Keresés

Részletes keresés

BENJÁMIN(BENJI) Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151188

Én már itt vagyok nagyon rég,amúgy az órák a szívem csücskei!Csak az a gondom,h mindig ide jön bla-bla szövegel valaki,és zsibbasztja hosszútávon a kedves órakedvelő társaimat.Már nem mondok nevet,de...stb

Előzmény: Raylan Givens (151187)
Raylan Givens Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151187

Érdekesen ki leszel tiltva, ha a moderációt vitatod az erre szolgáló topikon kívül.

Másrészt ma a harmadik vagy negyedik béla nikk tünt el 3 perc alatt.

Nem hiányzik, hogyha épp nincs, akkor emlegesd.

 

Mellesleg az elmúlt 2 nap 150 kötekedő hozzászólása megmutatja,

hogy nem csak a bélátokkal van probléma. Máskor egy hónap alatt nem írtok ennyit összesen.

Én elgondolkodnék ezen.

 

Most nem tiltalak ki, de legközelebb mész a kispadra egy időre.

Előzmény: BENJÁMIN(BENJI) (151184)
BENJÁMIN(BENJI) Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151186

Ettől még érdekesebb hozzászólás is volt,azt nem törölte,hm??????????????????????????????????,

 

Explorer2 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151185

Pont ugyanerre utaltam, amikor hazuggá váltam a félreértett certifikáttal. Nem kell sokat keresni a neten, hogy bármiből találjunk "utángyártottat". Jó, ha van eredeti doboz, papír, ez értéknövelő, de a nem eredeti, pótolt inkább gyanakvásra ad okot. Akkor már inkább csak az óra egy vevő által ajánlott órásnál. Ha rendben van, nem is kell sztori, miért nincsenek extrák. Sokkal inkább, mint a magyarázkodás, hogy miért a más típushoz való doboz. Ennél sokkal kevesebb is lehet vevőriasztó, amikor kapható ugyanez eredeti cuccokkal vagy olcsóbban, magában is. De ez csak az én véleményem, biztos sokan vannak akik maguk vagy az ismerőseik előtt nem az órájukkal, hanem a drágábbhoz tartozó dobozzal vágnak fel. Ha nekik ez okoz kielégülést... 

Előzmény: oys... (151182)
BENJÁMIN(BENJI) Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151184

Engem töröltek az előbb,a Bélával kapcs-ban!Érdekes ez a fórum moderátora:-(

oys... Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151182

Írtad a doboz- és irathiányos órák kapcsán konklúzióként, hogy:

"Nyilvánvaló, hogy a fiatal és relatíve nagy értékű órák jelentős része enyhén szólva is tisztázatlan eredetű."

 

Én meg úgy vélem, hogy a dobozhiány még hagyján, de a hasonlónak tűnő, de nem eredeti dobozban lét (lehet, hogy csak ilyet tudott beszerezni?) , az így luxusabbnak kikiáltottság és ennek alapján értékeltség meg pláne gyanút keltő a szememben.

(Még mindig jobbnak tűnne nélküle.)

Előzmény: innovations (151096)
oys... Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151181

"Tőled egy linket vártunk ... , nem süketelést."

 

Kit érzel magad mellett, hogy többes számban írtad?

A fórumunk hangulata nem teljesen azt sugallja, hogy mindenki az órádat jól beáraztató linket várná.

Előzmény: pppaulusz (151169)
oys... Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151179

Ez persze a hozzá nem illő, luxusnak tartott - de tán gagyi - doboznak köszönhető.

Eredeti plasztikdobozában nívósabbnak érezhetőbb és emelkedettebb emberek lelkesedését kiváltóbb lehetne, a véleményem szerint.

Előzmény: oys... (151176)
ath Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151177

1. szerintem tök normális hangnemben szólítottalak meg, ezért szerintem elvárható lenne, hogy te is hasonlóan válaszolj. előre is köszi!

2. miért? a te órád breitling for bentley, jelentsen az bmit is? ez a doboz jár hozzá gyárilag? akkor azon kívül, hogy egy kis költői túlzás volt az általam írottakban, mi is a baromság? 

 

szerintem higgadj le. 

Előzmény: pppaulusz (151175)
oys... Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151176

"Úgy van árazva, hogy jó vétel (és nagyon ritka ezzel a luxus kiszereléssel)"

 

Tudod, furcsán értelmezed a luxus fogalmát.

Az órád eredeti doboza helyett ebben a bentlis skatulyában már nyilván el is érheti az esti piros lámpánál egy-egy rozsdakupac E34-es bömössel gumit füstöltető nyikhajok álomszintjét is.

Előzmény: pppaulusz (151037)
pppaulusz Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151175

Ez akkora baromság, hogy érdemes ismét bemásolni (légy rá büszke):

 

"... ezzel az erővel egy még szebb patek dobozt is vehettél volna, az is pont olyan eredeti lenne ..."

Előzmény: ath (151165)
python 357 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151174

Azért Köszi!:)))))

Előzmény: APT (151170)
python 357 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151173

Süketelést??????? :))))))))))

Csukd be az ajtót,..............kívűlről!!!:-D:-D:-D

Előzmény: pppaulusz (151169)
oys... Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151172

"Én türelmesen várom, hogy topiktársunk kiterítse a kártyáit, mert különben még azt merném feltételezni, hogy cask blöffölt és uriemberek lennénk vagy mi..."

 

Ja, mégvalami: Ugye megteszed, hogy nem tekintesz társadnak, még topictársadnak sem?

Előzmény: pppaulusz (151011)
oys... Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151171

"Az én áram fix és kp"

 

Ha már így kijelentetted, akkor tarts is ki emellett!

Majd meglátod, hogy a piac honorálja-e és, ha igen, mennyi idő alatt...

(Volt itt korábban ilyen gondolattal egy másik hozzászóló egy Longines-nal. Tán tőle bekérhetnéd a tapasztalatait.)

Előzmény: pppaulusz (151050)
APT Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151170

Fogalmam sincs, majd mások megmondják. Én az új órákat szervizelgetni, javítgatni, időnként róluk cikkeket írogatni szoktam (apropos, az ÓM-ben a soros téma egy Ulysse Nardin Acqua Perpetual öröknaptáros boncolása lesz, ha valakit érdekel... ;-)) ), kereskedni velük nem. Én inkább a régi, vintage órákat gyűjtöm (nem is tagadom: többre is becsülöm őket), azoknak az áraiban is jobban otthon vagyok.

Előzmény: python 357 (151166)
pppaulusz Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151169

Tőled egy linket vártunk (tudod, olcsó áron Aerospace-t), nem süketelést.

Előzmény: oys... (151167)
oys... Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151168

"Én türelmesen várom, hogy topiktársunk kiterítse a kártyáit, mert különben még azt merném feltételezni, hogy cask blöffölt és uriemberek lennénk vagy mi..."

 

Az első benyomású értékítéletemet blöffnek ítélted, miközben nem is tudhattad rólam, hogy a kvarcokat és a Breitling órák többségét ugyan nem kedvelem, de épp a Breitling Aerospace az a modell, amit a kvarcok és a Breitlingek közül is egyaránt sokra tartok, úttörő volta és diszkrét használhatósága miatt.

Épp ez utóbbi miatt én is már többször akartam ilyet venni, de többnyire a titán csat és tok apróbb-nagyobb karcai tudtak eltéríteni tőle, mert nem bíztam eddig a titán felület szépen és tartósan felújíthatóságában. És, mivel nem tudok linkelni ilyen, engem is elért ajánlatot, így nem is kapsz tőlem ilyet, Azonban azt elfogadhatod, hogy a tidhez képest kb. feleáron volt az utolsó a kezemben tüzetes átnézésre.

 

Ugyanis - és ezzel másnak nem mondok újat - a hazai másodlagos piac bizony kisebb keresletű, mint a Lajtán túli, így aztán az órájukat reálisabban értékelő személyek, ha el is akarják adni azt, akkor mostanában szolidabb árazásra kényszerülnek.

Volt régen egy mondás: Egy újszülöttnek minden vicc új! Így lehet, hogy ez utóbbi gondolatom számodra még ismeretlen eszmefuttatásnak tűnhetett.

 

Előzmény: pppaulusz (151011)
oys... Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151167

Kedves Pál!

(Azt hiszem, ezt a megszólítást hámozhatom ki közvetlen kapcsolattartásra a nicked láttán.)

 

"Én türelmesen várom, hogy topiktársunk kiterítse a kártyáit, mert különben még azt merném feltételezni, hogy cask blöffölt és uriemberek lennénk vagy mi..."

Lehet, hogy a vélt Bentley-s luxusod tudatában magadnak ítélted az úriember kategóriát.

Akkor nekem maradt a "vagy mi..."

Sebaj!

 

Azt hiszem, ha egy közösségbe betoppan valaki, akkor kopogtat és a törzsasztalnál értekezőkhöz fordul témájával és az ott megszokott hangnemben csatlakozik hozzájuk.

Ezzel szemben sikerült úgy berúgnod nagy robajjal az ajtót, majd akkora túlnyomással beordítanod ide, hogy többeknek égnek állt tőle a haja.

(Most úgy őszintén: Jól érzed magad úriemberként tőle? Mert, ha igen, akkor elfogadlak ilyennek.)

 

Pro primo: A hirdetése már többeknek is beugrott ebbe a fórumba és olyankor rendszeresen felemlíttetett számukra, hogy van erre külön céltopik, általában ezzel a témával ott foglalkoztak ők a továbbiakban. Te nemes egyszerűséggel felülemelkedtél az erre való figyelemfelhíváson.

Pro secundo:Amikor a modorodat megkérdőjelezték, volt bőr a képeden megsértődni.

Pro tercio: Nyíltan hazugozol olyan embereket, akikről mit sem tudsz. Sem a szavahihetőségükől, sem az órák iránti elkötelezettségükről, vagy az ezirányú tapasztalataikról.

 

Szummázat: "Úriember" a javából!

 

Előzmény: pppaulusz (151011)
python 357 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151166

Üdv!

Azt szeretném kérdezni Tőled,hogy egy Montblanc GMT automata Chronográfot vettem még egy kicsit régebben egy általam megbízható kollegámról 350 ezerért! Az óra vadi új volt,-az látszott a tokon,fémszíjon! Papírokat nem kaptam hozzá,-de elvittem a Kristóf térre,-ahol igazolták az eredetíségét!

Szóval kérdezném,-hogy jó árat fizettem-e érte,-vagy enyhén meg lettem vezetve ezzel az órával?......

Köszönöm!!

Előzmény: APT (151160)
ath Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151165

ez az egész vita egy vihar a biliben, de ez mondjuk hülyeség. ezzel az erővel egy még szebb patek dobozt is vehettél volna, az is pont olyan eredeti lenne. sőt, a vw-re tehetnél audi emblémát, a seatra meg porschét....

mivel az óra nem egy breitling for bentley, ez számomra is érthetetlen, de ha te így érzed magad jobban, akkor egészségedre, csak azt ne várd, hogy a piac ezt díjazza. engem pld kifejezetten riasztana pont a korábban elmondott okok miatt. 

ez persze még nem ok az egészségesnél durvább vitára. 

Előzmény: pppaulusz (151138)
ronin s8 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151164

Tudod, Péter, olyan ez, mint amikor az orvos nem csak azt árulja el a betegnek, hogy mi a baja, hanem azt is, hogy rajta kívül még kismillió másik embernek is ugyanaz, és elég sokan meghalnak bele.

 

Az emberek még megbocsátják a nehézségek feltárását, de a remény elvételét már nem...

Előzmény: APT (151163)
APT Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151163

A probléma tényleg ott van, hogy egyfelől az órások között is kevés mind a lelkiismeretes, mind a valóban jól felszerelt szakember (sok modern óra tokját sérülésmentesen kinyitni mindenképpen speciális nyitókészletet igényel, Rolex toknyitó nélkül például Rolihoz hozzá sem szabad nyúlni...). Másfelől a tulajdonosok-ügyfelek zöme laikus, mi több, sokan közülük "hívők", akik kifejezetten igénylik a legendát, a hitet abban, hogy ők valami egészen egyedi és különleges dolgot birtokolnak...

Volt már egyszer nekem egy nagyon negatív élményem azzal, hogy amikor szóba került egy jó másfél milliós ChronoSwiss 7750-es kronó kapcsán, hogy voltaképpen ugyanaz a szerkezet van benne, mint egy Tissot Bridgeport szintén 7750-esben, akkor a büszke tulajdonos a szó legszorosabb értelmében vörös fejjel és üvöltve lecsalósarlatánszélhámossemmihezsemértőhülyézett, azzal, hogy ez teljesen kizárt, hazudozok (és azóta sem állt szóba velem, amit mondjuk nem is bánok.. ;-)) ).

 

És ezt én azért tartom a magam részéről szomorúnak, mert valahogy úgy érzem, hogy itt nem egyszerűen legendárium-gyártás zajlik a prémium szegmens körül, hanem bizony nagyon sok esetben néphülyítés, sőt, a sajátnak átenevezett katalóguswerkekkel én már megkockáztatom, hogy tulajdonképpen nettó csalás. Csalás, mert egyértelműen olyasmit sugallnak a vevőnek, ami nem igaz.

Nagyon nem véletlen, hogy legalább az elsővonalbéli gyártók az utóbbi években gőzerővel nekiálltak saját werkekkel előrukkolni, egyfelől valószínűleg az IWC, a Breitling is érzi, hogy iszonyúan kínos milliós árfekvésű órákba 50-100 eurós tucatwerkeket gyömöszölni, másfelől nagyon betesz már nekik a kínai gőzhenger, az, hogy egyre elfogadhatóbb minőségben gyártják már a 7750, a 2824 és 2892 werkeket, és lassan eljutunk oda, hogy a töredék áron kínált hamisítványok nem csak kívülről, de belülről is úgy néznek ki, mi több, sokszor nem is drámaian rosszabb minőségűek az eredetinél (mindenképpen elfogadhatók).

Muszáj tehát a legendákat lassan újra megtölteni tartalommal. Azokat a legendákat, amelyek anno még joggal alakultak ki, amikor egy IWC nem csak drágább, de tényleg jobb, pontosabb, tartósabb is volt mondjuk egy Doxánál...

Előzmény: Explorer2 (151154)
pppaulusz Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151162

"... egyfelől furcsállod, hogy eredeti doboz-fittingek nélkül kínálnak, adnak-vesznek márkás órákat mások..."

 

Valakivel keverhetsz, mert én a fentiekre utaló kijelentést nem tettem.

 

Amit a piacról írtál azt természetesen elfogadom, azzal egyetértek.

Előzmény: APT (151160)
oys... Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151161

Kedves Topictársak!Mi a franc történt itt tegnap óta?!? Tornádó?

Nem győzöm végigolvasni a hozzászólások garmadáját!

Illetve sajnos győztem és rá kellett döbbennem, hogy egy ártatlannak szánt értékítéletem és rövid hozzászólásom robbantotta ki a vitát. Aminek során időnként nekem is erősen osztott lapot az itt felbukkanó óragazda - ezért aztán most kissé hosszabb leszek, de igyekszem széttagolni...

APT Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151160

Én értelek téged, és vitázni sem akarok, csak leszögezném, hogy szerintem van némi koherenciazavar akkor, amikor egyfelől furcsállod, hogy eredeti doboz-fittingek nélkül kínálnak, adnak-vesznek márkás órákat mások - miközben te magad is egy külön-utólag beszerzett dobozzal párosítottad a magadét...

 

Nem ér annyit az egész téma, hogy veszekedjünk miatta - csak szerintem ez egy lényegtelen nüansz, ha valaki igényli, foglalkozzon vele - de én személy szerint például órár gyűjtök, nem dobozt vagy papírokat... És vannak óráim, amihez megvannak ezek a fittingek, a legtöbbhöz nincs, és ez engem nem érdekel (eldobni persze azért nem szoktam őket én sem).

 

Az áradhoz meg annyit fűztem hozzá, hogy nem irreális, de nem is alkalmi- a piac majd eldönti, hogy kell-e ennyiért...

Előzmény: pppaulusz (151153)
pppaulusz Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151159

Én hiszek az összeesküvéselméletekben (némelyekben), de itt a klasszikus értelemben nem erről volt/van szó, hanem arról, hogy számomra még mindig ismeretlen okból (okokból?) össztüzet nyitottatok rám, anélkül, hogy erre okot adtam volna. Ezt mint már említettem több topic társ is észrevette, de ronin s8 fogalmazta meg a legjobban, bár azért kijavítanám, hogy nem Neki kellene szégyenkezni... sőt! 

A lényeg, hogy össztüzet kaptam tőletek és erre semi okot nem szolgáltattam... Legyetek büszkék magatokra!

Előzmény: Explorer2 (151157)
Ratcustom Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151158

Köszönöm! Így már végre sikerült találnom egy ugyanilyet, csak az 9 karátos arany, 300e Ft ebay-en.

Működni működik egyébként. Mennyit érhet ilyen állapotban? Illetve hol és nagyjából mennyiért lehetne szerintetek esztétikailag rendbehozatni?

Előzmény: innovations (151075)
Explorer2 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151157

Tudom, hogy engem hazugnak tartasz, de azért próbáld meg elhinni nekem - olvass vissza régebbi bejegyzéseket - hogy senkit sem ismerek a jelenlévők körül, kb. egy hónapja regisztráltam és nem beszéltem össze ellened senkivel. Remélem esküt nem vársz - bár a szellemi képességeim általad leírt nagysága alapján azt, mint bíróság el sem fogadhatnád... Nem akarok többet értekezni Veled erről a szellembokszról, amit folytatsz. Ha azt hiszed, hogy üldöznek, nézz körül mindig, amikor kilépsz az utcára, hátha figyelnek is!

Előzmény: pppaulusz (151156)
pppaulusz Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151156

"Te tényleg azt hiszed, hogy itt emberek összebeszélnek ellened? Hogy sok néven egy pppaulusz ellenes liga azért ír bejegyzéseket, hogy Téged támadjon."

 

Van egy kis bibi: nem csak én látom így (lásd 151106-os beírás by ronin s8):

 

"Srácok, én leakadnék pppauluszról. Semmi nagyképűség nem volt abban, ahogy kérdezett. Szégyenlem magam, hogy nem szóltam előbb..."

 

Utólag is köszönet ronin s8-nak és még 3-4 topic társnak a korrekt hozzáállásukért!

Előzmény: Explorer2 (151144)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!