Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Maz Creative Commons License 2000.06.18 0 0 620
OK, bocsi, elfelejtettem, hogy nem mindenki a koliból netezik.
A honlapomon viszont lehet, hogy találtok érdekességeket.
Csepelekkel nagyjából elkészültem, van Landy is egy pár darab!!
Előzmény: Alfred (619)
Alfred Creative Commons License 2000.06.18 0 0 619
Maz:
Igazán nem akarlak megbántani, de nem lehetne, hogy csak linkeld ezeket a képeket?
Előzmény: Maz (618)
Maz Creative Commons License 2000.06.18 0 0 618
A 7916-os:

és a 7917-es:
ez az SS-25 topol
Maz Creative Commons License 2000.06.18 0 0 617
Nana, az SS-20-ast a MAZ-7916-os szállítja.
Az már 12 kerekes. De van nekik 14 kerekű is, az a 7917-es.
A tátránál, meg csak 38 centivel szélesebb, hosszabbnak se hinném, hogy sokkal hosszabb.
Amúgy versenyen nem nagyon indulnak vele.
Hja, Mo-n tán ha van 10-20 db.
Előzmény: Sintér (616)
Sintér Creative Commons License 2000.06.17 0 0 616
Szevasz MAZ !
Rég olvastam tőled... ;-)
Ha jól tévedek, ez az óriásbébi az oroszoknál sem szaladgál ezerszámra. Ballisztikus rakéták és egyéb csupa apró holmi szállításához használják, asszem az SS-20-as rakettyák is ilyen (önjáró) szállító-indítójárművel voltak felszerelve. Vagy fordítva... :-) Néha lehet az EuroSPORT-on látni terepverseny közben. Szerintem olyan nagy szegényem, hogy az már hátrányos - mármint az említett versenyeken a TATRA-hoz hasonlítva.
Előzmény: Maz (615)
Maz Creative Commons License 2000.06.17 0 0 615
MAZ=Minszki Auto gyár
Belorusz csoda, 100km-en 220 l dízel a mért érték, gyári adatok szerint 127 l.
Kerekek kb másfél méteresek, 525 Le.
Na szóval a TATRA Kolost simán odaverné, ha lenne olyan hülye, aki kamiontriálon elindulna vele.
Előzmény: elf (614)
elf Creative Commons License 2000.06.17 0 0 614
maz: Szep nagy darab allat! Csak nem vmi orosz csoda? Egyebkent asszem kb 1 honap mulva lesz Babodon kamiontrial, ott is lesznek ilyen sokkerekes szornyek, ha nem is ekkorak.
elf Creative Commons License 2000.06.17 0 0 613
Alfred: "én a legolcsóbb méterszámlálót mutattam be" Kivancsiva tettel, csak nem egy spurni meterenkent megcsomozott sparga? :) Egyebkent pont most szereltem vissza a Range-be a muszerfalat. Idegesitett ugyanis, hogy az idiota angolok nem csinaltak a napi szamlalohoz vilagitast. Biztos ugy gondoltak, azt ejjel ugy sem nezegeti senki. Mindenesetre nekem mar a LR talakozon, az itiner hasznalatakor bedurrant az agyam emiadt. Most beszereltem a szamlalo ala 4 zold LED-et. Igy mar egesz jol lehet latni. Sajnos a szamlalo fole mar nem fert egy sem, ott tul kicsi a hely. Kicsit felemas igy a feny, de a celnak megfelel.
jpmaster Creative Commons License 2000.06.17 0 0 612
"vízszintes redőny"
Van a Jeep-hez is természetesen!
Sőt csomaglekötő heveder konzol stb...

Foliát nem szabad se a hátsó, se a vezető- ill. utasoldalra sem.

JP

Előzmény: Törölt nick (610)
Maz Creative Commons License 2000.06.16 0 0 611
Az ilyen nagyvasakat is szeretitek?
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.16 0 0 610
Lancia Y-10ről átülni egy Cherokeebe (méginkább egy Patrolba... ), nem kis váltás !

Nálunk a Jeep rövidesen második autó lesz (ősztől val'szeg cégautó jön - remélem) és Donneckné megválik a család kedvencétől, egy '85-ös Opel Corsa GT-től (15 év alatt 95.000 km van benne (!) ezt senki nem hiszi el).

Azért a Corsa a családban marad (unokatesómnál), de addig még a nyáron jó szolgálatot tesz. A minap - egy hét után - átültem a kicsibe hogy leszaladjak a városba ügyeket intézni.

Hát komolyan mondom, olyan alacsonynak tűnt, mintha azt éreztem volna, hogy az aszfalt véresre súrolja a s....met :-)

más.
JP ! Te mit csinálsz hogy ne lássanak be a kocsi hátuljába. Kombiknál van egy vízszintes redőny, ami kellőképpen eltakarja a csomagteret, sőt ilyet láttam ma Exploreren is. A Cherokeeben azonbn ott a pótkerék.... Így még egy manikűrkészletet sem lehet az autóban hagyni, nemhogy egy táskát..

Tipp ?
Fólia ?
Állítólag ha a hátsó üvegre is tetetek (nem tgk), akkor a rendőr elveheti a forgalmit is.Igaz ez ?
Hol lehet fóliát huzatni az üvegre ?

Előzmény: Törölt nick (604)
jpmaster Creative Commons License 2000.06.16 0 0 609
Isti bizi kb. 1-2 l a különbség!
Bár én fosok tőle, de gázosra is lehet gondolni.
+tudtál valami infót erről???

Ha 1x eljössz valamilyen találkozóra Pl. a LandRover Clubba akkor elviszem az én CJ-m alkatrészkatalógusát amiben árak is vannak, hát van 1-2 érdekes ár. Mármint kevés az Eu ill. japán kocsikhoz képest.
PL:Mitsu Pajero első fékbetét 180 DM
Jeep (all mod.) 19$ (->35 DM) by USA
Még DHL-lel is a fele.

Hali

JP

Előzmény: Törölt nick (604)
jpmaster Creative Commons License 2000.06.16 0 0 608
Isti bizi kb. 1-2 l a különbség!

Ha 1x eljössz valamilyen találkozóra Pl. a LandRover Clubba akkor elviszem az én CJ-m alkatrészkatalógusát amiben árak is vannak, hát van 1-2 érdekes ár. Mármint kevés az Eu ill. japán kocsikhoz képest.
PL:Mitsu Pajero első fékbetét 180 DM
Jeep (all mod.) 19$ (->35 DM) by USA
Még DHL-lel is a fele.

Hali

JP

Előzmény: Törölt nick (604)
jpmaster Creative Commons License 2000.06.16 0 0 607
OK, majd hivj!

JP

Előzmény: Törölt nick (603)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.16 0 0 606
nagyon fogsz utálni, ha némi műszaki és alkatrész infót kérek? főleg az alaktrész-ellátás, meg a szervízköltség a döntő.
vagy ha esetleg egy jó weboldallal tudnál szolgálni...

előre is köszi az infókat.

üdv:

Hunter

PS: Jó csapat van itt! :)

Előzmény: Alfred (605)
Alfred Creative Commons License 2000.06.16 0 0 605
Happy_Hunter:
Vegyél Patrolt! Szívós elnyűhetetlen darab, és nagyon lehet szeretni...
A soros hatos hangja pedig maga a menyország!
Előzmény: Törölt nick (604)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.16 0 0 604
Szia Pethor Donneck

jpmaster rendesen kedvet csinált az autóhoz, de elgondolkodtatott amit a 2,5-ös, és a 4,0 befecskendezős motorról írt. Ha tényleg alig van különbség a fogyasztás között, akkor jobb lenne egy 4 literes :)
Ami további vacilálásra késztet, az az alkatrészek elérhetősége, ára, ilySmi. Nagyon fel tudok háborodni, amikor madárnak nézik az embert a t. kereskedő urak. Mondok egy példát, van egy Y-10 -es Lanciam, (4WD, of course :) ehhez kerestem csillapítókat (kinézetre utca tucatautó), hát jöttek a tippek, hegyaljától, innen-onnan 80.000, 72.000, végül egy Monroe műhely 18.000/db áron cserélte, garancia, estébé.
Az Y-nal az a jó, hogy a Fiat cuccok jók bele, nagyrészt, (FIAT-bolt meg minden görbe fánál :) így az átverés nem olyan egyszerű. (Még WV-s koromból emléxem, amikor a pólóban toronycsapágyakat cseréltek 92!-ben a Hollár autónál 30 rúgót kértek, futóművet persze nem tudtak állítani, márkaszervíz...) Tiltakozásomra közölték, hogy NEM KÖTELEZŐ VW-t tartani...
Hát ezt nem akarom egy Cherokee tulajként újraélni.
Most súlythattok mindenféle megvetésekkel, azzal tisztában vagyok, hogy az autózás pénzbe kerül, de azt akarom, hogy az autó legyen értem, és ne én az autóért. (vagy legalább 50/50 :)
Úgy hogy most a következő típusok között megy a vacila:
Egy használt dögös darab (Cherokee, Patrol)
Egy jobb állapotú Lada Níva (terepezni szintén)
Vagy egy HF Integrale a maga kis 4WD-s viszkokuplungjával + a kis 200 lóerejével (nyihogjanak azok a lovak! :)
Bár tudom, hogy ez utóbbi messze áll az off-road-tól, (off-ért 1000 bocs :)
Bonyolult lélek az ember, meg sok mindent szeretne, de a lehetőségek korlátozottak, és az eszközt rá kell hangolni a feladatra, a feladat meg mindig más...
Ha végképp nem bírom, és beszerzek egy állatot, jövök, úgy sem bírom ki, hogy ne írjam meg, addig meg maradok lelkes olvasótok.

Üdv:

Hunter

Előzmény: Törölt nick (603)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.16 0 0 603
Kedves jpmaster !
Jelzem nem tűntem el, telcsiszámod is megvan, de val'szeg majd csak júli elején lesz időm rá, hogy elkérjem másolásra azt a Cherokee gépkönyvet :-)
Köszi !

Happy H !
Megvetted végül azt a gépet ?

luciferi Creative Commons License 2000.06.15 0 0 602
Köszi szépen
Előzmény: Alfred (601)
Alfred Creative Commons License 2000.06.14 0 0 601
luciferi:
Köszi, tudod, az offroad-sportnak néha pont Somogybabod árt a legjobban, főleg a szeszes balesetek.
Én pénteken éjjel beszéltem utoljára a főszervezővel, addig nem történt semmi érdemleges, legalábbis nekem nem mondott ilyet. Szombaton délelőtt volt egy baleset, hál'Istennek nem alkohol miatt, hanem trehányságból, egy triálozó autó az egyik szekció teljesitése után üresen - sebességbe kapcsolás és kézifék behúzása nélkül - legurult egy dombról, haláleset nem volt, de holnap még rákérdezek kollégáktól, hátha mégis.
Előzmény: luciferi (600)
luciferi Creative Commons License 2000.06.14 0 0 600
Sajnálom, de itt most egy unalmas indoklás következik, dehát Te kérdezted. Van egy alkalmazottam, tulajdonképpen az összes között ő az egyik legjobb, az az egyetlen nagy hibája, hogy teljesen megbizhatatlan és hazudos. Többször megcsinálta velem, hogy fontos időpontokban egyáltalán nem jött be dolgozni, telefont nem kaptam tőle, de utólag mindig megindokolta. (pl. meghalt a nagymamája sajna már vagy háromszor meg egyéb hasonló indokok) Nos a keddi nap is ilyen volt. Számítottunk rá mégsem jött dolgozni, azt mondtam nem érdekel mi történt kirugom. erre jött ezel a szöveggel. Szeretném tudni hogy igaz-e vagy megint hazudott mert ha igen az elég gusztustalan, és azt állította hogy a srác a legjobb barátja volt. Na csak ennyi.
Előzmény: Alfred (599)
Alfred Creative Commons License 2000.06.14 0 0 599
luciferi:
"....Fontos lenne."
Miért??
Előzmény: luciferi (598)
luciferi Creative Commons License 2000.06.14 0 0 598
Azt hallottam hogy volt egy halálos baleset a verseny utány. Állítólag egy 21 éves srácra ráborult a terepjáró és a bukócső pont a nyakánál fojtotta meg. Mit tudsz róla? Egyáltalán igaz? Fontos lenne.
Előzmény: gerito (589)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.14 0 0 597
Sziasztok!

A klubbal kapcsolatban kérdezném, hogy kirándulásokba, és más egyéb rendezvényekbe outsider-ként bekapcsolódhat-e kivülálló is, akinek pl. nincs "Landija", vagy kötöttek-e a szabályok annyira, mint a Harley klubban, ahol egy Harley a beugró.

(pl. Legutóbb a Linux Magyarország Egyesülettel voltunk visegrádi bringatúrán, ami baromi jól sikerült, holott ezen kívül semmi közünk nem volt a csapathoz.)

A választ előre is kösz:

Hunter

Előzmény: Alfred (595)
NLQ Creative Commons License 2000.06.14 0 0 596
ahogy olvasgatom a babodi hireket mindenfelol, egyre jobban sajnalom, hogy nem jutottam le :(
nem baj... lesz majd kovetkezo...
udv
nlq
Előzmény: gerito (589)
Alfred Creative Commons License 2000.06.13 0 0 595
elf:
Szityu vetitett, én a legolcsóbb méterszámlálót mutattam be, értékeltük a Találkozót, voltak új belépők, ettünk szendvicset, aztán vagy éjfélig beszélgettünk.
Lesz kirándulás is, de most nem tudom, hogy mikor, még mindig lehet jelentkezni a Billing2000-re, és lehetett jelentkezni egy bakonyi autóstúrára.
Előzmény: elf (594)
elf Creative Commons License 2000.06.13 0 0 594
Alfred: Nem volt ANNYIRA veszes. Nem mondom hogy rohanok es megveszem egesz Magyarorszagot, de ha valaki egy-egy tajegysegre kivancsi, az meg kifizetheto.

Mas: Mi volt a LandRoverKlub gyulesen?
Sajnos nem tudtam elmenni. Lesz valmikor terepezos buli?

Alfred Creative Commons License 2000.06.13 0 0 593
elf:
"Találtam egy boltot ahol arulnak katonai terkepeket."
És az árát is megtaláltad?
Előzmény: elf (592)
elf Creative Commons License 2000.06.13 0 0 592
Találtam egy boltot ahol arulnak katonai terkepeket.
Magyarorszag egesz terulete cellakra van osztva, es meg lehet rendelni a kulonbozo cellakat haromfele nagyitasban. Ezeken a terkepeken elvileg minden vakondturas, rokaluk, foldut rajta van...
A bolt kb. a Kalvin teren van. Ha elindulsz a Ferenc korut(Corvin mozi) fele, ott lesz mindjart a bal oldalon, a benzinkut elott. Azt hiszem, Terkepkiraly, vagy ilyesmi a neve.
Ugyanitt lehet kapni a nemet autoklub Europai Kemping kalauzat (u.n. CampigFührer-t arghhh).
leto- Creative Commons License 2000.06.13 0 0 591
Gyarilag a nivaban nincs se elol se hatul zar, meg a szabad magassaga is keves a babodi dagonya atveszelesehez
Azert mentek be zsugulival is :)))
Csak tipp: lehet a kolleganak nincsenek megfelelo vonoszemei / csorloje
Előzmény: Sintér (590)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!