Keresés

Részletes keresés

phranxinatra Creative Commons License 2014.03.26 0 0 152430

http://www.rolex.com/watches/baselworld-2014/new-rolex-sea-dweller-4000.html

 

Na, itt az új SD. Maradt 40 mm. :/

 

Az új Seamaster 300 előtt meg értetlenül állok. Kb. mint anno statisztikán, mikor a tanár nekiállt mindenféle számításoknak. Éreztem, hogy én itt valamiről kurvára lemaradtam. :D

innovations Creative Commons License 2014.03.26 0 0 152429

Szóval tényleg nem is tudom, hasonlatos mint a Black Bay koncepció. Minden évben más színűre cseréljük a lunettát

 

http://www.hodinkee.com/blog/new-rolex-gmt-master-ii-white-gold-pepsi-cerachrom-bezel

 

oys... Creative Commons License 2014.03.26 0 0 152428

Azért nem csak a Submariner a tipikus-Rolex!

Igencsak ott van ezen a poszton (hacsak le nem löki a sub.-ot) a Jubilée csatos bikolor Datejust is. Na arra aztán szeretnek harapni az emberek!

Közben elegendő egy white rolesor verzió, vagy egy full acél, de mindez lehetőleg oyster csattal és máris egészen diszkréten viselhetővé válik...

Előzmény: Felfedező2 (152399)
rtivi Creative Commons License 2014.03.26 0 0 152427

Hát igen. Többen vagyunk laikusok mint órás vagy egyéb szakemberek. A termelők részéről pedig gazdasági értelemben pénzcsinálás a szükséges hozzávalókkal, marketing, tervezett meghibásodás  stb. A fogyasztók részéről olcsóbb-drágább identitás(pótlék), önkifejezés, hobbi, élmény és szórakozás, időtöltés. Kinek, kinek melyik a fontosabb, melyik éri meg. Minden kényszer nélkül... :-)

Előzmény: APT (152425)
innovations Creative Commons License 2014.03.26 0 0 152426

"Sajnos " továbbra  sem tudom vitatni azt amit mondasz mert hát ez így igaz. Viszont azt azért lássuk be, hogy rajtunk és néhány más "óra bolondon" kívül vajon kit érdekelnek igazán a szerkezetek, billegők, innováció és ehhez hasonlók? A nagy többséget csak az izgatja amit kívülről lát és ez alapján ítél. És, hogy Vanek ura ist idézzem a gyártók pedig ránk alapozva éves profitjukat, enyhén szólva sem tudnának ebből "luxus fürdőhelyet bazírozni".

:-)

Idevág az is, hogy más nemzetközi fórumon is vagyok regisztrálva. Több ezer aktív tag mindenhonnan. Elképesztően drága és még akár valóban komoly órákat is Lange, Vacheron, Glaushutte stb láthatsz sok más egyéb "átlagos darab mellett is. Szerkezetről szinte soha nem esik szó, csak az, hogy "cool, amazing meg awesome és ehhez hasonlók. Talán valaki egyszer és eléggé udvarias formában jegyezte meg pont az inkriminált Tudorral kapcsolatba, hogy ez csak egy drága Eta tokozás. Külhoni fórumon nem jellemző az "izmozás", de elég nagy perpatvar keveredett belőle.

Szóval tetszik ez nekünk akár nem, úgy tűnik erre halad a világ sora. Persze lehet azt mondani, hogy akkor vegyük a vintage  darabok felé az irányt  Viszont ezt azért te elég jól ismered és te is tudod, hogy ez is elég síkos pálya tud lenni. Gondolok többek között arra, hogy az árak már rég elszálltak itt is. Valamire való minden téren értékes darabot begyűjteni a hazai piacon mostanság nem egy könnyű eset. Persze aztán meg mondhatjuk, hogy ennek meg ez a szépsége, de ez már egy másik történet.

 

APT Creative Commons License 2014.03.26 0 0 152425

De ez már rég nem arról szól, hogy ki tud jobb órát csinálni. Ezen a fórumon is sokszor olyan viták mennek, amihez valóban szakmai szemmel nézve már hozzászólni sincs kedvem. ;-)))

A nagy cégek részéről teljesen tudatos és irányított parasztvakítás megy, a "két hétig sütögetett tokokról", meg a hermetikus térben összeszerelt csodaszerkezetekről, amit némasági fogadalmat tett szerzetesek szerelnek össze, nehogy kiszivárogjanak a cég hihetetlen, döbbenetes szakmai titkai.

Miközben tulajdonképpen nincsenek szakmai újdonságok, egy jól képzett XIX. század végi órás semmi olyan extrával sem találkozna ezekben az órákban, ami ne lett volna ismert saját korában is. Még a büszkén lengetett CoAxial is egy kétszáz éves Breguet szabadalom kis mértékű továbbfejlesztése (és megjegyzem, már Breguetnek sem vált be olyan nagyon... ;-)) ). A mindenféle szilícium hajszálrugók meg gátkerekek pedig leginkább csak arra lesznek jók, hogy méregdrága gyári pótalkatrész hiányában ezek az órák később ne legyenek javíthatók, szervizelhetők. A kenést a csapoknál úgysem lehet megúszni, a szervizelés tehát úgysem lesz elkerülhető (a CoAxialnak is csak az lett a vége, hogy még sűrűbb szervizciklus kell hozzá, mint a hagyományos megoldásokhoz...), megfelelő karbantartás mellett pedig máig hibátlanok, jóformán kopás-mentesek 100-150 éves szerkezetek is...

 

Ez egy historizáló, nosztalgikus iparág, nem kell feltalálni a meleg vizet. ;-)) A mechanikus órából a pontosságot illetően úgysem hozható ki annyi, mint egy kvarcból, tehát görcsölni sincs ezen értelme. SZVSZ.

Előzmény: innovations (152423)
innovations Creative Commons License 2014.03.26 0 0 152424

Elnézést a folyamatos elgépelésért. Nekem ilyenkor még korán van.

;-)

Előzmény: innovations (152417)
innovations Creative Commons License 2014.03.26 0 0 152423

Teljesen igazad van. Az eladási adatok is ezt igazolják. A Black Bay a legsikeresebb Tudor modell és  más összehasonlításban is relatíve jól teljesít. A külhoni fórumok pedig már ájulnak tőle.  Ettől függetlenül szerintem tetszetős.

 

Előzmény: APT (152421)
oys... Creative Commons License 2014.03.26 0 0 152422

"Ez nem divat, ez a természetes evolúciója az óráknak. Párhuzamnak ott az autóipar."

Jó a párhuzam. Pár éve kezdik is újra visszanyerni az autó-kategóriák a normális méreteiket. Azaz pár centikkel kssebbednek...

Előzmény: phranxinatra (152398)
APT Creative Commons License 2014.03.26 0 0 152421

Azért nem csak a céget, de a piacot is "dicséri", hogy képesek eget-földet rengető, korszakalkotó újdonságként eladni egy más színű rámát, egy új formájú mutatót, egy picit nagyobb tokot...

 

Komolyan mondom, ha Antoine Lecoultre, Louis Breguet, John Harrison élne, csak a fejét csóválná... Az óraipar zömében mára teljesen betagozódott a luxusiparba, ami praktikusan azt jelenti, hogy alapvetően a külsőségekre és a marketingre koncentrálnak, és már nem is letagadható módon a nem túl tájékozott, de fizetőképes és sznob vásárlóközönséget célozzák meg.

Előzmény: innovations (152419)
innovations Creative Commons License 2014.03.26 0 0 152420

Előzmény: innovations (152419)
innovations Creative Commons License 2014.03.26 0 0 152419

Mondjuk különösebben nagy brainstormingot nem tarthattak a Tudornál mire valahogy kitalálták, hogy cseréljük le a piros lunettát kékre, de én még mindig látok tartalékot ebben az órában. Jövőre valszeg ez lesz.

;-)

Előzmény: innovations (152418)
innovations Creative Commons License 2014.03.26 0 0 152418

Előzmény: innovations (152417)
innovations Creative Commons License 2014.03.26 0 0 152417

Még az is meg lehet. Persze szigorúan 57-es méretben.

;-)

Egyébként valaki nem is olyan rég kérdezte, hogy tulajdonképpen, hogy van az, hogy a Rolex a baseli nyitás előtt egy nappal  promotálja az újdonságait.  Tipikus Rolex húzás megint amit tanítani lehetne ismét. Nyilvánvalóan a kiállítás ideje alatt egy bizonyos fokig a többi gyártótó újdonságai és marketingje mellett sokkal kevesebbé lenne ennek hírértéke, így viszont még a hivatalos megnyitó előtt nagyon szólhat. Nem véletlenül szivárogtat már idő előtt az Omega is. A Tudor pedig már nemtúl nagy fantáziáról tanúskodva be is mutatta a kék Black Bayt.

Előzmény: ronin s8 (152416)
ronin s8 Creative Commons License 2014.03.26 0 0 152416
Tippelhetünk. Én a Skydweller-re fogadnék, szigorúan limitált, mondjuk 3000 darabra. ;-)
Előzmény: innovations (152415)
innovations Creative Commons License 2014.03.25 0 0 152415

Az észrevétel jogos.

Talán egy platina Moonphase Submariner nyolcvan óra járástartalékkal?

Nagyon komoly lenne az bizonyos.

;-)

Előzmény: Felfedező2 (152413)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.03.25 0 0 152414

Olyan ez, mint a mobiltelefon piac.

Jó ideig az volt a trend, hogy a nagy táska motorolák és banán nokiák
helyett egyre kisebb mobilokat készítsenek. Aztán eljutottunk oda,
hogy egy amúgy jópofa 8210-es nokián a vastagabb ujjú emberek folyton mellényomtak.

Utána jött az okosodó telefonok kora. N95 stb.
Most oda sikerült eljutni, hogy az átlag telefon a 4-5 évvel ezelőtti tableteket veri lassan méretben,
és egy kézzel nem tudod használni, mert nem érik át az ujjaid. Ilyen "a majom is tud diót törni, csak nehezen" figura...

Órában is ez megy.
Az első karórák ugye zsebórákból készültek.
Tányér méretű lengőfüles H. Moser & Ciek, és társai.
Aztán szépen összement az óra az emberek kezén. Az elmúlt 10 évben megnőttek.
Most pedig egyes márkák újra kisebb méretekben gondolkodnak, míg mások tartják
magukat a bilidivathoz rendületlenül. Közben az ebbe szocializálódó generáció óhatatlanul
nőinek titulálja az 1920-as 50-es évekbeli férfi IWC-ket, Omegákat. A Patek azért kicsiben is Patek, még nekik is.

20 év múlva majd megint fordul valamerre a kocka.
Majd a marketing agymosásnak iránya meghatározza úgyis a trendeket...

Előzmény: sztívndráj (152407)
Felfedező2 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 152413

Volt azért víz is ott...

Előzmény: innovations (152412)
innovations Creative Commons License 2014.03.25 0 0 152412

Én másra nem nagyon tudok asszociálni. 

Előzmény: ronin s8 (152410)
phranxinatra Creative Commons License 2014.03.25 0 0 152411
Előzmény: ronin s8 (152410)
ronin s8 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 152410

Lemaradtam. Ez már nyílt titok?

Előzmény: innovations (152409)
innovations Creative Commons License 2014.03.25 0 0 152409

 

Esély mindenre van, de egyelőre nagy valószínűséggel egy holdfázis komplikációt fognak bemutatni.

Előzmény: phranxinatra (152408)
phranxinatra Creative Commons License 2014.03.25 0 0 152408

Indítok egy projektet és megcélzok valami EU-s kutatói támagatást. :)

 

Más. Hogy lehet az, hogy 27-én nyit a Baselworld, de a Rolex 26-ára ígéri a "leleplezést" a promó videójában? Van rá esély, hogy visszahozzák a Sea-Dwellert, kicsit megnövelt tokmérettel (42mm), 3136-os szerkezettel, meg a szokásos modern huncutságokkal (kerámia, Glidelock, BGW9)? 

Előzmény: innovations (152406)
sztívndráj Creative Commons License 2014.03.25 0 0 152407

Bármilyen fejlődésen is mentünk át évmilliók alatt, az órák pedig évszázadok alatt ettől függetlenül viccesen mutat egy vékony, "bowden" csuklón egy 44mm és efeletti méretű óra. Sajnos a divat is hozta magával a "még nagyobbat mindenből" szemléletet. Magam sem vagyok kis darab, de a hideg kiráz a csuklóra csatolható konzervdobozoktól.

Előzmény: innovations (152403)
innovations Creative Commons License 2014.03.25 0 0 152406

1. Valóban kellemes hangja van.

2. Érdekes elmélet. Bár még  dolgozni kell rajta.

Előzmény: phranxinatra (152405)
phranxinatra Creative Commons License 2014.03.25 0 0 152405

1. Orosz úr egy nagyon kellemes ember, szeretem hallgatni.

 

2. Nyilván nem a biológiai értelemben vett evolúcióra gondoltam. Bár az is egy szempont lehet az óraméretek növekedésében, hogy az emberek mérete is nő. 100 évvel ezelőtt kisebb volt az átlagmagasság és -súly.

Előzmény: innovations (152403)
phranxinatra Creative Commons License 2014.03.25 0 0 152404

Érdekes. Oké, hogy a Sub az ikon, de az Exploreren is megvannak a sajátos stílusjegyek. Bár aztán ahány gyártó felhasználta a mercis mutatót, meg a dátumnagyítót... Mindenesetre nekem egyből feltűnne. :)

Egyébként elég nem várt helyeken botlik az ember órabuzikba. Az előző PO-mat pl. egy kertészboltban szúrták ki az eladók; komolyan mondom, totál izgalomba jöttek tőle. Máskor meg én mentem oda egy Intersparban egy középkorú úrhoz, akin ugyanolyan 2201.50 volt, mint rajtam. Nem sokat beszéltünk, de James Bond neve többször is elhangzott. :D

Előzmény: Felfedező2 (152401)
innovations Creative Commons License 2014.03.25 0 0 152403

"ez a természetes evolúciója az óráknak."

Már bocs, de mit értesz a méret növekedés alatt evolúciónak?

Mert még ha zsiráfokról lenne szó akkor még érteném, de itt most órákról beszélünk nem?

??

:-)

Előzmény: phranxinatra (152398)
innovations Creative Commons License 2014.03.25 0 0 152402

Semmi áron nem akarnám bántani Orosz Gábort és egyébként is tisztelem a kort, de Ő egy nagyon jó "elméleti fizikus".

:-)

Előzmény: phranxinatra (152398)
Felfedező2 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 152401

Szerintem nem. A Sub a hozzá nem értőnek a Roli. Hordtam egy ideig a tesómét és bizony rákérdeztek, figyelték stb. Ugyanez van a többi említettel is. A sub-ra két hét alatt is rákérdeztek. Igazi? Mennyi volt? Ilyenek (nyilván olyan körben is mozgom ahol ez, ezen a szinten azér' létezik, mint téma, nem, nem hozzáértők a kollégák, de legalább sznobok) az Explorerről, ebből a körből még senki nem alkotott véleményt. Én meg nem kérkedek vele... Pedig legslább ugyanolyan jó... Csakhát mégsem akkora legenda...

Előzmény: phranxinatra (152400)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!