Keresés

Részletes keresés

Navigare necesse est Creative Commons License 2014.07.30 0 0 154219

A kérdésem egészem másra irányult. :)

Előzmény: Törölt nick (154214)
vzstrial Creative Commons License 2014.07.30 0 0 154218

Anno 16 évesen kevésbé volt jó evvel találkozni, hogy végre volt egy átlagosnál jobbnak tűnő - akkor számomra tökéletes - órám. És beütött a szar :D Nem szeretem ahová ez az egész tart, nemcsak swatch hanem mindenre értve. Persze ez nem zárja ki azt amit mondtam, hogy majd lövök egy órát vitrinbe ami működik. Emlékbe. Drága emlék lesz az előre látom :)

Előzmény: APT (154215)
APT Creative Commons License 2014.07.30 0 0 154217

Mindenképpen kellene legalább egy hasonló óráról kép. A leírás alapján ez inkább aranyozott, mint arany óra lehetett - kétszínű de arany szíjat sosem készítettek, ez bicolor acél csat lehet - arany tokot viszont acél csattal sosem párosítottak - a dolog elég egyszerű egyébként, ha az óra hátlapja nem aranyszínű volt, akkor az aranyozott, és nem arany tok volt.

Az átlag órások nagyon sokszor mondanak - sajnos - sületlenségeket, 100db-os limitált szériájú Doxa-k sosem nem voltak, vagy ha igen, azok a 90 utáni Bechar-féle Doxa-reanimáció szériáiból származtak, amelyek nem különösebben míves órák.

 

Én azt mondanám, hogy nem éri meg a családi háborúskodást az egész történet, az órának ugyanis nagyon nagy valószínűséggel nincs számottevő értéke. Tizenezres érték lehet, ami akár azt is jelentheti, hogy nem is éri el azt a határértéket, hogy a rendőrség szabálysértési ügyön túl foglalkozzon vele.

 

Képet próbálhatsz a neten találni az órához, írd be a gugliba, hogy "Doxa watch", aztán keresgélj a képek között - hátha látsz egy hozzá hasonlót.

Előzmény: Ginaanyus (154212)
APT Creative Commons License 2014.07.30 0 0 154216

Például a Rolexnél a dolláros és eurós ár az ezredforduló után nagyon sokáig teljesen megegyezett. Aztán persze a dollár jelentős gyengülésével emeltek dollárban - de messze nem olyan mértékben.

Más márkáknál még mindig lehet találni példát arra, hogy a dolláros és eurós ár megegyezik, sőt, még olyat is, hogy a dolláros olcsóbb - különösen az olyan, USA piacon bejáratott óráknál, mint pl: egyes Grand Seiko modellek - amelyek az EU- területén néha hivatalosan nem is kaphatók, vagy ha igen, hát bizony drágábban...

 

Nem ökölszabály, amit leírtunk, csak meg kell érteni a dolog logikáját - az euró tulajdonképpen "újracsomagolt német márka", és a dollár/márka, majd dollár/euró árfolyam sokáig elég jól együtt futott, és az ezen időszakban kialakult árképzésen a forgalmazók nem változtathattak olyan tempóban (a fontos piacokon, mint az USA is, semmiképpen), amilyen tempóban változtak az árfolyamok. Nem tudták például a gyártók zömükben a CHF erősödését sem egy az egyben átterhelni, ilyen meredek ütemű áremelést a piac nem nyelt volna le...

Előzmény: Navigare necesse est (154213)
APT Creative Commons License 2014.07.30 0 0 154215

A Swatchok soha nem is titkoltan ezzel a "VHD" (Vedd-Hordd-Dobd el..) filozófiával készültek. A műanyag tok meg magától értetődően hordozza magában a korlátozott élettartam, a korai elhasználódás tulajdonságát. És igen, sajnos ez a jelleg kezd betörni abba az árkategóriába is, ahol azért az ember már többet várna - és ahol bőven lehet többet is kapni. Igen, svájci relációban lehet kapni "egyszer használatos műanyag vacakot" annyi pénzért, amennyiért esetleg mástól valódi acéltokos, akár zafír üveges, ha nem is csúcskategóriás minőségű, de sok évtizedes élettartamú, és utána is szétszedhető, javítható szerkezetes órát kaphatunk.

 

De amíg a műanyag divatórákat viszonylag komoly áron el tudják adni - addig ilyen lesz is. Ezek szerint van erre kereslet...

Előzmény: vzstrial (154207)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.30 0 0 154214

ha eu-s vásárlás, akkor az árra nem jön rá már semmi.

ha usa beszerzés, akkor még plusz ~30% sarc. 

 

Előzmény: Navigare necesse est (154213)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.07.30 0 0 154213

Kedves Wizard és APT, ha jól értelmezem mindketten ugyanazt mondjátok:

 

"És akkor még arról nem is beszéltünk, hogy az alap áfa nélküli áraknál $=€"

 

Mi egyenlő mivel, hogy? Honnan veszitek ezt?

 

Csak egy példa: Rolex 114060 BRUTTO EU listaár 6000-6100 € (EU - normális országokban - ÁFA 19-21 %), NETTO USA listaár 7500 US$.  USA átlagos VAT ugyebár 8-10%. Akkor mi itt az EUR ár = US$ ár?

 

Ha valamit én értelmeztem volna rosszul az általatok írtakban, úgy elnézést, és kérlek világosítsatok fel!

Előzmény: WiZARD (154202)
Ginaanyus Creative Commons License 2014.07.30 0 0 154212

Sziasztok! Segítség kellene. röviden: 17 évvel ezelőtt kéz alól vásároltam a férjemnek egy Doxa karórát. Amit tudok róla, arany ház, kék számlap, arany vesszők a számok helyén, fém szíj, aminek a széle arany,a közepe ezüst színű. Annó amikor megnézettük /kb.6 éve/, az órás akkor azt mondta, hogy limitált szériából származik, állítólag 100 db-ot készítettek belőle csak.

Nos mint nem rég kiderült, ezt az órát a nevelt fiam ellopta. Sajnos a gyámügy nem engedélyezi a kár kifizetését, még úgy sem, hogy a nevelt fiam leírta, beismerte, és kérte, hogy a számlájáról fizessék ki. Csak úgy tudok valamit is elérni, ha megteszem a rendőrségi feljelentést. Igen ám, de a rendőrség ragaszkodik ahhoz, hogy pontos leírást adjunk a fentieken kívül az óráról, mellékeljünk egy képet, s ha lehet kérjünk szakvéleményt, mennyit ér kb. most az óra.

Sajna végig néztem az összes képet, de egyiken se látszik tökéletesen az óra. Az az órás, aki annó megnézte, ill. javította is, már megszűnt. Hiába mentem segítségért más óráshoz, elzárkózik előle, mintha államtitkot kérdeznék.

Szóval nekem igazából az kellene, hogy honnét tudnék egy legalább hasonló óráról képet szerezni???? Ja, és hogy szerintetek mennyit érhet most az óra?  Annyit mondanék, hogy tökéletesen működött, s nagyon megkímélt állapotban volt.

rtivi Creative Commons License 2014.07.30 0 0 154211

Értem, de hát kézről az igazi. :-)

Előzmény: Nick389 (154209)
vzstrial Creative Commons License 2014.07.30 0 0 154210

Nincs túlvariálva, épp ezért tetszik.

Előzmény: Nick389 (154209)
Nick389 Creative Commons License 2014.07.30 0 0 154209

Biztos? Mezei Seiko quartz - a tok és a számlap tetszik igazából.

Még nem fényképeztem le, úgyhogy csak a net-ről :

 

http://global.rakuten.com/en/store/aaa-corp/item/sndc87p2/

Előzmény: rtivi (154208)
rtivi Creative Commons License 2014.07.30 0 0 154208

Lássuk az órát!

Lássuk az órát!

Lássuk az órát!

...

:-)

Előzmény: Nick389 (154205)
vzstrial Creative Commons License 2014.07.30 0 0 154207

agent.d:

köszi a múltkori eszmecserét! :) megnéztem a swatch system 51-et. háááát :) az a műanyag tok... volt swatch órám, általános iskolának a végén lett meg, baromira örültem, baromira szerettem. Akkor új volt a chrono alarm:

jópofa óra, akkoriban egy 14 éves gyereknek több se kellett. Viszont 2-3 éven belül annyira elfáradt a műanyag tok, hogy a szíjat tartó fülecskék szépen elváltak a toktól. Értem a 150$-os árat a system 51 esetén, de nekem nagyon ez a félelmem, hogy itt is elfárad a tok... Jó ötlet 1 csavarral rögzíteni egymáshoz az 5 különböző modult, csak a tokozás... nekem ez baromira nem tetszik a swatchban, hogy kb megveszed elhasználod és kidobod kategória, ráadásul amennyibe kerül 1-2 órájuk annyiból veszek pl egy Orientet vadi újat, automatát, saját werkkel. Tudom nem svejci, meg most nemrég vettem egy orientet még a hatása alatt állok :D ha most vehetnék még egy ilyen chrono alarmot csak az emlék miatt vennék egyet, betenném a fiókomba és soha nem használnám.
Másik Swatch Soul - alternatíva volt, ETA werkkel, kb 50.000 huf-ért, szkelettált kivitel - akkoriban bejött. Végül a Seiko Spirit lett, nem bántam meg. Swatch soul megint nem szervizelhető, hiába alu tok, még nem is zafír üveg... szép de azt is kb. csak vitrinben tudnám elképzelni... Ha vennék csak azért vennék, hogy legyen egy svájci automata órám :D na térjünk vissza a luxushoz meg a presztízshez :D
Egy szép -szerintem- Breitling, általános iskolás barátomé. Nagyszüleiről maradt rá. Van még egy Marvin kronográfja is, de arról nem akart képet küldeni :D

Amit tudni kell, ez fel lett újítva. Azt hiszem a Hantosidő-höz vitte. Ha nem originál a számlap, mutatók az emiatt lehetséges, hogy ezt tudták beszerezni. Sajnos a hátlapját nem tudta levenni, hogy a werkről is legyen kép, pedig azért belenéztem volna.

oys... Creative Commons License 2014.07.30 0 0 154206

Eladó a világ legdrágább órája

3,8 milliárd forintot érhet. Tovább »

forrás: Index.hu

Nick389 Creative Commons License 2014.07.30 0 0 154205

A minap én is nábobnak éreztem magam, amikor a 140 fontos óránál 8 fontot fizettem a csomagolásért :-)

Nem mondom, a díszdoboz és a páraszívó zsákocskák légmentesen lehegesztett zacskóban voltak,

minden oldalon min. 3 cm hajtogatott - nem belegyűrt - buborékos fólia, az egész meg egy masszív kartondobozban, ami teljesen be volt tekerve ragasztószalaggal és erre még rájött az angol munkaerő arányos óradíja.

Előzmény: rtivi (154203)
Nick389 Creative Commons License 2014.07.30 0 0 154204

Azt érdemes még tudni, hogy tőlünk nyugatra létező kategória a raktárkészlet, amitől egy idő után árengedménnyel igyekeznek megszabadulni - az AmazonUK-tól már másnaponta kapok mail-t, hogy

70%-os leértékeléseik vannak.

Persze így max felső kategóriába lehet belenyúlni, afölött már van elég nagy raktár :-)

Előzmény: APT (154201)
rtivi Creative Commons License 2014.07.29 0 0 154203

Hát már nekem is eszembe jutott, hogy az a luxus, hogy itt élünk, igazándiból az órák árában ölt testet. 

WiZARD Creative Commons License 2014.07.29 0 0 154202

Az egy dolog, hogy itt a legmagasabb.  Itt 27%, EU szinten átlag 20% körül lehet számolni.

USA-n belül meg ha másik államból veszed, akkor 0%

 

Azért 1 óránál nagyon nem mind1 20-27% eltérés árban. Amúgy még csak túl drága órát se kell nézni, és máris kijön az áfából a repülőjegy, esetleg szállás, és hosszú hétvégés NY városnézés is.

 

És akkor még arról nem is beszéltünk, hogy az alap áfa nélküli áraknál $=€

Előzmény: dészáz (154200)
APT Creative Commons License 2014.07.29 0 0 154201

Az, de ha EU-n belül vásárolsz, akkor az ottani ÁFÁ-t fizeted.  Ha meg magánszemélytől-másodkézből veszel valamit, akkor azt nem terheli már semmiféle adó, kihozza a postás, és a kezedbe nyomja...

Persze, az USA-ban sokszor alacsonyabbak az árak, pláne órafronton, hiszen általános - a korábbi, még erős (sokáig az eurónál erősebb!!) dollár időszakában kialakult, de felszámolhatatlan.. - gyakorlat, hogy ugyanannyi dollárba kerül valami, mint amennyi itt az eurós ára (legalábbis a gyári listaárak terén). Ezen lehet háborogni, de ez van...

 

És mostanság például Svájcból sem nagyon éri meg venni bármit is, hiszen a belpiacon mindenki tartotta a korábbi árait - csak közben a frank elszállt az égbe... A 140-150-es CHF időszakában én is veszegettem szerszámokat, apróságokat onnan - mostanság már nem...

Előzmény: dészáz (154200)
dészáz Creative Commons License 2014.07.29 0 0 154200

az is szomorú,hogy itt a legmagasabb az áfa.....

Előzmény: APT (154198)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.07.29 0 0 154199

Bizony.

Ehhez kapcsolódik: akinek esetleg eltünt a bal oldalról ebay.co.uk-n a location filter,
az jobb felül az advanced search options-t meghívva be tudja állítani...

Hátha valakinek jól jön az infó.

Előzmény: APT (154198)
APT Creative Commons License 2014.07.29 0 0 154198

Ez így igaz.. A dologban egyébként az a szomorú, hogy mentalitásban egyértelműen mérhetetlenül közelebb vagyunk e téren a kínaiakhoz, mint a nyugathoz...

Minden fórumon állandóan ez a téma: hogyan lehet kitrükközni az EU-n kívül vámot/ÁFÁ-t... Ha ez gond - nem kell onnan vásárolni..

Előzmény: Wreck Diver (154196)
dexter0719 Creative Commons License 2014.07.29 0 0 154197

igen, ez valószínű :-)

Előzmény: Wreck Diver (154196)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.07.29 0 0 154196

Egyszerűen vannak népek, akik kaphatóak erre, vannak, akiket ez ne  érdekel,
nem kockáztatnak, nem így nevelték őket stb., és vannak a kínaiak, akik kérés nélkül is csinálják. :D

Szerintem Kínából egy 4-500 kilós CNC gép is bejönne 250 yüanos papírral. :))

Előzmény: dexter0719 (154195)
dexter0719 Creative Commons License 2014.07.29 0 0 154195

szerintem tök felesleges erre kérni őket, hülyék lennének ajándékként feladni.

ezzel gyakorlatilag adócsalást követnének el.

miért tennék?

Előzmény: Wreck Diver (154193)
dexter0719 Creative Commons License 2014.07.29 0 0 154194

mindenképp kalkulálj vele cca. +30%-al

és ez a szállítási költségre is vonatkozik.

az, hogy ajándékként küldik most már nem sokat oszt, vagy szoroz

Előzmény: Törölt nick (154190)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.07.29 0 0 154193

Az amerikaiak a legritkább esetben hajlandóak csak a szabályokkal játszani.
A legtöbbjüktől sértődött és lenéző megjegyzés lesz a válasz,
és elkönyvelnek balkáni bunkónak szerintem.

Összegszerűleg meg egy postával 32 ezer forintos óra az USA-ból neked 41 ezerbe fog kerülni a végén.
ÁFA ( 27% ) és vámkezelési díj ( holmi 1700 forint ), amiért cserébe kipróbálják általában,
hogy elbír-e egy tévét vagy hűtőt a cuccod csomagolása. :)

Drágább - mondjuk 100 ezres árú - óránál már Vámot is dobnak rá neked. 

"

Magánszemélytől - magánszemély által vásárolt / magánszemély által neten rendelt áru:

0-22 euró között vámmentes/vámeljárás alá nem tartozó küldemény

22,1 -150 euró között vámmentes, de 27 % ÁFA terheli a küldeményt

150,1-1000 euró között kereskedelmi vámtarifa* + 27% ÁFA terheli a küldeményt

1000 euró és ezen érték felett kereskedelmi vámtarifa* + 27% ÁFA terheli a küldeményt

 

* kereskedelmi vámtarifa: jogszabály alapján egyes áruk, árucsoportok külön kategóriát képeznek, a 
   vám mértéke kategóriánként változó 0-12%-ig terjedhet.


Amennyiben ráveszed az eladót, hogy ajándéknak álcázza, akkor nem 0-22, hanem 0-45 euró
a vám-, és áfamentes értékhatár. De 45 és 150 eoró között ugyanúgy fizeted az áfát.
Akár új óra, akár 100 éves."

Előzmény: Törölt nick (154190)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.29 0 0 154192

Nem a feltételek szigorodtak (az értékhatárok óravásárlás szempontjából irrelevánsak), hanem az ellenőrzési gyakorlat. Ha egy sima borítékban kapsz levélként (nem csomagként) órát, úgy talán kisebb az esélye, hogy megvámolják. Ha dobozzal együtt rendelsz új órát, és csomagként küldik, számíts vámra, áfára, vámkezelési díjra.

Előzmény: Törölt nick (154190)
APT Creative Commons License 2014.07.29 0 0 154191

Nagyon nagy az esélye. Ha nem akarsz szinte biztosan vámot-ÁFÁ-t fizetni, akkor rendelj az EU-n belülről. Akkor is, ha innen drágább. A végén valószínűleg mégis így lesz olcsóbb (mert bizony az ÁFÁ-t is rá fogják terhelni!!).

Előzmény: Törölt nick (154190)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.29 0 0 154190

Ha amcsiból rendelek, akkor mennyi az esélye a vám fizetésének? Még ha ajándékként küldik is?!

 

Annó ezzel nem volt gond, de ha jól értesültem, akkor azóta szigorodtak a feltételek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!