Keresés

Részletes keresés

WiZARD Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147681

"sok megáll"

Neten keresve nem találtam usertől ilyesmi beszámolót, hogy 8500 megállt volna, vagy gond lenne vele. (persze ez pont annyira bizonyíték mint az "órások mondják" szintű  kijelentések, de mégis nehezen hiszem, hogy senki se írt volna erről, és senki se panaszkodna)

Előzmény: ronin s8 (147674)
y78 Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147680

12 éve írok-olvasok itt, sokatokkal kapcsolatban is vagyok, bélukázni eddig még nem bélukázott le senki, de lassan úgy tűnik, bélukának sok mindenben igaza van.

Ráadásul aktívan írogat a watchuseek-en is, ez a hozzászólás is egészen biztosan tőle van.

 

"Search this forum and you will find positive reviews from actual owners. Get the PO8500. Great watch great movement. Get the Rolex if you prefer. Two different watches"

Előzmény: ronin s8 (147674)
innovations Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147679

Felesleges válaszolni T.

Simán eltársalognak magukkal.

;-)

Előzmény: ronin s8 (147672)
innovations Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147678

Kedves ficki Focki!

 

"Attol, hogy valakinek nem fer bele bizonyos oramarka tipusa a penztarcajaba, attol meg nem lehet beszelni tularazasrol. Ha megfigyelted volna, akkor lathattad volna, hogy evenkent 5-10%-kal emelkednek az oraarak a krizis ellenere is:-( "

 

Ehhez annyit tennék hozzá mindenféle nagyképűség nélkül, hogy aki személyesen ismer az tudja, hogy "milyen óramárkák férnek bele a pénztárcámba", de mivel te nem ismersz és ezt nem tudhatod ezért ezt neked nem is fogom elárulni, de azért megynugtathatlak , hogy emiatt és egy PO miatt azért mégsem  kell aggódnod.

;-)

 Másrészről pedig abban is biztos lehetsz, hogy a folymatos áremelkedésről sem tőled értesültem először életemben.

Mindenesetre köszönöm az építő jellegű kritikát és persze azért figyelj nehogy fordítva ülj a lovon!

;-)

Előzmény: Törölt nick (147668)
phranxinatra Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147677
Szerintem itt most te vagy Béla. Jössz az ilyen azt rebesgetik a népek szintű hozzászólásaiddal, következetesen ignorálod, vagy el sem olvasod, amire válaszolsz. De akkor mégegyszer: az állítás, hogy másfél-két évente szervizelni kell a 2500-ast, az én esetemben már megdőlt, de én a 8500-asra vagyok kiváncsi az elejétől. Béla vagyok, mert megkérdőjelezem az olyan logika mentén haladást, hogy co-axial, tehát BIZTOS szar? Azt írod, órások mondják, hogy sok megáll. Ez már valamivel konkrétabb, de Bélaként megkérdezem, hogy ezt neked mondták az órások, vagy hallottad valakitől, aki hallotta valakitől.
Előzmény: ronin s8 (147674)
spyder999 Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147676

Írd be ide oldalra a keresőbe,hogy"Co-axial"!

Fogsz találni pár oldallal!

Előzmény: phranxinatra (147675)
phranxinatra Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147675
Hol vannak?
ronin s8 Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147674

Órások mondják, hogy sok megáll. Másfél-kétévente ki kell mosni a járatot. 

Jelenleg az Omega az olajban látja a megoldást. Amióta ez a járat (Co-axial) létezik, már az 5. olaj van terítéken. 

 

Ez a téma már párszor előjött, ugye bÉLUKÁim??

Előzmény: y78 (147673)
y78 Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147673

Akkor most néhány embernek megállt vagy néhány embernek nem állt meg?

Előzmény: ronin s8 (147672)
ronin s8 Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147672

Attól, hogy itt néhány embernek eddig még nem állt meg az órája, még vannak ilyen irányú hírek és tapasztalatok...

WiZARD Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147671

Ha jól rémlik 2007 óta lehet kapni 8500as werkkel szerelt órákat, 6 év alatt azért párnak már meg kellett volna állnia, és tele lehetett volna kürtölni vele a netet, ha így lenne... 

(megállt 2500d-ről se nagyon olvastam, bár az mintha fiatalabb lenne)

Előzmény: phranxinatra (147670)
phranxinatra Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147670
Biz' isten nem akartam semmilyen vitába belemenni, és kurvára nem akarom, hogy úgy tűnjön, hogy én védem az Omegát, de a sarkos megállapításaid kicsit kihoztak a sodromból. "... az omegának sikerült valami lényegesen rosszabbat csinálnia." Lényegesen? Rosszabbat? Milyen téren összehasonlítva? Megbízhatóság? Ja, lehet, hogy a 2500 megbízhatatlanabb, mint az ETA, de egyrészt ez csak egyetlen (bár nyilván kurva lényeges) szempont, másrészt a 8500, amiről eredetileg szó volt, a külföldi fórumhozzászólások alapján rohadtul problémamentes werk. És tisztelettel elismerve az itteni fórumozók hozzáértését, tapasztalait, esetleges szakmai tudását, ezen a fórumon közvetlen információt a 8500-ról nem olvastam. Olyan alapon megy a fikázás, hogy állítólag, meg az órás nénikém szerint. Te mire alapozod, hogy szerinted a 8500 kétévente meg fog állni? Ami kérdéseket az előző hozzászólásomban feltettem, nem költői kérdések voltak. Mert pl. nem veszek újra Omegát, ha tényleg szar, de egy néhány százassal drágább Pan számomra nem alternatíva, mert nem szerethetőnek tartom, hanem ocsmánynak.
phranxinatra Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147669
Pár sorral lejjebb írtam, hogy egy 2500c werkes PO van a csuklómon, ami 3 és fél évvel azután, hogy megvettem, megállt. Szépen leszervizelték, nem került egy vasamba se, gond nélkül jár lassan 2 éve, és amíg pár napja újra el nem kezdtem olvasni a fórumot, eszembe se jutott azon aggódni, hogy megint megáll. Sőt, igazából most se. Hogy 2 évente megáll, eleve egy faszság, legalábbis az én esetem nem igazolja ezt a pletykát.
innovations Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147667

Csatlakozom ;-)

Előzmény: ronin s8 (147663)
innovations Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147666

Az előző beírásomban azért volt némi irónia, tehát nem gondolom, hogy a garancia hosszabítás lenne a korrekt megoldás a coaxial probléma megoldására. Kétségtelenül frappáns húzás, de csak tüneti kezelés. Sőt magát a coaxial szerkezet sem tartom valami nagy húzásnak, főleg annak fényében, hogy az alap ETA 2892 cal a maga nemében majd, hogy nem tökéltes. Most akkor ebből az Omegának sikerült valami lényegesen rosszabat csinálnia.

 

Miér' nem ér ennyit? Mert szerintem túlárazott, bár manapság már lassan minden svájci óra túlárazott, szóval ebbe inkább ne is menjünk bele.

Nem vagyok benne biztos, de azt hiszem 3.500. környékén van a PO listaára, na most amennyiben érkzésem lenne rá és nem lenne már egy ilynem, néhány százassal drágábban valamelyik Panerai historic modelt venném. Ami persze szintén nem egy nagy technikai csoda, de legalább szerethető óra.

Előzmény: phranxinatra (147662)
Tusee Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147665

Csupán az a gond ezzel, hogy egy hétszámjegyű óránál nem azt szeretném nézni, hogy vajon jár-e. Hidd el, ha egyszer majd megáll a kezeden idő előtt, akkor majd onnantól azt fogod nézni, nem pedig magát az órát. Valamint még számomra az is problémás volt, hogy a szervíz ideje kb. 1 hónap. 

 

Az, hogy van rá 4 év garancia, az nem jelenti azt, hogy 2 évente nem fog megállni. Ami talán a garancia ideje alatt nem annyira fájdalmas, de utána fájdalmas lesz. Más viszi 5 évente szervízbe, Te meg esetleg 2 évente. (Szerintem nagyon nem mindegy.) 

 

(Persze ha szerencséd van, akkor nem fog megállni.) 

Előzmény: phranxinatra (147662)
ronin s8 Creative Commons License 2013.05.02 0 0 147663

Az Omega meghibbant.... :-(

Előzmény: phranxinatra (147662)
phranxinatra Creative Commons License 2013.05.01 0 0 147662

Ugyanígy gondolkoztam én is: ha 4 éves gari van rá, és 5 évente szervízeltetni kell(ene), akkor mi a gond? Nem inkább egy hatalmas plusz ez?

Viszont azt nem értem, miért jelented ki ilyen sarkosan, hogy tény az, hogy közel sem ér annyit, amennyit kérnek érte. Ezt en bloc az összes 85xx szerkezettel szerelt modellre értetted? Az Omega a legújabb reklámjában nem kevesebbet állít, mint hogy "Omega Co-Axial: the most perfect mechanical watch movement in the world." (Bár van egy "we've ever created" változata is :D) Bátor kijelentés, de üres teljesen? A szilícium felhasználása is csak parasztvakítás? És a tok, amibe a werket rakják? Nem kimagasló a dizájn, a kialakítás, a minőség? Mi az, amit te vennél egy új PO áráért? Könyörgöm, ne a használt Subot írd! :) 

Előzmény: innovations (147661)
innovations Creative Commons License 2013.05.01 0 0 147661

Teljesen mindegy, hogy milyen, megáll avagy nem. Az Omega négy évre tolta meg ezen szerkezettel szerelt órák garanciáját. Következésképpen amennyiben megáll garanciában reanimálják, négy év után pedigg lassan egyébként is elkél egy szervíz.

Egyébként meg még olyan sok tapasztalat nem is lehet evvel a szerkezettel mert nem annyira régi, de nem tartom kizártnak hogy a kétezerötszázashoz hasonlóan egy szép vagy inkább kevésbé szép napon ez is megáll.

Az viszont tény, hogy közel sem ér annyit mint amennyit kérnek érte, ennyiért már sok mindent lehet kapni.

Előzmény: phranxinatra (147659)
phranxinatra Creative Commons License 2013.05.01 0 0 147660

Ignorálható a kérdésem, mert közben továbbolvastam, ha lehetne, törölném. APT egyik hozzászólása megadta a választ: 

 

"Nem lehet ilyen teszteket készíteni. Egyszerűen nem lehet - nincs a konstrukciónak ehhez múltja. Valójában még az "ős" 2500-nak sincs, senki nem tudja, hogy pár évtized után hogyan fognak ezek viselkedni, és még a feltételezéseknek sincsenek igazán alapjai.

Az egyértelműen látszik, hogy sok javítás, módosítás után is legfeljebb annyit fognak tudni elérni, hogy ne legyen rosszabb a hagyományos, két évszázados múltú horgony-gátszerkezetnél. Jobb soha nem lesz, és az eddigi tapasztalatok után én már abban is kételkedem, hogy egyáltalán ugyanolyan jó lesz-e valaha..."

Előzmény: phranxinatra (147659)
phranxinatra Creative Commons License 2013.05.01 0 0 147659

Van valakinek első kézből származó információja az Omega 8500-as werk megbízhatóságáról? Itt mindig azt olvasom, hogy állítólag szarok, de neten amiket találtam inkább az ellenkezőjét állítják.

 

Pl.:

 

"The Omega Cal 8500, which is the company's current flagship movement has proved one of the most trouble free I've ever heard of.

The best way to get a feel for reliability is to simply google search for "Omega Cal 8500 problem" or "Omega Cal 8500 stopped" but after trying just then, I couldn't find any cases of issues. It isn't that new any more, its been out for four years at least, it just seems to be extremely trouble free, which is not overly surprising given how heavily invested Omega were in the development of the 8500."

Kopin00 Creative Commons License 2013.05.01 0 0 147658
fastrobi Creative Commons License 2013.05.01 0 0 147657

Úgy tudom a "swiss made" felirat csak a svájcban összeszerelt órákat illeti meg.

Előzmény: halálamájra (147638)
dészáz Creative Commons License 2013.04.30 0 0 147656

a casiót vagy nem találom,vagy elnéztem,de itt van egy másik,bár nem kimondottan óra...

http://www.enportal.hu/ironman-pulzusmero-ora-t5f001.html#

 

bocs az OFF-ért...

Előzmény: Laura40 (147654)
BENJÁMIN(BENJI) Creative Commons License 2013.04.30 0 0 147655

Nem lehet,h átt operáltak menetközben Béla,Laurának?:-))

Laura40 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 147654

a Samsung NOTE II.-ben is stopperól és vissza is számlál  99 óra 59 perc 59 másodperc-ről.Igy jobb lenne az ennél több.

Tényleg van Casio-ban (karóra) kivitelben 100 óráig is stopper?? Érdekelne.Tudsz segiteni?Megköszönném.Bár jobb lenne egy nagyobb kapacitásu digitális számláló de egy kiegyeznék egy karóra kivitelben lévő 100 óráig stopperoló Casio-val is ha már más nincs.

Előzmény: dészáz (147651)
Laura40 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 147653

Kedves V.I.P.!

 

köszönöm szépen,hogy irtál,te régen is mindig segitő kész voltál,örülök,hogy nem változol.

Hát igen erre én is gondoltam ,h értem van a mobil nem én a mobilért,de sajnos nem volt olcsó : ( 162.000- ütésálló tokkal,igy kicsit féltem.

A multban is ha volt mobilom,éjjelre mindig kikapcsoltam azért.De ügye ha megy a stopper,nem kapcsolhatom ki,már próbáltam,akkor nem mér : (

A régi samsung mobilom,ha teljesen kikapcsoltam akkor is ébresztett,bezzeg ez az ultramodern 5,5 colos érintőképernyős,full HD Super AMOLED már ki érti ezt.

Érdekesen olvastam,h éjjel nappal mentek mobiljaid,mégsem mentek tönkre.Lehet,hogy erre is tervezték,az enyémet is ..... de nem tudom...én eléggé féllek.

Hát igen,valóban NAGYON eltérőek az igények,én pl azért vettem ekkora tepsit : ) (ezzel szokták gunyolni) ,hogy élvezhessem rajtuk a videókat,mikor lelkesitésre van szükség,hogy ujból beinduljak : ) 

Laptop nem fér el a zsebben,és azért még a táblagépnél is kisebb azért.

Előzmény: V.I.P. (147650)
Laura40 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 147652

Kedves dészáz!

 

Köszönöm szépen,de én a régi hagyományos értelembe vett homokórára gondoltam : ) Ez már inkább ürhajóba való : )

Láttam 15 perces szauna homokórát,de sajnos az már 3 perccel több mint a 12 min : ( 

Előzmény: dészáz (147648)
dészáz Creative Commons License 2013.04.30 0 0 147651

100 órás van casióban,nem is drágán.

olyan hogy hónapos,nem láttam még.

Előzmény: V.I.P. (147650)
V.I.P. Creative Commons License 2013.04.30 0 0 147650

100 (vagy több) órás visszaszámlálót nem nagyon fogsz találni karórában, ilyenek csak nagy fali világítós kijelzők formájában léteznek, de annak az árából vehetsz akár mobiltelefont is.

A mobilt meg nem kell sajnálni, ő van érted, és nem fordítva.

 

Off:

Nekem közel 20 éve van mobil (korábban táska) telefonom, mindig mindegyik ment éjjel-nappal. Sokat megőriztem közülük, mai napig működik még a legelső is (Motorola Associate 2000, csak a szolgáltató halt ki mögüle :)

 

V:I

 

PS: érdekes, mennyire mások az igények, nálam pl. mobilvásárlásnál szintén fontos szempont volt a méret, így megkerestem a létező legkeskenyebb Androidos telefont :)

 

Előzmény: Laura40 (147644)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!