Keresés

Részletes keresés

Felfedező2 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 155217

Abszolut svájci A cég, csak nem szakmai befektető támasztotta fel (a Tissot, az ETA, a Certina, de a Longines, Omega, Breguet, sőt úgy emlékszem még a német Original Glasshütte is egy Swatch-csoport nevű szakmai befektető kezében van, a Marvin meg független, asszem arab tulajdon. De Swiss made, és a tervezés, dizájn is svájci, nemcsak a gyártás, szerkezet). Érdemes böngészni a honlapjukat.

Előzmény: MrTinkertrain (155212)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2014.09.16 0 0 155216

Valóban jó árak.

2010 óta "trusted seller", az meg így jól hangzik...

Én mernék venni tőle :)

Előzmény: Navigare necesse est (155214)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.09.16 0 0 155215

Felettébb zavaró, hogy weboldaluk csak japán nyelven elérhető.

Előzmény: Navigare necesse est (155214)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.09.16 0 0 155214

Egy kis segítséget kérnék gyakorlott chrono24 használóktól. nem hiszem, hogy személyes tapasztalata bárkinek is van az alábbi japán céggel, de mi a véleményetek? Megbízható? Nagyon olcsónak tűnik, japánban a hivatalos listaárak is ezekhez konvergálnak, vagy ez már gyanús?

http://www.chrono24.de/search/index.htm?dosearch=true&merchantName=jupiter

 

Seller

Jupiter Jewelry Co.,Ltd
2-5-17 Ohsu Naka-ku
460-0001 Nagoya-shi Aichi-ken
Japan

Show phone/fax number

 

We speak:

 

 

 

Our supply of watches

About us

 



rtivi Creative Commons License 2014.09.15 0 0 155213

Nézzél be tutuora-hoz Tissot ügyileg. Ennyiért már automata is van. Kvarc meg bőven. Zafír, legalább 100m, neked való méret és própálgasd élőben. 

Előzmény: MrTinkertrain (155212)
MrTinkertrain Creative Commons License 2014.09.15 0 0 155212

A design nálam mindent visz eddig. Nem túl csicsás, de van benne eredetiség, és egy csipet vagányság, úgy, hogy közben elegáns. 

 

Akkor ez már nem a régi nagy múltú Marvin, hanem kínai milliomosok feltámasztották? Jó, nem vagyok burzsoá, de azért a hagyomány is lehet fontos bizonyos sznob körökben...

Előzmény: Felfedező2 (155211)
Felfedező2 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 155211

A Mar vin egy régi, nagy hagyományokkal rendelkező márkanév, pár éve élesztették újjá nem szakmai befektetők, ha jól tudom. Az '50-es, '60-as években nagyon jó, felső-közép márkának számított (kb. mint most a Tissot vagy az FC). Én birtoklok egy újszerű, '58-ban a nagyapám testvére által Bécsben vásárolt darabot és néha előveszem csodálni a dizájnját. Apai-nagyapai hagyomány szerint ez már fiókos darab marad... Nagy becsben volt amióta megvan. A mostani Marvinok is nagyon tetszenek. Sztem az alkatodhoz az első (44 mm-es) nagy lesz. A Maltonból próbáltam egyszer egy mechanikusat. Egyedi, szép darab, és nem is bumszli. Egy kört meg ér és tuti ritkán jön szembe az utcán.

Előzmény: MrTinkertrain (155210)
MrTinkertrain Creative Commons License 2014.09.15 0 0 155210

Basszus, ne lenne internet...

http://ekszer-ora.hu/termekadatlap/ora/marvin/marvin-dn8-ferfi-karora-m004-14-43-64/

 

http://ekszer-ora.hu/termekadatlap/ora/marvin/marvin-malton-cushion-ferfi-karora-m022-13-41-64/

 

Ezeknek a dizájnja valami őrület. Nekem legalábbis ez tetszik eddig a legjobban. Tudtok erről a márkáról is mondani valamit?

MrTinkertrain Creative Commons License 2014.09.15 0 0 155209

Köszönöm!

Ja, a Tissot-ot a boltban végigkarcolták kulccsal, és hát nem sok baja lett:)

Ez tetszik. Gyerekként kaptam egy "viszonylag" jó órát, na azt sikerült a radiátorhoz dörzsölni, tönkre is ment:))

Előzmény: ronin s8 (155208)
ronin s8 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 155208

A Tissot nem divatóra. Nem a tyúkot kérdezzük abc ügyileg. ;-)

 

Azt válaszd, amelyik jobban tetszik! Technikailag a FC vezet, a Bulova is csak annyiban más, hogy Citizen tulajdonban van. A zafírhoz ragaszkoggyá azé.. 

Előzmény: MrTinkertrain (155205)
MrTinkertrain Creative Commons License 2014.09.15 0 0 155207

Ja igen: magas vagyok, a kezem hosszú, a csuklóm vékony. Tehát a túl bumszli sem jó.

MrTinkertrain Creative Commons License 2014.09.15 0 0 155206

Ja igen, öléggé fiatal vagyok, 3x-en túl azért, de nem 60 vagy 45, tehát az ízlés változás belefér bőven. 

Előzmény: nickback38 (155195)
MrTinkertrain Creative Commons License 2014.09.15 0 0 155205

Köszönöm az újabb tippeket! Szerdán órapróba, már várom ám :)))

Az FC-t, meg a Bulovát próbálom, de a kollégám, aki az imént vett egy basic Longines-t, szintén az FC-t preferálja a helyemben:)

Mások meg azt mondják, a Tissot egy divatóra.

 

Most legyek okos. Ha az ember túl körültekintő, annak is megvan a hátránya:)))

Wreck Diver Creative Commons License 2014.09.15 0 0 155204

"Aki órában úszik vagy vízi sízik, annak hatványozottan meg kell fizetnie azért az öt perc magamutogatásért."

A közhiedelemmel ellentétben a vizisportokra alkalmas vízállóságnak van haszna.
Pl. nem kell több órát vásárolnia egy nem óragyűjtőnek. Nem kell az órát nyaralás alatt a hotelben, sátorban, lakókocsiban,
kesztyűtartóban, kempingházban, törölköző alatt hagyni. Így egy gonddal kevesebb, és elég az időjárás miatt izgulni.

"Szerintem egy kvarc óra, amíg kapható hozzá olyan típusú gombelem, az addig használható!"

Persze, ha csak be nem döglik. Hiába lesz hozzá elem, ha maga a műanyag szendvics
kuka, és már nem gyártják, és raktárkészletek sincsenek. Mert legtöbbször nem javítható.

"Egy szíjcsere költsége akár fele is lehet az új komplett óra árának. Ahogy egy mechanikus óra karbantartási ára is lehet ugyanennyi.
Ha egy autónál ekkora költség merülne fel, az gazdasági totálkár! Ha egy óráról van szó, akkor meg normális???"

Egyrészt a 100 ezres árfekvésű mechanikus órák szervize inkább a 20 ezerhez közelít általában, mint az ötvenhez.
Másrészt ez az árfekvés nem hasonlítható össze az gépkocsi árakkal, amik még a fejlettebb,
gazdagabb országokban is éves - több éves jövedelmeket jelentenek. Körtét az almával...

Vedd példaképp a másfél milliós Omegákat, és 3 milliós Rolexeket. 150 ezerből meg is van a szervíz.
Egy hatmilliós dízelre is ott tudsz felejteni százezreket kettőstömegű lendkerékre, és hasonlókra,
egy SUV-nál meg negyed millió + ott marad téligumi vásárlásakor...

Ami a szíjcserét illeti, tényleg meleg süti a formaszíj. Azért kiesik az ember kezéből a telefon a röhögéstől,
mikor egy 35 ezres citizenhez 28 ezer az amúgy különösebben nem is jó minőségű szíj...

Előzmény: fotózoom (155203)
fotózoom Creative Commons License 2014.09.15 0 0 155203

Az utóbbi hozzászólásokban felpörgetett óravásárláshoz, kvarc vs. mechanikus választáshoz szólnék hozzá. Egyszerű, hétköznapi felhasználóként. Nekem volt egy off topikos kvarc órám. Az első digitális órák közül való volt. 6 évesen vettem, majd kiszolgált nálam 20 évet és nem oly régen egy gyűjteménybe került valakihez. Hordtam a katonaéveimben, rajtam volt mikor vésőkalapácsoztam a betont, mikor túráztam stb. Csak elemet cseréltem benne. Tömítést soha. Néha szétszedtem, kipucoltam, leápoltam és összeraktam. Nyilván a vízállósága nem lehetett már az eredeti, de ha kézmosás közben vizet kapott, vagy esőben túráztam, az nem okozott problémát nála. Egy el nem szakadt és szilikon zsírral lekent gyűrű cseppállóságot biztosít. Ez a legtöbb felhasználónak elég. Aki órában úszik vagy vízi sízik, annak hatványozottan meg kell fizetnie azért az öt perc magamutogatásért.

Szerintem egy kvarc óra, amíg kapható hozzá olyan típusú gombelem, az addig használható! Természetesen nincs az a varázsa, nem díszeleg a zafír hátlap mögött a kékített csavar, de ha valaki azt nem hiányolja, akkor hű társa lehet egy elemes óra! Nekem is van mechanikus órám (óráim), de tudom, hogy mi és mire való. Ha nincs sok kidobandó pénzem, akkor elkerülném a mechanikus költséges karbantartási kiadását, és kvarcot választanék. Kritérium a zafír üveg és egy olyan szíj, ami tartós, vagy legalább is pótolható költséghatékonyan. Utóbbi tehát ha lehet fém, de minimum ne legyen speciális kialakítású. Egy szíjcsere költsége akár fele is lehet az új komplett óra árának. Ahogy egy mechanikus óra karbantartási ára is lehet ugyanennyi. Ha egy autónál ekkora költség merülne fel, az gazdasági totálkár! Ha egy óráról van szó, akkor meg normális???

Amivel példálódzom az a hétköznapi életben használt 30-130 ezer forintos szegmensre vonatkozik. A luxus órák más kategória, de azokat nem is annyira a napi életvitelhez vesszük.

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.15 0 0 155202

Miért látom én precízebbnek és minőségibb/átgondoltabbnak a Longines márka óráit  mint a Tag heuer-ét miközben ugye a Tag dragabb kat..

dominiki Creative Commons License 2014.09.15 0 0 155201

Megnéztem a Breitling filmet a Spektrumon. Vicces volt a 60+ éves szerelő néni kezén a fekete, szögletes Bentley óra! :) 

dominiki Creative Commons License 2014.09.15 0 0 155200

Nekem megfelel! :)

Előzmény: dexter0719 (155199)
dexter0719 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 155199

szerintem bőven megér ennyit ez a Seiko. A méret is tökéletes.

Előzmény: dominiki (155165)
dominiki Creative Commons License 2014.09.15 0 0 155198

:) , PP Nautilus az döfi....! 

Előzmény: Passionata (155169)
bobafett1 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 155197

Kb 4000ért vehetsz már rá jóminőségű szíjat

Előzmény: MrTinkertrain (155194)
nickback38 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 155196

Egy szíjcsere nem földhözvágó összeg, néhány év után meg úgyis szükséges - ezek a szíjak sem az örökkévalóságnak készültek...

Előzmény: MrTinkertrain (155194)
nickback38 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 155195

"legalábbis reméltem, hogy ennyiért legalább kapok egy kis megbízhatóságot:("

 

Nem tudom mennyi idős vagy, de világot látott emberek szerint elég sokáig tud változni az ízlés, akár két véglet között is. Ha nem az öröklétnek vennél órát, akkor - akár némileg lejjebb víve az árat - lehet egy olyan órád, ami tetszik és kitart addig, amikor már egy másik óra fog nagyon tetszeni.

Itt és most szvsz 100+e, az már elgondolkodtató összeg, ha 10 évnél tovább tervez az ember és nem rántja elő

olyan könnyen a mellényzsebéből...

Előzmény: Wreck Diver (155192)
MrTinkertrain Creative Commons License 2014.09.14 0 0 155194

Mindenkinek, így neked is köszönöm a kimerítő választ.

Az általad linkelt első Tissot tényleg jól néz ki, csak a szíja ne lenne barna...:)

Előzmény: nickback38 (155182)
MrTinkertrain Creative Commons License 2014.09.14 0 0 155193

Na, így már pedzem, köszönöm!

Magyarul valamilyen hátrányt mindenképp kapok az órával, főleg ebben a kategóriában.

Az automata óra nagyon ütés/rázásérzékeny?

 

 

Előzmény: Wreck Diver (155192)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.09.14 0 0 155192

A kedvenc Frederique Constantodban az FC-242 sanszosan 
egy faék egyszerűségű, de megbízható 5 ezer forintos alap Ronda svájci kvarc.
Kvarcból általában Rondát tokoznak be náluk.

Míg a Tissot öröknaptárasban egy szintén svájci ETA G15.561, 
ami bonyolultabb, és valószínűleg jóval drágább szerkezet.

( Neked kell eldöntened ettől függetlenül, hogy melyiket hordanád szívesen,
hiszen nem minden a beltartalom. Elvégre a külsejét nézed éveken át... )

A Bulova ETA automata. Teljesen más történet.
A kvarcok gondozásmentesebbek, pontosabbak,
és talán strapabíróbbak ütéssel szemben.

De ha bármi gond van velük, nagy részük cserés.
( Ez akkor gond, ha örökbeadás céljából is veszel órát. Az unokád  majd nem
kap bele szerkezetet, míg a mechanikushoz lehet készíttetni alkatrészt... )


Más kérdés, hogy a kvarc szerkezetcsere sokszor olcsóbb, mint az automata javítása, karbantartása.
Nyugodtan vehetsz kvarcot, ha nem 40-50 éves távlatokban gondolkodsz.

És a külső mellett még tucatnyi dolog van: felhasználási terület ( vizisportok stb. ), 
a tok anyaga ( fémérzékenység ), az üveg tipusa stb.
Egyikben az FC lesz a jobb, másikban a Tissot, harmadikban a Bulova.

Aztán ott a "presztizs", vagy nevezd, ahogy akarod.
Frederique Constant ritkábban jön szembe, mint Tissot mondjuk.
Van, akinek ez is számít, van, akit hidegen hagy.

Olyan, mintha új autó vásárlásánál több szempont harcolna:
- Fogyasztás, mert sokat vezetsz
- Azért veszed, hogy majd veteránként fusson tovább
- Legyen a lehető legbiztonságosabb, mert a gyerekeidet hordod suliba
- Legyen sportos, mert szeretsz rallizni a közutakon

Neked kell eldönteni, mi a legfontosabb szempont.

De az órák között nem feltétlen az állítja fel az ársorrendet,
hogy milyen beltartalom, vagy épp minőség jellemzi őket.

Előzmény: MrTinkertrain (155191)
MrTinkertrain Creative Commons License 2014.09.14 0 0 155191

Sziasztok!

 

Nagyon köszönöm a sok segítséget, minden irónia nélkül mondom, hogy igazán jó érzés, hogy vadidegen emberek így átadják a tudást.

Természetesen hagyom magam befolyásolni, de csak egy bizonyos szintig, mert nyilván magamnak veszek órát.

 

Wreck Driver utolsó hozzászólását azonban nem teljesen értem. 

Amit ki tudok belőle hámozni: nem mindegy, milyen a szerkezet és sokszor olcsó szerkezet található túlárazva az órákban?

Ebben a tekintetben az általam linkelt órák, az FC és a Bulova, vagy a Tissot rossz választás, mert ugyanaz a szerkezet van bennük, mint egy fele áron kapható modellben?

 

Vagy valamit nagyon nem értek...

 

Ezen kívül mélyen meglepett, hogy bizonyos (kvarc?)órák csak 5-10 évig bírják. Nekem ez nevetségesnek tűnik, és bár tudom, hogy órás körökben az általam megcélzott ár (max 130 ezer) erősen belépő szint, de legalábbis reméltem, hogy ennyiért legalább kapok egy kis megbízhatóságot:(

 

Köszönöm! 

 

Előzmény: Wreck Diver (155190)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.09.14 0 0 155190

Ezek szerint egy 100-120 ezres új Invicta ( swiss made ) ETA 251.233 COSC kvarc kronográf werk
egy kalap alá esik  a szintén 120 ezres Tissot T-Trend modellekben ücsörgő G15.211 kronóval...

Miközben más gyártók 300 ezer pluszos óráiban négyezer forintos kvarcok csücsülnek.

És pl. a mostanában emlegetett Steinhart-nak se igen éri meg genfi csíkozgatni a fészerben,
majd ródiumozni mellé, hogy szép legyen. Szerintem simán elaboré kivitel érkezik az óráikba.
Mások meg drágábban is bedobják a legolcsóbban beszerezhető "fapados" változatokat gond nélkül,
ahogy megint mások másképp teszik...

Csak és kizárólag az dönti el, ki mit szerel mibe, hogy milyen árréssel, megtérülési távval számolnak, vagy épp mihez tudnak hozzájutni. 

Előzmény: Navigare necesse est (155189)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.09.14 0 0 155189

"...ebben az árszegmensben" Ez a kulcs a helyes értelmezéshez.
Belépő árszegmensben hőkompenzált kvarc, COSC, meg különleges anyagminőség?!
Nos, ezért írtam, hogy egy kaptafa. A mechanikus szerkezeteknél is a belépő szint ugyebár mind ETA (vagy Sellita) standard szerkezet. Belépő árszegmensben márkától függetlenül nem adnak elaboré, top vagy kronométer minőségű szerkezeteket. Szervizelhetőség azonos, anyagfelhasználás meg fentiek alapján triviális ugyebár.

Előzmény: Wreck Diver (155184)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.09.14 0 0 155188

"Azért egy ilyet - még ha duzzogva is - de csak elfogadnál  karácsonyra :-)"

Még szép! Megkapom, azonnal fel chrono24-re, az eladásból nyert összeget kiegészíteném és vennék egy automata SM PO cal. 8500-at vagy SM AT cal. 8500-at belőle. :)

Előzmény: nickback38 (155183)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!