Keresés

Részletes keresés

APT Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151146

Nézd, ezt meg lehet fordítva is közelíteni - szigorúan véve így már a te órád sem autentikus, adsz hozzá ugyan egy nagyon szép dobozt, de mi van, ha valakinek erre nincs szüksége? Kap akkor jelentős árengedmény..?..

A Bretyó meg nyilván azért adja egy jóval egyszerűbb dobozban az amúgy tipikusan "jobbféle munkaórának", és semmiképpen sem elegáns öltönyórának minősülő kvarc Aerospace-t, mert a vevők többségének ez teljesen megfelel.

 

Amúgy az elmúlt napok itteni terméséből is nekem nagyon szépen átjön az, hogy ez az iparág mennyire a jól felépített legendákból él, mennyire sikerül a (legtöbbször alapvetően laikus) vevőkkel elhitetni azt, hogy ők valami rendkívül különlegeset kapnak (miközben az esetek többségében erről szó nincs..). Tizenezer forintos típus-szerkezeteket tesznek tisztességesen kidolgozott, kétségkívül jó minőségű, de valójában tömeggyártásban szintén pár tízezerből kihozható tokokba - milliós árfekvésben. A különbségért nagyon mást, mint "legendát" nem is kapunk - persze sokaknak erre van igényük, és a piac már csak olyan, hogy ha van igény, azt kielégítik...

 

Jómagam is találkoztam már nemegyszer Omega, Bretyó, Rolex, Patek tulajokkal, akik szerint az ő órájukat a márkaszervizen kívül ki sem szabad nyitni, ott is zárt bura alatt, gáztöltésben szerelik az órákat, mert azok olyan különlegesek... És elem sem kerülhet beléjük más, mint valami speciális, stb... No ezek azok a vásárlók-tulajdonosok, akik ragaszkodnak aztán az eredeti fittingekhez, minden kis vacak legyen nekik "eredeti", még a bőrszíj is csak a gyári lehet (sokszoros áron adott konfekciószíjak..), sőt, még a rugósfület is a gyártól kell megrendelni, ahol ugyanazt az ömlesztett szortimentben vett rugósfület szépen beteszik egy márkanévre írt zacskóba, ezerszeres áron - de sokaknak szükségük van arra, hogy hihessenek a "legendákban"...

 

A valóságról meg tudjuk, milyen...

Előzmény: pppaulusz (151138)
python 357 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151145

Ne húzd fel magad!!!Annyit nem ér az egész!:))

Nem tudja lenyelni a békát,-hogy kritikát kapott!!

Különbözőek vagyunk,-de hálisten megválogathatjuk a barátainkat,-ha érted mire gondolok!!!;)))))

Előzmény: Explorer2 (151143)
Explorer2 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151144

És az utolsó megjegyzés, mielőtt leugrok végleg a témáról: Te tényleg azt hiszed, hogy itt emberek összebeszélnek ellened? Hogy sok néven egy pppaulusz ellenes liga azért ír bejegyzéseket, hogy Téged támadjon. Először próbálkoznak az árral, majd - a megbeszélt terv szerint - jönnek a fadobozzal, utána meg, mert elfogy az érvrendszerük, felbújtják a harmadikat, aki már hazudik is? Mi ez itt szerinted? Mindenki egy ellen? Ha olvasnál is a felháborodásodon túl, látnád, hogy az extrákról egész értelmes beszélgetés bontakozott ki a Te bejegyzésed és - a többi között - az én reakcióm után. Ha nem harcolnál árnyképekkel, ebben vettél volna részt és mondjuk leírod értelmesen, hogy miért tartod jobbnak a drágább dobozt az eredeti helyett (pedig csak azt sikerült nagy idegességedben bedobnod, hogy az eredetit eladtad). Eszem ágában nincs rontani a bizniszedet, szóljon az fadobozról, bakelitről vagy quartz óráról. Tök jól megvagyok a sajátommal, de azért vagyok itt, hogy az órák világának jelenségeit megértsem, megismerjem ezt a gyűjtői kört, a motivációit stb.

 

De sajnos van aki harcolni jár ide. Nem kérem, hogy ne tegye, szíve joga, de erre azért vannak alkalmasabb felületek is a neten...

Előzmény: pppaulusz (151119)
Explorer2 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151143

Húh ez tényleg roppant nagy sértés, sőt hazudozás. Úgy, hogy valószínűleg soha nem láttalak. Ugyan miért hazudtam volna Rólad? És, ha megtettem, annak mi a következménye? Miért nem lehet olyat írni, hogy - mondjuk - "valamit félreértettél, nem vettem certifikátot"? Miért? Együtt őriztünk libát, hogy felhatalmazva érzed magad arra, hogy sértegess? A szellemi képességeimről írsz egy ártatlan fórumbejegyzés kapcsán? Ezt mégis hogyan képzeled? Én is kb. egy hónapja vagyok jelen itt. Több kérdésem is volt, több felvetésem, amire a topic-társak válaszoltak, volt hogy vitáztunk, előfordult, hogy ledorongoltak, de ezt a stílust se én, sem mások nem engedték meg maguknak. Politikai fórumokon talán elmegy ez, bár azt sem értem, miért, de itt, ahol órákról értekezünk? Igen, a legtöbb gyűjtőben, rajongóban van előítélet a quartz órák iránt. Ha olvastál egy kicsit mielőtt írtál, ezt tudattad.

 

Azt pedig tényleg mindig kisstillűségnek gondoltam, ahogyan itt mások is jelezték, hogy emberek vesznek egy órát, majd eladják darabokban, hogy többet nyerjenek rajta. Doboz, szíj, csat, papírok - ne adj Isten. Vicces egy hirdetés kétéves Rolex-szel, Nato-szíjjon. Mindenki tudja, hogy nem az járt hozzá, azt is, hogy egy kisstillű emberrel van dolga.

 

Bocsáss meg, hogy nemértésemnek adtam hangot, hogy egy másik dobozban akarsz eladni valamit - ezt egyébként továbbra sem tudom hova tenni, de nem is kell megértenem asszem (van egy Mercedes Vito-m, de S-osztályú kulcstartóm van hozzá, amit adok is, ha többet fizetsz a kocsiért, én is sokért vettem a kulcstartót, mert jobban tetszik az S-Mercié, a Vito-ét meg eladtam)... Viszont kikérem magamnak, hogy hazugozol. Nem szoktam hazudozni, főleg nem fölöslegesen egy ismeretlen emberről. Félreérteni egy fórumon szoktam és bocsánatot kérni is ezért...

 

 

Még csak véleményt sem alkottam Rólad a bejegyzésemben - ez most már megvan sajnos... De nem lehetünk egyformák, ahogyan írtad, értelmi képességek terén sem...

Előzmény: pppaulusz (151116)
python 357 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151142

A helyedben én azért fotózás előtt megtisztítottam volna az órát! A hátlap tiszta dzsuva a fülek alatt! A csat és a szíj is karcos! Egy felcsíszolás rá fért volna,-ha már ilyen gyönyörűen felstafirungoztad!!!! Egy optikai tuning nem oly drága, de sokat dob látványban!!!.....

Mielőtt válaszolsz,-számolj el magadban tízig!!!;-)

Előzmény: pppaulusz (151139)
glashuette Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151141

Nem érdekel, mennyiért árulod a kvarcórádat. Csak annyit akartam megmutatni, hogy a sokak által hivatkozott chrono24-es árak totálisan el vannak szakadva a valóságtól, a létrejött és pozitívval visszaigazolt reális adásvételektől.

Előzmény: pppaulusz (151139)
405GRX Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151140

Ja, és természetesen minden T. Topiktársnak köszönöm szépen a szaktanácsait, véleményét!

 

(egyben megcáfolva az új jövevények fogadtatására vonatkozó, pár sorral lejjebb elhangzott kritikát)

pppaulusz Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151139

Ez az angliai óra egy nagyon vérszegény kisérlet volt arra, hogy megmutasd, hogy én milyen drágán árulom az órám. Lehet ragozni, de ezt mások is így látták itt a fórumon és még előttem le is reagálták neked. Az "öngól" és a "hegyek vajúdása utáni kisegér" is nagyon ül az angliai linkedre.

Normális esetben két perc alatt benyomtatok volna 5-6 linket olcsóbbnál olcsóbb alternatívákból, de csak ez a nyögvenyelős angliai link jött össze úgy ahogy... Lehet itt mellébeszélni, de attól még a tények tények maradnak!

Előzmény: glashuette (151136)
pppaulusz Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151138

"Persze, aki kereskedik az órákkal, cserélgeti őket, vesz-elad, annál szempont, árnövelő tétel a körítés, ezt megértem, azt viszont nem, minek vesz valaki egy másik dobozt az eredeti helyett (azt eladta), csak azért mert fából van."

 

Én meg azt nem értem meg, hogy egy drága Breitling Aerospace-t miért egy vacak bakelit dobozban kap meg újonnan az ember?! Nem értem, de megoldottam: eladtam az eredeti bakelit dobozt és vettem egy szép "Breitling for Bentley" fadobozt. Ehhez az órához - véleményem szerint - egy ilyen exkluzív fadoboz megy legjobban. A véleményemmel lehet egyetérteni vagy nem egyetérteni, de a véleményemet számonkérni azt nem lehet!

Az meg pláne nem megy, hogy csak úgy bedobjuk a dobozos számonkérés mellé minden alap nélkül a certifikátot is gumicsontnak (ha lúd legyen kövér!).

Előzmény: Explorer2 (151133)
glashuette Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151137

Egyébként meg ha nem azt küldi ami a fotón és a leírásban volt, akkor visszakapod a pénzedet, mert a paypal tulajdonképpen csak egy akkreditív. Ezért ma már nem is nagyon próbálkoznak ilyesmivel, mert csak a negatív értékelés a tuti, pénz sosem lesz belőle...

glashuette Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151136

Na persze, amit mutattam az nem a harmadik kerület Szőlő utca nyolcszázhetvenkettőben volt. Az angliai meg csak egy fotó. OK. Asszem akkor én be is fejeztem.

 

Jó fotó lehetett, mert az értékelés excellent!

 

http://feedback.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback2&userid=wenlock_bidder&myworld=true&items=25&iid=-1&de=off&which=positive&interval=365

Előzmény: pppaulusz (151130)
405GRX Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151135

Köszönöm! Gyönyörű, az enyém és le sem tudom venni a szemem róla!

Tényleg olyan, mint a csajoknál :-)

Előzmény: innovations (151134)
innovations Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151134

Végre egy jó hír!

Gratulálok!

Előzmény: 405GRX (151132)
Explorer2 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151133

Minden ember más. Itt a többség gyűjtő vagy rajongó. Nyilván az ilyennek fontos megtartani a körítést egy órához. Én használatra vásároltam eddig az összes időmérőmet, nem passzióból és amit kaptam az is ajándék volt, hogy használjam. Vicces, hogy érvelek, mert nekem megvan a Rolex-emhez minden, pedig használtan vette a család nekem ajándékba, tehát sok helyen eltűnhetett volna már, de az is tény, hogy semmi jelentőséget nem tulajdonítok neki. Betettem a szekrénybe, oszt jól van. Jó tudni, hogy Magyarországon, a Vörösmarty téren vásárolták és, hogy rendben van az eredete, de ha megkaptam volna szimplán az órát ajándékba, akkor is ugyanolyan boldogan hordanám. Fel sem merült volna bennem, hogy hol van a doboza... Persze, aki kereskedik az órákkal, cserélgeti őket, vesz-elad, annál szempont, árnövelő tétel a körítés, ezt megértem, azt viszont nem, minek vesz valaki egy másik dobozt az eredeti helyett (azt eladta), csak azért mert fából van. Nálam az óra számít, nem a doboza, azért biztos nem adnék pénzt, hogy szebb legyen, főleg, ha nem is tartozott ehhez a típushoz soha... Azt is csak most tudtam meg, mióta külföldi fórumokon is megfordultam, hogy emberek pénzt adnak órák dobozáért, certifikátjáért, sőt a kis zöld műanyagplecsniért is, ami az üzletben rajta van. Fogalmam sem volt, hogy ezt nem teszik át egy másik órára, miután elvitte a kedves vevő.

 

És igen. Ha jó egy ing azzal a lendülettel dobom ki az árcédulát, pedig tudom, hogy a visszacserélésnél kéne. Már szívtam is meg emiatt és nálam az óra - egészen addig, amíg a Rolex miatt el nem kezdtem a neten érdeklődni - semmivel nem volt más kategória. Szerintem nem vagyok ezzel egyedül és tudom, hogy sokan meg akkurátusabbak, a száz éves számláik is ott figyelnek egy dossziéban a szekrény arra hivatott pontján. Számomra simán érthető, ha nincs meg egy órához a tartozéklista...

Előzmény: innovations (151102)
405GRX Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151132

Így is tettem :-) a szakszerviz eredetinek és kiváló állapotúnak minősítette, úgyhogy itt figyel a csuklómon...a korábbi aggályaimra pedig bevettem egy adag Leszarom tablettát :-)

Előzmény: innovations (151097)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151131

Én sem értem, miért nem lehet annyival lerendezni,

hogy "én nem cserélném le az eredeti dobozt még jobbra sem,

mert úgy nem autentikus a pakk egyben, de sok szerencsét az eladáshoz".

 

OFF: A múltkor órás-ékszerés üllő gyűjteményt láttam eladásra kínálva.

De több száz darabot. Elképzelem a választ a kérdésre, hogy emnnyi a postaköltség...

Előzmény: APT (151128)
pppaulusz Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151130

Mert a "másik óráé" a drágább és picivel többel, mint az a 40 rugó. És az angliai cucc egy szép fénykép, amíg meg nem érkezik és utána lehet akár egy csúnya óra is... Amit itthon veszel azt megnézed és akár elviszed bevizsgáltatni a vásárlás előtt. Ezért öngól, mert az volt a feladat, hogy jelentősen olcsóbbat mutassatok. Ezért írtam, hogy vajúdtak a hegyek és megszületett a kisegér...:). Ez az angliai kb. árban egy kategória az én órámmal (a távolságból adódó bizonytalansági tényező nélkül!). Arról már nem beszélve, hogy nem is szállított Magyarországra a hirdetése alapján és azt ugye tudjuk, hogy ha korlátozom a potenciális vevőim számát, akkor értelemszerűen kisebb összegre számíthatok, mintha nagyobb vásárlóikört céloznék meg. Hát ezért öngól, mert az a link pont azt erősítette meg, hogy milyen korrekt áron kínálom az órát, ahogy erre mások is felhívták itt a figyelmet (ismételten megköszönve Nekik a korrekt hozzáállást).

Előzmény: glashuette (151123)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151129

Nem, speciel nem rád.

A te írásmódod pont olyan, mint bármikor máskor.

 

Azokra vonatkozott, akik nem bírnak felülkerekedni a netes sérelmeiken. 

 

Előzmény: glashuette (151127)
APT Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151128

Nagyon megviselte ezt a topicot a bélatroll-jelenség... Azóta harap a többség a (számára) ismeretlenre azonnal... Pedig tényleg fölösleges, én sem értem, min zajlott a vita...

 

Mi értelme van összeveszni azon, hogy most van-e doboz az órához, vagy sem..?.. Van, akinek ez fontos, van, akinek ez nem fontos - és ennyi, könyörgöm, nem anyagyilkosságról beszélünk... Van, aki megőrzi ezeket a dolgokat, van, aki nem. Van, aki megőrzi - de később, ha esetleg aladja az órát, a dobozt mégis megtartja emlékbe (nem nagyon kap ám többet az óráért a doboz miatt..), esetleg egyszerűen nem találja meg a garázsban a halom alján (vagy nem is áll neki előkeresni). És ami egy új, vagy legfeljebb pár éves óránál lehet akár tényleg elvárás - az egy valóban vintage darabnál már egyértelműen túlzó elvárás. Hozzátéve, hogy régebben a nagyon márkás órákhoz sem adtak akkora bazi körítést, mint most, a 60/70-es években egyszerű és kicsi papírdobozban adtak át egy Rolexet, jobb Omegát is - ezek szobadísznek kevesek voltak, a kamrában meg hamar elkallódtak...

A laikusok véleménye tud ugyanakkor szélsőséges is lenni, a minap találkoztam azzal, hogy valakinek egy női, 90-es évekbeli, már kissé ütött-kopott kvarc TagHeuer órához (tudjuk mind jól, hogy egy ilyen óra ér vagy 15-30 ezret, nem többet...) megvolt minden fittingje, doboza, eredeti leírása - de nem volt már meg az eredeti garanciakártyája. És a potenciális "vevő" szerint így semmit sem ér az óra, egyszerűen semmit, ki lehet dobni... Most mit lehet erre reagálni, de komolyan..?.. Túl kell lépni az ilyen hülyeségeken, nem foglalkozni vele.

Akinek fontos, gyűjtse a dobozokat-papírokat. Van olyan gyűjtő is, aki kizárólag órakulcsot gyűjt. Engem ugyan nem zavar, belefér, és van éppen elég nünükém nekem is ahhoz, hogy ne kritizáljam a másokéit... ;-)))

 

Egyébként is, most vettem egy ilyen faliórát, ennél jobb a világon nem kell, örökké pontos, és a ház túlfeléről is látom (azért is vettem, 41*37cm...). ;-))

 

Előzmény: Wreck Diver (151122)
glashuette Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151127

És nem is vagyok sikeres ;-(

 

Persze nem is rám vonatkozott a kitétel gondolom ;-)

Előzmény: Wreck Diver (151122)
pppaulusz Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151126

Köszi, de ha mondjuk új fiú lennék akkor ilyen bunkón kéne viselkedni az új fiúval?

Betettem egy rendkivül korrekt hirdetést és mellékeltem hozzá az összes szükséges és valóságnak megfelelő(!!!) információt, ez valami rejtélyes oknál fogva egyeseknek nem tetszett és beindították az egészpályás letámadást. Most meg sebeiket nyalogatják és ujjal mutogatnak rám, hogy nem tudok viselkedni. Megáll az ész!

Előzmény: Wicked Belzebub (151121)
glashuette Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151125

Nekem csak 6 általánosom van!

Előzmény: Wreck Diver (151122)
glashuette Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151123

De miért is öngól a 40 ezerrel alacsonyabb ár?????

 

És ahhoz eredeti doboz van. Nem pedig egy másik óráé.

Előzmény: pppaulusz (151119)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151122

Egészen elképesztő, ahogy sokszázezres, milliós órák
elvileg sikeres gazdáikénk, és felnőtt - helyenkétn akár többdiplomás - emberként

gyerek módjára hőzöngtök és sértegetitek egymást egy internetes fórumon,

és több szmájlit, felkiáltójelet használtok hozzá, mint bármelyik fészbukra szocializálódott tinédzser.

 

Magatok építitek le az elvileg informatív, gyakorlatilag meg hisztis topikot,

és ehhez már trollra sincs szükségetek.

Wicked Belzebub Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151121

Csak szólok, h pppaulusz nem új fiú itt...

Előzmény: python 357 (151118)
pppaulusz Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151120

Áruld már el, hogy milyen értelmezési hibáról beszéltek?!

A certifikátot (annak állítólagos utólagos megvásárlásának általam történt "elárulását") melyik cilinderéből húzta elő a nagyvarázsló és miért?

Mert én ilyet nem mondtam és nem tettem, ergo valaki hazudik ez ügyben.

Előzmény: python 357 (151118)
pppaulusz Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151119

Hát ezt frankón megmagyaráztad...:)

 

Nem én kezdtem a kötözködést. Vissza lehet olvasni! De azt senki ne várja el, hogy ostoba, primitív és (ez a legfontosabb) rosszindulatú megjegyzéseket el fogok türni bárkitől is.

Szépen beböfögték, hogy lehet olcsóbban is venni, csak éppen egy linket sem tudtak az állítás megerősítésére mellékelni. (Egy linket mellékeltek, azt a bizonyos angliait, de az inkább öngól volt). Ellenben több topic társ is megjegyezte, hogy máshol sem látni olcsóbban, hanem éppen drágább árakon hirdetik ezt a tipusú órát. Miután kiderült, hogy az árral nem lehet megfogni, bedobták a fadoboz aggályaikat, meg hogy miért erre "szórom a pénz" (nem arra szórom amire akarom?), meg hogy miért nem "bőven elég" nekem a gyári doboz (hadd döntsem el, hogy mi az ami nekem bőven elég!) és a végén már azt is "elárultam", hogy utólag vettem a certifikátót és még értelmezni sem tudom a mondatokat (szerintük).

Bizonyára az is baj, hogy most éppen nincs rajtam sapka, de akkor lenne csak igazi földindulás, ha sapka lenne rajtam!

Az élőfába is bele lehet kötni, csak elhatározás kérdése az egész... Itt egyesek elhatározták, hogy majd jól megmutatják nekem, hát megmutatták és közben szépen lejáratták magukat. Már csak egy kérdés vár megválaszolást: miért csináltátok?!

Előzmény: innovations (151117)
python 357 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151118

De akkor se nevezz hazugnak egy másik embert!!!!!!!!

Egy értelmezési hiba miatt!!!!!

Nagyon alacsony az ingerküszöböd,-tele vagy indulattal,-

szóval ilyen bemutatkozás után,-ne csodálkozz a fogadtatáson!:))))))) 

Indulat kontroll........;-)

 

Előzmény: pppaulusz (151116)
innovations Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151117

Pont erről beszéltem.

Nem kéne ez.

Love & Peace &  Relax

Nem vérre megy.

;-)

The End

 

Előzmény: pppaulusz (151116)
pppaulusz Creative Commons License 2014.01.24 0 0 151116

"Ezt a "vettem hozzá Breitling for Bentley (vagy milyen) fadobozt" én se értem. Minek szórtad ilyenre a pénzed, ha megvolt az óra erdeti - azt írtad "bakelit" - doboza? Az bőven elég! Ha meg nem volt meg, minek árulod el, hogy vettél hozzá másfajtát, meg certifikátot?"

 

Hogyan lehet ezt másképp értelmezni, mint úgy, hogy elárultam, hogy utólag vettem a certifikátot?!

Most azért mert a fórum neve Svájci óra, azért még értünk magyarul, ugye?

 

Előzmény: innovations (151115)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!