Keresés

Részletes keresés

Wreck Diver Creative Commons License 2014.07.25 0 0 154009

Vámoltasd le akkor amerikából 27%-al, plus áfával légyszives ( ebay also ).
Angliában 255 font az ára, és még ott is rádobnak némi áfát.

Előzmény: tomcat (154008)
tomcat Creative Commons License 2014.07.25 0 0 154008

"135 ezer körül van csak a szerkezet kisker ára"

Ne terjesszünk már marhaságokat! A 2824 a legtucatabb a tokozott tucatkaliberek között, talán csak a Sellita SW200 olcsóbb az automata swiss made vonalon.

via ofrei.com

256 USD az nem 135 ezer

ebayen akár jelzett rotorral még olcsóbb

 

tomcat

Előzmény: Wreck Diver (154000)
y78 Creative Commons License 2014.07.25 0 0 154007

Szerintem elvileg sincs saját szerkezet a Tag-okban, a Cal 5. régebben ugyanúgy a 2824-2 -t takarta, ma jobbára az SW200-at, kérdés hogy az aquaracer "menőségben" hozza-e a 2x-es szorzót a Longines-hez képest, ízlés kérdése, kinézetre azért a Tag nekem jobban bejön.

Előzmény: Nick389 (153998)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.07.25 0 0 154006

"Ne az alapján kellejen már valakinek egy bizonyos életvitelt folytatni, hogy milyen termékeket vásárol."

Pedig , hogy szeretné a marketingipar ezt elhitetni mindenkivel.
Ez az életérzés-termék reláció nagy vesszőparipájuk, és nem véletlenül.

Előzmény: Navigare necesse est (154004)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.07.25 0 0 154005

Ezek szerint az egéasz témát félreértelmezed: nem az EGYÉN, hanem a JÓSZÁG presztízséről beszéltem végig eddig. És ilyen alapon egy Rolex akkor is presztízsóra marad, ha az egy koszos hajléktalan csuklóján van, vagy a szemétben, vagy bárhol!

Előzmény: Nick389 (153999)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.07.25 0 0 154004

Ismét maximálisan egyetértek!

 

Másoknak: Ne az alapján kellejen már valakinek egy bizonyos életvitelt folytatni, hogy milyen termékeket vásárol. Nyilván az egyén különböző  termékpreferenciái között releváns korreláció van, de ez egzaktan nem írható le. Példának okáért, aki VC tourbillont visel, ne kellejne már csak azért Maybach-kal járnia és yachtot tartania Monacóban és házat Key Westen, mert ez egyfajta elvárás. Ilyen sztereotípiákat aggatni bárkire, és nem elfogadni valakit, csupán, mert egy-két tárgya, amit megvásárol kiugró presztízsű, hatalmas balgaság lenne.

Gondoljunk a japánokra. Ott sem mindenki jár Lexus-szal és egyéb prémium autókkal, a többség nagyon kis lakásokban él, ennek ellenére a luxusipar fetistisztái. "Az vagy amit megveszel" -  idézvén önmagam - ez náluk tökéletesen igaz, és elfogadott.

Előzmény: ath (153997)
phranxinatra Creative Commons License 2014.07.25 0 0 154003

Nem is vettem magamra. :)

A Bretyót meg a Mont Blanc-t nem vágom, de az Omega pont az a cég, ami gondol a kisebb csuklójú (vagy ízlésű) vásárlókra. Még a PO-ból is behoztak 1-2 éve egy 37,5-ös méretet, ami bár először nőiként kínáltak, ha jól emlékszem, mostanra viszont már levették róla ezt a címkét. A honlapjukon a 42 feletti méret pedig már a big kategória. Hogy Moonwatchból nem kapsz 9300-assal szerelt klasszikus méretet, azért szerintem a szerkezet vastagsága és az üveghátlap a felelős; ezek miatt annyira magas az óra, hogy ennél kisebb átmérővel már hülyén nézne ki a csuklón.

A magamutogatást mint lehetséges indokot kifelejtetted. :)

Navigare necesse est Creative Commons License 2014.07.25 0 0 154002

Fogalomzavarban itt nem én vagyok. Ha szerinted egy Rolex órának (csak hogytémán belül maradjuk, de említehettem volna a Mercedes-Benz autókat is, és msok mást) nincs presztízse, akkor nem tudok tovább miről beszélni Veled a témában. Pedig a Rolex (és Mercedes is) bizony TÖMEGTERMÉK. És senki nem mondott olyat, hogy a presztízsnek nem velejárója a minőség.

Előzmény: Nick389 (153990)
rtivi Creative Commons License 2014.07.24 0 0 154001

Egy Rolex - egyebek mellett - a presztizs szimbóluma. Egy medál üzenhet egy világnézetről, egy karikagyűrü jelentését felesleges ragozni. Az üzenetekböl mindenki levonhatja a maga következtetését, pláne akkor, ha ezek a szimbólumok drága ékszerek. És akkor már össze lehet csapni a két kezet és már szó sincs a lényegről, a szimbólumok által közvetített mögöttes tartalomról.

Wreck Diver Creative Commons License 2014.07.24 0 0 154000

Mitől nem ér meg egy ETA 2824-2 300 ezret ilyen kivitelben?
135 ezer körül van csak a szerkezet kisker ára. Plusz tok, zafír, szíj,
számlap, mutatók, mindezek összerakása, ehhez szakemberek, szerszámok, reklám bla bla?

Egy A07.171 kisker ára meg több, mint 170 ezer jó magyar forint.

És azért a 12.990-es conrad kezdő óráskészlettel ilyen minőséget nehéz összerakni.
Persze lehetne hasonlítgatni Steinhart árakhoz, de akkor a régebbi Omega SM árakhoz is.
Azokhoz képest szinte ingyen van. :)

Persze ők nem kisker áron vásárolnak...

De egy Certina ds action is 230-250 ezer. A Longines reklámértéke meg a múltja okán ér ennyivel többet. 
Legalábbis az eladási adatai ezt bizonyítják. És a Heritage vonalon egészen elképesztően szép órák sorakoznak.



Előzmény: Nick389 (153998)
Nick389 Creative Commons License 2014.07.24 0 0 153999

"Egy rolexhez azert nem kell marha gazdagnak lenni, egy rolex egy kenyelmes, polgari eletet elonek is elerheto ha erre vagyik."

 

Nem bizony, de nem is itt van a lényeg, amit feszegetek. Ha vki az itt pár fórumozó által oly nagyra tartott presztizsre vágyik egy óra  birtoklásával, akkor kénytelen a presztizs többi "alkatrészét" is birtokolni, vagy ugrott a presztizs.

Ez élet kegyetlen :-)

Előzmény: ath (153997)
Nick389 Creative Commons License 2014.07.24 0 0 153998

"A hivatalos honlapjukon nem is találtam a fekete számlaposat..."

Itt van egy : http://www.svajciorakuzlete.hu/longines-orak/longines-sport/longines-sport-collection-l36424566-hydroconquest-karora

 

Ebben ETA 2824-2 van. Ez szvsz egy remek caliber, de ennyit szvsz egy órában sem ér meg - én is ilyet akartam

venni; az egyik ok ez volt, amiért kiesett.

A conquest-ek ETA A07 171-gyel futnak ez 24h-s, szvsz ez sem ér meg ennyit.

 

A TAG-oknak saját caliber-e van, de erről nem tudok nyilatkozni. Ezekkel viszont elviekben "menőbb" órát kaphatsz, ha ez számít neked.

 

Karbantartás/megbízhatóság/szerviz ár hármasban talán az ETA-k jobbak, de a Longines név meg mindent megdrágít.

Nagy általánosságban úgy gondolom, azt vedd meg, amelyik jobban tetszik, nagyjából ugyanott leszel bármelyikkel.

Közel uannyi pénzért közel uazt kapod - ez az óráknál sincs másképp.

Előzmény: nandorfigo (153984)
ath Creative Commons License 2014.07.24 0 0 153997

Szerintem alapveto tevedesben van a kollega, foleg azzal, h kinek mit szabad-illik vennie, hordania. Egy rolexhez azert nem kell marha gazdagnak lenni, egy rolex egy kenyelmes, polgari eletet elonek is elerheto ha erre vagyik. Ez nem egy pp tourbillon. Abbol a masfel-ket milliobol nem lehet nagyobb hazat venni es mig egy 50ezer euros kocsi veszit az ertekebol, nem is keveset, egy ss rolex annyira nem nagy kockazat. Olyan ez mint idonkent egy-egy szebb taska a felesegnek. Attol nem lesz yacht monacoban, de neha jol esik egy kis kenyeztetes es luxus. Szerintem ebben semmi kivagyisag, sznobsag nincsen.

y78 Creative Commons License 2014.07.24 0 0 153996

Szia,

tudok segíteni, e-mailem publikus.

Üdv

Előzmény: nandorfigo (153984)
tomcat Creative Commons License 2014.07.24 0 0 153995

Van itt szerintem egy alapvető félreértés. A Rolex nimbuszát az oyster tok és a microstella finomszabályozó alapozta meg. Ma ezek már egyáltalán nem számítanak, sőt odáig jutottunk, hogy a korábban rendkívül fizetőképes USA helyett az orosz, kínai, indiai piacokra fókuszálnak, maga a termék érdektelen (hiszen tömeggyártásban annyit állítanak elő, amennyit a gépsor elbír). Az árazás tisztán marketing alapú. Már presztízsértéke sincs, egyszerűen a kereslet-kínálat kínálati oldalán tolják egyre feljebb a limitet mindaddig amíg a piac keresleti oldala elviseli. Ott pedig van még bőven tér.

 

tomcat

Előzmény: rtivi (153992)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.07.24 0 0 153994

Valóban sokkal inkább van az órák között presztizse a Rolexnek
a pontosságával, jó minőségével, strapabíróságával ( anno vízálló órák nem vízálló korszakban pl. ).

Más kérdés, hogy ezt a jogosan kiérdemelt presztizst szeretnék emberek magukra is értelmezni
csupán azzal, hogy vásárolnak egy Rolexet. De mivel a használt és új közötti árfekvés igen különböző,
miközben az utcán, partin, konferencián így különséget tenni nem lehet, és a rávalót drogkereskedelemtől
a tigrisbőrcsempészetig bármivel meg lehet keresni, ennek az alapja igen kérdőjeles számomra. 

De természetesen ebben is "tiszteljük felebarátaink elmebaját". :)

Előzmény: rtivi (153992)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.07.24 0 0 153993

Jobb is. Az csak egy drága swatch, akárcsak az Omega és a többi. ;-)

Előzmény: ath (153979)
rtivi Creative Commons License 2014.07.24 0 0 153992

PRESZTÍZS

"Tekintély, tisztelet, becsület, befolyás. Főleg a társadalmi helyzetnek, állásnak, tudományos vagy szakmai eredményeknek kijáró megbecsülés,x elismerés. "Nagy presztízsnek örvend", "Félti a presztízsét". A választékos köznyelv divatszava."

 

X kiemelés tőlem

Forrás: http://meszotar.hu/keres-preszt%C3%ADzs

 

Kezdeményezni fogom,hogy az előbbi definíciót egészítsék ki egy Rolex viselésével. Is.

:-))

ath Creative Commons License 2014.07.24 0 0 153991

értem. megint tanultam valamit az élet nagy szabályairól. 

Előzmény: Nick389 (153989)
Nick389 Creative Commons License 2014.07.24 0 0 153990

Ne keverd a minőséget a presztizzsel. A presztizs kötelező velejárója a minőség, de ez fordítva nem igaz. A presztizs része továbbá a ritkaság/hozzáférhetőség, amit pedig árral/előállítási volumennel befolyásolnak.

A "mindenki/tömegek számára elérhető" gond nélkül lehet minőségi-, de presztizs termék sosem. Vannak márkák, ahol már a gyártó úgy érzi, jobban gyűlik a tömeg, mint szeretné a presztizs szempontjából.

Előzmény: Navigare necesse est (153985)
Nick389 Creative Commons License 2014.07.24 0 0 153989

Azoknál, akik a "presztizsben élnek" van.

Az autó vonal a legegyszerűbb. Aki úgy gondolja, hogy "reprezentálni" szeretne egy 8-10e EUR-os órával annak képesnek kell lenni megvenni és fenntartani egy legalább 50e EUR-os új autót pl. a 3 német prémiummárka bármelyikéből és maximum 3-5 éven belül lecserélni egy hasonló kategóriájú újra. Ezesetben elmondhatja magáról, hogy megengedheti magának, mert olyan az életszínvonala. Szerintem Te is el tudod képzelni, hogy milyen ingatlan tartozhat egy ilyen autóhoz és a KULTÚRA jelentésével sem lehet problémád, mert normálisan írsz.

Ahová pl. egy Mondeo/Bregue kombóval "bemehetsz", ott ismerni sem fogják a Bregue-t (órástalálkozó és hasonlók kivétel) és ha lesz komolyabb reakció, az max vmi "felvágós majom" kategóriájú lesz. A "nagyfiúk játszóterére" meg pusztán egy órával nem engednek be, bár ott jobb eséllyel ismernék a Bregue-t.

Biztosan el tudod dönteni, hogy az életszínvonaladhoz képest hol helyezkedik el az óráid értéke, illetve hogy miért vetted meg azokat. Ha "bizonyítani" akarsz az óráiddal, de nincs meg az életszínvonal, akkor feleslegesen áll bennük a pénzed.

Max azoknál lesz meg a "riszpekt", akik be akarnak nyalni vmiért. Ha szimplán csak szereted az órákat, akkor meg nem

számít, mit engedhetsz meg magadnak egyébként.

Előzmény: ath (153979)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.07.24 0 0 153988

Persze lehet, a bevételből csak Casio-ra futja majd, arra is csak úgy, ha kipótolom kicsit. :))

Előzmény: Navigare necesse est (153985)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.07.24 0 0 153987

Ezzel is egyetértek. :)

Meg szét kell nézni a New Yorki-i vagy Hong Kong-i metrón! És nem mind hamis, ami fénylik... ;)

Előzmény: ath (153977)
WiZARD Creative Commons License 2014.07.24 0 0 153986

Meglepne, de legyen igazad.

3570.50.00 már az Omega weblapján úgy szerepel, mint kifutott, nem elérhető modell - Note: watch no longer available

és a 311.30.42.30.01.005 van fent aktuálisként, még a kép is ugyanaz mint a régi...

Előzmény: innovations (153974)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.07.24 0 0 153985

Erről kisregényt lehetne írni, hogy milyen tényezők hatnak és befolyásolják egy márka presztízsét. Attól, mert valami mindenki számára elérhető, még bírhat jelentős presztízzsel. Ez nem feltétlenül a termék árának függvénye. Egy 4-500 €-s Hermés sál, egy 5000-100.000 €-s Rolex / JLC óra, egy 500-1000 €-s  Vass / Gucci cipő, egy 3-5000 €-s su misura Zegna öltöny, egy 5-10 €-s (!!) tábla Godiva / Lindt csoki.

Ezek mind-mind olyan felsorolt márkák termékei, amik minden társadalmi réteg berkeiben presztízzsel bírnak, az ártól függetlenül, pusztán a márka saját maga által felépített arculata által.

 

Az meg egy újabb nagyon hosszú tanulmány tartalma lehetne, hogy ezen (vagy más, hasonló) tágyak megvásárlása / birtoklása milyen hatással van az egyén látszólagos társadalmi helyzetére, mennyiben konvergál ez a kép a valósághoz, etc.

 

"Az vagy amit megveszel?" - Talán ez lehetne a címe, majd egyszer, ha sok időm lesz megírom, kiadom, és a bevételből veszek egy arany Rolexet. :))

Előzmény: Nick389 (153966)
nandorfigo Creative Commons License 2014.07.24 0 0 153984

Üdvözlet kedves fórumozók!

 

Segítséget szeretném kérni az alábbiakban:

 

Szeretnék egy belépő szintű órát vásárolni, legfeljebb 350.000 HUF körüli összegben. Nagyjából mindennapi használatra, irodai és privát szempontoknak is megfelelő órákat nézegettem. Az még nem tisztult ki bennem egészen, hogy kék vagy fekete számlapos legyen. Szóval jelen állás szerint az alábbiak közül választanék:

 

Longines- conquest

L3.687.4.99.6

L3.687.4.56.6

Tag-heuer aquaracer

wan2111.ba0822

wan2110.ba0822

illetve

Longines- hydroconquest családból az alábbi modell (talán L3.642.4.56.6), illetve ennek kék számlapos változata:

 

 

 

 

 

A hydroconquest-nél viszont látszólag úgy tűnik, hogy mindenféle referenciaszám alatt futnak a fenti modellek, abszolút nem igazodom ki rajtuk. A hivatalos honlapjukon nem is találtam a fekete számlaposat 41mm-es automata változatban (amit nem akarok elhinni, hogy ne létezne), illetve a chrono24-en is mindenféle szám alatt találni őket.

 

Kérlek benneteket, hogy amennyiben bármilyen szempontból tudnátok segíteni a választásomat, tegyétek meg!

 

Fentiekből is kitűnik, hogy finoman szólva sem vagyok szakértője  a témának, úgyhogy minden építő jellegű hozzászólást segítségnek veszek, sőt, ha esetleg ebben az ársávban lenne hasonló alternatívátok azt is szívesen venném!

 

Előre is köszönöm ha veszitek a fáradságot, hogy egy kicsit részletesebben válaszoltok!

 

Köszönöm!

 

Navigare necesse est Creative Commons License 2014.07.24 0 0 153983

Természetesen nem Neked címeztem a mondandót, csak a Te hozzászóásod váltotta ki. Mindenki hordjon ami jól esik és jól áll neki, nekem azzal van a legfőbb bajom, hogy számos cég már nem is gondol a - most mondhatnám normál csuklójú emberekre, de ez nem lenne igaz, hiszen az evolúció nem módosította a Homo Sapiens Sapienst  2 évtized alatt oly mértékben, hogy átlag csuklóátmérő mérhető mértékben növekedjék - klasszikus ízlésű egyénekre. Mivel fentiekben megállíptottuk, hogy a kézméret nem növekedett, így csak egyetlen másik változó marad: a közízlés. Erről sem szándékozok vitát nyitni, hogy ez javult avagy romlott-e az utóbbi időkben, de tény, ami tény, a régi világ klasszikus ízlésű embere ma is jelen van legalább olyan arányban a társadalomban, mint az "új világrendet" képviselő egyedek.

Vagyis jelentős számban vannak jelen a magamfajták akik vagy csökevényes csuklóméretük (6,5" esetemben) vagy régimódi ízlésük, esetleg mindkettő (!) által továbbra is a (csak mondok egy egyéni irányszámot) <42 mm óratok átmérőket preferálják.

Amíg ezt a valós igényt kielégítik a cégek, nincs is baj. Csakhogy egyes céges már ránk nem is gondolnak. Erre számos példát hozhatnék fel, de legyen elég 3 klasszikus: Omega 9300-as keliberű Moonwatch (talán 44 mm?), Breitling Transocean Unitime (46 mm), MontBlanc TimeWalker Chrono 100 (talán szintén valami 46 mm körül). Röhej. Nem az a baj, hogy ezek léteznek, hanem az, hogy nincs egy kisebb midsize / boysize / nevezzük akár női méretnek, nekem édes mindegy.

Az ízlésficamon kívül (megint bocsánat!) smemi nem indokolja egy óránál sem a 42+ méretet, mikor a bennük lévő szerkezetek 30+ egynéhány mm-es diaméterrel bírnak.

Előzmény: phranxinatra (153961)
oys... Creative Commons License 2014.07.24 0 0 153982

Ezt olvastátok már?

 

A világ legdrágább autókulcsa

Miközben a luxusautók gyártói állandó versenyben állnak, hogy ki tudja a legtöbb eleganciát és kütyüt, valamint minőségi kiegészítőt beépíteni aktuális modelljébe. Az Aston Martin legújabb húzása viszont nagyon bejön. [...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

oys... Creative Commons License 2014.07.24 0 0 153981

"Hű, de barbár, akinek csak eszébe jut erre kisolló hegyét használni!"

 

Tényleg vandalizmus a rugósfülhöz ollót használni.

(Én is inkább a 0,5-ös Rotring ceruzával szoktam kitolni a helyéről.;^)

Előzmény: H_G (153953)
python 357 Creative Commons License 2014.07.24 0 0 153980
Mindenkinek mást jelent szerintem! Van akinek azt jelenti:nekem sohasem lesz ilyenem!
Van akinek azt:végre megengedhettem magamnak!
Tekintély,befolyás.........külömb vagyok másoknál!!!!!
Előzmény: ath (153979)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!