Keresés

Részletes keresés

bbuffy Creative Commons License 2014.02.24 0 0 151819

Pont reggel beszélgettem órafüggő kollegámmal erről. A téma természetesen az Explorer II volt mint példa. Új ára cca 5000euro , ez egy jobb fizetés kint. Használtan mondjuk 2300-2500. Lehet nem pontos számok, inkább nagyságrendi érzékeltetés.  Van egy barátom aki egész életében szinte templom egere volt, most két éve él kint mint klimatechnikus  /szerelő/. Most 3200 eurót keres, a fele megmarad, mivel ketten vannak kint az asszonnyal és az is keres. Három hónap alatt megveszi a használtat. Luxus? nem. Mérnök? nem. Mégis megveheti. Ez a szomorú ebben, hogy csak itthon nagy szó ez a kategória. Haszált Omega Seamaster 800 euro-tól van ugye, itthon ez is sok. Kint mi? És nem drágább annyival kint élni.

 

Jó nyilván vannak sokmilliós rolexek és Omegák, az másabb már. Csak a luxus relativitása miatt irtam ezt.

 

 

Előzmény: Explorer2 (151818)
Explorer2 Creative Commons License 2014.02.23 0 0 151818

Tökéletesen megértem, hogy egy országban, ahol 150 az átlagos nettó havi jövedelem, elérhetetlen luxus egy használtan is milliós Rolex. Azon szoktam itt néha kuncogni, amikor egyesek arról értekeznek, hogy ez bárkinek elérhető. Bakker , egy új GMT II-ért az átlag magyarnak több , mint egy évet kéne güriznie úgy, hogy nem költ semmi másra. Elérhető? Nem luxus? Ha-ha. Persze vagyunk sokan, akik jobban tolják a szekeret, de nem túl bonyolult és nem is igényel túl sok statisztikai ismeretet belátni, hogy minden millás fizetés a másik oldalon egy-egy, sőt sok-sok közmunkást feltételez (hogy kijöjjön az átlag), ami azt jelenti, hogy a Steinhart-Invicta koppintottjai is az alig elérhető kategóriába tartoznak sokaknak. Örvendek, hogy sokan vagyunk itt tehetős, igényesebb emberek, de azért ne vesszük már el a realitásérzékünket. Bizony, Magyarországon a Rolex de még az Omega-modellek túlnyomó része is abszolut luxus kategória. Annak ellenére, hogy vannak itthon gazdag emberek, akiknek a Lange vagy a Patek se drága...

Előzmény: Szepy2884 (151816)
Szepy2884 Creative Commons License 2014.02.23 0 0 151817

Az szép óra! Gratulálok :) Amúgy mivel repülsz és hol? Én az LHMC-nél vagyok.

Előzmény: Pitylogós (151809)
Szepy2884 Creative Commons License 2014.02.23 0 0 151816

OFF

 

Tökéletesen egyet értek veled, de még is nagyon könnyen megtudom neked magyarázni :) Kénytelen vagyok és itt most szó szerint értem, hogy kénytelen(!) vagyok a prémium mobil-t megvenni, mert arra még 2-3 évig biztos lesz softvare-es támogatás és hardveresen is elég erős marad. Kevésbbé kell attól tartanom, hogy idő előtt belassul, fagyogat ami nem a gyenge proci hibája, hanem az, hogy az egész oprendszere és az arra épülő app-ok már az újabb verziós opra vannak optimalizálva. Nekem a telefon nem játékra és nem is mutogatásra való. A kenyeremet keresem vele, mert a munkám része. Ergó hasznot termel. A laptop szintén.

 

Egy óra azon túl hogy az időt mutatja semmi hasznot nem hoz. Igaz, enni sem kér ahogy mondani szokás :) de leszámítva az időközi karbantartásokat azért nem is egy befektetési alap :D Érzelmi tárgy és örömet okoz a használata. Ennyi.

 

Ha nem lennék annyira elégedett a pár ezres Seikommal, lehet hogy drágább órám lenne. De 5 év után elkezdet jelentős késéseket összeszedegetni. Kezdtem elkeseredni és úgy éreztem cserben hagy. Már kacsingattam új és drágább modellek után, amikor eszembe jutott, hogy egy szervíz még is csak olcsóbb, meg kötődök is hozzá, meg amúgy is :) A szervíz óta jobb lett mint új korában. Még inkább megszerettem és még inkább távolabb kerültem a gondolattól hogy egy jobbra cseréljem. Jobbra? Drágább biztosan, de ettől nekem jobb nem kell!

 

Így a lelki béke helyre állt, továbbra is szívesen olvasom a fórumot, lesegetem ki milyen órát visel a környezetemben és felvidulok ha meglátok egy egy drágább nevesebb modellt és ha ismerősöm is a személy, én bizony nem vagyok megátalkodott le is kunyerálni a csuklójáról egy alaposabb mustrára :D

 

 

Előzmény: Exebeche (151807)
Exebeche Creative Commons License 2014.02.23 0 0 151815

Az egyik nyilván a moszkvai helyi időt mutatta. :-)))

Washington DC-re szerencsére nem kellett külön órát állítani.

 

Előzmény: oys... (151813)
tomcat Creative Commons License 2014.02.23 0 0 151814

Mondom laikus. :)

A felső egy Miyota alapú Invicta fotója, és immár sokadszor arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy a pofátlan koppintásnak (lünetta, indexek, mutatók, tipográfia) nincs határa - és talán pont ezen a fórumon nem kéne elnézően támogatni.

Mer' ugye a laikusnak ha ránéz arra ami hápog, totyog, úszik és kacsának látszik, vélhetőleg az fog az eszébe ötleni, hogy az bizony egy kacsa. Csak végül a sok sub-epigon kacsa közt elvész az eredeti nemkacsa.

 

tomcat

Előzmény: oys... (151812)
oys... Creative Commons License 2014.02.23 0 0 151813

Arra azért Fidel-hetett volna jobban, hogy azonos időre állítsa az órái mutatókészletét!

Lehet, hogy a két órával pótolta a GMT-t? (Pedig az is volt neki.)

Előzmény: Exebeche (151794)
oys... Creative Commons License 2014.02.23 0 0 151812

"a két óra közül laikus legyen a talpán, aki eldönti, hogy melyik melyik..."

 

A felsőről ordít, hogy nem az igazi!

(Az alsó pedig egy meglehetősen fiatal darab.)

Előzmény: tomcat (151755)
oys... Creative Commons License 2014.02.23 0 0 151811

"Azért mert valaki felhúz egy Sub hommage-t, szerinted fektétlenül látszani akar valaminek?"

 

Nem, ez nem arról árulkodik. Hanem, ha felhúz egy Sub hommage-t, akkor vagy mozgásszegény az életmódja, vagy nagyon gagyi hommage-t vett magának, aminek gyenge az automatikája. És kénytelen felhúzni - kézzel.

;^)

Előzmény: phranxinatra (151751)
Exebeche Creative Commons License 2014.02.23 0 0 151810

Szerintem a Rolex számára a Chavez sem volt politikailag korrekt.

Maradona pedig már a Hublot krumplikat viseli párosával.

Előzmény: H_G (151803)
Pitylogós Creative Commons License 2014.02.23 0 0 151809

"meg valami igen jól látható, ugyanakkor nagyon-nagyon könnyű, kényelmes óra a célszerű"

 

Akkor ezt elbasztam :) most vettem egy Steinhart Aviation Vintage-et repüléshez. Na az se nem könnyű, se nem kényelmes.

Előzmény: APT (151748)
Exebeche Creative Commons License 2014.02.23 0 0 151808

Sőt, sorban állni sem volnék hajlandó, hogy az elsők között juthassak a legújabb mobilhoz vagy akármilyen kütyühöz.

 

Előzmény: Exebeche (151807)
Exebeche Creative Commons License 2014.02.23 0 0 151807

Azért érdekes ez, mert mások, köztük én is azt tartom furcsának, hogy egy mobilért bárki is kiadjon 200+ ezer forintot.

Melyek a mai trendek szerint már kevesebb mint egy éven belül "elavulnak".

Ezzel szemben egy 200e körüli ETA werkes óra, megfelelő karbantartás mellet még az unokáknak is ketyegni fog.

Nem kell ahhoz okvetlenül Patekot venni, hogy generációkon át öröklődjön egy óra.

Előzmény: Szepy2884 (151805)
ronin s8 Creative Commons License 2014.02.23 0 0 151806

Ez már szerintem nem a műszakilag indokolható kategória. Ez az álomhatár, ahol ennyi pénzekért egy álmot veszel. ;-)

Előzmény: Szepy2884 (151805)
Szepy2884 Creative Commons License 2014.02.23 0 0 151805

Ja, de én az átlag mezei mérnökről beszéltem nem a közép és felső vezetőkről. Akikről én beszélek azok 500k-1,5 millió körül nézelődnek astrák és octáviák után.

 

Nekem is luxus egy 8-10 milliós autót megvenni a szalonból, de 3,5-4 milliót már hajlandó vagyok rááldozni egy megkímélt, biztos hátterű használt japán autóra (Accord, Mazda 6, Lexus is250 stb.)

 

De nekem még 200k-et is luxus kiadni egy óráért annak ellenére, hogy a telefonom, bringám, és laptopom egyenként is többe volt. Mai napig képtelen vagyok magam elképzelni, hogy akár 1 millió környékén is kiadjak egy óráért pedig az órák iránti rajongásom nem tegnap kezdődött.

 

Műszaki embernek tartom magam, de most sem vagyok képes felfogni pl, hogy egy acél Sub mivel tud többet, hogy 2 milliónál kezdődik az ára? Ez most lehet, hogy ciki volt itt így bevallani ezen a fórumon, de ez van.

 

Egy arany PP, VC, Lange esetében még ok, de ott meg 10-20 millák repdesnek :D

Előzmény: ronin s8 (151791)
spyder9 Creative Commons License 2014.02.23 0 0 151804

"Értem, de szerintem ellentmondásba keveredtél magaddal, hiszen egy óramániást elméletileg minden óra érdekel, még egy idegen órája is."

"Kell egy pillantás még azokra az órákra is, amik egy pillanattal később már érdektelenek a számomra.
Nálad ez nem így megy?"

 

Dehogynem,félreértesz.Egy pillantás erejéig természetesen érdekel,de mivel tudom,hogy úgysem tudom tüzetesebben megvizsgálni, - és nekem általában pofám sincs gusztálgatni egy idegen kezén az órát - ezért gyakorlatilag érdektelen számomra a más órája.

 

Amúgy én abszolúte nem abból szűrük le bármit is egy emberről,hogy milyen órát hord,hanem inkább a testbeszédéből.

Előzmény: Exebeche (151775)
H_G Creative Commons License 2014.02.23 0 0 151803

Dél-Amerikában van reklámértéke: Chávez is hordott így két Rolexet, és Maradona is. 

 

 

Előzmény: Explorer2 (151802)
Explorer2 Creative Commons License 2014.02.23 0 0 151802

Fidelhez annál inkább és, ha jól emlékszem ő volt a képen egy sub-bal meg talán egy day-date-tel... Egyébként nem említettem volna.

Előzmény: Exebeche (151801)
Exebeche Creative Commons License 2014.02.23 0 0 151801

...hát mondjuk a szivarnak sem.

Előzmény: Explorer2 (151799)
Exebeche Creative Commons License 2014.02.23 0 0 151800

Igaz! De a dolgok jelen állása szerint nagyot kéne fordulni a világnak, hogy az említett két úr reklámarc legyen a Rolexnél.

Arra pedig eléggé rácsodálkoznék és őszintén sajnálnám ha mégis megtörténne.

Szerintem már a "Che" pólóláz is lecsengőben van.

Előzmény: Wreck Diver (151797)
Explorer2 Creative Commons License 2014.02.23 0 0 151799

A pannon-bornak viszont nincs sok köze a Rolexhez...

Előzmény: Explorer2 (151798)
Explorer2 Creative Commons License 2014.02.23 0 0 151798

Boroztam. St. Laurent - Szt Lőrinc szőlő, ősi pannon fajta, sajnos most még csak Burgenlanban éli reneszánszát, de a Meinklang-birtok félig magyar, Somlón is termelnek. 100% biodinamikus szőlészet. ez a tiszta, őszinte parasztbor jól ment a könnyített - Open-sorozat - Montecristo-hoz. Meg a februári hangulathoz a kertben...

Előzmény: Exebeche (151796)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.02.23 0 0 151797

"A kubaiakból nem lesz reklámarc."

Soha ne mondd, hogy soha. ;-) ))

Előzmény: Exebeche (151794)
Exebeche Creative Commons License 2014.02.23 0 0 151796

Ez csak félmunka, ha nem ittál mellé egy Kopi Luwak kévét is...

Előzmény: Explorer2 (151795)
Explorer2 Creative Commons License 2014.02.23 0 0 151795

Éppen most szívtam el egy Montecristo Open Master robustot a teraszon, a korán jött tavasz üdvözlésére. Azért van amit a kubaiak nagyon tudnak. Sőt Fidel saját márkája, a Trinidad igazi verhetetlen. Kár, hogy olyan most nem volt a humidorban itthon...

Előzmény: Exebeche (151794)
Exebeche Creative Commons License 2014.02.23 0 0 151794

Beugrott ez a cikk:

http://rolexblog.blogspot.hu/2010/05/rolex-revolutionary-fidel-castro-no.html

 

Amikor egy már nem elég...

 

Persze erről a Rolex nem tehet, hiszen ők csak konzekvensen hozzák a minőséget és járják a célul kitűzött útjukat.

A kubaiakból nem lesz reklámarc.

Előzmény: Wreck Diver (151789)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.02.23 0 0 151793

Az emberek szeretnek valahová tartozni.
Különben senki nem hordana yamahás, pecás, vagy breitlinges kabátot, sapkát.

És a marketinges szakemberek ezt remekül meg tudják lovagolni.

És még a különböző regionális kereseti és egyéb viszonyok is az ő hasznukra dolgoznak.

Elvégre ezért lehet "villantás" tárgya egy olyan autó vagy mobiltelefon, ami más országokban

simán elérhető egy villanyszerelő vagy gyorséttermi melós számára.

De hacsak nem hamisítványt hord valaki, nem fogom lenézni.
Ez olyan, mintha azt mondanám: nincsenek BMW-t a megbízhatóság, ár-érték arány,
vezetési élmény, biztonság miatt választók, csak indexelni képtelen, pályán villogó parasztok.

Annyi oka lehet egy BMW, Rolex, MarcelloC, Iphone megvásárlásának.
Ezek közül csak egy-egy a kivagyiság, a divatmajomkodás, a "nincspénzemdeezugyanolyan".

Továbbra is azt gondolom, hogy azok a gyártók nevetségesek, akik viszont bizonyíthatóan tudatosan
hajókáznak mondjuk a Rolex vagy épp egy Fortis farvizén. Ők ugyanis minél több bevételt szeretnének,
minél kevesebb szolgáltatás mellett, amennyiben a saját arculatot mondjuk annak tekintjük.


Előzmény: Exebeche (151790)
öccse Creative Commons License 2014.02.23 0 0 151792

"Ismeretlennek természetesen nem szedem le a kezéről az órát,de ismeretleneknek nem is érdekelnek az órájuk."

 

Nagy a valószínűsége, hogy az ismeretleneket sem érdekli a te órád, így szerintük teljesen mindegy, hogy eredeti Sub vagy egy ahhoz hasonló óra van rajtad. Ez csak neked fontos, csak te érzed cikinek. Az emberek 99%-át hidegen hagyja az óra úgy általában, csak mutassa az időt és kész. Mi egy szűk kis csoport vagyunk, akik viszont fanatikusan rajonganak az órákért, de én sem képzelem egy kollégámról, hogy páváskodni akar Sub kinézetű órájával, mivel fogalma sincs mi az a Sub. Tetszett neki, megvette. Akit lenézek, az a hamisítványt viselő.

Előzmény: spyder999 (151741)
ronin s8 Creative Commons License 2014.02.23 0 0 151791

Szerintem jó kereset az, ami az átlag felett van. Ismerettségi körömben vannak olyanok mérnökök, akik milla környékén keresnek bruttóban. Abból azért már lehet bömösözni...

Előzmény: Szepy2884 (151787)
Exebeche Creative Commons License 2014.02.23 0 0 151790

Némileg eltértünk már az alapkérdéstől, de sebaj, én nem bánom, hisz alaposan körbejártuk a témát.

Érdekes amit írsz, mert ronin s8 szerintem a BMW márkaklubba tartozásra gondolt, de simán átültethetjük mindezt az órák világára is.

Sajnos sok a sztereotípia ebben a műfajban is, hisz egy halványkék Toyota Prius hibriddel épp úgy lehet tilosban parkolni, mint az X5 BMW-vel.

Persze valahogy mégsem ilyen képek keringenek a weben.

Az a helyzet a luxussal, hogy lehet azt diszkréten, ugyanakkor visszataszítóan giccsesen is viselni.

Legyen az akármi, óra, autó, vagy életmód...

Szóval egyetértek veled.

Előzmény: Wreck Diver (151789)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!