Keresés

Részletes keresés

MrTinkertrain Creative Commons License 2014.09.14 0 0 155191

Sziasztok!

 

Nagyon köszönöm a sok segítséget, minden irónia nélkül mondom, hogy igazán jó érzés, hogy vadidegen emberek így átadják a tudást.

Természetesen hagyom magam befolyásolni, de csak egy bizonyos szintig, mert nyilván magamnak veszek órát.

 

Wreck Driver utolsó hozzászólását azonban nem teljesen értem. 

Amit ki tudok belőle hámozni: nem mindegy, milyen a szerkezet és sokszor olcsó szerkezet található túlárazva az órákban?

Ebben a tekintetben az általam linkelt órák, az FC és a Bulova, vagy a Tissot rossz választás, mert ugyanaz a szerkezet van bennük, mint egy fele áron kapható modellben?

 

Vagy valamit nagyon nem értek...

 

Ezen kívül mélyen meglepett, hogy bizonyos (kvarc?)órák csak 5-10 évig bírják. Nekem ez nevetségesnek tűnik, és bár tudom, hogy órás körökben az általam megcélzott ár (max 130 ezer) erősen belépő szint, de legalábbis reméltem, hogy ennyiért legalább kapok egy kis megbízhatóságot:(

 

Köszönöm! 

 

Előzmény: Wreck Diver (155190)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.09.14 0 0 155190

Ezek szerint egy 100-120 ezres új Invicta ( swiss made ) ETA 251.233 COSC kvarc kronográf werk
egy kalap alá esik  a szintén 120 ezres Tissot T-Trend modellekben ücsörgő G15.211 kronóval...

Miközben más gyártók 300 ezer pluszos óráiban négyezer forintos kvarcok csücsülnek.

És pl. a mostanában emlegetett Steinhart-nak se igen éri meg genfi csíkozgatni a fészerben,
majd ródiumozni mellé, hogy szép legyen. Szerintem simán elaboré kivitel érkezik az óráikba.
Mások meg drágábban is bedobják a legolcsóbban beszerezhető "fapados" változatokat gond nélkül,
ahogy megint mások másképp teszik...

Csak és kizárólag az dönti el, ki mit szerel mibe, hogy milyen árréssel, megtérülési távval számolnak, vagy épp mihez tudnak hozzájutni. 

Előzmény: Navigare necesse est (155189)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.09.14 0 0 155189

"...ebben az árszegmensben" Ez a kulcs a helyes értelmezéshez.
Belépő árszegmensben hőkompenzált kvarc, COSC, meg különleges anyagminőség?!
Nos, ezért írtam, hogy egy kaptafa. A mechanikus szerkezeteknél is a belépő szint ugyebár mind ETA (vagy Sellita) standard szerkezet. Belépő árszegmensben márkától függetlenül nem adnak elaboré, top vagy kronométer minőségű szerkezeteket. Szervizelhetőség azonos, anyagfelhasználás meg fentiek alapján triviális ugyebár.

Előzmény: Wreck Diver (155184)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.09.14 0 0 155188

"Azért egy ilyet - még ha duzzogva is - de csak elfogadnál  karácsonyra :-)"

Még szép! Megkapom, azonnal fel chrono24-re, az eladásból nyert összeget kiegészíteném és vennék egy automata SM PO cal. 8500-at vagy SM AT cal. 8500-at belőle. :)

Előzmény: nickback38 (155183)
S&S Creative Commons License 2014.09.14 0 0 155187

 

Erről lenne szó...

S&S Creative Commons License 2014.09.14 0 0 155186

Kedves hozzáértők!

 

Segítségeteket szeretném kérni abban hogy ez a Heuer stopper most mennyit érhet?

Működik mindene,doboza és papírja is meg van.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv.

oys... Creative Commons License 2014.09.14 0 0 155185

Van két jó hírem:

- Az átlagos F.C.-ok egyáltalán nem a példabéli hetes-bömös kategóriádba esnek.

(Ha csak ez tartott volna vissza, nyugodtan beszerezhetsz egyet.)

- A mai Bulova-kon legfeljebb egy hangvillát találsz, azt is csak a logo-jukon.

(Úgyhogy, ha a Bulova automatát szemelted ki magadnak, mert az tetszik, akkor ne hagyd magad lebeszélni róla és vedd meg nyugodtan, mert más, általunk befolyásolt döntés után csak bánkódnál rajta, hogy kihagytad ezt a sanszot.)

Előzmény: MrTinkertrain (155181)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.09.14 0 0 155184

"Ha maradsz a kvarcnál, akkor értelmetlen bárkit bármiről kérdezni,

mert mind egy kaptafa. Az automata is ebben az árszegmensben"

Ilyen értelemben minden billegővel, horgonnyal, gátkerékkel operáló óra
is egy kaptafa. A felhasznált anyagokkal, alkatrészek minéségével, változataival
kár is foglalkozni ( ahogy kvarcnál a hőkompenzáció, elem élettartam jelzés,
szervizelhetőség, anyagfelhasználás is mindegy ugyebár... ) ezek szerint. 

Véleménynek ez is vélemény, csak szerintem erősen sarkított.

Előzmény: Navigare necesse est (155172)
nickback38 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 155183

Azért egy ilyet - még ha duzzogva is - de csak elfogadnál  karácsonyra :-)

 

http://www.omegawatches.com/collection/seamaster/300-m-quartz/22218000

 

Az viszont szentigaz, hogy jól körül kell nézni megbízható quartz szerkezetért - 100e-ért sem biztos, hogy jobbat adnak, mint mondjuk 40-50e-ért...

Előzmény: Navigare necesse est (155172)
nickback38 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 155182

"Illetve, kicsit úgy érzem ezt a "basic" FC órát talán épp a fapadossága miatt gondolnák sokan cifra nyomorúságnak?"

 

Nem tudom, milyen körökben forogsz, de a nagy magyar valóság az, hogy nagyon nem ismerik az órákat. A svájci az klassz, a japán az nem, az Omega/Rolex azok nagyon klasszak - nagyjából ennyi, én emiatt nem aggódnék.

 

"Azért Tissotból ennyi pénzért már a felső-közép megkapható"

 

A közép automata a Tissot-ból - pl. Visodate - az olyan 160e HUF és a quartz-ok is hasonló árban mozognak.

 

"...Bulova. Utóbbiról nincs jó vélemény?"

 

Nem rosszabb, mint egy Citizen (az nem rossz), de az "ázsiója" esett...a hozzáértők körében.

 

"Igaz az, hogy a Bulovát Mo-on nagyon nehéz javíttatni, mert iszonyú finom - hangvillás - szerkezete van és könnyű elrontani?"

 

A hangvillás szerkezet - pl. Accutron - az jó régen volt és valóban nem leányálom javítás szempontjából (már ha sikerül

megjavítani), de Te ma ilyet újonan nem veszel.

 

"hosszú távra megbízható, "jó benyomást keltő""

 

Ez már egy döntési pont a quartz és az automata között - mennyit szeretnél foglalkozni vele/költeni rá.

A quartz-nál elemcserével/tömítés cserével (elemcsere/tisztítás pr200-nál nekem olyan 7e-be fájt 3-4 évente márkaszervízben) kalkulálhatsz, az automatánál meg 5 évente karbantartás (ha visszanézel kicsit, találsz egy elég részletes eszmecserét a díjakról) és tömítés csere.

Személyes véleményem, hogy olyan 100e körül jól körül kell nézni és utána kell keresni a quartz szerkezeteknek,

mert lehet, hogy 5-10 év és kuka - pont a Tissot-nál volt az utóbbi negyed évben három hozzászólás hasonló problémával. Szvsz a Japánok ebben az árkategóriában megbízhatóbb quartz-okat készítenek - mondjuk ez egy

érv lehetne a Bulova mellett. Jó automata is van svájciban ennyiért, csak kisebb a választék. Pl. ezeket meg merném

venni :

 

http://www.tutuora.hu/tissot/t0384301603700.html

http://www.tutuora.hu/tissot/t0144301603700.html

 

Ebben az árkategóriában - a kék számlapos Tissot-on kívül - bármelyiket megvenném elegáns ruházathoz - ami tetszik, a fentieket figyelembe véve. Itt azért még nem jelennek meg azok az "elvárások", amiket pl. az FC-nél említettél.

Ha hajlamos vagy némi - azért még tolerálhetó - extavaganciára, akkor FC, vagy Bulova. A többi az olyan "akárkinek is ilyen van" óra :-)

Előzmény: MrTinkertrain (155181)
MrTinkertrain Creative Commons License 2014.09.14 0 0 155181

Sziasztok, jó reggelt!

 

Azért nem kellene így lehurrogni automata-párti társatokat:) Nekem esett rosszul!:)

Mindenesetre mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat. 

Úgy látom, eléggé konszenzus van. De.

 

Dilemmám van.

 

Ami külcsínre is tetszik, az leginkább az első 3-ban lévő Tissot és a Bulova. Utóbbiról nincs jó vélemény?

Illetve, kicsit úgy érzem ezt a "basic" FC órát talán épp a fapadossága miatt gondolnák sokan cifra nyomorúságnak? Valami olyannak, mint 7es BMW a 45 m2-es panel előtt? Azért Tissotból ennyi pénzért már a felső-közép megkapható, illetve ez a Bulova valami miatt nekem különlegesebbnek tűnik. Igaz az, hogy a Bulovát Mo-on nagyon nehéz javíttatni, mert iszonyú finom - hangvillás - szerkezete van és könnyű elrontani?

 

Javítsatok nyugodtan, rettentő kezdő vagyok. Amit még rólam tudni érdemes, hogy nem vagyok és egyelőre nem is szándékozom órarajongó lenni. Egy kellemes, hosszú távra megbízható, "jó benyomást keltő" órát keresek, láthatóan nem csillagászati áron.

 

Köszönöm!

MrT.

ronin s8 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 155180

Bezony! A Frederique Constant nem egy tucat tokozó, és nem a saját szerkezet miatt! Patinás számlapgyártó volt eredetileg. Meg lehet nézni egyik-másik modelljüket, igazi gyöngyszem. Persze nem a belépő modelleket, de azok is rendben vannak.

A FC a legjobb ár/érték arányú óramárkák közé tartozik.

Előzmény: oys... (155179)
oys... Creative Commons License 2014.09.14 0 0 155179

A többi tömegtermék jellegéből a Frederique Constant a kisebb szériája miatt emelkedik ki. Ezeket talán inkább azok veszik, akik egy kicsit fogékonyak is az órájuk iránt.

És ez a mindennapokban az átlagemberek között épp a többihez képest ugyan nem jön elő, mivel szinte egyik sem olyan óra, amit a bennünket körülvevő jónép orra alá lenne érdemes dörgölni. Nagy valószínűséggel senki nem figyel fel rád, ha bármelyik felsorolt van a csuklódon.

Kivéve, ha egy órakedvelő ember társaságában vagy: tőle akár egy kis elismerő csettintésben is részed lehet, ha egy F.C.-ot lát rajtad - kicsit amolyan "üdv a bandatagok között" fílinget feltételezek erről az óráról.

Előzmény: MrTinkertrain (155171)
oys... Creative Commons License 2014.09.14 0 0 155178

Szerintem a listádból az F.C. lehetne a titkos favorit.

(Abban ugyanis akad egy kis ínyencség is a többi darab konfekció jellegéhez képest.)

Előzmény: MrTinkertrain (155171)
H_G Creative Commons License 2014.09.14 0 0 155177

Lehet, de a bemutatott elegáns Tissot tényleg jó ajánlatnak tűnik. (Már ha valaki szereti a retró texturált számlapokat.)

 

Előzmény: Törölt nick (155175)
akiesznelvan Creative Commons License 2014.09.14 0 0 155176

Hát..., a mechanikus órakínálat sem sokkal színesebb mint a kvarc (főleg az árban nem elrugaszkodott darabokat nézve), mellesleg kvarcból is van igényes, értéktartó.

Egy kérdezőre meg ilyenformán ráerőltetni a véleményünket nem korrekt (szvsz.).

Előzmény: Navigare necesse est (155172)
bbuffy Creative Commons License 2014.09.14 0 0 155174

Én is automata párti vagyok de ez erős túlkapás, a kvarc is óra, még ha lenézed is. Sőt bizonyos szempontból jobb mint a szegmesben tartózkodó mecha részleg. Egy átlag vásárlóra egy végletekig lecsupaszított nézetet rátolni, hát nem tudom...

Előzmény: Navigare necesse est (155172)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2014.09.14 0 0 155173

"Őszintén megmondva, aki "svájci óra-vásárlás-előtti-lázban ég", abban fel sem merül a kvarc szerkezet"

 

Jaj, ne már...

Előzmény: Navigare necesse est (155172)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.09.14 0 0 155172

Szép estét!

 

Őszintén megmondva, aki "svájci óra-vásárlás-előtti-lázban ég", abban fel sem merül a kvarc szerkezet, A hangsúly itt a SVÁJCIN van.  Az ÓRA - mint sokszor, sokan elmondtuk már - a mechanikusnál kezdődik (kézi húzású vagy automata, tehát nem elektronikus úton működik).
Ha maradsz a kvarcnál, akkor értelmetlen bárkit bármiről kérdezni, mert mind egy kaptafa. Az automata is ebben az árszegmensben, de akkor is egy nagyságrenddel feljebb van minden szempontból.

Itt egy példa, az általd vázolt, erősen limitált monetáris keret esetére:
http://www.chrono24.de/tissot/le-locle--id2795167.htm?dosearch=false&searchexplain=false&resultview=list&sortorder=1&maxAgeInDays=0&watchTypes=U&manufacturerIds=243&usedOrNew=new&yearBought=2014&movementTypes=1&urlSubpath=/tissot/index.htm&manufacturerIds=243


Ha pedig kvarc,. akkor teljesen felesleges ennyi pénzt kiadni rá kvarcot 30-40.000 Ft-ért is lehet kapni, ami semmivel nem rosszabb az általad említett példáknál. (Néhány kivételtől eltekintve, mint pl. az öröknaptár.)

Előzmény: MrTinkertrain (155171)
MrTinkertrain Creative Commons License 2014.09.13 0 0 155171

Jó estét!

 

Új vagyok itt, és épp  az úgynevezett "svájci óra-vásárlás-előtti-lázban" égek.

Olvasgattam a fórumotokat, de bevallom őszintén nem minden hozzászólást és nem emlékszem mindenre.

Egy kellemes és szép, megbízható órát szeretnék vásárolni, klasszikus stílusban, az öltönynadrág-ing-szép cipő munkaruhámhoz, illetve öltönyhöz, ezeknél lehetőleg nem drágábban.

 

Eddig a következők tetszenek:

 

Kedvencek:

Frederique Constant:

http://www.orabirodalom.hu/termek.php?id=106907

Bulova automata, ez különösen tetszik, lehetséges, hogy perverzió (cikkszám: 63F45, fekete baloldalt alul):

http://www.helvetiaora.hu/index.php?modul=list&cid=24&type=3&start=18&actsub=1&kiid=4

Tissot:

http://www.centralora.hu/karorak/tissot/t-classic/tradition-perpetual-calendar-T063.637.16.057.00.html

 

 

Szóba jöhetnek:

Certina:

http://www.oraszalon.hu/termekek/ora/ora_certina-karora/ora_certina-karora_certina-ds-4/certina-certina_ds4_ferfi_karora_c022_410_16_050_00

Tissot:

http://www.oraszalon.hu/termekek/ora/tissot_karora/tissot_classic_karora/tissot_tradition_karora/tissot-tissot_tradition_ferfi_karora_t063_639_16_057_00

Tissot:

http://www.oraszalon.hu/termekek/ora/tissot_karora/tissot_trend_karora/txl_karora/tissot-tissot_txl_ferfi_karora_t061_717_16_051_00

Szintén Tissot, nekem nagyon tetszik, de szerintetek is inkább sportos? Öltönyhöz már sok?

http://www.oraszalon.hu/termekek/ora/tissot_karora/tissot_sport_karora/prc_200_karora/tissot-tissot_prc200_ferfi_karora_t055_417_16_047_00

 

A fentiek közül van olyan, ami nem ajánlott, kerüljem el?

 

Illetve nézegettem Zeppelineket is, de az egyrészt német, másrészt semmit nem tudok róluk...mennyire számítanak jó óragyártóknak? Illetve tudtommal a Bulova is eléggé nemzetközi, megvette a japán Citizen, ez jelent valami rosszat?

 

A megbízhatóság és a szépség együtt lenne fontos, illetve az, hogy jó megjelenést biztosítson esetleges partnerek előtt.

 

A válaszokat előre is nagyon köszönöm, bár tudom, hogy külcsín, stílus tekintetében magamra hallgatok.

 

Üdv

MrT

Navigare necesse est Creative Commons License 2014.09.13 0 0 155170

Agent D., ajánlom szíves figyelmedbe hétfőn 15 h-tól a Spektrum televízió adását.

Passionata Creative Commons License 2014.09.13 0 0 155169

hat azert draganak sem mondhato,a nautilusomhoz €220 a potszem ,ennyiert te kaptal egy remek orat leszallitva es meg a varos legjobb nojet is meghivhatod egy mojitora.

 

Előzmény: dominiki (155165)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2014.09.12 0 0 155166
Előzmény: NormanBates (155163)
dominiki Creative Commons License 2014.09.12 0 0 155165

Köszönöm. 36.5 mm. Olcsónak éppen nem mondanám. Leírom, mert érdekel, de már látom hurrogás lesz..  :) 120€ Nekem ennyit megért egy különleges Seiko5.

Előzmény: dexter0719 (155153)
dominiki Creative Commons License 2014.09.12 0 0 155164

Köszönöm!

Előzmény: Passionata (155160)
NormanBates Creative Commons License 2014.09.12 0 0 155163

Ilyen Longines órát hol/kitől lehet legkedvezőbb áron vásárolni: http://www.royalora.hu/longines-karora/conquest-karora/L3.659.4.76.6

Minden ötletet előre is köszönök.

agent.d Creative Commons License 2014.09.12 0 0 155162

De. :D de neki ingyen van.

Előzmény: Passionata (155159)
agent.d Creative Commons License 2014.09.12 0 0 155161

Eccőcsak lemerültek, gondoltam lássátok ti is. Életem első emergency és B50 töltése. :D

 

Passionata Creative Commons License 2014.09.12 0 0 155160

nagyon szep

Előzmény: dominiki (155149)
Passionata Creative Commons License 2014.09.12 0 0 155159

de nem Becsbe kulditek nyomasprobara ?

Előzmény: agent.d (155157)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!