Keresés

Részletes keresés

Nick389 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153890
Előzmény: y78 (153888)
rtivi Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153889

Az infláció nem igazán indokolja az áremelést. 

Előzmény: innovations (153887)
y78 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153888

Az Omega 3 hete emelt, a Longines elvileg a jövő héten, kb 3 évig tartották a korábbi áraikat. Tag az elmúlt 10 hónapban 2x is emelt, gondolom, ellesznek vele egy darabig...

Előzmény: innovations (153887)
innovations Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153887

Nem volt. Egyelőre.

Bár az összes nepper és kereskedő ezt mantrázza., de ez csak a vágyálmaikat tükrözi. 

Persze az is tény, hogy már másfél éve nem volt tehát lassan aktuális lenne. Viszont az is tény, hogy az elmúlt négy-öt év áremelési üteme nem tartható. Úgy tűnik, hogy a piac ennél lényegesen többet már nem nagyon tolerálna.

Előzmény: Navigare necesse est (153858)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153886

Remek, akkor spórolhatok még... :DD

Előzmény: ronin s8 (153885)
ronin s8 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153885

Konkrétat nem tudok, de rémlik, hogy valaki említett egy szeptemberi 8%-os emelést...

Előzmény: Navigare necesse est (153884)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153884

Komolyan senki nem tud semmit?

 

"Más: a Rolex fórumban már kérdeztem, de nem adott senki választ arra, hogy valóban volt-e már 2014-es áremelés. Tudtok erről valamit?"

Wreck Diver Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153883

Az svájci. A Festina már rég nem.

Előzmény: Azima (153882)
Azima Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153882

Urak, egy gyors kérdés. Festináról vélemény? Igazából egy Certina DS Podiumot néztem, de  a Festinák közt is van egy ceramic és egy sport chrono ami tetszik. Az árak miatt látom, hogy a Certina 2-2,5x drágább. Ennyivel jobb is?

python 357 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153881
Mont Blanc helyesen!:))))
Előzmény: python 357 (153880)
python 357 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153880
Ehhez kapcsolódóan: Pár hónapja hozzájutottam egy hibátlan állapotú Seiko Bell Matichoz. Azóta úgy megszerettem,hogy a Breitlingeket a GMT Mont Blant-t meg a többi nagyobb presztízsű órát fel sem veszem!......... Most jöttem rá a leírtak miatt,- hogy vagy izlés, ficamom van,vagy csak egyszerűen másképp működöm,mint 10 évvel ezelőtt!:)))))
Előzmény: rtivi (153879)
rtivi Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153879

"Családtagjaim úgy döntöttek, hogy valami igazán komoly ajándékkal lepnek meg és beszerezték a jelenlegi Explorer II-emet. ...A Rolex kellett ahhoz, hogy ez az önértékelésem az ellentétébe csapjon át. "

 

Azt hiszem, hogy ez nagyon fontos, de a képhez hozzátartozik, hogy - tapasztalatom szerint - egy ilyen döntés eredményeként ad egy pici tartást egy Breitling vagy egy Certina, Omega is, sőt, ide sorolhatnám még a Seikot, de még az Orientet is.   

Előzmény: Felfedező2 (153874)
agent.d Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153878

Ezt a SWATCH BODY AND SOUL-t valami korrekt fémszíjjal megnézném

vzstrial Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153877

Okéj, köszi :)

Előzmény: agent.d (153876)
agent.d Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153876

Hozd a japánt is! :)

Előzmény: vzstrial (153862)
Nick389 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153875

A Monster az, ami a neve és ez nem véletlen - itt nincs meglepetés :-)

Előzmény: vzstrial (153861)
Felfedező2 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153874

Vajon mitől lehet a Rolexnél ugyanaz a dizájn évtizedekig a kínálatban, extrém magas áron, extrém magas eladási számokkal? Azért mert csúnya és mindenki ezt is gondolja róla? Vagy az előbb leírtak, esetleg egészen más tényezők miatt? Nyilván nagy a szerepe a presztízsnek (ami több, mint a divat, meg a kivagyiság, mert benne vannak azok az értékek is, amiktől nagy lett a márka), egyeseknél az árnak és sokminden másnak.

 

Én korábban azt hittem, hogy tipikusan az az ember vagyok, aki alkalomhoz visel órát, ahogyan munkába is máshogy járok, mint a gyerekkel a játszótérre... A Rolex kellett ahhoz, hogy ez az önértékelésem az ellentétébe csapjon át. Bizony ez az egy órás emberek darabja. Ok, lehet, hogy a két órásoké, mert egy alkalmi darab azért kívánkozik mellé, de másik napi órával váltogatni értelmetlen, ahogyan a szabadidő eltöltéséhez is tökéletes partner... Nem beszélve arról, hogy tudja a GMT-t, ami nekem a munkám és a magánéletem során is sokszor jól jött már... Tehát ez - ahogyan a GMT II. is - egy tipikusan jó választás élethosszig, az egyetlen órát használó embereknek.

Előzmény: Felfedező2 (153873)
Felfedező2 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153873

Nem szaporítanám a szót Ricsike általánosító, éppen ezért meglehetősen egyszerű ízlésnyilvánításáról (ha nem terjesztette volna ki mindenkire, simán csak az "ízlésen nem vitatkozom" kitételt írtam volna le, ha leírom egyáltalán, mert, ha nem vitatkozom, akkor minek is...), de a saját véleményem az általa tett megjegyzés stílusa után kikívánkozik.

 

Korábban, amikor még nem volt Rolex a csuklómon, én is idegenkedtem a márkától. Nem mondanám, hogy rondának tartottam a Rolikat, de ez a fém szíjas, egyszerű számlapos, nagy lünettás megjelenés - ami a sportmodellekre jellemző - nem vonzott annyira. Ha már sport, akkor a Speedmaster volt a kedvencem - azt is hordtam, de téli időszakban kizárólag fekete aligátorbőr-szíjjal, amivel elegánsabbnak tartottam, mint a fémmel, bár vitathatatlan, hogy nyáron az utóbbi a praktikusabb, így a második évben a Speedy-men is megjelent. Imádtam az oldszkúl órákat, van is egy IWC-m a hatvanas évekből, amit gyakran hordtam...

 

Aztán eljött az a tavalyi ünnep, amikor a családtagjaim úgy döntöttek, hogy valami igazán komoly ajándékkal lepnek meg és beszerezték a jelenlegi Explorer II-emet. Néztem szegény órát, amikor megkaptam és bizony nagyon elütött a korábbi elképzeléseimtől. Aztán elkezdtem hordani. Mint írtam, több jónak mondható darab is van otthon, de egy hónap elteltével azt vettem észre, hogy csak ez van a karomon. Nem azért, mert jó volt Rolex-szel villantani, ha ki is szúrta valaki az ingujjam alatt, akkor sem volt biztos abban, hogy Roli-e, amit lát (100-ból 98 embert ez a téma egyébként is teljesen hidegen hagy, a Speedmasterre többen rákérdeztek, a szép állapotú, de oldtimer IWC-re meg szinte mindenki, aki látta...), ez nem egy szimbolikus darab, oké, ott van rajta minden jellemző elem, az oyster-szíj, a nagyító küklopsz, a széles lünetta, de mégis. Ha nem fém színű lenne ez utóbbi, hanem fekete, tökre egyforma lenne a GMT-vel, mégsem egy felvágós darab... És bizony úgy, ahogyan Ricsike érti, nem is szép. Úgy.

 

Mert milyen tulajdonság kell egy férfi ékszernek? Szépnek kell lennie? Szerintem nem. Sokkal fontosabb az érzés, amit nyújt és az az üzenet, amit a gazdájának és a gazdájáról közvetít.

 

Hogy az érzés milyen? Nagyszerű. Ez - ahogyan a többi Rolex sportmodell is - az elnyűhetetlenség érzését nyújtja. A tökéletes masszivitást. Egy óra, amiben nyugodtan be megy az ember a Balatonba, mert észre sem veszi, hogy a kezén maradt, megfürdeti benne a gyereket, lenyírja a füvet, kerti munkát végez, másnap pedig gond nélkül bemegy vele az öltönyös munkahelyére és nem ég fel, ha órabuzikkal tárgyal fontos dolgokról....

 

És a pontosság érzését. Sokan nem hiszik el, de jól szabályozva, meg persze, ha az ember tudja, melyik oldalra fektetve, mit vált ki a pihentetés, lényegében halál pontosan tartható nagyon hosszú időn keresztül. Nem akarok erről vitát nyitni, mert már látom előre a kételkedő szakértőket, de így van. Nagyon hosszú időn keresztül! És bizony ez számomra vitathatatlan előny egy óránál, ha itt most lesz is egy két válasz, hogy ez hülyeség...

 

Amit pedig közvetít? Azt már leírták itt mások. Nem vagyok egy villantós fajta, ezért nem is érdekel, az órám alapján ki, mit gondol rólam. Ez egy túlspirázott dolog szerintem. Nekem innovációt és egy semmihez sem hasonlítható mérnöki csúcsteljesítményt ad, megspékelve azzal az értékkel, hogy lesz mit az egyik leszármazottamra hagyni, ami őt sem hagyja cserben, sőt még az ő leszármazottját sem, ha hordja majd egyáltalán... Ez az időtlenség üzenete, ami bizony, így utólag a dizájnban is nagyon ott van. Csak érdemes kinyitni az embernek a szemét, hogy lásson.

 

 

Nick389 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153872

Tizenkettő egy tucat fórumozóként nem szeretnék zsandárt játszani/bárkit is korlátozni a szabad vélemény nyílvánításban, de ha lehet egy szerény kérésem, álljunk már le a Rolex GMT design témáról beleértve ebbe a konkrét személyek felé irányuló "erőteljes" vélemény nyilvánításokat is.

Úgy gondolom, hogy már minden elhangzott, aminek értelme volt - meg az is, aminek nem. Ennyi hozzászólással már ki lehetett volna vesézni pl. a "mennyire innovatív a turbillon", vagy a "Doxa pozícionálása a középmezőnyben" témákat is :-)

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153871

Szép napot mindenkinek ,tud valaki elérhetőséget (telefon számot) cancos3  vaterás felhasználóhoz .... megköszönném.

dominiki Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153870

De mind a 128 Rolex szeretne lenni. :)

És talán a fazonalapító is a Rolex. Nem biztos...

Előzmény: Wicked Belzebub (153869)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153869

Na ez a tipikus tucat külső, amihez hasonlót megtalálsz még kb. 128 más gyártó kínálatában :))

Nem csúnya, mert persze ezt nem lehet rámondani, de, h semmi különös nincs benne, az is tuti :)

Előzmény: dominiki (153868)
dominiki Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153868
Előzmény: Törölt nick (153865)
rtivi Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153867

Tisztelt Ricsike!

 

Nem szaporítanám a hozzád szólások sűrű sorát, csupán azt szeretném megjegyezni, hogy számomra egy svájci óra - egyetértve a Rolex "üzenetével" - valahol  a következőknek szimbóluma:  "kiválóság, teljesítmény, presztízs és az innováció". Ezek pedig fontos értékek. Legalábbis számomra. Mint ahogy érték volt valamikor a Doxa, mint a pontos vasúti menetrend szimbóluma, vagy hasonlóan a Schaffhausen a prémium kategóriában ("pontos mint a Schaffhausen").   Ugyanilyen szimbólum lehet egy gyűrű vagy medál is, ami persze lehet olcsóbb, egyszerűbb darab, mint ahogy lehet nagyon drága is. A lényeg azonban a szellemi üzenet és elég nagy baj, ha az előbbi értékek helyett csak a pénzben kifejezett jön át. 

 

Egy svájci óra üzenete - legalábbis számomra - az előbbi értékekkel való azonosulás, nem pedig a gazdagság villogtatása. Ezért is lehet meggyőző mondjuk egy önerőből elért Certina, Tissot stb. És talán ezért is ajánlgatjuk ezeket belépő modellként  és egyben az előbbi fontos értékek reprezentációjaként. 

Előzmény: Törölt nick (153865)
Nick389 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153866

Ők sem tradicionális gyártó, de órákat csinálnak, nem bóvlit - ez az áraikon is látszik, egy szinten vannak a SW group középmezőnyével.

Én vennék ilyet, de én nagy barátja vagyok a "minőség presztizs nélkül" vonalnak.

Előzmény: Törölt nick (153865)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153865

Köszönöm!

Akkor inkább kerülje!

 

A Claude Bernard vonalról mi az észrevétel?

 

Ezek mutatósak:

http://www.orabirodalom.hu/termek.php?id=135678

http://www.orabirodalom.hu/termek.php?id=135632

http://www.orabirodalom.hu/termek.php?id=135627

Előzmény: Nick389 (153864)
Nick389 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153864

Svájci cég, múltja nincs, Svájcon kívül Hong Kong-ban gyártanak még (a portfólió nagyobb részét szvsz a divatórák teszik ki). A képen "swiss made" óra van, az Svájcban készült. Ha használnak Ronda (quartz) és ETA szerkezeteket, a legalább 2824-essel szerelt automata szvsz nem rosszabb minőségben, mint bármely más, amiben uaz ketyeg és cc. azonos az áruk - tokozni azért ma már nem akkora faxni...

A képen látható óra (Tempora, nem Tempura) 290 USD az Amazon-on és quartz (nem derült ki, milyen):

http://www.amazon.com/Jacques-Lemans-Gen%C3%A8ve-Tempora-GU199B/dp/B000YWCZSO

 

Ennyiért simán lehet válogatni hasonló stílusú Certina/Doxa/Tissot órák között, én inkább innen

választanék. Viszont ahogy párszor már leírtam, nem gondolom, hogy köznevetség tárgya lenne

egy ilyen órában, vagy egy év múlva kukázni kellene a quartz szerkezetet.

Előzmény: Törölt nick (153860)
H_G Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153863

Csak a pontosság kedvéért, egy úszni való bulletproof Casio azért nem 6 ezer, hanem huszonvalahány. 

 

Előzmény: Wreck Diver (153854)
vzstrial Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153862

Ha lehet és belefér akkor pénteken pofátlankodnék / ugranék be :) Reggel nem néztem a fórumot csak most, holnapra pedig van már programom, ráadásul 6nál előbb nem tudok eljönni bentről, így péntekre pofátlankodnék be :)

Előzmény: agent.d (153852)
vzstrial Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153861

Szerintem itt senki se bántódott meg, csak a megfogalmazásoddal volt baj. Nem baj ha nem tetszik neked, de ne általánosíts! Nekem se tetszik a Rolex órák 99%-a, csak a zöld számlapos rozsdamentes acél tokos Submariner.

 

Nekem még a Seiko Monster is bejön, noha elfogadom az emberek 99%-a azt mondja ez egy otromba, bazivastag cucc, ráadásul túl nagyok a mutatók... Mások vagyunk :) de nem mondom, hogy ez AZ óra. Vagy azt sem, hogy pl. csak a Heuer Carrera a szép kronográf.

Előzmény: Törölt nick (153860)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!