Keresés

Részletes keresés

quiki Creative Commons License 2009.06.27 0 0 21
Előzmény: G.Gabe (20)
G.Gabe Creative Commons License 2009.06.13 0 0 20
sziasztok!

Képeket keresek a régi Örsről, az Árkád helyén egykor volt buszvégállomásról.
szeretném megcsinálni diorámában. sajnos teljse képeket nem találok róla sehol.
minden kép érdekelne, a részletek miatt is, akár rajzolt formában, ki mire emlékszik, hol volt. remélem segítetek. Kőbányán élek, itt is nőttem fel, régen is és most is szinte naponta jártam arra a 85-el, és bizony hiányzik az a régi tér.

aki akar segíteni, az kérem küldjön egy emilt a következő címre:
gabocska77@freemail.hu.

természetesen a művemről ahogy készül, úgy raknék fel ide képeket.

köszönöm előre is.
**BPO-700** Creative Commons License 2008.10.27 0 0 19
A régi Örs vezér tere
namam Creative Commons License 1999.04.27 0 0 18
Akinek van meg otlete: igyon!!!!
Előzmény: Qtyi (16)
namam Creative Commons License 1999.04.27 0 0 17
Hat Wagner ur Sorszaglo szerveit nem lehet felulmulni!
Qtyi Creative Commons License 1999.04.27 0 0 16
Szuper kreativak vagytok! Akinek van meg otlete, irgyon!
Wágner úr Creative Commons License 1999.04.26 0 0 15
Az is csak félreértés lehet, mer' biztosan SERzsébet volt, mielőtt KaiSERné vagy micsoda lett, csak akkor má' az nem volt elég előkelően úri és mielőtt kiadták volna ezér' az útját, gyorsan névmódosították... viszont az útja az ott maradt...
Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 1999.04.26 0 0 14
Na és akkor ott van az Erzsébet királyné útja, amit -mint tudjuk- az Erzsébet király feleségéről neveztek el. Az is birtokos szerkezet, merthogy nagy birtokaik voltak.
Qtyit kiigazítanám egy cseppet, Töhötöm helyett a Tétény nevet használják mostanában, amire pedig a magyarázatot egy történelem érettségin kell keresnünk valahol Szeged környékén. Történt, hogy a vizsgabiztos kérdésére a felelő 6 vezért fel tudott sorolni, de a hetediket nem tudta. Unszolta a vizsgabiztos, hogy na de mondja már, mire az: Nem Töhötöm. Nade ha nem, akkor mi? Így jött a képbe Tétény, aki már jó ezer éve várakozott a kispadon, azóta ő játszik 15-ös mezzel, Töhötöm a nézők vastapsa közepette levonult a pályáról.
Ghanima Creative Commons License 1999.04.26 0 0 13
Wágner Úr, kedves!
Sajnos csak emígy, virtualice tudok küldeni sztrovacsekságodnak egy üveg Newcastle Brown Ale-t, de fogadd, glutty, (na, hát nem bírtam megállni és belekortyintottam, bocs! de visszacsavaroztam a tetejit) szeretettel teljességgel helytálló szófejtésedért.
:-))))))))
Üdv,
Ghanima
Előzmény: Wágner úr (12)
Wágner úr Creative Commons License 1999.04.26 0 0 12
Ez kérem szépen természetesen úgy volt, hogy ez volt a híres Sör Vezér, de aztán amikor má' sokat ittak a honelfoglalási jubiliu... nem ez, hanem julibiublu... ez sem az, mindegy, szóval a térfoglalási ünnepségen, akkor má' a nevét sem tudta kiejteni rendesen és különben is teljesen elterült ottan, ahogy ill... úgy meg nem lehetett érthetően vezérkedni, na, de akkor azt a helyet, ahol a Sör Vezér szételterült elnevezték vezéri Sörtérnek, de később még ittak erre is, mer'hogy meg aztán különben is ottan ártér volt minden, mer'hogy kiömlött a Sör is és akkor dühösen ment a vezéri tere-fere, hogy ki is tehet róla, hogy ez a Sör kiöntötte a Söröt vagy sem, amikor elterült... na! Utána meg mindent elfelejtettek, mer'hogy aludtak rá egyet vagy többet, mostan meg má' senki sem emléx, mer' a kódexírást is összekócaficálták a rovásírásokkal .... de akkor is ez az ősSörtörténési vezértéri igazság, ami egyébként borban szok lenni... Egészségtekre! Majd szójjatok máskor is, ha valami nem eléggé Kőbányai világos...
Ghanima Creative Commons License 1999.04.26 0 0 11
Ne viccolj, kedves Qtyi! :-)))))
Nem csak fenékig hét vezérből állt az az ideérkező magyar tsapat! Gondoljál Csepelre pl. Ő se nem nincsen benne a hétben oszt' mégis! (Csepel, emlékeim szerint Árpád lovászainak volt a vezetője, vagy hogy is.)
Hogy speciel Örs mellik nemzetséghez tartozott mint vezető beosztású dolgozó, azt most meg nem tudnám persze mondani, de ha jól sejtem, lehetnek erről jócskán könyvek, amelyekben utána lehet nézni. Halványan azt merészelem gyanítani, hogy Budaörs, Alsóörs meg a hasonló -örs végű ill. tagú helységnevek egyrészt vagy egy db Örs vezér csoportjához tartozó szálláshelyet jeleznek avagy peniglen az "örs" mint megfigyelő, előörs, jelentést hordozó helynévként maradtak fönn.
Mindazonáltal még az is lehetséges, hogy Örs vezért "csak úgy" kitalálták, ha jól tudom, ez a helyzet pl. a II. kerületi Zerind vezérrel, valamikor a 20-30-as években, a nagy löttyös nacionalista indulatok idején. Bár ez azért furi Örs esetében, mert halovány emlékeim szerint ezt a szegény teret valamikor a metro odakerülésének ideje tájékán nevezték ki Örsnek. Ezer bocsánat, ha tévednék, nincs itt a környéken egy zuglói lokálpatrióta???
Bár, ha jobban belegondolok, a Szörényi fia sem rossz ötlet :-)))
Üdv!
Ghanima
Előzmény: Qtyi (9)
Halászkirály Creative Commons License 1999.04.26 0 0 10
Szörényi Levente fia.
:)
Qtyi Creative Commons License 1999.04.26 0 0 9
Gyerekek!

A farok csovalja a kutyat!
A lenyeg nem azon van, hogy tere, vagy ter.
Ki volt az az Ors vezer?
(Gy.k. Almos, Elod, Ond, Kond, Tas, Huba, Tohotom)
Na, ki tudja?

Mci Creative Commons License 1999.04.23 0 0 8
És a Nagy Lajos király útja? Az is útja. Én legalábbis eddig csak így hallottam, bár én vidéki vagyok. Az is "útja" birtokos. Vagy birtokban van. Tök mindegy. Szóval ez is valakinek a valamilye.
Mci
balint22 Creative Commons License 1999.04.23 0 0 7
Az "Álljunk meg egy szóra" című műsorban volt szó erről egyszer,
és Grétsy László szerint semmi oka nincs a "tere" használatának.
Vagyis semmilyen titkos szabály nincs, amely helytelenítené az
Örs vezér tér elnevezést.

Külön megemlítette, hogy a többesszámú neveknél (Hősök tere) viszont
nincs más választás. Ezért bagojj példáinál csakugyan "magától jön"
a birtokos szerkezet.

Balint

Előzmény: jordan23 (2)
Dokumentátor Creative Commons License 1999.04.23 0 0 6
Ez: Örs vezér tér
Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 1999.04.23 0 0 5
Mi van kiírva a viszonylatjelzőjére?
Előzmény: Dokumentátor (3)
Törölt nick Creative Commons License 1999.04.23 0 0 4
Csak.
A nem konkrét elnevezéseknél (pl. Ferenciek tere, Mártírok útja, Magyar Jakobinusok tere) valahogy nagyon magától jön a birtokos szerkezet. Azt nem tudom, hogy Örs vezér esetében miért áll nagyon a 'tere'-re a nyelvünk, azért-e, mert így jobban hangzik, vagy azért mert megszoktuk?
Dokumentátor Creative Commons License 1999.04.23 0 0 3
Szállj fel egyszer a piros 61E jelzésű autóbuszra, persze Rákoskeresztúron, amihez viszont előbb el kell odáig buszoznod (kb. 40 perc oda-vissza, kurva nagy tömeg) és figyelj arra, amit a sofőr, ha udvarias (mert, ha nem, fordulhatsz vissza egy másikkal), a mikrofonba mond: Örs vezér tér, végállomás.
:-)
Előzmény: jordan23 (2)
jordan23 Creative Commons License 1999.04.23 0 0 2
nee tenyleg idegesit, hogy nem tudom, es mar egz csomo haveromat kerdeztem és ők sem vágják és olyan rossz.... a vágó pista miért nincs itt?
Gyötör Creative Commons License 1999.04.23 0 0 1
No és az Ond vezér park? No meg az Ond vezér útja?
Nincs miről beszélni! :-)
X polgártárs Creative Commons License 1999.04.23 0 0 0
jordan23 polgártárs,
miért nem :
jordan 0-ás?
xpt
jordan23 Creative Commons License 1999.04.23 0 0 topiknyitó
miért nem csak tér? ugy mint az összes többi a Deák tértől a Blaha Lujza térig minden tér tér, csak az Örs vezér tere.Na meg a Ferencieké is.

J23

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!