Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

fúrószár Creative Commons License 2013.09.25 0 0 44072

Igazad van.

 

A 2es Discoról én is kezdek lecsúszni, öregszenek,....mert mindig beesik a házba egy Defender, oszt másra már nem fussa. :-)

Előzmény: Boar... (44070)
fúrószár Creative Commons License 2013.09.25 0 0 44071

Perszehogy igazad van.

 

De vagy megunja/kifogy a kassza, vagy a Samuból kis bukóval továbblép.

 

A nagy automata pedig pont a kezdetek miatt "nem akarok sokat költeni" dolog miatt nem működik, mert nem fogja tudni használni a fenti ok miatt, vagy ahogy mondtad, ennyiért lefingott szar kapható.

Előzmény: Tie (44063)
Boar... Creative Commons License 2013.09.25 0 0 44070

Vegyél egy Szamurájt, azt bírni fogod anyagilag, és mire kinövöd, addigra úgyis megnősülsz, és legrosszabb esetben veszel egy Fasza Discoveryt!

Gondolod, addigra már lesz fasza discovery? :-)))

Ha netán így lenne, akkor is túl új lesz ahhoz, hogy mi megvegyük... :-(

Előzmény: fúrószár (44061)
zoliee81 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 44069

Az a baj, hogy ennek sosincs vége...

Az én szutyok, 35 éves öreg kecském, szerény 1.6 motorral, is több mint egy misi-be áll, de a konkrét számokat hagyjuk..

Egy normális, akár terepre felkészített csirke is minimum 7-800e forint, és akkor a terepes előélettel megáldottakat kapod.

Félreértés ne essék, nem lebeszélni akarlak, csak látom a körülöttem terepezőket, hogy most sajna úgy jött ki a lépé, hogy nem tudom a hétvégi játékra telitankolni a verdát...

Előzmény: _V8_ (44055)
-Bazsa81- Creative Commons License 2013.09.25 0 0 44068

Van kivétel.

 

Pl. egyszer már sikerült ennyiből behozni egy nem hengerfejes PAjero 3.0V6-ot, szétrohadva.

Másodszorra sikerült behozni egy nem szétrohadtat, viszont 2nap alatt motorhibás lett. :)

 

Szóval, van, hogy csak külön-külön használhatatlan a kocsi :D

Pl. a Pajeszoknál kettőből lehetett volna egyet csinálni, de akkor már megint túlléptük a keretet...

 

üdv.

 

Balázs

Előzmény: Tie (44066)
_V8_ Creative Commons License 2013.09.25 0 0 44067

Vilagos! Majd ha lesz a kezemben penz elmegyel megnezni parat h meg is mi a felhozatal. De lehet h mar elotte is mert az a baj h ha a kezemben a penz akkor megnezek parat es ami mondjuk az elsob3 kozul a legjobbnak tunik azt megveszem. Igy meg lenne legalabb viszonyitasi alapom.

Előzmény: Tie (44066)
Tie Creative Commons License 2013.09.25 0 0 44066

Akkor elmagyarázom alaposabban:

5kilóért ilyen autót kapsz:

 

Kasztni szétrohadva, motor hengerfejes, futóműben minden szilent és gömbfej kuka. Gumi használhatatlan, valszeg a difi is lóg, és a váltó se tökéletes. Eszi az olajat, és a vizet, és az elektromos rendszere tele van kókányolással, ami minden héten fog adni egy ajándék lerohadást. Már ha egyáltalán tudod használni az autót.

 

Na, ennyike.

Előzmény: _V8_ (44065)
_V8_ Creative Commons License 2013.09.25 0 0 44065

Hozzatennem h nem 5 kilobol akarok egy 2 milliosat. Tudom milyen a piac es h nincsenek tundermesek.

5 kilobol gondoltam h veszek egy autot ami remelhetoleg nincs szarra rohadva de ha ki is van rohadva nem erdekel mert akkor legalabb a karosszeriazast is tanulgatom. De ezek meg mind csak Tervek.

Előzmény: Tie (44059)
_V8_ Creative Commons License 2013.09.25 0 0 44064

Koszonom szepen. Ez egy valamire val9 valasz es meg csak nem is serto. Mellesleg nem azert irtam ode hvmegmutassam okosabb vagyok mint ti, de ezt szerintem leszurhettetek volna abbolbis ahogy kerdezem. Na meg legkorabban jovo nyaron szeretnek valamit es mar most irok. Ez is arra utal szerintem h korbe szeretnem jarni a dolgokat. Mellesleg otthon csinalnek rajta amit tudok. Belerazodnek a szerelesbe is van hozza segitsegem a csaladba igy a hobbi is meglenne meg a tanulas resze is :) ertem en amit mondotok de abbol kell gazdalkodni ami van. Sajnos! A rangeeket is neztem majd meglatom mekkora lesz az indulo keret meg mi lesz a valasztek. Igazabol barmire nyitott vagyok de legalabb 3 lityos legyen. 

Előzmény: Tie (44059)
Tie Creative Commons License 2013.09.25 0 0 44063

Ezzel amúgy nem értünk egyet, szerintem a Samurai a lehető legrosszabb választás, amit egy kezdő kifoghat.

 

Terepen csak akkor tud bármit, ha tiltáson forgatod folyamatosan, az meg rutin nélkül kurva veszélyes. Három hét alatt háromszor fogja fejretenni az autót.

Tanulóautónak egyébként tényleg az van, hogy valami nagy, automataváltós V8-as basz a legjobb, mert erőből lépésben 2000rpm alatt megoldja a dolgokat, azzal tényleg ki lehet tanulni, hogy terepen mit-hogy, anélkül, hogy megölnéd magadat.

 

A samurai-t igazándiból azért nem tartom semmire, mert kezdőnek baromi veszélyes, profinak meg már kevés.

 

 

Igazándiból, ha nem ódzkodik a szerelgetéstől az ember, akkor vegyen egy filléres uazt, vagy nivát, oszt azzal meg lehet tanulni terepezni kicsit nagyobb biztonsággal, mint egy samuval.

Előzmény: fúrószár (44061)
Tie Creative Commons License 2013.09.25 0 0 44062

:-D

Előzmény: fúrószár (44060)
fúrószár Creative Commons License 2013.09.25 0 0 44061

Na, most kicsit ráérek komolyra is.

 

Vegyél egy Szamurájt, azt bírni fogod anyagilag, és mire kinövöd, addigra úgyis megnősülsz, és legrosszabb esetben veszel egy Fasza Discoveryt!

 

Ennek egy hátulütője van, hogy a Samu nem fogja a faluban a farkad méretét kompenzálni egy 4000-es rettenettel ellentétben.

Előzmény: _V8_ (44058)
fúrószár Creative Commons License 2013.09.25 0 0 44060

1: Engemet így kell elfogadni,...addig, még a végére odarakom a  :-)))   jelet.

 

2: Tie jobban ráér, viszont kettőnk közül ő a hülyébb. :-))

Előzmény: _V8_ (44058)
Tie Creative Commons License 2013.09.25 0 0 44059

Nézd, ez egy visszatérő dolog, hogy hogyan lehet 5 kilóból venni fasza nagy terepjárót, fúró meg azért reagál erre így, mert, mint mondtam, visszatérő téma.

 

A helyes válasz a kérdésre: SEHOGY.

 

5 kilóból szétrohadt szétfingott fost fogsz kapni, amibe bele fogsz talicskázni még másfél milliót, mire elmész vele először normálisan terepre úgy, hogy nem kötélvégen jön haza, mert megállt, eltört, szétszakadt, satöbbi.

Oszt ezt vagy elhiszed a társaságnak, vagy okosabbnak gondolod magadat azoknál, akik évek, évtizedek óta ezen a pályán gurítanak, és a TAPASZTALATAIKAT írják le.

 

Fúró meg azé' röhög, mert 10 próbálkozóból 11 okosabbnak gondolja magát, és már láttunk pár ilyet.

 

Szóval mielőtt akármiről szó lesz konkrét típusról, vagy bármiről, három dolog:

 

1. 500-ért NEM kapsz full size terepjárót. Mármint olyat, aminek papírja van, és működik is.

Kisautót, samurait kapsz.

 

2. A nagy benzines nagyon jó gondolat, terepre az való. A 4 liter vényóc az 1500 fordulaton is 4 liter vényóc, nem úgy, mint a turbódízel.

DE az is tény, hogy aki nem élt együtt ilyennel, az RENDRE DURVÁN ALÁBECSÜLI a fogyasztást.

Csak hogy tudj mivel kalkulálni, leírom az én autómat, ez egy full size terepjáró.

Range Rover Classic, 4.3 V8, automataváltó, difizárak, kis építés, kb 2800kg öntömeg, benzingáz.

Városi INDULÓ fogyasztása 27-28 liter. Országúton 90-nel 22, 130-cal 35-40 liter.

Terepen NAGYÁSGRENDEKKEL több, úgy szoktam számolni, hogy óránként 9-10 liter. Volt, hogy a Csobánkai lőtéren egy egész napos triálozgatás során mentem 20km-t, és elfogyott hozzá 70 liter gáz. Az, ha jól számolom, kb 350 literes fogyasztás 100-ra. Nyilván értelmetlen ilyet számolni, de ne gondold azt, hogy egy ekkora motorral egy vasárnapi 80km-es KÖNNYŰ túrát meg fogsz úszni 25 liter benzinből. 55-ből. Esetleg. Ha óvatosan mész.

Másik példa: Szegedi LR találkozó. Budapestről Szegedig autópálya, 130-160 között. Az M5 kivezetőn telelöktem 93 liter gázzal, szeged előtt 30km-rel kiálltam tankolni. A második tank gázzal megcsináltam az éjszakai pontkereső túrát, aminek során mentem kb 50km-t terepen, reggel a szombat délelőtti közös kirándulás (újabb kb 50km) előtt begurultam Szegedre. Nem, nem hotdogért, hanem tankolni. A harmadik tank elfogyott szombaton, vasárnap reggel meg mielőtt elindultam haza, telenyomtam megint.

Ismétlem, 93 literes a gáztartály, és szekvenciális injektoros rendszer, szóval nem fogyaszt 10%-nál többet, mint benzinből enne. A szegedi móka mindenestül volt kb 500km, ebből 400 autópályán, és ellocsoltam rá 360 liter gázt. Ok, nem kötelező 160-nal döngetni 3 tonnával az autópályán, ott azért 40 fölött fogyaszt, de nem sokkal kevesebb akkor se, ha csak 120-szal megyek.

 

 

Na, oszt ehhez számold hozzá azt, hogy nagy benzines NORMÁLIS állapotú terepen jól használható épített autód nem 500-ért lesz, hanem kb 2millió500ért.

 

Oszt ezt vagy elhiszed, vagy nem.

 

Előzmény: _V8_ (44058)
_V8_ Creative Commons License 2013.09.25 0 0 44058

Az a jó, hogy én tanácsért fordultam hozzátok, mert azt gondoltamtudtok adni némi instrukciót mint jártosok a témában ezzel szemben tőled, csak szurkálódást kapok.  Nem hinném, hogy olyan dolgokat írtam volna amire  így kell reagálni.

Ha normálisan nem tudsz az emberekkel társalogni akkor minek mész egy fórumra?

Előzmény: fúrószár (44057)
fúrószár Creative Commons License 2013.09.25 0 0 44057

Egy dologban nagy igazságod vagyon. ebben a buliban, ahogy kezded, az a pár liter benzin lesz a legkisebb költség, ugyanis a szerelőnél ácsorgó autó fogyasztása  0 liter, azaz nulla. :-)

 

Csipsz bontva: http://www.youtube.com/watch?v=c6ZvrHlaeLc

 

Bármi kérdésed van szólj, majd még jövök, most dologidő van. :-)

Előzmény: _V8_ (44055)
_V8_ Creative Commons License 2013.09.25 0 0 44056

JA mielőtt belekötnél a 10-20 liter üzemanyag alatt A különbségre gondoltam.

Előzmény: _V8_ (44055)
_V8_ Creative Commons License 2013.09.25 0 0 44055

:-D Látom ennek a topiknak is megvan a maga trollja :-D
Szóval úgy gondoltam 500 ezer körüli autókat nézegetme ez neke maz olcsó, mert gondolom ti nem ilyenekkel rohangáltok.
A tankolás része meg azért ne mérdekel, mert nem mennék napi szinten így ha egy hónapban elmegyek 2X nem fog földhözvágni a dolog nem 10-20 liter üzemanyagon fog múlni. Remélem kibontottad a csipszet. :-D

Előzmény: fúrószár (44053)
_V8_ Creative Commons License 2013.09.25 0 0 44054

Még az hozzátartozik a dologhoz, hogy nagy benyást szeretnék bár lehet h majd a nagy fogyasztás miatt nem lesz a legjobb választás, de még úgy is minden a jövő zenéje. :-D Azért szeretnék nagyobb méretű autót, mert 4 emberrel indulnék el ha mennék valamerre.

Előzmény: _V8_ (44052)
fúrószár Creative Commons License 2013.09.25 0 0 44053

"Még fiatal vagyok ezért nem is gondolkozok nagyobb összegű autó vásárlásán"

 

"viszont ha az ember ilyenre szánja magát akkor nem az a pár liter benya fogja földhözvágni."

 

Engedelmetekkel most leülök a fotelbe, bontok egy csipszet-kólát, oszt nyomjátok, ne pöcsöljetek! :-))))

Előzmény: _V8_ (44050)
_V8_ Creative Commons License 2013.09.25 0 0 44052

Rendszámosra gondoltam és akkor már hobbi biztosítás. Csak a 4 lityósra sok az átírás. :-D A yardok ne nagyon büntetgessenek már a rendszám miatt ha netán összefutok velük azon a pár méteren míg kijutok a dűlőre :-D Teljesen hobbi szinten szeretném. Először nekem elég lenne egy full alap csirke is :-D Aztán ahogy a pénztárca engedi mehetne a felszerelés bővítése. Tudom h üzemórára kell számolni a fogyasztást, de az engem nem izgat, mert ez egy ilyen sport. Ezt fel kell fogni aki ezen rágódik ne is gondolkozzon még csak hasonlón sem. Próbáltam olvasgatni ezzel kapcsolatban de sokmindent nem találtam. Tisztában vagyok vele, hogy nem olcsó meg mindennek megvannak a nehézségei és vanak alapvető dolgok amik nem ártanak ha vannak. De 100%-ig öncélu hobbi terepezgetésre túrázásra kellene és nem durva mászásokra. Első évben úgy is csak a környék erdeiben a földutakon menne a mászkálás meg esetleg az autó és a magam képeségeinek a próbálgatása de csak finoman. Aztán ahogy fejlődnék az autóval együtt úgy lehetne komolyabbra alakítani. :-D

Előzmény: zoliee81 (44051)
zoliee81 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 44051

Helló!

 

Szerény véleményem szerint, érdemesebb lenne mondjuk egy Samurai-al kezdened, ha azzal megtanulod, utánna lehet venni nagyobbat is. (valószínűleg nem fogsz) 

A 4 literes Jeep ha jól rémlik soros 6 hengeres injektroros BMW motorral szerelt, ami nem rossz, de terepen kár fogyasztásról beszélni, inkább hogy egy tank-ból hány üzemórát mentél el. Létezik minden hozzá bontóban, kábé gombokért lehet venni. Nálunk több csirke (sherokee) van a csapatban, valami mindíg elfárad. Ez azért nem a legolcsóbb hobbi, valamit mindíg lehet javítani a szekéren, veszel hozzá normális ballonsoabb gumikat, 2-300E forintos tételek, emelőszett, csörlő, normális tárcsafékek, dögrács, szúrólámpák, stb...

Jól sejtem, hogy rendszám nélküli hobbi járgány kellene?

 

Előzmény: _V8_ (44050)
_V8_ Creative Commons License 2013.09.24 0 0 44050

Üdvözletem az uraknak!

Egy olyan gondolat gyötör engem, hogy off road-ra alkalmas gépet kellene vennem :-D  Még fiatal vagyok ezért nem is gondolkozok nagyobb összegű autó vásárlásán és még ez sem biztos, hogy megvalósul egyáltalán valami a terveimből. Pont ezért gondoltam hogy a gondolatim levezetem egy ilyen remek oldalon ahol sok az öreg róka és benne vannak rendesen az off road-os dolgokba. A jeepeket néztem a 4000ccm körüli motorokkal, hogy azért az erő is vele legyen, mert a 2.5-es motort nem sokra tartom. A fogyasztásról sok fogalmam nincs de gondolom sok, viszont ha az ember ilyenre szánja magát akkor nem az a pár liter benya fogja földhözvágni. Szóval érdekelne, hogy mi az amit érdemes venni ilyen célokra. Mire kel lfigyelni stb. Nincs semmi komoly terv inkább csak az erdő járása. Ha sikerül venni valamit természetesen áldozni fogok rá, mert ha van valamim akkor arra költök az a típus vagyok. Szóval pár tanács vélemény érdekelne.

fordkasanya Creative Commons License 2013.09.22 0 0 44049

Szewasztok, Lada Niva gyári hátsó rács ( 2003 utáni) lenyilós vadszállító is egyben autón még nem volt 12.000 huf. Bp 20 km-re 06 20 488888 3

pinguru Creative Commons License 2013.09.14 0 0 44048

Mondjuk purhabbal :)

Előzmény: nyuszy (44047)
nyuszy Creative Commons License 2013.09.11 0 0 44047

Ha a dizájn miatt látszó lyukakat befedik, akkor ez megoldódik, nem?

Előzmény: fúrószár (44045)
fúrószár Creative Commons License 2013.09.10 0 0 44046

Komolyra fordítva a szót: A frankfurti autószalonon jól fog mutatni a pódijumon, ez tény. :-)))9)))4!!

fúrószár Creative Commons License 2013.09.10 0 0 44045

Meg ittenik van ez is, ne:     :-)))))

 

:-))))

 

http://totalcar.hu/magazin/hirek/2013/09/09/hankook_i_flex_sosem_kap_defektet/

 

Aaaaamerikaji haddsereg. :-)))))

 

Én meg alig bírom lefogni a hasamat, mert szétfeszíti a röhögés. :-)))

 

Az megvan, min fog gurulni a Hámmvví, amikor telimennek a lukak sárral, és betonkeményre szárad benne a cucucc?????? :-))))))

 

Frédibéni azbzmg. :-)))

Előzmény: GMarci 2 (44044)
GMarci 2 Creative Commons License 2013.09.09 0 0 44044
Előzmény: 452TD (44043)
452TD Creative Commons License 2013.09.09 0 0 44043

Üdvözletem!

 

Gumikat keresek platós UAZ-omra!

15"-os, valami komoly mintával rendelkező kellene.

Gyári méretű, vagy egy kicsit nagyobb, tehát legalább 215/90.
Távolság nem gond, elmegyek érte.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!