Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Boar... Creative Commons License 2013.11.29 0 0 44338

Lehet messziről követni, főleg, ha már van ellene gyanú, stb. Aztán erősítéssel körbevenni, és akkor reklamáljon ha mer.

Aha...erősítés...

Welcome to the real world...

Hivatásos kolléga panaszkodik, hogy amikor bejelentést tesznek orvvadászat miatt, a rend derék őrei

-először is nem tudják beazonosítani a helyszínt

-aztán órák múlva megjelennek egy személyautóval(miközben a határőröktől lenyúlt pathfinderekkel a városban vagiznak a szerencsésebbek)

-nem keresik meg a lövedéket, leginkább nem foglalkoznak semmivel

-aztán egy idő múlva jön egy határozat a nyomozás megszüntetéséről.

Az első két pont bőven elég ahhoz, hogy a tettenért orvvadász röhögve lelépjen, eltűntesse a bizonyítékokat és alibit gyártson magának.

Nincs erősítés, nincs segítség és a "nem mész oda" csak ezek alá a tetvek alá adja a lovat.

Előzmény: Törölt nick (44331)
Tie Creative Commons License 2013.11.29 0 0 44337

Sőt. Máshonnan közelítem meg. 

Tudván azt, hogy a hivatásosnak van feljogosítása, és papírja is, amivel ezt igazolja, minden olyat, aki ilyen igazolás felmutatása nélkül fegyvert fog rám, rabsicnak, azaz olyan embernek kezelem, aki épp az életemre tör. Azaz fegyveres rablónak, vagy bármi hasonlónak. 

Előzmény: Tie (44336)
Tie Creative Commons License 2013.11.29 0 0 44336

Majd az autó alól mutogathatja a hivatásos igazolványát. 

Amíg nem azzal kezd, hogy a hivatásos igazolványát felmutatja, addig csak egy vadidegen puskával,  az ellen meg megvédem magam, ha rám fogja. 

 

Mer a zsandár is azzal kezdi, hogy "en vagyok a rendőrség, álljon meg", nem azzal, hogy előveszi a fegyvert. 

Előzmény: Boar... (44334)
Tie Creative Commons License 2013.11.29 0 0 44335

Nem keresem, de ha békés autózgatás közben valaki fegyvert fog rám, akkor lehet, hogy ijedtemben a gázra lépek. 

 

Amég a zsandároknak nem vót saját, jól felismerhető láthatóságiuk, addig ha valaki kukásmellényben integetett az út szélin, annak maximum visszaintegettem. 

Előzmény: Törölt nick (44333)
Boar... Creative Commons License 2013.11.29 0 0 44334

Ha elég hülye ahhoz, hogy ne lőjön beléd kettőt, akkor úgy kell neki.

Azt felejtetted el barátom, hogy őt a törvény felhatalmazta arra, hogy kilyukassza a semmitérő bundádat, neked ellenben semmiféle jogosítványt nem adott ahhoz, hogy embereket gázolj el...

Ennyi.

Egyébként ugyanez az emberkedés hangzik el sokszor off-roados meg motoros fórumokon. Aztán ha a másik oldal bekeményít, akkor meg ríttok mint egy fürdőskurva...

Eddig a hivatásos vadászok gyakorlatilag tehetetlenek voltak ezzel a magatartásformával szemben. Most már nem azok, ez van...

Előzmény: Tie (44332)
Tie Creative Commons License 2013.11.29 0 0 44332

Akkor amikor a 3 tonnás Range-dzsel leparkolok a vadász nyakán, vagy betolom az uazát a szakadékba, akkor az se közúti baleset, csak az erőviszonyok bemutatása, ugye???

Előzmény: Boar... (44330)
Boar... Creative Commons License 2013.11.29 0 0 44330

A fegyver rádfogása nem lövés, csak figyelmeztetés, hogy tisztában légy az erőviszonyokkal.

Off-roados de pláne motoros körökben amúgy is divat azzal kérkedni, hogy többen vagyunk, majd jól megverjük a bunkó vadászt csak merjen szólni. Hát ez nem így működik.

Egy amerikai közúti ellenőrzés szerinted hogy néz ki?

Kezek látható helyen de lehetőleg a kormányon, műszerfalon. Ha elkezdesz kotorászni amíg a rendőr nem mondja, akkor simán lelőhet. Amerikai közúti rendőrök tartottak erről egy bemutatót pesten, az első rossz mozdulat után a delikvens az ablakon keresztül került ki az autóból és úgy landolt a motorháztetőn, hogy az behorpadt. Magas rangú rendőrtiszt volt egyébként csak egy kicsit hitetlenkedett...

Előzmény: atompyka (44325)
nyuszy Creative Commons License 2013.11.29 0 0 44327

Nem tudom, mi az a konkrét eset.

Előzmény: Boar... (44323)
atompyka Creative Commons License 2013.11.29 0 0 44326

"Miután agyonlőtt, a tárgyalásról szabadlábon távozik."

Igazad van, végülis az ember is csak egy állat, lehet rá vadászni...

Előzmény: Boar... (44321)
atompyka Creative Commons License 2013.11.29 0 0 44325

Szóval akkor a rendőr is előbb lőjön, aztán kérdezzen éjjel az országúton?

Előzmény: Boar... (44323)
Boar... Creative Commons License 2013.11.29 0 0 44323

Ezt kérdezd meg pl. attól a vadásztól aki túlélte a magyarlukafai esetet.

Előzmény: nyuszy (44322)
nyuszy Creative Commons License 2013.11.29 0 0 44322

Ahhoz, hogy támadástól tartson nem kellett volna a fegyvertelenek részéről némi ráutaló (pl. támadó) magatartás?

Előzmény: Boar... (44321)
Boar... Creative Commons License 2013.11.29 0 0 44321

Miután agyonlőtt, a tárgyalásról szabadlábon távozik.

ELVILEG  van jelvényük amit nem nagyon hordanak és van igazolványuk amit viszont megmutatnak miután belehasaltattak a sárba.

Egy kis adalék a fegyveres beavatkozás témához:

 

Mindezzel együtt néhány megjegyzés a megjelent anyaghoz.

 

 Mindenek előtt: ez az első publicitást kapott eset, amikor egy hivatásos vadász – az elmondottak alapján voltaképp helyesen – élt a kiterjesztett jogkörökkel, amelyeket január 1-jén kapott (a vadőrök rendészeti feladatairól itt olvashat).

 

 Amennyiben tényleg az történt, amit a fiatalok leírtak levelükben, a hivatásos vadász viselkedése – még ha túl hevesnek is tűnik – érthető. Az új Btk. 22. §-ának megfelelően tarthatott ugyanis jogtalan támadástól, amelyet „úgy kell tekinteni, mintha az a védekező életének kioltására is irányult volna, ha aa) éjjel, ad) csoportosan követik el.” Jogos védelem esetén pedig a Btk. 29. §-sának (1) pontja szerint „nem büntethető, akinek a cselekménye a saját, illetőleg a mások személye, javai vagy közérdek ellen intézett, illetőleg ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.” (További részletek a vadászfegyverrel való önvédelemről itt).

 

 Egy ilyen esetben célszerű a további félreértések elkerülése végett kihívni a rendőrséget. A hivatásos vadásznak rendészeti feladatokat ellátó személyként jogában áll legfeljebb két óráig visszatartania a tetten ért személyt (a vonatkozó jogszabály itt).

 

 Ha nincs „vadászati (adott esetben ORVvadászati, ne keverjük a kettőt!) tevékenységre utaló eszköz”, az nem jelent semmit. Több olyan esetre emlékezhetünk, amikor a rabsic az erdőben rejtette el a fegyvert és egyéb eszközöket.

Forrás:

http://huntingpress.eu/hu/magazin/agyonlovessel_fenyegettek_a_kirandulokat___kommentarral

Előzmény: atompyka (44319)
niváskarcsi Creative Commons License 2013.11.29 0 0 44320

A jólnevelt,ha dolga van veled,bemutatkozik és mutatja az igazolványát,majd kéri a tie igazolványodat is.

Előzmény: atompyka (44319)
atompyka Creative Commons License 2013.11.29 0 0 44319

Honnan lehet felismerni a hivatásost?

Előzmény: Boar... (44312)
pinguru Creative Commons License 2013.11.29 0 0 44318

Azt is észrevettem, hogy a korábban malomkerék nagyságú szájmex gumival járo fenegyerekek már beérik a normál méretű abronyokkal, sőt a gyári méretek alá is lemennek. Nincs annál röhelyesebb, mint a korábban a szélesgumihoz + nyomtávszélesítőhőz meg az istentudja mihez szélesített sárvédők alá bepakolt minimál virslis gumis szerkezetek. Gondolom a kölök felnött, kirepült a fészekből, az átberhelt járgány visszaszállt apuci kezébe. Így múlik el a világ dicsősége, a természet és a épeszű terepjárosok legnagyobb örömére :)

 

 

atompyka Creative Commons License 2013.11.29 0 0 44316

Nemá. Nem doboltak ki törvényt a közösvényi sárdagasztásról? Sem rendeletet a harci szekerek műszaki felszereltségéről? Mindenki oda szerelte a kerékre a késeit, ahová akarta? Barbár világ lehetett... :-)

Előzmény: spapda (44314)
-Bazsa81- Creative Commons License 2013.11.29 0 0 44315

Nekem az egész vadkáros, természetvédős, felesküdős, magumkat komolyan vevős, önkéntes rendőrös történetről ez jut eszembe :)

 

 

 

spapda Creative Commons License 2013.11.29 0 0 44314

"ahogy ahaldunk vissafelé az időben, úgy volt egyre kevesebb út, több egyéb 8erdő/mező"

 

Nem véletlen, hogy az erdőben bóklászással szemben a közúti közlekedésről szóló törvényünk és a híres 6/1990. KöHÉM rendelet sem vezethető vissza Szent Istvánig vagy a rómaiakig! :)

Előzmény: atompyka (44311)
Boar... Creative Commons License 2013.11.29 0 0 44312

Baszod, ezzel az erővel téged is lelőhetne a vadász haverod, hátha megtámadsz valakit...

 

Megválogatom a "haverjaimat". Egyébként igazad van, eltekintve attól, hogy mi szabályosan vadászunk, ergó dokumentálva van-előre-ki, hol merre, és a másik csak hívásra megy oda. Ahol ezt nem veszik komolyan, le is szokták lövöldözni egymást a barmok

Az a helyzet, hogy a vadászok nagy részének botot sem adnék a kezébe, nemhogy lőfegyvert.

A "nagy része" egy olyan dolog, hogy fogalmad sincs a vadásztársadalom összetételéről, csak a hülyékről hallasz de róluk sokat. Maradjunk az "egy részénél"... :-)

Előzmény: nyuszy (44303)
atompyka Creative Commons License 2013.11.29 0 0 44311

Az 1000×X évet úgy értettem, hogy nem azért, mert több erdő volt, hanem azért, mert ahogy ahaldunk vissafelé az időben, úgy volt egyre kevesebb út, több egyéb 8erdő/mező). Sőt, nagyon régen a fákon is közlekedtünk... :-)

 

Az jó, ha a szántáson bóklásznak, oda még az erdőtörvényt is cinkes citálni... :-)

Előzmény: spapda (44302)
nyuszy Creative Commons License 2013.11.29 0 0 44309

A terepjárós fronton egyszerűsődött a helyzet, a költségek annyira megpattantak, hogy a félkegyelműek más hobbi után néztek.

 

Egyébként én is ezt tapasztalom. Pár éve egyszerűen alig akadt vállalható figura a környéken, mostanra ezek kikoptak, és igazából ha ismerős ismerőse akar jönni, azzal is el merek indulni. Ez jó.

Előzmény: pinguru (44307)
pinguru Creative Commons License 2013.11.29 0 0 44308

Volt egy rotim, amit úgy idomítottam be, ha valaki fegyvert emel rám, azonnal támadjon. Elmentem a dunakeszi rendőrségi bázisra, ott az egyik faszi kivette a stukkerét, a blökim már mordult is rá, nyílván pórázzal voltam, nem volt gond. Kicsit zokon vette a faszi, én csak annyit jegyeztem meg, hogy a bűnőző és a rendőr között néha nagyon kicsi a különbbség, attól még hogy rendőr valaki, nekem ne hadonásszon a fegyverével :)

Előzmény: nyuszy (44306)
pinguru Creative Commons License 2013.11.29 0 0 44307

Tavaly télen én is beszívtam, munkám miatt kénytelen vagyok erdőben mozogni a járgányommal. Sikerült eltévednem az erdőben és közben rámsötétedett. Láttam mesziről, hogy van valahol egy vadász (kocsi lámpája égett), oda akartam menni, hogy megkérdezzem, hogy merre vagyok, hogy jutok ki. Erre a barom lekapcsolta a lámpáját és úgy próbált elkapni. A helyzet az, hogy emlékeztem, hogy merről jön, próbáltam az útjába kerülni, sejtettem, hogy orvadásznak nézett. Hihetetlen stand upot nyomot le a pacák, többek közt vadkárt, természet károsítást akart fizettetni, továbbá elhangzott az a varázslatos mondat, miszerint "le is lőhetett volna".

 

Ezzel az a gond, az erdő bejáratánál semmilyen magánterületi, vadászati tábla nem volt kihelyezve, javasoltam neki, hogy nézzük végig a track logot, abból egyértelműen kiderül, hogy mi a helyzet, hová kell táblát kitenni. Nyílván egy fillér kártérítést sem vagyok hajlandó fizetni, felölem az FBI-t is kihívhatja. Délután fél 5 volt és sűrű köd, ilyen feltételek mellett vadászni sem szabad.

 

A lövéssel kapcsolatban annyi megjegyzésem volt, hogy a kocsi ki volt világítva, még a tetőlámpák is égtek, illetve lassan haladtam, így ha lelő, akkor egyrészt a családom megkapja a életbiztosításom után járó markáns lóvét, másrészt jó pár évig sitten fog ücsörögni. Természetesen a faszi kihívta a természetőrőket, azok szimplán lehülyézték a faszit.

 

Természetesen semmi bajom a vadászokkal, stresszes lehet kint éjszakázni az erdőben, nyílván felhigult a társaság. A terepjárós fronton egyszerűsődött a helyzet, a költségek annyira megpattantak, hogy a félkegyelműek más hobbi után néztek.

Előzmény: Törölt nick (44300)
nyuszy Creative Commons License 2013.11.29 0 0 44306

kicsit meseszerű az egész

 

Lehet, hogy én vagyok szerencsétlen, de már kétszer jártam hasonlóan.

Egyszer sorompó nélküli úton álltunk két autóval, talán éppen eszegettünk, amikor jött a hivatásos vadász felénk tartott puskával keménykedni, csak akkor vett vissza, amikor észrevette, hogy mi meg a kamerát tartjuk felé.

Másik alkalommal meg egy ganyérészeg figura hadonászott puskával, hogy mit keresünk mi itt, hát vadászat van.

Ezek után én sajnos hajlamos vagyok elhinni ezeket a történeteket.

 

 

nem kerültek-e többször összetűzésbe fegyveres rabsicokkal a vadászok

 

Osztán az meg ki a faszt érdekel? Ha egyértelműen látszik, hogy van fegyverem, még akkor sem tudhatja messziről, hogy ki vagyok, és lehet-e nálam fegyver.

De amelyik egyértelműen fegyvertelen emberekre (még ha idegesítő picsa is) fegyvert fog, és a mellette lévő kutyát lövöldözgeti, az egy pszichopata barom.

Érdekes módon valahogy mégis elsikálódnak ezek az ügyek, gondolom a vadászoknak több a pénze, mint a kirándulóknak.

Előzmény: Boar... (44292)
spapda Creative Commons License 2013.11.29 0 0 44304

"Légy kedves szólni, ha elavult a Tanárúr megszólítás, és már miniszter vagy! :-)"

 

Ne tessék aggódni, az visszalépésnek számítana, hátrafelé pedig nem lép a paraszt! :)

Előzmény: Törölt nick (44298)
nyuszy Creative Commons License 2013.11.29 0 0 44303

Baszod, ezzel az erővel téged is lelőhetne a vadász haverod, hátha megtámadsz valakit...

Az a helyzet, hogy a vadászok nagy részének botot sem adnék a kezébe, nemhogy lőfegyvert.

Előzmény: Boar... (44288)
spapda Creative Commons License 2013.11.29 0 0 44302

"Másrészt meg nem 1000 éve, pár nulla lemaradt."

 

Nyilván, hiszen mióta lába nőtt az embernek, azóta az erdőben bóklászik, hiszen abból sok van (mármint nem a lábból, hanem az erdőből), régebben pedig még ennél is több volt. Az 1000 év alatt a magyarság itt töltött idejére gondoltam, mert piti dolog arra hivatkozni, hogy "bezzeg már az ősember/rómaiak is". :)

 

"Legyen már jogunk az erdőben lenni, és aki a veszélyes tevékenységet végzi, az gondoskodjon a biztonságról (táblákkal, őrökkel)."

 

Jogunk az van rá, és pont ez az, amit sokszor elfelejtenek az erdőt csak és kizárólag sajátjuknak érzők.

 

"erdő=erdő/mező/szántó, és az "erdei" ösvény és út is közút, amíg nincs más jelezve"

 

Ez így van. Mondjuk az említett hírben állítólag a szántáson át bóklásztak a fiatalok, de ez még mindig nem ad jogalapot arra, hogy fegyvert fogjon bárki is a másikra az erdőben.

Előzmény: atompyka (44296)
atompyka Creative Commons License 2013.11.29 0 0 44297

(erdő=erdő/mező/szántó, és az "erdei" ösvény és út is közút, amíg nincs más jelezve)

Előzmény: atompyka (44296)
atompyka Creative Commons License 2013.11.29 0 0 44296

Egyrészt az újságírókat be terelni engedni szemből az autópályára bringával, opcionálisan ( hogy legyen választási lehetőségük) éjszaka a vadászatra sötét ruhában.

Másrészt meg nem 1000 éve, pár nulla lemaradt. 

Harmadrészt aki nem szükségből öl (ez lehet önvédelem, éhség, de társadai/gazdasági szükséglet is), az kéjgyilkos. 

Végül pedig nem minden erdôben csámborgó ember kiránduló. Közlekedő, Aból Bbe haladó ember is lehet ám. Így hirtelen a zalai Újudvar-Nagybakónak jut eszembe, az erdei pár km aszfalton 25, ami gyalog nagyon nem mindegy. Legyen már jogunk az erdőben lenni, és aki a veszélyes tevékenységet végzi, az gondoskodjon a biztonságról (táblákkal, őrökkel).

Előzmény: spapda (44295)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!