Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 28 órája 0 0 73155

Én meg a műszaki részére gondoltam. Többi pont nem érdekel, de csináltam közbeszerzést és ott néha bizony ha a 40ezres Samut 100zeresért adom és kicsit kevesebbet rendelnek,mint 300 darab, akkor lehet a végén még bukok rajt egy csomót, ahogy szoktam. Elmeséljem valamelyik kávéházi rovatban?

Előzmény: Vgyuri1946 (73154)
Vgyuri1946 Creative Commons License 29 órája 0 0 73154

Ha azt akarod, hogy a mentőszolgálat "közbeszerzésén" a 40ezer forintos Samudat  darabonként 100 ezerért vegyék meg 471 példányban, jól kell tudni, hogy a 60 ezernek hány százaléka hova és milyen fedőcímen menjen :-)

Előzmény: Jahno (73153)
Jahno Creative Commons License 30 órája 0 0 73153

Ahhoz is értünk, de miért is?

Előzmény: Vgyuri1946 (73151)
Vgyuri1946 Creative Commons License 1 napja 0 0 73152
Pardon, elneztem, azt hittem , hogy a ...149 poszthoz szól a válasz, bár annak nem sok értelme lenne.
Előzmény: Vgyuri1946 (73151)
Vgyuri1946 Creative Commons License 1 napja 0 0 73151

Az nem jó, nem szakmához kell érteni hanem a számtanhoz, főleg a százalékszámítashoz.

Előzmény: Jahno (73150)
Jahno Creative Commons License 1 napja 0 0 73150

Én meg láttam már okostelefont közelről. Kb. mindet. IS.

Előzmény: Vgyuri1946 (73148)
Vgyuri1946 Creative Commons License 1 napja 0 0 73149
http://nol.hu/belfold/harom-eve-varnak-mentesre-a-tabletek-1624949 Ezt olvassátok el, ebből kiderül, hogy a mentés informatikai hátterével nem csak nekem vannak aggályaim. 15 évig tartott a Tetra rendszer fejlesztése, amit a bevetésirányítás nem győzött kivárni, alapítványi pénzekből vettek különböző Garminokat, amik csak offroad célra nem alkalmasak, meg digitális adatbevitelre. Most 3 éve megvették a tableteket és még mindig azon mekengenek, hogy hogyan vigyék át a kész térképet a helyszínről, a tervező azon az órán hiányzott az aranykalászos informatikai tanfolyamon, hogy már a 3 évvel ezelőtti tabletek is alkalmasak offline térképek kezelésére. Ezeknek az a fő baja, hogy ingyenesek, így nem termelnek "promóciós jutalékot". De már látszik az erdő vége, a cikk végén szerepelnek a "szolgálati okostelefonok", amik már 5 éve feleslegessé tették volna az elfecsérelt milliárdokat.
Előzmény: Vgyuri1946 (73122)
Vgyuri1946 Creative Commons License 2 napja 0 0 73148
A Samut meg ne bántsd, nekem 8-10 különböző gps-eszközöm van, de egyik sem üzemkész olyan gyorsan, mint a Samu. Mivel a GPS-t kell legelőször bekapcsolni (általában nem megy a villanyszámla maa:-) , mire az alkalmazást is elindítom, már van fix.
Előzmény: Jahno (73146)
Vgyuri1946 Creative Commons License 2 napja 0 0 73147
Azért puszta kalandvágyból nem túl jó vételi viszonyok között (3-4 látható műhód) próbáld meg álló helyzetben, hogy bekapcsoláskor rögtön elindítod a trackrögzítést. Azután nézd meg a gombolyagot 15 perc után. En a 10. emeleti ablakban szoktam csinálni, minden új kütyüvel.
Előzmény: Jahno (73146)
Jahno Creative Commons License 2 napja 0 0 73146

Az elején bekapcsolom, aztán fél perc múlva nyomom meg a gombot s úgy indulok. Én célGPS-t jó ideje nem is láttam, mobilnak meg kb. pillanat az egész. Feltéve, ha nem valami gagyi Samu, ami ilyenkor ne a GPS-el foglalkozik, meg azzal, hogy mit zeretne a felhasználó.

Előzmény: Vgyuri1946 (73145)
Vgyuri1946 Creative Commons License 3 napja 0 0 73145
De itt most nem a mentőhívó esetet tárgyaljuk, hanem a biciklizés trackelését. Ha be nem állt gps alapján készül a tracklog, igen fura kunkorok lesznek az elején.
Előzmény: Jahno (73143)
Vgyuri1946 Creative Commons License 3 napja 0 0 73144
Ez a vevó saját számítási statisztikáját mutatja, ez is lehet jobb is, rosszabb is attól függően, hogy a beszámított műholdak konstellaciója milyen. Pl. rossz az, ha a vevő irányából nézve egy vonalban vannak (ez igen ritka).

Azt nem tudhatja, ha a műhód a térben nem ott van, ahol az utolsó almanach alapján feltételezi.
Előzmény: Doky586 (73142)
Jahno Creative Commons License 3 napja 0 0 73143

Hőlégballon verseny megint más, mint az erdőben 8 méteres tévedéssel megtalálni valakit, aki esetleg jajgat is.

Előzmény: Vgyuri1946 (73141)
Doky586 Creative Commons License 3 napja 0 0 73142

Javaslom figyelmedbe a GPS által adott PDOP értéket..

Ezt a jobb gpsek megadják az NMEA adatfolyamban, így tudod mennyire pontos..

Előzmény: Vgyuri1946 (73141)
Vgyuri1946 Creative Commons License 3 napja 0 0 73141
De a gps-vevő nem tudja, hogy az adat, amit kap az egyes műhódoktól, az jo, vagy nem. Minden értékből kijön valami eredmény. A vevő a jelminőség alapján válogatja össze melyik hodakból számol.

Azt csak a felhasználó veszi észre, hogy induláskor az ismert hely helyett a szomszéd utcát mutatja a kütyü, és pár perc alatt "talál haza". Nem véletlen, hogy a hőlégballon versenybírói utasításban az van, hogy a helyszínre érve legalább 15 perccel a mérések előtt be kell kapcsolni a gps-t.
Előzmény: TamiBT (73140)
TamiBT Creative Commons License 3 napja 0 0 73140

- regi lemezet is elovehetjuk a GPS rendszer relativ pontossagat tekintve, en emlekszem amikor idehaza 50-100m-es pontossaggal tudtunk csak navigalni es orultunk, a mostani eseteben az a +-(19-20m) mar igazan semmiseg, tovabba van eleg hold mar az egen, hogy a valoban hasznalhatoakbol csemegezzen a vevo.

Előzmény: Vgyuri1946 (73139)
Vgyuri1946 Creative Commons License 4 napja 0 0 73139
Ez az a-gpsnél van így, mert az csak magáratalálást segíti. De a helymeghatározásnál a számítás azon alapul, hogy a műhód pontosan ott van, ahol vevő az almanachból tudja. De ha az hibás, néhány vagy akár több méterrel eltér a napszél miatt, akkor a helymeghatározás is pontatlan lehet.
Előzmény: TamiBT (73138)
TamiBT Creative Commons License 4 napja 0 0 73138

- a semmi adathoz kepest megis valami, a vevo hamar be tudja azonositani es hasznalni a vett holdak jelet, pont ennyit jelent a naptar meglete: bekapcsolom a kutyut es kb. 3-5 masodperc es mar fix-et fog es megy.

Előzmény: Vgyuri1946 (73135)
Vgyuri1946 Creative Commons License 4 napja 0 0 73137
Egy erősebb napkitörés napszele is elmozdíthatja pár méterrel, az meg bármikor bekövetkezhet. Ha ritkán is, de fel kell készülni a lehetőségre.
Előzmény: Doky586 (73136)
Doky586 Creative Commons License 4 napja 0 0 73136

Amikor ütköznek a gps-műholdakkal az UFÓ-k akkor újra kell számolni a pályájukat..  :DD

(nem tudom hogy ez hetente hányszor fordul elő?)

Előzmény: TamiBT (73134)
Vgyuri1946 Creative Commons License 4 napja 0 0 73135
Hát ez az. Az almanachban levő számított adatok a 7 nap alatt elromolhatnak mindeféle kozmikus háborgások miatt. Az amcsi központ szerintem ezt kijavítja, amikor észreveszi, és a műholdakon keresztűl már javított almanachot sugároz.
Előzmény: TamiBT (73134)
TamiBT Creative Commons License 4 napja 0 0 73134

- ugyanaz, nincs ketfele naptar :), elore 7 napra lehet letölteni, legalabbis a sajatomeba ennyi a max idotartam.

Előzmény: Vgyuri1946 (73132)
x20fan Creative Commons License 4 napja 0 0 73133

Nem ismerem ennyire a rendszer működését. Nem vettem észre ilyet, hogy a pozíció megtalálásakor máshova mutatna, mint 10 perccel később. Olyat igen, hogy menet közben fogott pozíciót, és néhány lengés volt az első 100 m-en, de az biztosan sokkal rövidebb idő, mint 10 perc.

Előzmény: Vgyuri1946 (73132)
Vgyuri1946 Creative Commons License 5 napja 0 0 73132
A műholdakról jövő almanch szerintem frisebb, mint az Agps-é, bár lehet, hogy az is a gps-műholdakon keresztül jön a közponból.
Előzmény: Doky586 (73131)
Doky586 Creative Commons License 5 napja 0 0 73131

Nem hiszem..

Sőt a BT logger esetén se ha előtte feltöltöm rá az Agps almanachot.

Előzmény: x20fan (73130)
x20fan Creative Commons License 5 napja 0 0 73130

Érvényes ez az a-gps-re is a telókban az adatok frissítése után?

Előzmény: Vgyuri1946 (73129)
Vgyuri1946 Creative Commons License 6 napja 0 0 73129
Egy dolgot ne felejtsetek ki, ha ilyen "preciziós" méréseket akartok csinálni. A frissen bekapcsolt gps-nek nem szabad hinni az első 12,5 percben. (Ennyi idő alatt frissíti a kütyü az almanachot-)
x20fan Creative Commons License 6 napja 0 0 73128

Akkor én ezt ki se próbálom. Nyilván a holdak jönnek-mennek és ebből adódik.

Még esetleg az egyszerre több gps tesztet érdemes megcsinálni, hogy mekkora az eltérés köztük.

De igazából nem nagyon akadtam még ebbe a problémába, trackek jó helyen mennek akármelyik készülékkel (útra illesztést első mozdulattal kikapcsolom minden gps-en amin lehet) akármelyik térképen nézem, persze nem centire nézem, de nem tűnt föl a pontatlanság. Mapsource-ban nézem, többféle térképet váltogatva is mindig ugyanoda esik, szóval a térképek között sincs eltérés.

Előzmény: Doky586 (73127)
Doky586 Creative Commons License 6 napja 0 0 73127

Pontosan ezen módszert próbáltam. Úgy fél órás átlagolás után a program szerint mát 10cm-es pontosságom volt. koordinátát leír papírra. Pár nap után próbáltam ugyanott ugyanúgy mérni, szintén 10cm pontosságig vártam, felírtam.

Csakhogy annak ellenére hogy mindkétszer ugyanazon földbe ásott oszlop tetején mértem a két kiátlagolt koordináta közt ~5m különbség volt..  :(

Előzmény: x20fan (73126)
x20fan Creative Commons License 6 napja 0 0 73126

A viszonylag pontosabb az a gps pillanatnyi szórásának átlagolással megszüntetését jelenti, sajnos nem abszolút pontosságot. A ponthalmazon látszik, hogy 5-10 méteres ugrálások vannak, miközben a gps egy ponton fekszik, ezt átlagolja.

Most már csak azt kellene tudni, hogy egy bázisponthoz hasonlítás eredménye mennyi ideig érvényes, mert ha pár óra megvan, akkor azért be lehet mérni valamit pontosan. A neten találtam egy pdf-et, 1150 bázispontról ír, ha egyenletesen van szétszórva, akkor nem túl sok idő eljutni valamelyiktől a mérni kívánt pontig. És ha meghatározom az udvar egy pontjának pontos koordinátáit, akkor később is bármikor megkapom a pillanatnyi korrekciós tényezőt a pontos méréshez.

Az látszik, hogy ez nem olyan egyszerű melyiknek higgyek kérdés. Esetleg jópár különféle gps adatait összevetve adott helyen lehet látni, hogy melyik mutat az átlaghoz közelebbi értéket. De még azt sem lehet tudni, hogy a sokféle gps sokféle irányban tér-e el, vagy egyféle irányban.

És utána jöhet a térkép, abból is van pár féle.

Előzmény: Doky586 (73125)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!