Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

beitar Creative Commons License 2000.07.07 0 0 725
Hello mindenki!
Nezegetem az ujsagokban az offroad versenyek eredmenyeit es meglepoen sok suzukit latok
jol szerepelni.Hogy csinaljak?Ugy tudom nincs
differencial zarjuk vagy megis vagy nem is kell
annyira?
jpmaster Creative Commons License 2000.07.07 0 0 724
Hát abból a Velencéből irtam ahol az utcák tiszta vizesek, de már megjöttem.

Keréknyomás:
2,5 E-H.

JP

Előzmény: Törölt nick (712)
elf Creative Commons License 2000.07.07 0 0 723
Nlq: Ha csak nem jön valami katasztrófa közbe, ott leszek!

Mást téma. Még hónapokkal ezelőtt Old Biker nevű -azóta eltűnt- tasztaltársunk írta hogy van egy szolnoki cég ahol lehet kézicsrörlőt kapni. Nomármost nekem egy ilyenre lenne szükségem (tegnap megint fönnakadtam egy dombon). Ha valaki tudja hol tudnék szerezni, akár használtan is, írjon.
Köszönöm.

Maz Creative Commons License 2000.07.07 0 0 722
Hali mindenkinek!
Nyitottam egy új topicot "Nagyvasak" néven, hogy ne itt offtopic-kodjak állandóan.

Leto!
Igy aztán legfeljebb a várakozásba ununk bele, tessék írni többet az UAZ-odról.
Cserébe mindjárt végzek a MAZ-okkal és nekiállok az UAZ-oknak a honlapomon.

NLQ Creative Commons License 2000.07.07 0 0 721
Hali!

MINDENKI!!!! hetfo delutan 2 orakor HOSOK TERE akkor ernek haza a vilagjarok! jo lenne, aki el es mozog el tudna jonni , hogy illo fogadtatasban reszesitsuk oket kis hazankban a kozel 14 honapos foldkoruli utjuk utan!
nem szamit, hogy milyen tipusu, az se ha utcai terepjaro, az se baj ha vontatva kerul a gepetek a hosok terere, de toltsuk mar meg a teret terepjaroval! egyszoval (ami legalabb 3:) csinaljunk nagy felhajtast!!!!
(meg aztan nezelodni sem lesz utolso ennyi terepjaro kozott!!!!)

Udv
nlq

aki nem tudna mirol van szo (szomoru lennek ha van ilyen) http://4x4.emg.hu/vilagutazok/

Törölt nick Creative Commons License 2000.07.07 0 0 720
Nekem még mindig hihetetlennek tűnik, hogy "nincs motorszám" csak tipusjelzés, meg gyártási idő. Én tényleg szívtam már meg hasonlóval, - rakás pénz, meló, adminisztráció a rendbehozatallal - anno, még ladán. KOMOLYAN mondjátok, hogy bele lehet mászni egy "számozatlan" motorral árult Cherokee megvásárlásába? Mármint hogy ez így normális? Hihetetlen.
Üdv:
Hunter
Előzmény: neutron (719)
neutron Creative Commons License 2000.07.07 0 0 719
jpmaster

kosz a CJ-vel kapcsolatos infokat (alvazszam, stb). Vegul is nem vette meg a srac, mert tul sok gaz volt az auto korul. De majd vesz egyet ha talal jot es "tisztat"

Kosz, neu

Alfred Creative Commons License 2000.07.06 0 0 718
De igen, az Karttell meg a Döglégy Zolee... :-)
Előzmény: elf (717)
elf Creative Commons License 2000.07.06 0 0 717
A ledugózást természetesen úgy értettem hogy vizbemenetel előtt ledugózni, utána kihúzni.

A kartell az nem karter akart lenni? :)

OFF: Ugy tünik ezen a hétvégen nem tudok lemenni a versenyre, de lesz hamarosan a Piliscsévi fesztivál, meg a Truck Triál Pécsen. Addig meg csak kibírom valahogy. Igazság szerint már rég szeretnék valami komolyabb terepezést. Tul tiszta az autó :)

Jó versenyzést nektek!

Alfred Creative Commons License 2000.07.05 0 0 716
elf:
A szuszogókat nem szabad ledugózni, mert, mikor vizbe mész, szivnia kell valahonnan a levegőt, amikor meg megmelegszik, ki kell fújnia. Vagy fölviszed az összes csövecskét a kémény tetejéhez, vagy rákötöd a kartell szellőzőre, igy keltve túlnyomást a hidakban, hogy a viz ne akarjon bemenni a csapágyakba.
Meg kell oldani a tökéletesen tömitett tanksapkát, és szintén a kéményig föl kell vinni a tankszellőzőt.
Vizmentessé kell tenni a műszereket és a kapcsolókat, valamint a fék és kuplung olajtartályokat... Megéri?
Előzmény: elf (714)
Sintér Creative Commons License 2000.07.05 0 0 715
"Nyugi, meg meg is unjatok az uazomat.."

Arra várhatsz... :-)

Előzmény: leto- (713)
elf Creative Commons License 2000.07.05 0 0 714
leto:
Régeben érdeklődtem az autó vizállóvá tétele iránt, úgyhogy hozzá tudok szólni egy kicsit a témához. Az alap a szivócső+kipuffogókémény. Ezekkel már eléred azt hogy nem megy víz a motorba. De ha motorhátetőig akarsz merülni akkor minden elekromos cuccot szigetelni kell. Aksi stb. Generátorból is vízálló kell. Dízelnél viszonylag egyszerű a dolog, mert ott nincsenek magas feszültségű gyujtáskábelek, mint a benzinmotoroknál. Ez utóbbihoz vizálló gyujtógyertnyák, meg elekronikus gyujtás esetén vizálló gyujtásvezérlőmodul is kell(na én itt adtam fel, a vízálló gyertya KURVA DRÁGA).
Az elektromos dolgokon kívül a különböző "szuszogócsöveket" is meg kell toldani magasabbra, hogy mindenképpen kiérjenek a vízből, vagy le kell dugózni a szuszogónyílásokat(amiken pl. difi kiereszi a melegedés miadt keletkezett nyomást).
Egyébként a Hummer gázlómélysége a gyári snorkel kittel 1.2 méter. Szóval nem megoldhatatlan műszaki probléma.
leto- Creative Commons License 2000.07.05 0 0 713
Sintér:
Nyugi, meg meg is unjatok az uazomat..

Alfred: ok, erre voltam kivancsi. Megy bele turbodizel akkor. Te leattetelezted a difimuveidet a nagyobb kerekekhez aranyosan?

Előzmény: Sintér (710)
Törölt nick Creative Commons License 2000.07.04 0 0 712
Jpmaster !
Melyik Velencéről írsz ?

Amíg hozzájutok a gépkönyvhöz meg tudná nekem írni valaki, hogy milyen keréknyomások k az ideálisak a Cherokeeban (nem Grand)

Alfred Creative Commons License 2000.07.04 0 0 711
leto-:
Ja, de azt ne feljtsd el, hogy ez nem tengeralattjáró, hanem autó...
Előzmény: leto- (709)
Sintér Creative Commons License 2000.07.04 0 0 710
leto- !

Ha majd kész lessz az átépítés, írhatnál róla néhány keresetlen mondatot(költségek, buktatók, vizsgáztatás stb).

Sok sikert!
Sintér

Előzmény: leto- (707)
leto- Creative Commons License 2000.07.04 0 0 709
Alfred:
Legszuro, kipuffogo kemenyre. Utana a TD-lel beallhatok nyakig a banyatoba?
Előzmény: Alfred (708)
Alfred Creative Commons License 2000.07.04 0 0 708
leto-:
Ne szivjon vizet. A fölfröccsenéstől semmi baja.
Előzmény: leto- (707)
leto- Creative Commons License 2000.07.04 0 0 707
jpmster: udv :)

Mindenkik: ki mit tart, a turbodizel es a hideg patak kapcsolatarol? Nem reped szet elsore a turbofeltolto? Alfred, te, mint erintett?
Lassan el kellene dontsem szivo vagy turbo lesz a moci :)

jpmaster Creative Commons License 2000.07.04 0 0 706
udv mindenkinek Velencebol!

JP

Alfred Creative Commons License 2000.07.03 0 0 705
Vegyétek meg a 4X4 magazint, mert most nagyon jó!

Van benne gumi hirdetés, ez.
Aztán mindjárt a Land Rover Egyesület börze oldalára is teszek föl gumihirdetést.

elf Creative Commons License 2000.07.03 0 0 704
Pirelli Mud Track 30e Ft-ért?!?! Hmmmmm....
Remélem nem fogy el addigra amire legközelebb összejön annyi pénzem, hogy tudjak ennyit az autóra költeni. :)
leto- Creative Commons License 2000.07.03 0 0 703
Nezegetek terepgumikat az UAZra. Traktormintas, 80 ezer koruli, radial, van 260/80 R20, 300/70 R20, 320/70 R24, 380/70 R24 meretekben :)
Eleg impressziv...
NLQ Creative Commons License 2000.07.03 0 0 702
Hali!

egy erdekes info.... a pirelli MUD Track gumit 235/85 R16 meretben meg lehet szerezni 30e Ft/db aron....
ugyanis valakinek behoztak 100 garniturat, es kozben az a ceg tonkre ment...
ugyhogy mostansag 35e Ft os akcios arat 30ra le lehet alkudni :)) csak a 16" meretet!!!

Udv
nlq

elf Creative Commons License 2000.07.02 0 0 701
Azért gumiügyben nem mindig érdemes az internetre hagyatkozni. A különbőző gyártók más-más piacokon más-más kínálattal vannak jelen. Pl. a GoodYear Wrangler A/T Radial-t sok helyen (pl.Amerikában) nem árulják 205/80R16 méretben, pedig létezik. Szerintem ez egy csomó más, az adott országban "nem populáris" gumimérettel is lehet így.
elf Creative Commons License 2000.07.02 0 0 700
NLQ:Természetessen nem sértettél meg senkit. :)
NLQ Creative Commons License 2000.07.01 0 0 699
Hali!

nagyon sokan kerdezgetnek itt az SUV-krol nekik egy link:
http://popularmechanics.com/popmech/auto2/9711AUCTAM.html

Udv
nlq

NLQ Creative Commons License 2000.06.30 0 0 698
Hali!

JPmaster: Jaaaa en azt hittem a General Grabbler MT (31x10.50x15)-re mondod a 120 dolcsis arat

elf
oppssz azt hiszem tullottem a celon... inkabb trefas megjegyzes volt a korabbi hozzaszolasom... remelem nem sertettem meg senkit!

mindenki
http://www.tirerack.com mitmondjak rola.... ennyi gumit meg nem lattam egy helyen.....
(sajna(?) ez is amcsi oldal)

Udv
nlq

elf Creative Commons License 2000.06.30 0 0 697
NLQ: Hát ha láttad volna az autómat nem gyanusítgatnál holmi króm rácsokkal. :)
Most festettem ujra a lökháritókat szaténfekete Hammerite-al. Egyébként a krómozott cuccok valóban azoknak az embereknek való akiknek eszük ágában sincs lekanyarodni a kényelmes aszfaltútról a szép drága csillogó autójukkal. A legtöbb ilyen "vadrács" irtózatossan gyenge felépítésü.
Komoly terephasználatra nyilván a feketére műanyagozott, vagy a rozsdamentes acél alkalmas. Ez utóbbi elméletileg örök darab, bár kevébé illik a puritán terepjárós image-hez. A műanyagozott(nekem ilyen van, az előző tulaj által felszerelve) viszont nem karbantartásmentes, de olcsóbb. A karcolásokat, horzsolásokat célzerű lekenni valamilyen jóféle festékkel, különben elég hamar rohadni kezd (persze átlukadni csak kb. 1000 év mulva fog, de én nem szeretem a rozsdát az autón). Egyébként a műanyagozás alatt is elkezd itt-ott korrodálni, különösen a csavarozások, furatok környékén. Ezeken a helyeken műanyag levág+felcsiszol+lefest és meg van oldva a probléma.
jpmaster Creative Commons License 2000.06.30 0 0 696
NLQ!
Na most jött be az oldal.(gumis)

Én a BFG RADIAL MUD-TERRAIN RWL 31X10.50R-15LT/C-re irtam a 120-at.
És ez itt is $ 115.33 + Tax + egyebek....
Az amcsik nagyon rafkósak ebben (is).

Hali:

JP

Előzmény: NLQ (694)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!