Keresés

Részletes keresés

Doky586 Creative Commons License 18 órája 0 0 73402

Legyél már egy kicsit kreatívabb..

Gondolod más való alkarra mint felkarra..? Lehet hogy az én alkarom vastagabb mint a te felkarod, akkor milyen néven keressem? Nadrágszíjra való tokok is vannak (csak nem átlátszó előlappal). Vagy rakhatod fejpántra is... és egy tükörben nézegeted a buszon..  :DD

Előzmény: szlabe46 (73399)
szlabe46 Creative Commons License 21 órája 0 0 73401

Kíváncsi vagyok rá. Lássuk a medvét!

Előzmény: Vgyuri1946 (73400)
Vgyuri1946 Creative Commons License 24 órája 0 0 73400

Én házilag terveztem, egy bőrdíszművessel kivitelezttettem egy olyan tokot, ami alkarra és övre is felcsatolható, plusz meg van egy felnyitható árnyékoló is rajta, ami lezárva fedi a képernyőt. 3000 forintott fizettem érte, mondtam a csajnak, hogy hirdesse meg és a terepen GPS-ezőktő 5000-et is elkérhet érte egy edileg, méretre, de nem érdekelte. Azt mondta, hogy inkább árulja más által gyártott táskákat 300 forint haszonért :-)

Megpróbálom előkeresni róla a fényképeket. Az egyém 2,8"-es HTC telefonra készúlt, szép emlékként őrzöm a szakrényben a 2 db telefon mellett.

Előzmény: szlabe46 (73399)
szlabe46 Creative Commons License 24 órája 0 0 73399

Na ezt megkaptuk ! Beállítottam az oldalankénti 200 megjelenítést, a 36. lapnál belefáradtam ! Igaz ebbe volt pl. kerékpárkormányra való is. Sztem vinni kell a boltba a telefont, mert ezek általában felkarra mutatja, hogy csukló körül az alkaron hogy áll, az próba. Ha bejön, akkor nem is szükséges a net-es rendelés.

Előzmény: Doky586 (73398)
Doky586 Creative Commons License 3 napja 0 0 73398

mobile phone armband: LINK

Előzmény: szlabe46 (73394)
Jahno Creative Commons License 3 napja 0 0 73397

A kis kijelző másra való, tömegköz nézegetéshez hasnált továbbra is a telefont, mert lassan az egyszerű okosórából már laptop lesz.

szlabe46 Creative Commons License 3 napja 0 0 73396

Köszönjük

Előzmény: blg (73395)
blg Creative Commons License 3 napja 0 0 73395
szlabe46 Creative Commons License 4 napja 0 0 73394

Eredetileg egy barátomtól jött a kérdés: meg lehetne oldani hogy a "csuklómon látom a telefonom kijelzőjét" a leírt igényei miatt? Az ötlettel én menet közben kezdtem azonosulni, mivel én is sokat közlekedek nem ottani lakosként Bpesten. Egyébként tudtommal más városokban is van a tömegközlekedésről neten elérhető infó + a térkép. A kis kijelző, talán 1,5..." a legnagyobb óráé visszafogott.

Viszont amit írtál karpánt talán? egy próbát ennyiért megérne. Ha egy linket, vagy keresési nevet küldenél megköszönjük.

Előzmény: Doky586 (73391)
Jahno Creative Commons License 5 napja 0 0 73393

"Pedig nem lenne nagy dolog megcsinálni"

Ja, a Pebble már fel is adta, de n+1 gyártó azért trógerol a cucokkal rendesen, hogy piacképes valami csináljon. Van aminél látod az SMS-t és elég az órának mondai a választ, legépeli helyetted a szöveget és kész. Van itt már minden, csak meg kell keresni.

Előzmény: Vgyuri1946 (73389)
Doky586 Creative Commons License 5 napja 0 0 73392

Kínából 1khuf alatti áron rendelhető bármilyen színben és méretben..

Előzmény: Doky586 (73391)
Doky586 Creative Commons License 5 napja 0 0 73391

Talán egy karpánt lenne a legegyszerűbb...

Miért akarnál egy fél colos kijelzőt pluszba, amin alig látnál valamit, ha ott van nálad az 5"-os telefon.. csak nem a zsebedben kell hordanod hanem a kezedhez szíjazva mint egy karórát..

Előzmény: szlabe46 (73384)
Vgyuri1946 Creative Commons License 5 napja 0 0 73390

Az elejét minden tablet tudja azzal a szlpséghibával, hogy igazi full jogtiszta iGO tudtommal Androidra nincs, csak a kiherált szülinapi reklámváltozat. De van sok más.

A DVB-T tuner belül a tableten kezd kiveszni, nekem az Amiko TAB7-emben van, de az 3 éves. Volt ilyen az OverMax-nak is, de komoly márkák nem mentek bele ilyen rétegigények kielégításábe. Van/volt viszont az USB portra köthető külső DVB-T tuner. Az fejlődőképes és túlélheti a tabletet, amiben használnád.

Előzmény: SzáguldóCsiga (73386)
Vgyuri1946 Creative Commons License 5 napja 0 0 73389

Nem találta fel. Amit én ismerek okosórát, az a gazdától csak kész JPG stb. képet tud átvenni, képernyőképet éetárolás nélkül nem. Pedig nem lenne nagy dolog megcsinálni, a   z okostelefonon kellene lenni egy olyan appnak, ami egy fix helyre, fájlba leteszi a printscreent és frissíti időnként, vagy ha a BT másik végén levő alkalmazás kéri. Hogy azután mit kezd a minimum 480*800 pixeles képpel az óra max. 240*320 2-3" képernyője, az már más kérdés. Lehet, hogy már meg is csinálta valaki jó pénzért.

De a természetes megoldás az lenne, hogy legyen az okostelefonban GPS (szinte biztos, hogy van) és annak adatából szerkesszenek egy térkép-darabot az óra képernyőjére. Ami azután újabb igényeket szülne, hogy akkor már navigáljon is :-)

Előzmény: BiharyG (73385)
szg307 Creative Commons License 5 napja 0 0 73388

Nagyon kíváncsi vagyok az eredményre.

Azóta egy kicsit jobban odafigyeltem, hogy mit hoz a legfrissebb térkép (2016 utolsó) az Audi navigációjában.

- A Miskolc körül már nagyon régen elkészült Felsőzsolcai körforgalom, a 26-os irányába induló elkerülővel kompletten nincs meg rajta.

- Az M85-ös is kompletten hiányzik - pedig ez se egy erdővel benőtt földút.

Ki tudja még mennyi ilyen van...

Szóval tényleg nem ártana egy kicsit rendet vágni a témában.

Az évenként kétszeri 250EUR-ért kapható térképfrissítés ára kicsit soknak tűnik a fentiek fényében.

Előzmény: Schaf (73368)
szlabe46 Creative Commons License 5 napja 0 0 73387

Ha így áll a helyzet, akkor én is mosolygok magamon. De tudásomra tekintettel biztos nem én találtam fel. Semmi gond, ezt bekérdeztem. 

Most komolyra: eddig az okos órákat midig telefonálás-sms-fotó-lépésszámláló- félhomály tizedelő stb. funkciókkal láttam a prospikban. Árusító helyeken ha kérdeztem, csak néztek rám!. Egyébként ha jól fogalmazom meg, ez egy kijelző tükrözés lenne? Tehát nem az óra lenne a bázis gép, csak a kijelzője a bázisgép "klon" megjelenítője.

Előzmény: BiharyG (73385)
SzáguldóCsiga Creative Commons License 5 napja 0 0 73386

Sziasztok!

Segítséget kérek a hozzáértőktől... Sajnos Navon N480-om haldoklik. Bekapcsolást követően a képernyő világítása csökken és a csúszka bizárgálására nem is reagál. Gondoltam beszerzek valami újat. Erre kérek javaslatot:

IGO kompatibilis legyen

minimum 5"-os

MicroSD-ve bővíthető (16GB)

1 GB RAM

lehetőség szerint legyen benne DVB-T tuner

GPS terén elég amatőr vagyok, úgyhogy javaslatokat szeretnék kérni Tőletek. Jó éjt!

BiharyG Creative Commons License 5 napja 0 0 73385
Előzmény: szlabe46 (73384)
szlabe46 Creative Commons License 5 napja 0 0 73384

Tisztelt Topic téma szakértők!

Azért bátorkodom itt leírni kérdésemet, visszaolvasva nagy és szerteágazó szaktudást árulnak el a beírások. De ha nem ide való, elnézést és töröljetek!

Van-e valami megoldás és eszközpáros, amivel meg lehetne oldani, hogy az okos telefon (ami pl. zsebben - védőtokban lapul) kijelzőjén megjelenő információ megjelenne a karomon lévő "valamin" pl. okos karóra kijelzőjén? Sokat kell közlekednem gyalog - tömegközlekedéssel pl. fővárosban, (nem ott élek) a kézben tartott eszköz nem a leg praktikusabb (táska, csomag). Villamoson, buszon vagy gyaloglás közben rápillantva segítene. Előtte természetesen a telefon be lenne állítva a szükséges adatokkal, ez csak egy menet közben gyors, megerősítő rátekintést jelentene. Tudom, kijelzőméret, kapcsolat stb. problémák kapásból adódnak de hátha? 

Ismételten, ha nem ide való kérdés, elnézést.

Vgyuri1946 Creative Commons License 6 napja 0 0 73383
Világos mit akarsz, de a Balkán egy nagyon zúrös rész. Szerintem a sok hegy miatt szinte csak ritka főúthálózat van és sok kicsi mellékút. Ezeket borzasztó nehéz felmérni. Annó Horvátország a Garmin általános Európa térképén is ilyen háromvonalas térkép volt, de külön pénzért volt igazi részletes Garmin térkép is. Ezt Magyarországon nem csinálták meg, de megengedték a magyar disztributornak, hogy szabályos Garmin térképeket csináljon. Ilyen fejlettségű térképészet nincs mindenütt, ezért nincs a profiknál részletes térkép. Viszont az OMP/OSM rendszerekbe olyan amatőr adatfelvételeket is bevesznek, amit egy közhiteles térképészet/földhivatal nem engedhet meg. Ezért kell párhuzamosan használni a hivatalos és partizán térképeket. Ezt ma már a Garmin is elviseli, bár nem örül neki.
Előzmény: triker (73379)
BiharyG Creative Commons License 6 napja 0 0 73382

Ha mondasz egy kiválasztott helyet, szívesen megmutatom mindkét verzión :) (lehetőleg koordinátával, az az egyértelmű)

Előzmény: triker (73381)
triker Creative Commons License 6 napja 0 0 73381

Ezek után nem lett, lesz egyszerűbb a választás.

Korábban idehaza az iGo-val elvoltam, de a TomTom nem nyerte el a tetszésemet.

Garmin térképét és az OSM-t nem ismerem, ill. nem próbáltam.

Előzmény: BiharyG (73380)
BiharyG Creative Commons License 6 napja 0 0 73380

Úgy látszik, a pár év azért nem múlt el nyomtalanul... Ez ugyanaz a rész, az iGO aktuális térképéről:

Előzmény: triker (73379)
triker Creative Commons License 6 napja 0 0 73379

A garmin.hu ezt találtam

Nincs lehetőségem vásárlás előtt belenézni a térképbe.

Pár éve az egyik készülékemen csak főútvonalak voltak és amikor letértem alig találtam vissza.

Csak egy egyszerű, könnyen kezelhető autós készüléket akarok jó térképpel. 

Előzmény: BiharyG (73378)
BiharyG Creative Commons License 6 napja 0 0 73378

Tehát a főútvonalon kívül azért nagyobb városok és mellékútvonalak térképe is legyen. Garmin City Navigatorja csak a főútvonalakat adja ezekbe az országokba...

Biztos? Ez pl. Durres (Albánia) kikötője, a City Navigatorból (2017.1)...

Előzmény: triker (73371)
juhlaci Creative Commons License 2017.01.16 0 0 73377
Előzmény: CzMaya84 (73376)
CzMaya84 Creative Commons License 2017.01.16 0 0 73376

Így sem müködik, esetleg más alternativa ?ugyanazt hibát dobja.

Előzmény: juhlaci (73375)
juhlaci Creative Commons License 2017.01.16 0 0 73375

Ilyen Mega update licenseket vedd ki belőle

Előzmény: CzMaya84 (73373)
juhlaci Creative Commons License 2017.01.16 0 0 73374

Csak új szériaszámú térképek vannak benne? nem keverhetők, ezenkívül ha számítógéphez csatlakozol, a save mappát töröld mert abban vannak a régi térképekkel kapcsolatos adatok. majd nyitni fog másik mappát ne aggódj! Lehet az is, hogy telepakoltad olyan térképekkel amiket soha az életbe nem fogsz használni. lehet, hogy újra kell választani az elérési utat itt a belső memóriára és ,vagy SD kártyára gondolok ha így legalább 5 ször elindítod akkor gyanakodhatsz talán a license problémára. Jó kísérletezést! 

Előzmény: CzMaya84 (73373)
CzMaya84 Creative Commons License 2017.01.16 0 0 73373

Sziasztok! Navon N670 GPS igo szerettem volna frissiten de a átmásoltam az fbl és poi fileokat és a eszköz a “LISZENCEL A Térkép nem nyitható meg ” hibaüzenetet dob. Mit kell ilyenkor tenni? Tudnátok benne segiteni? Köszönöm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!