Keresés

Részletes keresés

nádégető Creative Commons License 4 napja 0 0 3231
Előzmény: majóca (3228)
majóca Creative Commons License 4 napja 0 0 3230

Igazad van, addig úgyis kinézem. :)

Köszönöm! :)

Előzmény: nádégető (3229)
nádégető Creative Commons License 4 napja 0 0 3229

Szívesen! 

Soroljam? ;)

Annyi félék vagyunk, biztos kinézed addig azt ami benneteket érdekel, de nem fogod elhinni a személyes kedvencem és ezért ezt nem hagyom ki sosem a S.F és a Park Guell! :)

Jó ut(ak)at!

Előzmény: majóca (3228)
majóca Creative Commons License 4 napja 0 0 3228

Mindenképp szeretnénk a piacon enni-inni valamit! :) 

Megnéztem az oldalt, amit ajánlottál, huh, ez csúcs! Ezt mindenkinek ismernie kellene.

Októberben megyünk Rómába, le is csekkoltam az oldalt, hát, eszméletlen nagy segítség!

Köszi, köszi, köszi még egyszer!

Lesz még egy éjszakánk Barcelonában, aznapra a Montjuic-ot és környékét néznénk meg. Bár ezt még nem veséztem ki, még nincs elképzelésem.

Ha van tipped, mit ne hagyjunk ki, nagyon megköszönném! :)

Előzmény: nádégető (3227)
nádégető Creative Commons License 4 napja 0 1 3227

:) Nincs mit!

Nagyon nagyon finom, lenne mit tanulnunk ,(A belvárosi karácsonyi vásárban nem sikerült a családot a hazai változatáról lebeszélni, nem is itták meg) , de szerencsére már többször kóstolhattam az igazit BCN,.-ban- igaz a téli hónapokban! :))

Menjetek be a nagy csarnokba a Ramblán, vegyetek jó hideg gyümölcskoktélokat, vagy gyümölcs leveket! 1-2€.

Előzmény: majóca (3226)
majóca Creative Commons License 4 napja 0 0 3226

Köszönöm a megerősítést, és a linket! :)

A forrócsoki tényleg erős... :D Valahol olvastam, hogy ott nagyon finom, de hát augusztusban talán mégsem kellene.... :)

Előzmény: nádégető (3225)
nádégető Creative Commons License 5 napja 0 1 3225

Ha nem szeretnél átszállni, de szeretnél 2X többet utazni BCN.-ban, a 45-ös busz is jó lehet még a S.F-tól a Rambláig.

Egy hasznos segítség is van, használd bátran!

https://www.rome2rio.com/s/Sagrada-Família-Barcelona-Spain/Liceu-Barcelona-Metro

Előzmény: majóca (3222)
Traveller00 Creative Commons License 5 napja 0 0 3224

Kerékpár bérlés: nagyon sok a külön kerékpársáv, ahol esetleg nincs ott figyelnek a kerékpárosokra. A Placa Europa és Placa Espanya közti szakasz simán tekerhető.

De a part mentén is végig van kerékpárút, a La Barcelonetától egészen Badalonáig (s tovább). 

Bár a google-n jó az értékelése a Bikeklub Barcelonát nem javaslom, koszos és nem megfelelően karbantartott biciklit adtak. Helyettük sokkal jobb: Placa Espanya környékén a Rent a Bike and Luggage Store (egy napra 10 eur) de a Placa Catalunya közelében is sok opció van, ottani szállással lehet  Colorsbikes-ra esett volna a választás.

Carrer de Llança, 13, 08015 Barcelona

Az aerobus mellett a 46-os busz is opció lehet, ugyanúgy kivisz a reptérre, a Placa Europa és a reptér közt 2,15 eur a jegy, A Catalunyától talán 2,56 eur. 

Előzmény: atteszmatesz (3220)
nádégető Creative Commons License 6 napja 0 0 3223

Szerintem mindent jól tudsz.

A 116-os megáll a P.G. előtt, a 92-es busszal mentem én is a S.F-ig onnét. 

A S.F.-ból metróval menjél, M5 és M3 vonal, M5-Diagonal átszállni az M3-ra Z.Universitaria felé, Liceu-leszállni. Innét gyalog.

BCN-ban augusztusban a forró csoki nekem kicsit perverz! ;)

Előzmény: majóca (3222)
majóca Creative Commons License 6 napja 0 0 3222

Sziasztok!

Augusztus közepén utazom családommal Salou-ba. Az első és utolsó éjszakát Barcelonában töltjük. Probálok ebbe a két napba minél több mindent belezsúfolni az ésszerűség határain belül, ugyanis kislányom 7 éves, ráadásul meleg is lesz, stb....

A kérdésem a következő:

Szállásunk a Via Augustán lesz. Onnan úgy gondoltam, elsétálunk a La Nena-ba, reggelizünk, forrócsokizunk, majd további sétával a Joanic megállóból elbuszozunk a Güell Parkba.

Úgy olvastam, a 116-os busz közvetlen a park bejáratánál tesz le.

Innen szeretenék eljutni a Sagrada Familiáig. A 92-es buszt találtam, de nem tudom, ez a legjobb megoldás-e? Illetve, hogy melyik megállónál kell leszállnunk?

Segítenétek légyszíves? Már rengeteget böngésztem a neten, de semmi biztosat nem látok.

A Sagrada Familia-tól a legegyszerűbb megoldás a Las Ramblas-ig mi lenne?

Nagyon köszönöm előre is a segítséget!

Üdv, Eszter

Morti08 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 3221

Van valakinek tapasztalata kedvező autóbérlésről reptér-reptér viszonylatban?

atteszmatesz Creative Commons License 2017.06.06 0 0 3220

Az első napon este érkezünk a reptérre (t2), első szállásunk a Placa Catalunya környékén. A második szállásunk a Placa Europa körül. 

Felvetődött az aerobus , mint lehetőség és a kerékpár bérlés is, csak nem tudom, hogy mennyire lehet mozogni a belvárost leszámítva, pl Placa Europa és a belváros közt vagy tengerpart.

Előzmény: FLaci (3216)
Jahno Creative Commons License 2017.06.03 0 0 3219

Volt amikor napi 1 úttal megoldottuk.

Előzmény: FLaci (3218)
FLaci Creative Commons License 2017.06.03 0 0 3218

Nekünk annyi biztos nem lett volna elég, napi áltag 3-4 utazás volt.

Előzmény: Jahno (3217)
Jahno Creative Commons License 2017.06.03 0 0 3217

5 napra 3an kijöttünk 3 darab T10ből.

Előzmény: FLaci (3216)
FLaci Creative Commons License 2017.06.03 0 0 3216

Kis gondolkodás/számolgatás a Hola BCN-ről: általában nem éri meg az árát.

Esetleg akkor, ha:
- sokat utaztok 1-2-3 megállónyi távokat,
- és/vagy metróval mentek a reptér és a város között,
- és/vagy nem akartok az utazások számolásával vacakolni.

Mi 5 és fél napra vettünk egy-egy 72 + 48 órás Hola BCN-t, ez kb. €35/fő.
(A maradék fél napon Montserrat-ban voltunk.)
Több mint valószínű hogy elég lett volna helyette 2 T-10 és 2 reptéri jegy, kb. €29/fő.

A reptéri L9S metróról: szerintem egyetlen nagy előnye hogy nincs rajta tömeg, nagyjából garantált az ülőhely mindenkinek.

Viszont drágább mint az R2N vonat, és lassabb mint az Aerobus.

garass Creative Commons License 2017.06.02 0 0 3215

Hola BCN csak 2,3,4 és 5 napos időtartamra létezik. Nem ismerem a tervezett programotokat, de mi ketten használunk egy T10 jegyet, ami naponta simán elég egész napos programra, utazgatásra, ha jól van megtervezve a program.

A strand látogatottság természetesen időjárásfüggő. Jó idő esetén a város körzetében mindenhol kellő létszámmal strandolnak. A zsebesek meg nem csak ott, de minden idegenforgalmi helyszínen tevékenykedhetnek.

Előzmény: bogarass (3210)
bogarass Creative Commons License 2017.06.02 0 0 3214

Passz, ezért kérdeztem ;-)

Előzmény: Jahno (3211)
Irenee Creative Commons License 2017.05.27 0 1 3213
Előzmény: Morti08 (3212)
Morti08 Creative Commons License 2017.05.27 -2 0 3212

Kedves Topictársak! Tanácsot kérnék. Hogyan jutok el a reptérről Lloret de mar-ba, illetve visszafelé. Hazaútnál reggel 7-re kellene kiérnem a reptérre, megbízható transfer kellene. Köszi a válaszokat.

Jahno Creative Commons License 2017.05.21 0 0 3211

Biztos érdemes megvennetek a 7 napos kártyát? Én számolgattam, de nem jutottam vele előbbre.

Előzmény: bogarass (3210)
bogarass Creative Commons License 2017.05.21 0 0 3210

Pünkösd után 7 napra megyünk Barcelonába, létezik 7 napos Hola Barcelona kártya, vagy egy ötnaposat és utána egy kétnaposat kell vennünk?

Strandolni is szeretnénk, tudtok olyan strandot mondani, ahol nincsenek zsebesek és nem egymás hegyén hátán vannak az emberek (hosszabb utazás a tömegközlekedéssel nem gond). 

liticarb Creative Commons License 2017.05.14 0 0 3209

Simán belefér.

Előzmény: Szyszyyy (3208)
Szyszyyy Creative Commons License 2017.05.14 0 0 3208

Sziasztok :-) Tanácsot szeretnék kérni azoktol akik már jártak Barcelonaban. Szeptember 19.n éjfélre érkezünk barcelonai reptérre és a reptértől nemmessze fogunk megszállni egy éjszakára Ibisben. Másnap (20.n) délután 17:00kor indul onnan a gépünk Punta Canara. A kérdésem pedig az lenne hogy szerintetek reggel 8tol kb. délutan 1ig (a reptértől) sikerulne e megjárnunk Sagrada Familiat - a reptéri hotelból és aztán vissza a reptérre? Akárcsak kivulrol is... Vagy pedig kizárt? ... Mivel még nemjártunk Barcelonaban sajnos elképzelesunk sincs hogy gyoznenk e legalabb azt megnézni ha már egyszer ottlennenk.

Válaszotokat elore is nagyon szépen koszonom :-)

repvez Creative Commons License 2017.05.07 0 0 3207

A t10es jegyet  nem tudom, hogy  megéri e  neten venni mikor mindenhol  ott az autómata és kb 1 perc  venni jegyet belölük , mint egy pénzlevétel anyni az egész, igaz csak kártyával lehet fizetni a legtöbb helyen , de jó a master card dombornyomott itthoni is.

Ugyan igy én a güell parkba sem vettem meg a jegyet elöre , mert  vannak ingyenes részei és kis ügyeskedéssel belátható minden  jegy nélkül is, és  igy a helyszinen el tudod dönteni, hogy megéri neked  a belépöt vagy sem az , hogy leülj a teraszra vagy  be sétálj a házba is. egyébként  több helyen kis sátrakból is árulják a helyszinen a jegyet , nem volt  sor mikor ottjártam , igaz az február volt.

A szállásodtól a google maps a 92es buszt  irja közvetlen járatnak a güell parkhoz, 22 perces menet idővel. a szent pá kórháznál kell felszállni és a park kapujánál leszálni róla.

A szállásodtól meg 500m-re van a Camp de l'Arpa  metromegálló az L5ös vonallal, onnan  meg bejárható az egész város  amerre a kedved tartja ,de a sagra familia is 2km-re van gyalog a szállástól.DE metróval rengeteg időt és gyaloglást lehet spórolni.

nekem 3 napra elég volt a t10es jegy és mindenhol jártam szinte.

Előzmény: Cicavirag91 (3206)
Cicavirag91 Creative Commons License 2017.05.07 0 0 3206

Illetve még annyi,hogy a szállástól a Güell Park kb. milyen távolságra van? Azt olvastam,hogy a park viszonylag kijjebb helyezkedik el a városközponttól. Ha 10 és 11-re között foglalom a jegyet,akkor úgy kényelmesen időre eljutunk a szállásról?

Cicavirag91 Creative Commons License 2017.05.07 0 0 3205

Köszönöm az eddigi segítséget!
Ha csak egyiket szeretnénk belülről megnézni,akkor melyiket legyen az: Casa Mila vagy Casa Batllo? Mindegyiknek ki lehet menni a tetőteraszára?
A szállásunk az Amrey Sant Pau hotelben lesz. Mennyire mondható jó környéknek ez a rész? Eddig jókat olvastam róla,de sosem lehet tudni.
T10-es jegyet tudok neten is rendelni előre?

gerard Creative Commons License 2017.05.06 0 0 3204

A beléptető kapun egyszerre menjen át valamelyikőtökkel, vagy használjátok a csoportos/családos  kaput.

Előzmény: gemike7 (3200)
repvez Creative Commons License 2017.05.05 0 0 3203

A t-10-es jegy jó az R2N vonatra ami a reptértől egész a passaig de graciáig  is megy . közvetlen a casa batló  mellett  jön fel az ember .

Metróval  mindenhova gyorsan oda lehet jutni, jól ki vannak táblázva , nem sokat kell gyalogolni, kivéve a güell parkhoz.

Éttermek meg a ramblan utcán végig van kiülös  helyekkel és viszonylag olcsók is ha helyi kajára vágyik az ember és szinte mindegyikhez  literbe mérik az innivalót.

Én életemben elöször utaztam egyedül  és barcelónában, de semmi probléma  nem volt  mindenki nagyon segítőkész volt és kedves.

A tengerparton is van sok étterem .A ramblanon végigmenve egyből a kikötöhöz jutunk és onnan tovább már el sem lehet téveszteni a tengerpartot.

Előzmény: Cicavirag91 (3201)
FLaci Creative Commons License 2017.05.05 0 0 3202

T-10 a reptéri R2N vonatra érvényes, reptéri metróra és AeroBusra nem.
Barcelona Card/Pass: szerintem mindkettő túl drága ahhoz képest hogy mit nyújt.
Tengerpart: pl. az L4 metró Barceloneta megállójától gyalog.

Előzmény: Cicavirag91 (3201)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!