Keresés

Részletes keresés

innovations Creative Commons License 2014.03.23 0 0 152295

Nézd a helyzet az, hogy amiket írsz azok közismert tények és nem is ezeket vitattam. Bár a kínai GDP növekedés sem volt folyamatosan 10% körüli mert volt az 6% meg 7% is, de nem is ez a lényeg mert másra gondoltam. Szerintem részben elbeszélünk egymás mellett. Mint ahogyan azt említettem a "luxus ipar" bővülését nem csak az ázsiai  piacok  növekedése hanem jelentős részben a közép és felsőközép osztályok "luxus"  fogyasztása is generálja. Egyébként én ezt már pont az elmondottak miatt nem is luxus hanem sokkal inkább prémium kategóriának nevezném.  Sajnos most nem tudom citálni az idevágó cikket, de részletes adatokkal megtámogatva valamikor a múlt évben volt olvasható azt hiszem a http://hvg.hu portálon.  Egyébként pedig a jelenség valós. A világ bármely pontján a nagyvárosok központjában legyen az Róma, Párizs, Hongkong, London, Los Angeles ésatöbbi azt tapasztalod, hogy a "luxus shopok" úgymint Burberry, Chanel, Prada, stb előtt sorban állnak az emberek. Sőt mint idehaza a leértékeléskor, csak 3-4 fős csoportokban engedik csak be őket. Lehet, hogy hihetetlenül hangzik, de több helyen is tapasztaltam. Ezek az emberek viszonylag jó módú turisták és nem gazdagok. Elsősorban nyugat- európaiak, amerikaiak, japánok, kínaiak, malájok, satöbbi. Pont az a réteg amelyik anyagilag rendkívül érzékenyen és gyorsan reagál minden gazdasági változásra. Tehát azt nem kétlem, bár vannak kétségeim, hogy a leggazdagabbak mondjuk egy atomháború vagy éppen egy nagyobb gazdasági krach esetén is nagy estélyiben ezüst étkészlettel és pezsgő mellett fogják fogyasztani a vacsorájukat, de ennek ellenkezőjére talán a már szintén említett 2008-as recesszió a legjobb példa amikor is elsőként a luxus cikkek piaca szakadt be mert hát érthető módon mindenki ennek a fogyasztását fogta vissza.

A hosszú távú több évtizedes prognózisokról pedig annyit, hogy annak idején a 19.században azt is kiszámolták, hogy amennyiben az eddigihez hasonló mértékben terjednek a konflisok, Londont 10 vagy 15 éven belül másfél méter magasságban lepi el majd a lóxar. A számítás matematikailag tökéletes volt csak közben még történ egy s más. :-)

 

 

ronin s8 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 152294

Szomorú látvány ez a videó. Ennyi energiával és szervezettséggel valami komolyabb órákat is csinálhatnának a kínaiak, nem csak ilyen szemeteket. 

 

Gépies munka helyett gépi munka (ahogy dolgozik a szerkezet):

 

http://www.youtube.com/watch?v=euReSNPRkM8#t=420

Előzmény: Wreck Diver (152292)
innovations Creative Commons License 2014.03.23 0 0 152293

Valóban érdekes.

Előzmény: rtivi (152287)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.03.23 0 0 152292



Így készülnek az olcsó tokok.

Most hogy valóban szükséges-e 1110 fokon sütögetni a tokokat a préselések között több, mint 30 napig,
ahhoz, hogy tényleg jó minőségű tokot kapjunk, vagy ez csak a Breitling módszere, azt nem tudom.

De a swiss made kritériumok toknál egészen meredekek:
Biztosan Svájcban készült, ha "swiss case" felrat szerepel rajta. És ennyi.

Innen ki lehet totózni, ki hol préselteti, cnc maratja, esztergáltatja a tokjait.

Másrészt viszont az óragyártás gépi és szalagmunka.
Láthatod a Breitling videójában is, hogy van, aki egész nap csak billegőt pakol a szerkezetekbe,
amiket elétol a számítógép vezérelt szalag. Becsavarozza a billegőhidat, és csókolom.
Tehát elvileg megfelelő befektetéssel lehet ilyen tokokat gyártani. Kérdés, megteszik-e mások.

A zafír meg úgyis biztosan kínai.

Előzmény: agent.d (152291)
agent.d Creative Commons License 2014.03.22 0 0 152291

Szoktam nézegetni ilyen 150ezer környéki etás órákat, és azon gondolkoztam, valyon hol lehet a legoptimálisabb ár-érték arány? Főleg az óratok, üveg amiben bizonytalan vagyok. Oké írják hogy zafírüveg meg etc.. Ez ugyan az lenne teljesen mint a mi óráinkban? Ahogy mutatták hogy készül, nehéz elhinni, hogy azon a rengeteg olcsó órán is ennyi munkát tesznek bele, ahogy a tokba is. Pl. nem egyszerre sajtolták ki, formázták meg a tokot, nem utólag ráerősített fülek tartják a szíjat, etc... 

 

Gondolkoztam rajta, hogy titokban veszek valami megbízható, jó ár-érték arányú darabot, hogy mikor nem látják azt hordjam a változatosság kedvéért. :)

python 357 Creative Commons License 2014.03.22 0 0 152290

Ez nyilvánvaló volt első szempillantásra,-legalábbis egynémelyikünknek!!!!:)))))))))

Előzmény: phranxinatra (152289)
phranxinatra Creative Commons License 2014.03.22 0 0 152289

Ez egy utcai árus valamelyik keleti országban. Nem tudom, mit vártok tőle...

Előzmény: rtivi (152288)
rtivi Creative Commons License 2014.03.22 0 0 152288

Bocs, de szerintem egyszerűen röhejes. Másodszorra meg a davaj csaszi felszólítás jutott eszembe a képről. 

Előzmény: oldicebear (152286)
rtivi Creative Commons License 2014.03.22 0 0 152287

Érdekes és hitelesnek tűnő olvasnivaló a témából:

 (Persze van egy rakás egyéb anyag is.)

http://elib.kkf.hu/edip/D_14141.pdf

 

Hosszabb távra tekintve egybecseng azzal a hipotézisemmel, hogy amíg a jövedelmek eloszlásában kimutatható a Pareto eloszlás, addig lesz felvevő piaca a luxuscikkeknek. És az is érdekes, hogy azok, akik éppen a jövedelemegyenlőségért forradalmaztak, ehhez Rolexet viseltek... :-))

 

Továbbá nyilván a luxusmarketingesek se fogják a jövőben sem ölbe tett luxusórával figyelni a fejleményeket. :-)

 

 

 

Előzmény: innovations (152282)
oldicebear Creative Commons License 2014.03.22 0 0 152286

Az öltözködése eléggé időigényes lehet.

Mégis elég xarul néz ki.

Előzmény: rtivi (152279)
altimus Creative Commons License 2014.03.22 0 0 152285

- peldanak okaert kina nem "jelenleg", hanem 20+ eve produkal 10% koruli eves novekedest. mar jelenleg is joval tobb mint _egymillio_ dollarmilliomos lakik kinaban.

 

eszerint a cikk szerint:

 

http://business.financialpost.com/2012/08/01/meet-the-average-chinese-millionaire-39-plays-golf-and-owns-an-ipad/

 

"Among Chinese millionaires, the most popular collectible is watches. They own an average of 4.2 watches, while the super-rich own, on average, 5.6 watches."

 

vilagos, hogy kina se nohet az egig es lesz egy olyan egy fore juto gdp ertek aminel le fog lassulni a gazdasaga. hogy aztan mi lesz ki tudja. de az biztos, hogy addigra lesz egy igen massziv felsoosztaly kinaban, ami sokmillio embert fog jelenteni. joval tobbet mint pl. az usa-ban, vagy europaban osszesen.

 

es akkor azsia tobbi reszerol meg nem is beszeltunk.

Előzmény: innovations (152282)
Felfedező2 Creative Commons License 2014.03.22 0 0 152284

Ez pont így van a feleségem kiskocsijánál, amit heti egy-kétszer, kisvárosunkban és a környéken használ (most vittem el, másfél év és mintegy 2000 kilométer után) és bizony több volt benne az olaj a nívópálcán, mint a maximum. De az ezer kilométerenkénti egy liter durva, hiszen az enyémbe asszem olyan öt liter körül megy összesen (lehet, hogy tévedek...) 100 000-ig 20 000-enként vittem, most 15-önként de olaj még nem hiányzott... Na az órát is így lehet a plusz húszas, mínusz 10-es gyári szinthez képest szabályozni... Legalábbis a saját, igaz csak nagyjából 15 éves és pár komolyabb mechanikus órás tapasztalatom szerint. 

Előzmény: agent.d (152269)
agent.d Creative Commons License 2014.03.21 0 0 152283

Decemberben teljesen meg voltam lepve, hogy ment. Egyedül most volt egy kis laposodás február második, és március első felében. Az a baj, hogy sok kereskedő agyonnyomja kedvezményekkel a piacot. nehogy repüljön a tégla :D

Előzmény: innovations (152282)
innovations Creative Commons License 2014.03.21 0 0 152282

Meglátjuk...

Persze, hogy konkrétumokat is mondjak szerintem meg elég érzékenyen reagált a 2008-as válságra a luxus ipar. Oly annyira, hogy a hongkongi Rolex dílerektől a helyi disztribútor elkezdte visszavásárolni az órákat mielőtt  még elkezdték volna akciózni azokat...

Néhány éve meg azt is mondtad, hogy az Andrássy úti luxus boltok milyen szépen muzsikálnak, én meg azt látom, hogy inkább folyamatosan változnak.

;-)

Komolyra fordítva tehát most is csak ugyanazt tudom mondani. Azt nem kétlem, hogy jelenleg dinamikusan fejlődnek, aminek természetesen meg vannak a nyilvánvaló okai és nem csak az ázsiai piacok bővülése miatt, viszont, hogy ez mindig így lesz azt igen

Előzmény: altimus (152281)
altimus Creative Commons License 2014.03.21 0 0 152281

> ... És ez az a tendencia ami szerintem belátható időn belül meg fog szűnni. ...

 

ezt eleg rosszul latod. ma a luxusipar a legdinamikusabban fejlodo szektor, amit leginkabb az azsiai kereslet hajt. es ez belathato idon belul nem fog csokkenni. illetve jelentosen noni fog evrol evre a jelek szerint. aztan persze vannak a brick orszagok, habar ott nem ennyire egyertelmu a keplet. de hogy a luxusipar nem fog megtorpanni az biztos. meglepo modon a legvalsagturobb szektor.

Előzmény: innovations (152240)
innovations Creative Commons License 2014.03.21 0 0 152280

Természetesen örömmel látunk téged és minden más topictársat is. Valószínűleg a következő hét utáni azaz április első hetében, kedden vagy csütörtökön valahol a belvárosban. Fortissimo volt eddig a főorganizátor, de mostanában eléggé inaktív. Mindenesetre noszogatni fogom és mindenképpen jelezni fogunk.

Előzmény: oys... (152267)
rtivi Creative Commons License 2014.03.21 0 0 152279

Aha. Itt egy a gyűjtő... :-))

Előzmény: oys... (152278)
oys... Creative Commons License 2014.03.21 0 0 152278
rtivi Creative Commons License 2014.03.21 0 0 152277

Értem. Ez a biznisz tartozéka. Így se rossz. :-))

Előzmény: agent.d (152276)
agent.d Creative Commons License 2014.03.21 0 0 152276

De ez az egyik olyan, amit a Chronomatom helyett civilben is hordanék szívesen!

Előzmény: rtivi (152273)
agent.d Creative Commons License 2014.03.21 0 0 152275

Inkább boltinak mondanám :)

Előzmény: rtivi (152273)
bigdaddylaza23 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 152274

üdv a hantos korrekt én is ajánlottam már itt ismerem személyesen is..

Előzmény: iizi (152271)
rtivi Creative Commons License 2014.03.21 0 0 152273

Gratula.

 

Viselve is lesz, avagy inkább gyűjteményi darab?

:-)

Előzmény: agent.d (152268)
Felfedező2 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 152272

A Rolit 150-ért csinálják, igaz azt azér' nem annyira vinném olyanokhoz, akik nem ismerik annyira a márkát, mint ők.

Előzmény: iizi (152271)
iizi Creative Commons License 2014.03.21 0 0 152271

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Elmentem az Edison utcába, kaptam a karbantartásra egy 36e ft-os ajánlatot. És bár laikusként meggyőző volt a technikai felszereltségük, és egy nagyobb értékű óránál teljesen indokolt lehet ez az ár, de az én órámhoz túlzásnak érzem. 

Ezután elmentem Hantos Lászlóhoz, ő egy hétre vállalta 20e ft-ért, így otthagytam az órát.

 

Üdv.

Előzmény: NormanBates (152257)
agent.d Creative Commons License 2014.03.21 0 0 152270

Van nekünk ez a fokozottan vízálló, valamivel kezelt bőr, arra kíváncsi lennék, mennyivel bírja tovább normál használat mellett, mint egy normális hagyományos darab.

Előzmény: NormanBates (152264)
agent.d Creative Commons License 2014.03.21 0 0 152269

Véletlenül mint egykori szakújságíró aki most pihen (nem éri meg, mint sok mást sem), biztosíthatlak, hogy BŐVEN fogy a csereintervallum alatt, akkor is ha a szint látszólag ugyan annyi, csak főleg üzemanyaggal pótlódik. :/  És 1000km/l-ig teljesen üzemszerű a veszteség, olyankor még nem füstöl, vagy kormosodik hasbaakasztóan, normákat is teljesíti. Ha sokat jársz, nagyon rövid pár km-es távokat egy nagyon jó motorú autóval (ilyen szempontból jó, van ott még más is de...), még több is lesz benne, mint mikor betöltötted. :D

Előzmény: Felfedező2 (152263)
agent.d Creative Commons License 2014.03.21 0 0 152268

Most jött, még meleg! :)

Néha soknak érzem a fekete órák "keménykedését", de ez egész jól sikerült.

 

 

oys... Creative Commons License 2014.03.21 0 0 152267

Mikorra?

Ha nyitott a közösség és számomra is jókor, meglehet, hogy csatlakoznék...

Előzmény: innovations (152242)
oys... Creative Commons License 2014.03.21 0 0 152266

"...első órám, amin nincs mp. mutató. ... ehhez kell a tudat, h az óra PONTOS"

 

Nézd, a Vacheron Constantin Harmony nevű kis kvarc órácskáján sincs másodpercmutató. De még kikapcsolt kijelzővel elrejtett számlálgatás sincs. Sőt, még hagyományos értelemben vett számlapja sincs, hogy viszonyítsd a mutató pontos állását.Ott elegendő a máltai keresztre pillantanom és már nem is kételkedem a nemlétező másodpercmutató állásában. :-P

 

"odáig fajult a dolog, h egyáltalán nem érdekel a másodperc. Engem!!! Ide jutottam."

Előzmény: Wicked Belzebub (152231)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!