Keresés

Részletes keresés

halálamájra Creative Commons License 2013.04.15 0 0 147460

Ezzel egyáltalán nem értek egyet. Nekem még autóm sincs, mégis minden vágyam ,hogy legyen egy ilyen órám. Egyáltalán nem hivalkodásból. Sokan azt sem hinnék el ,hogy eredeti, de egyáltalán nem érdekelne ,mert az a lényeg, hogy én tudom. Már rég túlestem az ilyen hivalkodós, hú nekem ilyenem van, óvodás szintből. ronin s8:Miért ne rendelkezhetne egy óra, letisztult formavilággal és robosztus méretekkel egyszerre?. Ott van a Panerai Radiomir Egiziano a maga 60mm-es tok átmérőjével ,mégis letusztult a formavilág. Számomra a csicsa meg a "hivalkodás" a gyémántberakásokkal kezdődik(de még az sem feltétlenül hivalkodás..ha vakainek tetszik, hát tetszik).  A Rolex-et szerkezetileg egy szóval sem fikáztam. Hogyan tehetném, nem is értek hozzá. De külcsinben egyszerűen nekem túl egyszerű és kicsi.(főleg az én karomra.) A Rolextől csak a Daytona tetszik ,de azt meg elrontja a beskálázott ,festett lünetta.

Előzmény: dexter0719 (147459)
dexter0719 Creative Commons License 2013.04.15 0 0 147459

Érdekes amit írsz, nekem a Breitling órák esetében a hivalkodó jelző jut először az eszembe.

A BMW X6 kötelező kiegészítője:-)

Előzmény: halálamájra (147443)
ronin s8 Creative Commons License 2013.04.15 0 0 147457

@ "...hiába csak tokozó, egyszerűen gyönyörű ,letisztult, robosztus ,férfias órákat gyárt."

 

Nézd, ízlésekről nem érdemes vitatkozni. A bretyó esetében a "letisztult" és a "robosztus" kifejezések viszont nyílvánvaló ellentmondásról árulkodnak. Egy B minden, csak nem letisztult ;-) Ellenben nagy, robosztus, májkrémes doboz, lavór... és még sorolhatnám. Szíved joga, mi tetszik. Ezt itt senki nem fogja vitatni. 

Csak arra kérlek, ne minősíts más órákat sem.

 

 A Breitling tokozó minősítése lassan úgyis a múlté lesz, mert saját szerkezeteket kezd használni. A Rolex minőségéig viszont még igen-igen hosszú és rögös út áll előtte...

Előzmény: halálamájra (147443)
halálamájra Creative Commons License 2013.04.15 0 0 147456

Jah és még valami! Észre vettem ,hogy nem minden Breitlingon van feltüntetve  Swiss made!!! Ezt nem igazán értem. Pl a Navi. Worldnél nincs ,de a Monbrillant Datoránál igen...Ennek mi az oka?

Előzmény: halálamájra (147455)
halálamájra Creative Commons License 2013.04.15 0 0 147455

Nagyon nehéz jó órát választani, főleg, ha valaki egy "örök" életűt szeretne.(uokáinak adni) A legnehezebb ,hogy egy drága óra vásárlása után, ne érezze becsapva magát az illető. Breitlingoknak melyek azok a tipusai, amik saját szerkezettel rendelkeznek? IWC aquatimer is gyönyörű...de már nem vagyok benne biztos, hogy saját szerkezet ketyeg benne. Kötelezni kéne a nagy óragyártó cégeket ,hogy tüntessék fel nyiltan az oldalaikon ,hogy pontosan mi ketyeg benne.Pl. nem rébuszokban mindenfél c26 meg b13, hanem oda íni, hogy pl. ETA vagy Sellita. Totál laikusként, nem könnyű döntést hozni. Főleg, ha 400ezer forint feletti összegről van szó. Az emberek egy része azért, egy idő után csak vágyik már egy nagyobb presztízsű órára. Időm meg nincs kitanulni az órás szakmát, nem beszélve arról ,hogy teljesen hülye vagyok az ilyesmihez. Ezért fordulok a hozzá értőkhöz.

halálamájra Creative Commons License 2013.04.15 0 0 147454

öccse: Itt olvastam róla:http://www.mvltrade.hu/7750review.htm   "A másodperc-számláló alsó csapágyaként acél rugócskával nyomott műanyag csapágycsészét alkalmaztak. Ez igen kis súrlódású még kenetlenül is, de sajnos nem az örökkévalóságnak készült, már ebben a nagyjából tíz éves, és nagyon keveset használt órában is látható rajta némi kopás és deformáció"

Előzmény: öccse (147450)
halálamájra Creative Commons License 2013.04.15 0 0 147453

Üdv! NAgyon szép darab! Nem túl komplikált és nem is a legegyszerűbb! A Titán grafit árnyalata ,ad egy kis hangulatot neki.:)

Előzmény: rtivi (147449)
wg5113 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 147452

Szia!

Én négy napja vettem egy ilyen Certinát,ha ez mellett döntenél,komoly kedvezménnyel árulom.

Mindenkitől elnézést kérek,hogy ezt nem a másik topikba írtam.

Előzmény: Flatley82 (147448)
bobafett1 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 147451
Szerintem a standerdet.
Előzmény: Flatley82 (147448)
öccse Creative Commons License 2013.04.14 0 0 147450

A Breitling többnyire ETA-kat épít be, de van már saját szerkezete is. Nem minden tokozó vállalja fel, hogy ETA-kat használ, ilyenkor hangzatos neveket adnak ezeknek a szerkezeteknek. Az ETA-ban nincs gumi alkatrész.

Előzmény: halálamájra (147445)
rtivi Creative Commons License 2013.04.14 0 0 147449

Halihó!

 

Ezta kis darabot gyakorta hurcovászom az elmúlt 6-7 évben. Titán. Nem kopott,  nem fényesedett. És szerintem a legjobban leolvasható órák egyike. Mert ez is Szem-pont.

 

Előzmény: halálamájra (147443)
Flatley82 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 147448

Sziasztok,

 

Az alábbi két órán gondolkodom, ebben szeretnék segítséget kérni. Van-e valakinek tapasztalata egyik illetve másik órával kapcsolatban.

Ki melyiket választaná és miért. De ha csak pusztán az árakat nézzem akkor nagy különbség nem lehet a két óra között ( de lehet, hogy tévedek és akkor javítsatok ki ). De ha azt nézem, hogy a Certina teljesíti az ISO 6425 -ös szabványt akkor lehet mellette kellene dönteni. Illetve még itt jön a kérdésem, hogy lehet teljesíti a MIDO is csak éppen ott nem írják ki, vagy egyáltalán nem is vetik alá ennek a minőség ellenörzésnek.

 

Még egy és az az utolsó kérdésem, hogy ez ETA honlapján lehet olvasni, hogy ők "Standard, Elaborated és Top" minőségben gyártanak szerkezeteket. A kérdés az lenne, hogy ezekbe melyik típus építik bele? Ha valaki ezt tudja annak nagyon örülnék, mert a gyártók honlapján valymi kevesett lehet erről olvasni.

 

A válaszokat előre is köszönöm, és itt a két link az órákról.

 

1, http://oraszalon.hu/termekek/ora/ora_certina-karora/ora_certina-karora_ds-action/certina-certina_ds_action_ferfi_karora_c013_407_11_051_00

 

2, http://oraszalon.hu/termekek/ora/mido_karora/mido_ferfi_karora/mido_ferfi_karora_mido-ocean-star-captain/mido-mido_ocean_star_captain_ferfi_karora_m011_430_11_051_02

 

 

akos19850128 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 147447

Köszönöm szépen.

Ha megjött akkor írok majd hogy pontosan mijen.

És hogy mi képpen tudom kideríteni hogy mikori gyártmány lehet.

És meg látom hogy meg tartom e vagy sem.

 

Üdv:

 

Ákos

 

Előzmény: Wreck Diver (147446)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.04.14 0 0 147446

Búvárfelszerelés gyártó.

Az órái "private label" gyártással készülnek valószínűleg.

Az erre szakosodott, komplett órákat összeszerelő gyártól megrendelik a megfelelő számlappal.

 

Kérdés, milyen korú óra.

1000m-es órájuk már a 90-es években is volt. A francia tengerészetnek is szállítottak belőlük.

Azokat svájcban készítették. ETA 2824-esek ketyegtek bennük.

Találhatsz ugyanolyan külsejű órát pl. Candino-nak feliratozva is. ( Candino 1000 )

 

A friss óráik között vannak Citizen 2s60-as és ETA G10-71-es kvarcok is.

 

Minőségben valahol a Tissot-Certina-Mido-Candino alatt keresném.

Lehet, hogy pont ugyanolyan alaposan össze vannak rakva, és jó a tok, a szíj és a

többi minősége, de nem tudni, milyen a szervízhálózat, és az eladás utáni szolgáltatások.

Illetve swiss made felirat híján nem tudni, mit és mennyit tettek bele kínában...

 

Ár-érték aránya jó kérdés. Az óra  a legtöbb esetben annyira jó befektetés, mint egy új autó.

Az 500€ alatti-környéki áraival megint csak a Tissot-Certina vonalat üldözi.

Előzmény: akos19850128 (147436)
halálamájra Creative Commons License 2013.04.14 0 0 147445

Még annyit szeretnék kérdezni ,hogy a b13 és a b24 között mi a különbség illetve a B 01 manufacture között? Mind a 3 típus ETA? A Breitling semmit nem tesz a nyers ETA szerkezetekhez hozzá?   Miért neveznék b13nak ,ha semmit nem tesznek hozzá ,akkor simán oda írhatnák a nyers szerkezet nevét. Sajnos teljesen laikus vagyok. Szeretnék minél többet megtudni. Olvastam ,hogy az Etáknál a másodperc mutató csapágya gumiból vagy műanyagból van(lehet nem jól írom ,akkor javítsatok ki.) Ezt nem cserélik ki ,nem fejlesztik tovább pl. a Breitlingnél?

malenykij polgar Creative Commons License 2013.04.14 0 0 147444
A Breitlingről sokminden eszembe jut, de a letisztultság pont nem.
Előzmény: halálamájra (147443)
halálamájra Creative Commons License 2013.04.14 0 0 147443

Köszönöm a segítséget! Közben beütöttem a keresőbe a Breitling szót is...lehet nem kellett volna.....már kezdtem elfelejteni a lehúzó véleményeket ,az ETA tokozás miatt.

  Ha az ember józan paraszti ésszel belegondol ,hogy 1millió felett ETA szerkezetet kap, ami tényleg rengetek ,sokkal-sokkal olcsóbb órákban is megtalálható , leveri a víz. De egyszerűen a Breitling csinál a legszebb óra tokokat a piacon, elfogadható áron belül.(A Lange and Söhne,Patek, Vacheron , hublot, Clerc, Graham: ezek nyilván elérhetetlenek az áruk miatt az átlag embernek) Off: Nemrég vettem egy X Windet a Hamiltontól..és lám bekövetkezett amitől féltem. A külső lünettán a festék szépen el kezdett kopni..Senkinek nem ajánlom a festet lünettát, kivéve ,ha kerámia alapon nyugszik,üveg alatt. Hasonló volt a probléma, mint ami a képen látható. Olyan szinten igénytelen ,hogy az már mókás!

       Visszatérve a Breitling témához. Hiába túlárazott, ,hiába csak tokozó, egyszerűen gyönyörű ,letisztult, robosztus ,férfias órákat gyárt. A rolex lehet ,hogy szerkezetilegg topponvan ,de számomra külsőleg  taszító. Egyszerű ,mint a százas szeg..A színes lünettás óráktól az ég áldjon!

Kopin00 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 147442

Időről időre felbukkannak a vateran és az ebay-en nagy értékű, pár éves, papírok nélküli órák (omega planet ocean, rolex sub, ...).

Jól gondolom hogy ezek nem teljesen tiszta órák - pl lopott?

 

Licitáltam egy ilyen órára, és csak utólag derült ki hogy a papírjai nincsennek meg....

 

feher40 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 147441

Én is acélba vennék drágát. Ja és én szerzek neked acélt olcsobban mint te szerzed:) Vadi zsír bontatlan dobozban stb....

Előzmény: halálamájra (147433)
akos19850128 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 147440

Nem biztos hogy új óra,de az biztos hogy automata és 1000 méterig vízálló.

Azt hiszem ez a típus lesz az,eccer láttam  :-)

 

http://www.mwrforum.net/forums/showthread.php?t=31848

Előzmény: Mechanikus (147437)
CFR1 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 147439

Kösz a tippeket.

 

A Braun a neten tök jól nézett ki, élőben nem olyan nagy szám.

 

A Junghans Max Bill pofás, kár, hogy kvarc csak nőiből van (feleannyiért). A régebbi férfi óram akkora, mint a mai női, érdekes dolgok ezek.

Ez igazi? http://www.junghansusa.com/ProductInfo/25992.aspx

 

Botta Desing legközelebb Bécsben van? Hol?

Mechanikus Creative Commons License 2013.04.14 0 0 147438

A titán kontra acél tok vitát többször lefolytattuk.
Ha itt balra a Kereséshez beírod, hogy titán tok, opciónak meghagyod, hogy keresés innen és ráböksz az OK gombra 3 oldalnyit kapsz a véleményekből.

Saját vélemányem, hogy nincs jó, vagy rossz anyag, hanem az anyag kiválasztása után az anyag tulajdonságaihoz illeszkedő, vagy azokat figyelmen kívűl hagyó tervezés. Acélból és titánból is lehet jó és rossz tokot készteni.

Vegyük a jól tervezett tokokat. Itt a titán nagy előnye a kisebb fajsúly.

Üdv,
Mechanikus

Előzmény: halálamájra (147433)
Mechanikus Creative Commons License 2013.04.14 0 0 147437


Tapasztalatom nincs ilyen órával, de meg lennék lepve, ha másnak lenne, ugyanis a BEAUCHAT:
http://www.beuchat.fr/index.php?id=131
búvár felszerelések gyártója.

Rákerestem mechanikus búvár óráira. Egyet találtam:
http://www.time-performer.com/fr/montre-beuchat/montre-beuchat-lumitech-auto-beu0504-3599.html

Kinézetre kiköpött Seiko vagy Citizen. 275 Euroért meglepő lenne, ha egyszerre lenne búváróra és svájci szerkezetes.

Ha megkaptad írj róla, hátha tanulunk valami újat.

Üdv,
Mechanikus

Előzmény: akos19850128 (147436)
akos19850128 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 147436

Jó napot a fórumon jelenlévőknek.

Az volna a kérdésem hogy van e valakinek tapasztalata a BEUCHAT automata,1000 méterig vízálló órájával kapcsolatban?

Sok mindent még nem tudok róla,hamarosan kapok egyet egy külföldi rokontol.

És nem láttam még élőben.

Valójában az érdekelne hogy milyen ár/érték kategóriába sorolható az óra.

Azt tudom hogy svájci automata szerkezet van benne,és hogy egy francia márkárol van szó,

de többet nem találtam a guglin,idegen nyelvtudás hiányában.

 

Köszönet:

Ákos

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.14 0 0 147435

fényesre fog kopni és nem lehet vele azután már mit tenni (ez a titánium). úgyhogy drága órába én inkább acélt vennék.

 

Előzmény: halálamájra (147433)
halálamájra Creative Commons License 2013.04.14 0 0 147434

A későbbi társa ,a Super Avenger ,szerintem már igénytelenül nagyra sikeredett, a maga 48mm-es tok átmérőjével...Árban Van különbség a Nemesacél ill. a Titánium között? vagy elenyésző?

Előzmény: halálamájra (147433)
halálamájra Creative Commons License 2013.04.14 0 0 147433

Üdv!

 

 A következő kérdéssel fordulnék hozzátok. Van e valakinek titánium tokos órával valamilyen tapasztalata? Nemesacél vagy titánium? Sok ,egymásnak ellentmondásos írást olvastam. Pl.: A Titánium égszereket ,órákat 2-3szor több ideig kell polírozni ,mint a nemesacélból készült óra tokokat, ez utal arra, hogy keménységük nagyobb.  De olvastam olyat is, hogy a Titán puhább a nemesacélnál, és jobban karcolódik. Valahol pedig olyat is olvastam ,hogy a titániumból készült órák, jobban ellenálnak a sós víznek, kémiai ,mechanikus hatásoknak. Szóval vannak ellentmondások....De! az esetek döntő többségében az írják, mondják ,hogy a titánium órák strapabíróbbak ,stabilabbak ,illetve nem okoznak bőr irritációt.( Az utóbbi nekem nem mérvadó ,mert nincs allergiás reakcióm)

 Az egészségügyben is előszeretettel használják stb.  Nagyon megtetszett egy óra: Breitling Chrono  Avenger, és elég jó árban hozzá tudnék  jutni. Méretben is tökéletes. Tok átmérő 45mm, ami szerintem még pont a jó izlés határain belül mozog. De viszont csak a Titániumból készült típusához tudok hozzájutni, ezért szeretnék véleményeket ,az anyagával kapcsolatosan.Valóban strapabírobb e, jobban ellenáll a tengervíznek, korrodálódásnak stb.  Ha valakit érdekel az óra:   Válaszotokat ,tapasztalatitokat előre is köszönöm!

APT Creative Commons License 2013.04.13 0 0 147432

Ez egy kedvelt stílus, megjelenés volt, gyakorlatilag minden gyártó kínált ilyen kiosztású, ilyen karaktertípussal készített számlapokat, így aztán tényleg előfordul, hogy első ránézésre gyakorlatilag csak a márkafelirat különböztette meg a korabeli zsebórákat. A belbecs ettől még eltér.

Előzmény: Adamf40 (147430)
Smíró Creative Commons License 2013.04.13 0 0 147431
Sőt, van ilyen Omegával is, és ..... Ez után kezdődhet a "koppintás" vita, ki, kitől, melyik volt az első, stb. Mint ma a Rolex vita :-)
Előzmény: Adamf40 (147430)
Adamf40 Creative Commons License 2013.04.11 0 0 147430

Ezek a zsebóra számlapok ugyanott készültek? :D Az én Doxámon pontosan ugyanilyen van, csak Doxa felirattal...

Előzmény: APT (147428)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!