téma, megkérdeztem egy authentikus személyt - akinek van 3 PP-je és havonta

tudná egyel növelni a mennyiséget anélkül, hogy megérezné a család büdzséje. Ő objektíve gazdag és úgy is él.

Az ETA szerkezetet el kellett ugyan magyarázzam, de egyébként értette a problémát és ezt volt a véleménye :

 

- Nagyon nem érdekli, mi van az óra belsejében, a PP az egy luxusóra, bármi is van a belsejében, így osztották

le a kártyákat. Ugyanezt gondolja a többi luxus óráról is - mondjuk nála a márkán felül még kell egy minimum

15e EUR-os ár is, hogy vmit ennek tekintsen.

- Ha az ő órájában nem X, hanem Y szerkezet van, akkor az összes többi ugyanolyan modellben is Y szerkezet van,

ergo más sem nagyon ugrálhatna és szerinte nem is nagyon ugrálna.

- Szerinte az se nagyon jártatná a száját nyilvánosan, akit ez zavar, mert mondjuk kínkeservesen spórolta össze

egy nem neki való óra árát és becsapva érezné magát, hogy nem tud villantani vele, mert csak saját magával szúrna ki.

"Hanem a meg nem nevezésük a katalógusokban."

 

Emlékeim szerint az ETA 2892/93, 7750 és minden egyéb caliber-e, amit egy "jobb" órába tesznek, már nem

áll szabadalmi védettség alatt (a 2824/34 stb. sem). Ha úgy gondolom, akkor holnap a saját gyáramban a

saját óráimhoz nyugodtan gyárthatom bármelyiket úgy, hogy minden létező alkatrészre a saját logo-mat

teszem. ETA alapokon lesz egy saját szerkezetem és aki azt állítja, hogy nem saját, azzal szemben meg

simán megnyerek egy pert. Ha nem szeretnék saját gyárat építeni, akkor meg legyártatom a caliber-t annál,

akit épp alkalmasnak tartok rá és a szerződés része lesz az is, hogy az én logo-m legyen mindenütt.

Gondoljunk pl. a generikus gyógyszerekre. Ha egy szabadalmaztatott összetétel már nem védett, bárki

gyárthat gyógyszert a felhasználásával és forgalmazhatja saját gyógyszerként. Senkinek nem lehet

jogos ellenvetése a "saját gyógyszer" megnevezés kapcsán.

A Sellita meg jórészt ETA-t másol (azt nem tudom vannak-e saját caliber-ei) úgyhogy uaz a helyzet.

 

Értem, mire gondolsz - hasonló a helyzet mint a swiss made féle titkolózás -, de szvsz ez sem fekete-fehér

kategória a valóságban. Teljesen igazad van abban, hogy jobb nem belekeveredni ilyen szituációba, vagy

ha bármiért is sikerült, akkor inkább szépen becsomagolva, de elmondani, mi a tuti. Talán az érintettek is

tudják ez, nem véletlenül olcsóbbak ezek az órák, mint a "telivér" caliber-rel bíró modelljeik.

 

Egyébként meg akárhonnan is közelítjük meg, túlárazottak a luxus órák - ezt "mindenki" tudja is -, max.

a mértékben van eltérés az egyes gyártók egyes modelljei között ... Ebbe szvsz nyugodtan belefér ez is.

 

 

 

Előzmény: Wreck Diver (155325)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.09.20 0 0 155325

"mi azt szeretnénk, ha manufaktúra órákat adnának nagyon olcsón :)"

Longines, Union Glashütte, Rado, Tissot, Certina, Hamilton stb.
Mind a saját cégcsoport saját gyárának szerkezeteit szereli.

Citizen, Seiko japán vonalon. Csak saját szerkezetekkel.

4-5 ezer dolláros árfekvésben már csak akad saját kaliberes óra.

Mondjuk az a tény, hogy az IWC-nél ebben az árfekvésben egy arconcsapással
egyenértékű, mikor Sellita kerül a Portofino-ba. Ráadásul szép csendben.

Mert engem nem az ETA vagy Sellita szerkezetek irritálnak.
Hanem a meg nem nevezésük a katalógusokban.

Mondjuk legalább itt a Sellita logó maradt a helyén.




Értem én, hogy ciki az olcsóság okán használni valamit luxus árfekvésű termékekben.
Még a vásárlóközönség fintorogna, ha bevallanák, hogy a Sellita azért kell, mert ööö...ööö...ööö...
Miért is kell végülis egy bőséges saját gyártói kapacitással bíró patinás és jónevű cégnek?

Ha korrekten odaírnák, mi az alap, talán lenne esélyük a marketingmágusoknak javítani
a szerkezetek megítélésén a laikusok szemében ( fotómodellt nem a szíve alapján választunk, 
ahogy autót sem a vezetékek gyártója alapján bla bla. Ügyesek ebben úgyis ).


Előzmény: öccse (155316)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.20 0 0 155324

Szvsz. a mechanikus óra jobban bírja a gyűrődést, mint az analóg kvarcok legtöbbje.

De valódi megpróbáltatás esetén mindenképpen mozgó alkatrész nélküli óra szükséges, mondjuk egy g-shock.

Előzmény: vzstrial (155321)
fastrobi Creative Commons License 2014.09.20 0 0 155323

Nem kell ahhoz Hirsch! Egy 10ezer forintos mai órának is van olyan csatvégje mint az 50-es évekbeli órának.A magyarázat nagyon egyszerű a technika annyit fejlődött hogy ma már nem nagy ügy ilyeneket gyártani és különösebben nem is drága.

Előzmény: innovations (155319)
öccse Creative Commons License 2014.09.20 0 0 155322

Egyetértek, nem is veszek ilyen ETA-kat, mert vannak fenntartásaim az IWC-re kialakított ETA-val kapcsolatban. Mint már mondtam/írtam ezen csak mi polemizálunk, a világ nagy része elmegy mellette.

Előzmény: ronin s8 (155318)
vzstrial Creative Commons License 2014.09.20 0 0 155321

Én - és szerintem sokan mások - a helyedben levenném, vagy ha nagyon fontos lenne hordani órát akkor egy kvarc órát választanék a helyedben.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (155317)
innovations Creative Commons License 2014.09.20 0 0 155320

És akkor persze várom a tényeket. Értem én, hogy kedveled  vintage órákat, de ne gondoljuk már, hogy mindenki számára ez az egyetlen üdvözítő dolog. 

;-)

Egyébként konkrétan miben jobb egy hetven éves csatvég a mainál?

Vagy mondjuk egy 1570 mint egy 3135?

???

;-)

Előzmény: glashuette (155314)
innovations Creative Commons License 2014.09.20 0 0 155319

Egymás mellé raktam őket. Én azt látom, hogy tulajdonképpen egy Hirsch vagy egy Rios is simán veri. A gyáriról pedig nem is beszélve ;-)

Szóval érdekes nagyon a véleményed.

Mert azt még talán  lehet vitatni, hogy az általad említett  időszaktól kezdve mondjuk a szerkezetek fejlődtek -e egyáltalán valamit? Viszont az vitathatatlan, hogy a csatok, csat végek, tokok, számlapok, stb lényegesen jobb minőségűek mint valaha.

;-)

Előzmény: glashuette (155314)
ronin s8 Creative Commons License 2014.09.20 0 0 155318

Egy IWC-re kialakított ETA nem tucatszerkezet. Azt Te (de senki más) nem kaphatja meg...

 

Le kéne szállni kicsit a magas lóról. Ha nem tetszik valakinek egy etás ISC, Bretyó, akármi, legfeljebb nem vesz meg. Ennyi.

Előzmény: öccse (155316)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2014.09.20 0 0 155317

sziasztok, az automata óra bírja a gyors tengelyirányú mozgást? pl. dobolás, gitározás, hirtelen nem jut eszembe más, az a kérdés igazából, hogy zenéléskor vegyem-e le?

öccse Creative Commons License 2014.09.20 0 0 155316

Fóbiáról nincs szó az átlagember vonatkozásában, a miénkben is csak arról van szó, hogy nem szeretjük, ha átlag szerkezeteket próbálnak meg ránk sózni horror áron, mi azt szeretnénk, ha manufaktúra órákat adnának nagyon olcsón :)  De ez csak  a mi problémánk, a vásárlóerőt nem mi képviseljük.

Előzmény: ronin s8 (155315)
ronin s8 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 155315

De miről nem tud..? Arról, hogy egy "saját szerkezetes" Patek nem bírja ki ha leejted, és leesik a mutatója és megáll, majd egy kisebb vagyont kell fizetned a javíttatásért? Arról, hogy egy 50-es évekbeli IWC-t, Omegát nem vihetsz ki esőre, míg a maiak közül bármelyiket? Vagy hogy nincs is rajtuk mp stop? Vagy hogy a "nagy" gyártók orrba-szájba tokozták egymás tucatszerkezeteit..?

Vagy menjünk még vissza! Ki hord ma zsebórát? ;-)

 

Komolyan, ezt az új óra és ETA fóbiát nem értem...

Előzmény: glashuette (155314)
glashuette Creative Commons License 2014.09.19 0 0 155314

Azért nem érdekli a többséget, mert nem tud róla. Sok megnyúlt ábrázatot láttam már, mikor felvilágosították őket. És egyébként a döbbenet után jött a harag. Mert ez átverés, akkor is, ha a katalógusszerkezet "jobb", mint a saját.

 

Meg kell maradni a 40-es 50-es évek óráinál, és akkor kisebb eséllyel megy jégre az ember. Meg hát az az igazi. Azóta csak visszafejlődtek a karórák. Egy-két megfizethetetlen darabot kivéve.

 

Csak tegyél egymás mellé két Omega csatvéget, egy mostanit meg egy 50-es évekbelit. 

Előzmény: ronin s8 (155313)
ronin s8 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 155313

Márpedig veszik. :)  Nem is kevesen.

Ha leszállunk egy kicsit a magas lóról, rájöhetünk, hogy ez a "saját szerkezet" valójában csak minket érdekel, az átlag (99,99%) vevőt egyáltalán nem. 

Azon is érdemes elgondolkodni, miért puffogtatjuk ezt a szólamot állandóan? Pl. Te mennyivel tekinted "sajátabbnak" a Piaget (?) v. JLC által az IWC-nek gyártott "saját" szerkezetet egy ETÁ-nál gyártott szntén "saját" Omegánál (8500), vagy uram bocsá' 2892-A2-nél...?  Egyáltalán láttad már az IWC "saját szerkezet gyárat"? :))

Ugye, hogy megbukik itt a definíció(nk) ? ;-)

Előzmény: APT (155281)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!